Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 08:52   #1
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221

Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...


Witajcie
Jestem samotna matka 4 letniego chlopca i coraz czesciej mysle o wyjezdzie za granice.
Z zawodu jestem Asystentem osoby niepelnosprawnej wiec moge pracowac jako opiekunka takze dla osob straszych.Mam rodzine w Niemczech i anglii. angielski znam w stopniu komunikatywnym a niemiecki bardzi slabo.
Doradzcie mi czy jest w tym sens?Od czego zaczac?
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:44   #2
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

No a co z dzieckiem?.... Mysle, ze moze byc ciezko.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 15:51   #3
martini198x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

hej ja znam duzo kobiet ktore wyjechały zagranice z dzieckiem.. Bedziesz miała problem, poniewaz twoje dziecko ma 4 latka czyli jeszcze sie nie nadaje do szkoły..Ja jestem zagranica w Irladnii i tutaj wyglada to tak ze albo dziecko ma opiekunke ale to duzo kosztuje albo matka siedzi z dzieckiem i dostaje tzw Socjala.. tobie tez bedzie to przysługiwało w UK ale dopiero po roku czasu..Teraz jest ciezko o prace.. ja tez mysle o powrocie do Polski, ale mozesz sie zapytac swojej rodziny jak z praca..wiem ze twoj zawod jest bardzo popularny w UK i wiem ze takich ludzi potrzebuja w Uk .. tylko własnie co z dzieckie? moze rodzina by sie zaopiekowała warto sprobowac.. pozdawiam
martini198x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 16:06   #4
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Ja do końca w tym nie siedzę i nie znam się, ale dziecko jak ma 4 lata to nie może chodzić do tzw. nursery ?
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:12   #5
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

to że masz doświadczenie albo kwalifikacje do opieki nad starszym człowiekiem nie znaczy ze znajdziesz prace w UK. W zależności od "humorów" czasem wymagaja przejscia angielskivh kursów a na polskie patrzą z przymrużeniem oka. Wszystko zależy od przypadku. No i podczas opieki nad osobami zdarzają się nocki... CO wtedy z dzieckiem?

Nursery dużo kosztuje jak na samotną matkę z dzieckiem, zresztą ciężko ci będzie przezyc z jednej wypłaty, wynajmując mieszkanie, płacąc za nursery i tzw "życie"


Ja bym raczej radziła najpierw samej jechać i próbować się "osiedlić" a dopiero później dziecko zabrać. Małą ma 4 lata więc mogłaby w Polsce zacząć uczyć się języka po to by nie przezyc szoku
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2009-10-21 o 18:14
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:58   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

A co z przedszkolem?
W niemczech mozesz ubiegac sie o plac w przedszkolu. Jesli mieszkalabys w duzym miescie to mysle ze od nowego roku przedszkolnego mialabyc juz gdzie dziecko dac, a moze nawet udalo by sie je dac do przedszkola predzej, chodz w to watpie. taki maluch szoku nie przezyje, juz po miesiacu bedzie gadal jak nalezy.
W D zeby pracowac musisz miec na to pozwolenie, wiec trzeba by otworzyc wlasna dzialnosc, albo wyjsc za maz za niemca, wtedy pozwolenie na prace dostaniesz od reki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:52   #7
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

witam,
jesli szukasz wyjscia za granica mysle ze jest sens, Jedyne co moze nie za dobre to to ze sama nie znasz za dobrzejezyka. Ja mieszkam obecnie w Niemczech.
majac dziecko dostajesz 154 euro Kindergeld i to sie nalezy kazdemy jak tylko bedziesz zameldowana, a przedszkole kosztuje roznie. my placimy 90 euro. niestety nadal jest tutak okres przejsciowy wiec jak napisala poprzedniczka bez pozwolenia moze byc ciezko.. ale jesli chodzi o prace to wlasna dzialalnosc sie bardzo oplaca. tym bardziej ze to jest duzo prostrze w obsludze niz w Polsce. tu nie ma czegos takiego jak ZUS. faktem jest ze trzeba miec ubezpieczenie zdrowotne, choc to Polskie na poczaku tez powinno wystarczyc i mozna z niego korzystac. a dziecko NA PEWNO NIE dozna szoku jezykowego! nasz coka miala 2 lata i po roku mowi swietnie po niemiecku. ale musialabys malego po prostu do tego przygotowac ze wyjedzie za granice. Jesli masz rodzine to juz super!!! bo masz si edo kogo zwrocic? a mozna wiedziec gdzie bys sie wybierala? z tego co wiem przynajmniej system i sluzba zdrowia jest w Niemczech lepszy duzo niz w UK. dzieci w NIemczech ida do szkoly od 6 roku zycia. w UK od 5, czasem 4 w zaleznosci kiedy sie urodzily. jak bedziesz miala pytania pisz smialo
pozdrawiam

ps. jesli bys sie zdecydowala to dla Dziecka dobrze bo bedzie znalo conajmniej 2 jezyki, a tego sie nie nauczy w Polsce. a jesli chodzi o prace ja szukam osob do wspolpracy, jak bedziesz zainteresowana napisz do mnie.
Jovikzu
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 21:18   #8
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez anulciak85 Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem samotna matka 4 letniego chlopca i coraz czesciej mysle o wyjezdzie za granice.
Z zawodu jestem Asystentem osoby niepelnosprawnej wiec moge pracowac jako opiekunka takze dla osob straszych.Mam rodzine w Niemczech i anglii. angielski znam w stopniu komunikatywnym a niemiecki bardzi slabo.
Doradzcie mi czy jest w tym sens?Od czego zaczac?
Z tego co sie orientuje to w UK jest duze zapotrzebowanie na opiekunow osob starszych, niepelnosprawnych. Wypytaj rodzine czy nie sa sklonni na poczatku troche Ci pomoc zanim znajdziesz prace i przedszkole dla dziecka. Niestety przedszkola sa dosc drogie tutaj. Ale mysle, ze powinno Ci sie udac. Warto sie tez zorienotowac czy potrzebujesz jakichs certyfikatow angielskich czy tez honoruja wyksztalcenie z Polski.

Zawsze uwazalam, ze do odwaznych swiat nalezy, masz dziecko a co za tym idzie motywacje do zmieniania swojego zycia na plus. Mysle, ze Ci sie uda. Potrzebujesz tylko wszystko dobrze zaplanowac, zorientowac sie przed wyjazdem co i jak zeby to wszystko mialo rece i nogi. Powodzenia!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 21:33   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Jeszcze dodoam, ze dzieci tutaj do szkoly ida od 6 i 7 r.z zalezy w ktorej polowie roku sie urodzily.
Moje dzieko siedzi w przedszolu do 14.tej i ja place mniej, ale w moim miescie jest pod tym wzgledem lepiej niz gdzie indziej. Niestety w Niemczech jest tak ze do Land to inne przepisy i chodz przedszkole nalezy do miasta to jedni za ten sam czas placa mniej inni wiecej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 22:17   #10
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jeszcze dodoam, ze dzieci tutaj do szkoly ida od 6 i 7 r.z zalezy w ktorej polowie roku sie urodzily.
Moje dzieko siedzi w przedszolu do 14.tej i ja place mniej, ale w moim miescie jest pod tym wzgledem lepiej niz gdzie indziej. Niestety w Niemczech jest tak ze do Land to inne przepisy i chodz przedszkole nalezy do miasta to jedni za ten sam czas placa mniej inni wiecej.
A u nas w UK szkola jest od 5 lat, ale sa plany zeby poniesc wiek do 6.

Anulcia i ja bym sie nie martwila o nauke jezyka przez dziecko. On bedzie lepiej od Ciebie znal angielski jak tylko wejdzie miedzy dzieci.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 07:49   #11
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Wiecie angielski znam dobrze gorzej ten niemiecki, rodzine mam w Liverpool i Dortmund wiec dosc duze miasta.
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 09:52   #12
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

jesli dziecko ma juz skonczone 4 lata,do szkoly pojdzie od wrzesnia. jako samotna matka dostaniesz ok 150f benefitow od panstwa(przy sredniej krajowej ) jest pewna ustawa,ktora weszla i mowi o 18 godzinach pracy dla samotnych matek w elastycznych godzinach. to chyba takie minimum,ktore musza przepracowac,zeby dostac benefity.
co do dokumentow, to podobno nie jest juz tak latwo z uznaniem ich w uk. ja zaczynalam od BUPA Nursing Home .przyjmowali polakow bez doswiadczenia i z podstawowym angielskim. w liverpoolu tez jest, bo bylam tam nawet na rozmowie,ale ostatecznie zostalam u siebie w miescie.
25 mil od Liverpoolu mieszkam ja. pracuje jako support worker i w mojej firmie caly czas sa przyjecia. klientow wciaz przybywa i przybywa.jestem jedyna polka na 110pracownikow(5 miesiecy temu bylo tylko 70) jesli podszkolisz jezyk, mozesz probowac w szpitalu jako health care assistant .ja mam tam prace w banku,co znaczy,ze ide jak do mnie zadzwonia, lub ja ich informuje,ze mam duzo wolnego i chetnie pomoge .

co do informacji na temat benfitowto napisalam tylko,to co wiem od kolezanek angielek.
nie namawiam nikogo do brania benefitow, tylko pisze jak sprawy sie maja

http://singleparents.about.com/od/le..._issues.htm#s3
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-10-23 o 09:54
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 12:47   #13
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Ja również jestem samotną matką i myślę o wyjezdzie do Hiszpanii, póki co wymyśliłam , że może udałoby się wyjechać w ramach programu au pair, żeby się zaaklimatyzować... może też spóbuj tej opcji ...
__________________

yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 14:06   #14
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

tutaj przyjmuja ludzi bez przygotowania (moze krotki trening ktorego ty nie potrzebujesz bo masz doswiadczenie)
znam osoby ktore pracuja jako care asistant a z zawodu sa fryzjerami,elektrykami w dodatku slabo znaja angielski i tez funguja
na poczatek moze ci to wystrczyc
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 09:39   #15
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Wiecie co mysle o tym wszytskim non-stop...Boje sie ze jak pojade sama np. na rok to dziecko zapomni o mnie a jak pojade z nim to nieiwem jak to pozalatwiac. jestem w kropce...
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 10:50   #16
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez CyrkoniaKasia Pokaż wiadomość
tutaj przyjmuja ludzi bez przygotowania (moze krotki trening ktorego ty nie potrzebujesz bo masz doswiadczenie)
znam osoby ktore pracuja jako care asistant a z zawodu sa fryzjerami,elektrykami w dodatku slabo znaja angielski i tez funguja
na poczatek moze ci to wystrczyc
trening ja nie ominie,kazda firma musi zapewnic swoj wlasny. tak samo jest z CRB.
troche sie chyba pozmienialo,przez te kilka lat. teraz bez moving and handling, nie mozesz zaczac pracy,kiedys robilo sie to w trakcie.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 12:43   #17
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
trening ja nie ominie,kazda firma musi zapewnic swoj wlasny. tak samo jest z CRB.
troche sie chyba pozmienialo,przez te kilka lat. teraz bez moving and handling, nie mozesz zaczac pracy,kiedys robilo sie to w trakcie.
dokładnie.
A CRB i referencje mogą zająć nawet do 3 miesięcy.




Myślę, że jeśli dobrez się przygotujesz do wyjazdu powinno ci się udać.
Każdy region jest inny. I to też warto wziąć pod uwagę.
Południe jest bardziej kosztowne, droższe w utrzymaniu, za to masz więcej pracy (stawki niekoniecznie o wiele wyższe).
Północ jest bardziej specyficzna.


Jeśli nie chcesz jechać w ciemno możesz spróbować wyjechać przez polską firmę rekrutacyjna. Jednak w tym wypadku trzeba brać pod uwagę, że kontrakt bedzie bardzo wiążący, a zarobki i miejsce pracy niekoniecznie super.
Masz doświadczenie i kwalfikacje, które na pewno będą miały znaczenie.

Jamieszkam na południu i w domu opieki mozna znaleźć pracę.
Największy wysiłek to zorganizowaniepracy tak, by nie kolidowała z opieką nad dzieckiem.

A i znam samotne mamy-emigrantki, które radzą sobie świetnie.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:06   #18
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
A i znam samotne mamy-emigrantki, które radzą sobie świetnie.
...nareszcie coś pocieszającego...bo w tym kraju panuje kult matki z dzieckiem u rodziców na garnuszku
__________________

yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:25   #19
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
dokładnie.
A CRB i referencje mogą zająć nawet do 3 miesięcy.
jest dodatkowa funkcja sprawdzania,ktora trwa 24h,mozna zaczac prace czekajac na CRB.
tak jak Luna napisala,dobra organizacja to podstawa referencje z pl wyslane przez fax,lub listy referencyjne przetlumaczone na angielski(niektore firmy chyba to jeszcze akceptuja )
bardzo wazne jest podjecie dezycji w ktorej czesci Anglii chcialabys sie osiedlic.

ja tez przylecialam tu jako au pair,bo celem mojej podroży byla nauka . jakos trzeba bylo zaczac. mysle,ze na poczatek zdecydowalabym sie zostawic synka w polsce na 2,3 miesiace.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 16:34   #20
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

A jak jest z mieszkaniami? Niechcialaym liczyc na pomoc panstwa bo to bez sensu. Chce stanac na nogi i zapewnic mu dobre zycie bo on jest dla mnie najwazniejszy.
W takim razie od czego zaczac?
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:42   #21
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez anulciak85 Pokaż wiadomość
A jak jest z mieszkaniami? Niechcialaym liczyc na pomoc panstwa bo to bez sensu. Chce stanac na nogi i zapewnic mu dobre zycie bo on jest dla mnie najwazniejszy.
W takim razie od czego zaczac?
Ja bym zaczęła od odpowiedzenia sobie na pytanie czy chcę mieszkać w pobliżu rodziny.
Druga sprawa przejrzałabym oferty pracy w różnych regionach ( a jesli region, w którym mieszka rodzina mnie najbardziej przekonuje- to głównie tam).

Trzecia sprawa: przejrzałabym ogłoszenia wynajmu pokoi czy mieszkań
rightmove.co.uk
gumtree.co.uk

Sprawdziłabym możliwości komunikacyjne w określonym regionie (ważne jeśli nie masz samochodu).


I jeszcze ostatnia rzecz: jak już się zdecydowałabym na jakiś region wypytałabym osoby, które ten region znają jak co, po co na co. Jakie dzielnice są dobre, jakie słabsze (jeśli chodzi o mieszkanie itd.)

Od siebie dodam, że zapewne pierwszy rok będzie w UK najtrudniejszy, bo do pewnych benefitów masz prawo dopiero po roku.
Do innych od razu.


Dla dziecka, które ma 4 lata istnieje dofinansowanie do przedszkola


A opinie o przedszkolach można sprawdzić na stronie ofstedu.
Opinie organizacji, która przedszkola sprawdza. Z doświadczenia jednak powiem, że taki raport to nie wszystko.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 06:56   #22
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Dasz sobie rade! z dzieciem tym bardziej bo Tobie tez bedzie razniej. Najwazniejsze to zaczac dzialac!!!! bo samo nie przyjdzie. powodzenia w kazdym razie!! wbrew pozorom z dzieckiem latwiej sie czasem zalatwia wiele spraw
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 07:35   #23
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Przejzalam oferty jako care asistant i jest ich calkiem sporo. Kuzynka zaoferowala pomoc nawet w zajeciu sie dzieckiem. Teraz musze to jakos zaplanowac.
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 11:26   #24
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Grunt to wierzyć że sie uda
Ja właśnie rozmawiałam z pewną panią z agencji au pair i twierdzi, że z dzieckiem bedzie niemozliwym będzie znalezc rodzinę... ale jeszcze nadzieji nie tracę i działam
__________________


Edytowane przez yuki23
Czas edycji: 2009-10-26 o 11:27
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 13:31   #25
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

No ja zarejestrowalam sie na pewnym portalu i juz dostaje oferty pracy...A kuzynka powiedzila ze nie pomoze...
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 14:07   #26
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Cytat:
Napisane przez anulciak85 Pokaż wiadomość
Przejzalam oferty jako care asistant i jest ich calkiem sporo. Kuzynka zaoferowala pomoc nawet w zajeciu sie dzieckiem. Teraz musze to jakos zaplanowac.
Cytat:
Napisane przez anulciak85 Pokaż wiadomość
No ja zarejestrowalam sie na pewnym portalu i juz dostaje oferty pracy...A kuzynka powiedzila ze nie pomoze...
Zmienna ta kuzynka.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 16:19   #27
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

No niestety....
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 18:33   #28
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Ja mam 4 letniego synka (w grudniu kończy 4 lata)od roku chodzi do nursery czyli przedszkola tu w angli dzieci które skończyły trzy latka mają 15 godzin darmowych w przedszkolu,a na pozostałe godziny mamy dofinansowanie.Mały chodzi do przedszkola od wtorku do piątku po 6 godzin dziennie.Od września przyszłego roku idzie już do szkoły a tam jak wiadomo za naukę się nic nie płaci.
Zycze powodzenia,anglia to naprawdę przyjazny kraj nawet dla samotnych matek
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 17:30   #29
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Z tego co wiem to au pair nie moga miec dzieci, tak przynajmniej bylo kiedys.

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-10-28 o 17:31
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 14:27   #30
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Samotna matka mysli o wyjezdzie z Polski...

Tak, wiem...ale licze na to, ze moze ktos zechce taka nietypowa aupair
__________________

yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.