Filtry UV a makijaż - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 20:18   #4951
susannnah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam, to mój pierwszy post, chociaż zarejestrowałam się dość dawno i tylko czasem coś tak przeglądałam
Przymierzam się do zakupienia filtra, od kilku h czytam o tym na forum i zdaje się, że mam coraz większy mętlik.
Myślałam, żeby kupić:
Lancome, UV Expert, Extra Large Double Protection UVA & UVB, SPF 50+, PA+++, ze względu na to, że chyba najmniej się skóra po nim świeci(jeśli patrzeć na recenzje), a ja mam i bez filtrów z tym duży problem. Mam też pytanie dotyczące pudru shiseido spf 32, czy można go używać na Lancome? bo z tego co się dowiedziałam już to nie wszystkie są kompatybilne z filtrami, chociaż nie wiem czemu, dokładnie. Byłabym wdzięczna bardzo za pomoc
susannnah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 07:40   #4952
mileneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: norwegia
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Biodermy nie polecam, swego czasu zastosowałam całą serię (polecona zresztą przez dermatologa) i zero efektów, po prostu NIC
Podpytam jeszcze o tarczycę - ja też choruję, mam niedoczynność, i do tej pory zaden dermatolog nie wskazał mi powiązania. Zawsze myslałam, ze przebarwienia mam po mixie słońce + antykoncepcja hormonalna, a moze to faktycznie ma zwiazek z tarczycą? Napisz proszę, co jeszcze Ci powiedział lekarz... Rzeczywiście nie ma sensu walczyć, tylko trzeva zaakceptować?
Czesc Agnieszko197o. Sluchaj nie placz i sie nie lam! jesli stac Cie finansowo to oczywiscie ze mozesz probowac wszelakich kuracji ale jak bedzie lepiej na krotko?! to ja osobiscie takie porazki pzrezywam jeszcze gorzej i dopiero rycze jak sie rozczaruje.Dermatolog a co wiecej prowadzacy mnie od lat endokrynolog zgodnie stwierdzili ze moje zmiany pigmentacyjne sa efektem zabuzren pracy tarczycy i najprosciej na swiecie hormonow.Zreszta sama zauwazam ze jesli tarczyca mi troszke szwankuje to i cera staje sie bardziej poszarzala a i te plamska ciemniejsze.A bylam na konsultacji u tutejszego "guru" medycyny estetycznej i tylko spojrzal na moje badania i wyniki krwi i poprostu odradzil wszelkie zabiegi wybielajace.Jestem mu wdzieczna bo pzreciez mogl wyciagnac kase.Zalecil jedynie normalne zabiegi gleboko nawilzajace skore,odzywcze np w Spa i tyle bo my tarczycowe zazwyczaj mamy skore dosc sucha( a jak u Ciebie??).Takze ja posluchalam tego lekarza(choc rzadko ich slucham haha) i poprostu nie robie z tym nic skoro wszytsko u mnie to co na zewnatrz jest sterowane hormonami od srodka.Smaruje sie filtrami i nie wystawiam juz twarzy na silne slonce..jak sie da oczywiscie.No a Ty sie nie martw! Dobrze bedzie.Napewno masz inne atuty na buzce ktore warto wyeksponowac ladnym makijazem )).Powodzenia zycze i glowa do gory.To jeszcze nie koniec swiata.


Ps. a zamiast toniku zaprzyjaznilam sie ze zrobionym domowo wyciagiem z korzenia pietruszki z cytryna.Tzn zagotowuje przez 15 min okolo 8 korzeni pietruszki sredniej wielkosci.Dodaje po ostudzeniu cos okolo lyzeczki soku z cytryny.Trzymam w lodowce w butelce.Pzrecieram pychol rano i wieczorem..juz miesiace..plamy nie zniknely ale zjasnialy na tyle ze da sie je pokryc prawie niezauwazalnie korektorem.Sprobuj-moze i Ty sie rozjasnisz

Edytowane przez mileneczka
Czas edycji: 2010-07-21 o 07:57
mileneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 19:40   #4953
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ehh probuje przekopac sie przez watek, ale tu jest taaaka olbrzymia liczba tych wszystkich postow, ze staje sie on malo czytelny (wiem, mizerne wytlumaczenie).

Przechodze kolejne zalamanie filtrowe. Antek barwiony mnie irytuje, za bardzo przeszkadza mi ten alkohol... Takze szukam kolejnej mieszanki. Mam juz filtr bez parsolu (soraya spf 30, lirene spf 30 "mineralna"), ale nie bardzo wiem co na nie moge nakladac. Podklady lirene sa do..ekhem, do kitu, robia z mojej cery ciasto. Szukam czegos tak do ok 30zl, mozecie cos polecic?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 18:37   #4954
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Filtry UV a makijaż

CZESC WIZAZANKI
mam ogromna prosbe bo nigdzie nie znalazlam opini na temat tego kremu

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-11...rem-SPF-50.htm
czy bylaby ktoras z Was tak uprzejma i zerknela fachowym okiem na sklad tego filterka
uzywam go od jakiegos miesiaca i jak dla mnie jest git
tylko nie wiem jak to wyglada z perspektywy skladu

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie !
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 00:03   #4955
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
mam ogromna prosbe bo nigdzie nie znalazlam opini na temat tego kremu

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-11...rem-SPF-50.htm
czy bylaby ktoras z Was tak uprzejma i zerknela fachowym okiem na sklad tego filterka
Niestety, ten link jest niepoprawny. Chyba go źle skopiowałaś z jakiegoś posta :S
arat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 08:20   #4956
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Niestety, ten link jest niepoprawny. Chyba go źle skopiowałaś z jakiegoś posta :S
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rem-SPF-50.htm

teraz powinno byc poprawnie
dziekuje arat za probe pomocy
moze teraz na to zerkniesz
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 12:40   #4957
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...rem-SPF-50.htm

teraz powinno byc poprawnie
dziekuje arat za probe pomocy
moze teraz na to zerkniesz
Nie ma za co :) Ale nie wiem o co konkretnie pytasz, mówiąc o zerkaniu fachowym okiem na sklad. Jeśli masz na myśli stabilność, to ten filtr jest OK. Zerknij na forum LU: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...t=thalgo#38470

Edytowane przez arat
Czas edycji: 2010-08-01 o 12:41
arat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 00:06   #4958
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Filtry UV a makijaż

dziekuje za pomoc

dokladnie chodzi mi o to czy sklad jest w porzadku i czy mozna na niego stosowac kolorowe kosmetyki bez wzgledu na sklad
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 10:22   #4959
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tak, można :)
arat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 10:40   #4960
Mimi87
Rozeznanie
 
Avatar Mimi87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 713
Dot.: Filtry UV a makijaż

Coraz bardziej chaotycznie się robi na Biochemii, wątki analizujące składy pozamykane i nie jestem pewna, czy to właściwe miejsce na to pytanie ale...
Czy któraś z ekspertek mogłaby mi poradzić, czy podkład Pharmaceris F nadaje się na filtr z parsolem? Konkretnie LRP DP używam.
Tu skład skopiowany z KWC:

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclohexasiloxane, Pentylene Glycol, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Propylene Glycol, Polysilicone-11, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyglyceryl- 3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Niacinamide, Candelilla Cera, Triethoxycaprylylsilane, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (06.11.2009)
Mimi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 14:21   #4961
korneczka
Zadomowienie
 
Avatar korneczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dwunasty Księżyc
Wiadomości: 1 490
Dot.: Filtry UV a makijaż

http://www.aptekagemini.com.pl/p/pl/...ci+spf+50.html czy na ten filtr można kłaść makijaż ?
Czy wie ktoś może ile psików to przepisowa dawka 1,5ml ?
__________________
" Here are things known,
and there are things unknown,
and in between are the doors"
korneczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 18:48   #4962
helen77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Błagam, niech mi ktoś pomoże bo oszaleję za chwilę!!! Czy mogę kłaść na mleczko Ducray podkład Shiseido? Czytałam, że nie powinno się używać podkładów z filtrami na kremy z filtrami, bo się "gryzą", ale czy to znaczy że ochrona wtedy zupełnie mi zniknie? Mam pytania, proszę jeśli ktoś może się wypowiedzieć...

1. Z tego, co wyczytałam, Shiseido ma tylko 2 filtry - chemiczny UVB (octyl methoxycinnamate) oraz mineralny dwutlenek tytanu - czy przez to destabilizuje mi filtry z Ducraya? A gdybym używała go solo, to te filtry jaką dają ochronę?

2. A gdybym kupiła krem przeciwsłoneczny z Shiseido "normalny", tzn. z filtrami UVA i używała go pod podkład? Czy wtedy ta ochrona UVA sie zachowa

Sklady
DUCRAY MELASCREEN Mleczko przeciwsłoneczne na przebarwienia Sun Lotion SPF50+

skład: Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C-12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum.

Shiseido Sun Protection Liquid Foundation SPF 42 PA +++

Skład: Titanium Dioxide 13.9%, cyclomethicone, water, trimethylsiloxysilicate, talc, dipropylene glycol, dimethicone copolyol, phytosteryl/octydodecyl lauroyl glutamate, zinc myristate, tocopheryl acetate, steryl glycyrrhetinate, thiotaurine, octyl methoxycinnamate, isosteric acid, aluminum distearate, aluminum hydroxide, calcium stearate, triethoxycaprylysilane, glycerin, polysilicone-2, sodium citrate, palmitic acid, tocopherol, disteryldimonium chloride, trisodium EDTA, isopropyl alcohol, PHT, methylparaben, fragrance, iron oxides

Edytowane przez helen77
Czas edycji: 2010-08-16 o 18:51
helen77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 10:46   #4963
helen77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Prosze, niech mi ktos odpowie, czy jesli naloze najpierw filtr przeciw UVA (mleczko), a pozniej kosmetyk zawierajacy filtr tylko przeciw UVB (podklad), to ochrona przeciw UVA sie destabilizuje? Znika?
helen77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 11:13   #4964
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez helen77 Pokaż wiadomość
Prosze, niech mi ktos odpowie, czy jesli naloze najpierw filtr przeciw UVA (mleczko), a pozniej kosmetyk zawierajacy filtr tylko przeciw UVB (podklad), to ochrona przeciw UVA sie destabilizuje? Znika?
a jaki kosmetyk ma tylko filtry anty-uva???
a z uvb to tylko chyba jakiś mineralny na dwutlenku tytanu i/lub cynku
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 11:39   #4965
helen77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a jaki kosmetyk ma tylko filtry anty-uva???
a z uvb to tylko chyba jakiś mineralny na dwutlenku tytanu i/lub cynku
Tak jak napisalam w poprzednim poscie, najpierw Ducray lotion (UVA+UVB) a pozniej podklad Shiseido, ktory ma wlasnie dwutlenek tytanu i octyl ... filtr UVB. Chodzi mi o to, czy ten podklad nie zdestabilizuje mi filtrow w Ducrayu? Bo gdzies przeczytalam ze jak sie na krem z filtrem nalozy podklad tez z filtrem (tylko czy kazdym?) to ten w kremie przestaje dzialac
helen77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:27   #4966
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez helen77 Pokaż wiadomość
Tak jak napisalam w poprzednim poscie, najpierw Ducray lotion (UVA+UVB) a pozniej podklad Shiseido, ktory ma wlasnie dwutlenek tytanu i octyl ... filtr UVB. Chodzi mi o to, czy ten podklad nie zdestabilizuje mi filtrow w Ducrayu? Bo gdzies przeczytalam ze jak sie na krem z filtrem nalozy podklad tez z filtrem (tylko czy kazdym?) to ten w kremie przestaje dzialac
mieszanie różnych filtrów powoduje niestety destabilizację i jeśli nałożysz podkład na normalny krem z filtrem, to ten krem pod spodem już nie będzie chronił w takim stopniu jak jest to gwarantowane
a sam octyl methoxycinnamate i to w połowie składu + dwutl. tytanu jest wg mnie słabą ochroną. gdzieś na wizażu był spis niedestabilizujących podkładów - poszukaj w wyszukiwarce
czy mogłabyś napisać coś o tym filtrze ducray - zastanawiam się czy go kupić a nigdzie nie ma próbek
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:31   #4967
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość

czy mogłabyś napisać coś o tym filtrze ducray - zastanawiam się czy go kupić a nigdzie nie ma próbek
Tez ubolewam nad brakiem próbek Dzisiaj pytałam we wrocławskich aptekach nawet. Ale dziewczyny z wątku cosmelanowego go chwaliły, mat ponoć daje...Widziałam w Superpharmie w promocji, był tańszy od Iwostinu jakby co...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:46   #4968
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Tez ubolewam nad brakiem próbek Dzisiaj pytałam we wrocławskich aptekach nawet. Ale dziewczyny z wątku cosmelanowego go chwaliły, mat ponoć daje...Widziałam w Superpharmie w promocji, był tańszy od Iwostinu jakby co...
mnie zaciekawiło to że jest właśnie tańszy od antheliosa SPF i nie ma parsolu w składzie (chyba już jako jedyny ). ale za te 35zł (w necie) można nawet zaryzykować
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:53   #4969
helen77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż

czy mogłabyś napisać coś o tym filtrze ducray - zastanawiam się czy go kupić a nigdzie nie ma próbek

Dziekuje Ci za odpowiedz, mimo ze mnie troche zmartwila

Ducraya wybralam bo nie ma parsolu i normalnie uzywam na niego podklad Lasting Performance, jest wtedy na poczatku lekki, znosny blysk, ktory jednak narasta z kazda godzina i to mnie wlasnie wnerwia. Natomiast solo Ducray lotion nie bieli, jak niektore inne filtry, ale pozostawia, jak dla mnie, za duzy polysk, raczej nie polecam wychodzic do ludzi w samym filtrze, ja tak chodze tylko w domu, a i tak wole nie spogladac w lustro chroni moim zdaniem dobrze, aczkolwiek ostatnio zaczely mi sie pojawiac piegi i twarz sie stala minimalnie ciemniejsza i nie wiem, czy za malo klade filtra (nie sprawdzam, tylko daje ile sie zmiesci, na ogol sa to 3 wycisniecia na sama twarz, mysle ze to ok 1 ml), druga opcja niewystarczajacego chronienia to moze (?) to, ze czasem klade pod filtr niezmydlalna frakcje sojowa, bo wtedy mniej sie swiece, ale zazwyczaj odczekuje pomiedzy nia a filtrem tylko kilka minut, 3 moze 5, a to chyba za malo... I moze przez to filtr sie slabiej wchlania...

Edytowane przez helen77
Czas edycji: 2010-08-18 o 10:01
helen77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 14:51   #4970
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mnie zaciekawiło to że jest właśnie tańszy od antheliosa SPF i nie ma parsolu w składzie (chyba już jako jedyny ). ale za te 35zł (w necie) można nawet zaryzykować
W Superpharm jest za 33 Ja juz powoli rozglądam się za spf30, ale na tego ducraya i tak pewnie się skuszę...A, 30 też nie ma probek. I filtrow nie za dużo
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 15:31   #4971
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
W Superpharm jest za 33 Ja juz powoli rozglądam się za spf30, ale na tego ducraya i tak pewnie się skuszę...A, 30 też nie ma probek. I filtrow nie za dużo
ja nie mam SP w okolicy i chyba zamówię w jakiejś internetowej aptece, ale fajnie wiedzieć
no i niestety kończy się tzw 'sezon' na filtry - jakby od września słońce przestawało świecić
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 17:15   #4972
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja nie mam SP w okolicy i chyba zamówię w jakiejś internetowej aptece, ale fajnie wiedzieć
no i niestety kończy się tzw 'sezon' na filtry - jakby od września słońce przestawało świecić
No właśnie, tylko Iwostin mi się dziś w oczy rzucił, a ten mnie nie zachwyca...

Edytowane przez 201608151053
Czas edycji: 2010-08-17 o 17:17
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 15:08   #4973
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry UV a makijaż

Bardzo przydatny wątek.

Teraz używam La Roche Posay Anthelios AC SPF 30 do skóry tłustej. Właściwie tak ładnie zachowuje się na twarzy (delikatnie ujednolica, pory wydają się mniejsze, nadaje skórze subtelny 'glow'), że najlepiej nic na niego nie kłaść, ale mnie zostało kilka przebarwień i wolę to zatuszować.

Na filtr delikatnie wklepuję puder bambusowy z BU, a na niego podkład mineralny EDM Intensive. Obydwa (razem oraz puder solo) dają na twarzy początkowo płaski mat niestety, ale obwiniam za to puder bambusowy - on nawet na skórze bez filtra daje efekt płaskiego matu. Po pewnym czasie wszystko się stabilizuje, skóra zaczyna normalnie połyskiwać na policzkach - ale wciąż efekt jest subtelny, a cera nie wygląda na przetłuszczoną.

Ogólnie skóra i makijaż z tym filtrem wyglądają lepiej niż bez niego.



Mam jeszcze pytanie, bo się pogubiłam w natłoku informacji. Oprócz LRP jestem zainteresowana Avenkami - czy są jeszcze jakieś filtry tej firmy, na które można kłaść wszystko?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 16:36   #4974
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość

Mam jeszcze pytanie, bo się pogubiłam w natłoku informacji. Oprócz LRP jestem zainteresowana Avenkami - czy są jeszcze jakieś filtry tej firmy, na które można kłaść wszystko?
Już niestety nie.
Od tego roku wszystkie filtry Avene mają Parsol w składzie
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 19:46   #4975
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Filtry UV a makijaż

dziewczyny, mam pytanie. jak już była odpowiedz to wybaczcie ale już przez tyle wątków dzisiaj przebrnęłam że nie mam siły. właśnie się dowiedziałam że avene ma parsol nosz kurde...jestem bardziej niż zła. nieważne. wracając do pytania, jak poznać że avene jest z tamtego roku? kupiłam bodajże w kwietniu ale wyrzuciłam już to papierowe pudełko i nie mam składu. da się jakoś poznać po opakowaniu?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 11:05   #4976
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Już niestety nie.
Od tego roku wszystkie filtry Avene mają Parsol w składzie
Dziękuję za odpowiedź. Wielka szkoda. Czyli pozostaje ratowanie się niektórymi pudrami i skrobiami, albo nie robienie make-upu wcale.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-08-26 o 11:10
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 17:58   #4977
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Filtry UV a makijaż

Od jakiegoś czasu (siedzę głównie w domu) używam filtra babydream 50. Działanie niezłe, wchłania się (nie reaplikuję). Nie stosuję na niego makijażu, ale to świecenie.. Nie zawsze mogę czekać 3 godziny przed wyjściem z domu, zwłaszcza jak się rok akademicki zacznie

Więc chcę go zmatowić. Myślę o zakupie pudru bambusowego z jedwabiem oraz pudru diamentowego i zmieszaniu- Próbowałyście może? Jest to dobra kombinacja na początek przygody z filtrami czy polecacie coś lepszego?

I (tylko upewniam się, ze dobrze myślę)- jeśli czasem nałożę na niego trochę DMM Maybelline to nic się nie zdestabilizuje, prawda?
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 18:55   #4978
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie. jak już była odpowiedz to wybaczcie ale już przez tyle wątków dzisiaj przebrnęłam że nie mam siły. właśnie się dowiedziałam że avene ma parsol nosz kurde...jestem bardziej niż zła. nieważne. wracając do pytania, jak poznać że avene jest z tamtego roku? kupiłam bodajże w kwietniu ale wyrzuciłam już to papierowe pudełko i nie mam składu. da się jakoś poznać po opakowaniu?
Opakowania są chyba identyczne... a datę ważności jaką masz?
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:30   #4979
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez bita smietana Pokaż wiadomość
Więc chcę go zmatowić. Myślę o zakupie pudru bambusowego z jedwabiem oraz pudru diamentowego i zmieszaniu- Próbowałyście może? Jest to dobra kombinacja na początek przygody z filtrami czy polecacie coś lepszego?

I (tylko upewniam się, ze dobrze myślę)- jeśli czasem nałożę na niego trochę DMM Maybelline to nic się nie zdestabilizuje, prawda?
co do mieszania - ja cały czas mieszam: skrobię, puder perłowy, diamentowy i jedwab w proszku w odpowiednich dla mnie proporcjach
także wg mnie to doskonała kombinacja
a co do podkładu - niestety nawet niewielka ilość grozi destabilizacją
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:55   #4980
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
co do mieszania - ja cały czas mieszam: skrobię, puder perłowy, diamentowy i jedwab w proszku w odpowiednich dla mnie proporcjach
także wg mnie to doskonała kombinacja
a co do podkładu - niestety nawet niewielka ilość grozi destabilizacją
Kurczę, szkoda, myślałam, że jak to ten z listy to nie ma problemu. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!

I mam jeszcze jedno pytanie: Wszystkie stosujecie tak wysokie filtry? Bo w sumie nie będę używała kwasów (jedynie maseczka aspirynowa, która chyba mocna nie jest) i w lecie na pewno chcę stosować 50, ale zastanawiam się, czy w mniej słoneczne dni nie wystarczy 20, skoro nie mam ani przebarwień, Ani uczuleń ani nic. Jak myslicie?
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.