Brak efektów ćwiczeń... ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 10:05   #1
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411

Brak efektów ćwiczeń... ;(


Przepraszam, jeśli coś pomyliłam - proszę admina/moderatora o przeniesienie tematu.
Mam 22 lata, BMI w normie, ale waga i stan skóry pozostawiają wiele do życzenia. Do tej pory byłam średnio aktywna i uprawiałam sporty nieregularnie. Przez wakacje psotanowiłam nieco zrzucić. I problem... Prawie całkiem odstawiłam słodycze/tłuste grzeszki, jem mniej, wydaje mi się, że zdrowiej (jogurty, warzywa, owoce, płatki z mlekiem, mniejsze porcje tłustego jedzenia (w domu się jada raczej tłusto, mija się z celem gotowanie osobnego obiadu dla jednej osoby)). Od początku wakacji wprowadziłam bardzo aktywny tryb życia 1-3,5 h ruchu dziennie. Np. 1 h ćwiczenia w domu i 2-3 h na rowerze z przyjaciółką w terenie. Od tamtej pory straciłam 1 cm w biuście ;( i 1 cm w biodrach. Reszta nawet nie drgnęła. Stan skóry nie szczególnie się poprawił. Przeczytałam wątek o zasadach zdrowego żywienia i się przeraziłam. Węglowodany tylko po ćwiczeniach, warzywa i białko do każdego posiiłku... Wieczorem starałam się jeść głównie białko i nie jadłam 2-3 h przed snem, ale nigdy nie pilnowałam się aż tak restrykcyjnie co jeść i kiedy. Nie uda mi się zastosować tych wszystkich zasad, cały czas w biegu, na uczelnie, korepetycje + inne zajęcia. Gdy zacznie się rok akademicki będą problemy nawet ze znalezieniem czasu na zjedzenie. Mogę liczyć na to, że te nieszczęsne 2 cm to zapowiedź utraty wagi, tylko muszę być cierpliwa, czy mogę zapomnieć o ładnej figurze? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!
Zapomniałą dodać:
+ regularne masaże pod prysznicem na pobudzenie krążenia
+ zielona herbata (minimum 2 filiżanki/dzień)
+ balsam wyszczuplający minimum 1 x dziennie
Obecnie ćwiczę około 45 min - 1 h raczej intensywnie (ćw. z Jillian Michaels, TW itd.)
Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez Enna19
Czas edycji: 2012-09-20 o 10:13
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:08   #2
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Brak efektów ćwiczeń... ;(

Właśnie chodzi o wprowadzenie dobrych nawyków.. nie musisz od razu być restrykcyjna aż tak!!!
Najważniejesze, żebyś zaczeła od małych kroczków

To, że nie chudniesz może być spowodowane właśnie dietą - wstrzymany może być gdzieś metabolizm przez np. dużo tłuszczu albo za mało warzyw...

Napisz w prywatnej wiadomości, postaram się pomoc
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 15:14   #3
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Brak efektów ćwiczeń... ;(

Może kwestia tego jak ćwiczysz?
Pomyśl nad basenem Świetnie wyszczupla i ujędrnia.
I może nie przesadzaj z zieloną herbatką, jej większe ilości mogą odwadniać. Niezmiennie najlepsza przy "odchudzaniu" jest woda niegazowana
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 15:38   #4
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Brak efektów ćwiczeń... ;(

Dieta kuleje i dlatego nie chudniesz. Ja na samej diecie zrzuciłam z 10kg w ciągu 7 miesięcy.
Węglowodany tylko po treningu? A co to znowu ma być?
Za mało węgli, pewnie za dużo owoców (cukrów) i dlatego tak.

Napisz dokładnie co jesz, to pomogę Ci ułożyć normalny jadłospis. Bo wg mnie masz zwolniony metabolizm i dlatego nic nie rusza.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 15:04   #5
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Brak efektów ćwiczeń... ;(

Cytat:
Napisane przez zieloneoczymam Pokaż wiadomość
Dieta kuleje i dlatego nie chudniesz. Ja na samej diecie zrzuciłam z 10kg w ciągu 7 miesięcy.
Węglowodany tylko po treningu? A co to znowu ma być?
Za mało węgli, pewnie za dużo owoców (cukrów) i dlatego tak.

Napisz dokładnie co jesz, to pomogę Ci ułożyć normalny jadłospis. Bo wg mnie masz zwolniony metabolizm i dlatego nic nie rusza.
Chyba powinno być za mało białka węglowodany to inaczej cukry
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 00:15   #6
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Brak efektów ćwiczeń... ;(

jogurty owocowe to cukier i węglowodany, zastąp je naturalnym

u mnie w domu też się jada typową polską kuchnię, ja natomiast gotuję sama dla siebie, gotowane piersi z kurczaka, stejki wołowe i cielęce, łosoś pieczony, do tego jakieś warzywka i ryż brązowy albo kasza - to sa proste dania które również możesz przyrządzić sama, na śniadanie kanapki z ciemnym chlebem albo owsianka, takie jedzenie możesz nawet zapakować i wziaść ze sobą do szkoły pokroić mięso w małe kawałki zmieszać z ryżem i warzywami na zimno też smakuje, albo jak nie zdążysz sobie przygotować to bułeczka + kefirek, na przekąskę możesz sobie zapakować ser biały z niewielką ilością cukru, jakąś sałatkę lub jajka gotowane

i niech cię nie obchodzą głupie spojrzenia ludzi, ja pracowałam na stoisku w galerii handlowej i wcinałam jedzonko z pudełek i miałam gdzieś że ludzie się gapią, a dziewczyny które ze mną pracowały opychały się macdonaldsem i tylko komentowały że ja tyle jem a jestem taka szczupła

a węgle to się je na śniadanie i w ciągu dnia, na wieczór białko, kolacja 1h przed snem
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-09-23 o 00:25
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 22:32   #7
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Brak efektów ćwiczeń... ;(

Owoce i jogurty to cukry, za to MAŁO węglowodanów złożonych - gdzie jakieś makarony, kasze, ryż, płatki owsiane ?
Węgli nie powinno się aż tak ciąć na redukcji...
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.