Za dużo WĘGLOWODANÓW, za mało BIAŁKA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-17, 12:41   #1
Marika19902
Raczkowanie
 
Avatar Marika19902
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 116

Za dużo WĘGLOWODANÓW, za mało BIAŁKA


Hej . Dopiero 1-2 lata temu zainteresowałam się bardziej zapotrzebowaniem kalorycznym, na białko ,tłuszcze i węgle. Staram się obecnie zdrowo odżywiać,ale niestety nie do końca mi to wychodzi .Chociaż w porównaniu do moich poprzednich nawyków żywieniowych,kiedy to potrafiłam zjeść śniadanie, obfity obiad,a reszta to były same słodycze np. 3 batony dziennie,cała czekolada,no ale do rzeczy.
Wyliczając dzienne zapotrzebowanie na poszczególne składniki kierowałam się głównie tym wątkiem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196020
Tak na oko wychodzi mi około:120 g białka,73g węgli i około 75 g tłuszczów.
Mam ogromny problem z zachowaniem tej proporcji.Wiadomo,że nie wyliczam co do grama,jak przekroczy np. 5 g czy nawet 10 g.
Ale u mnie jest notorycznie:
-liczba białek oscyluje w granicach 60-70 g (nawet wczoraj jadłam 3 razy rybę,to nawet nie dobiło do 100 g ).
-węgle za każdym razem przekraczają 2-3-krotnie dopuszczalną liczbę (nie jem słodyczy,jasnego pieczywa,mąki itp. może trochę za dużo owoców ,ale naprawdę niewiele )
-tłuszcze cały czas w granicach 40 g.
Nie wiem czy się chciało komuś to czytać,ale generalnei chodzi o to ,że cały czas za mało białek i tłuszczy ,a za dużo węgli,mimo ,że się naprawdę staram.
Czy też miałyście taki problem na początku,i czy to ma jakieś konsekwencje dla organizmu?
Z góry dziękuję za odpowiedź,trochę namieszałam .
Marika19902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 11:41   #2
always naughty
Rozeznanie
 
Avatar always naughty
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 799
Dot.: Za dużo WĘGLOWODANÓW, za mało BIAŁKA

Ja mam bardzo podobnie z tymi proporcjami, przy zwiększeniu ilości białka mi pomaga jedzenie półtłustego twarogu (ok. 20g B/100g) czy serka wiejskiego (10gB/100g) i tuńczyka wsw (25g B/100g).
Dodatkowo warto wprowadzać do diety jakieś strączki, moje ostatnie odkrycie to cieciorka - jest pyszna i jest mnóstwo sposobów na nią, zastępuje nią bardziej tradycyjne węglowodany.
Oczywiście podstawa to mięso i ryby, ale zakładam że je jesz. Chociaż dziwi mnie że 3 razy jadłaś rybę i nie doszłaś do 100g białka. Filet 250g np. pstrąga ma około 50g białka..
__________________
166cm
63.5 - 62 - 60 - 58 - 56 - 54
always naughty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 20:03   #3
Marika19902
Raczkowanie
 
Avatar Marika19902
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 116
Dot.: Za dużo WĘGLOWODANÓW, za mało BIAŁKA

Cytat:
Napisane przez always naughty Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo podobnie z tymi proporcjami, przy zwiększeniu ilości białka mi pomaga jedzenie półtłustego twarogu (ok. 20g B/100g) czy serka wiejskiego (10gB/100g) i tuńczyka wsw (25g B/100g).
Dodatkowo warto wprowadzać do diety jakieś strączki, moje ostatnie odkrycie to cieciorka - jest pyszna i jest mnóstwo sposobów na nią, zastępuje nią bardziej tradycyjne węglowodany.
Oczywiście podstawa to mięso i ryby, ale zakładam że je jesz. Chociaż dziwi mnie że 3 razy jadłaś rybę i nie doszłaś do 100g białka. Filet 250g np. pstrąga ma około 50g białka..
No tak,ale raczej nie zjadam naraz 250 g pstrąga/innej ryby,tylko 100-150 g.
Spróbuję z cieciorką i soją,bo tego jeszcze nie ma w moim menu.
Marika19902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.