Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-03, 23:21   #1
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524

Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?


Tak mnie naszło i się zastanawiam, czy w wieku powiedzmy 30 lat wzwyż można jeszcze nawiązać jakieś prawdziwe przyjaźnie?
Ja z własnego doświadczenia uważam, że jest bardzo ciężko, bo ludzie w tym wieku mają już często swoją rodzinę, a nawet jeśli nie to single, też już mają swoją paczkę, z którą spotykają się od lat.
Moje szkolne/studenckie znajomości jakoś powygasały. Nie wiem czemu, bo zawsze starałam się je podtrzymywać. Ale np moja dobra koleżanka z którą znam się od liceum jak do niej piszę, proponuję np kawę czy wyjście na basen, to piszę, że teraz nie ma czasu, że się odezwie i oczywiście się nie odzywa. Z innymi koleżankami jest podobnie. Nie chce się narzucać, skoro już kilka razy proponowałam spotkanie. Zresztą i tak mi głupio, bo zazwyczaj to ja pierwsza dzwonie czy piszę do moim znajomych.
Niedawno chodziłam na kurs angielskiego, było tam kilku fajnych ludzi, było parę razy "piwo" po zajęciach, ale też jakoś nikt nie przejawiał szczególnej chęci kontynuowania znajomości. W pracy podobnie. Mam bardzo fajne koleżanki, ale one mają swoje życie i nie specjalnie palą się do spotkań poza pracą.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 19:46   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
Tak mnie naszło i się zastanawiam, czy w wieku powiedzmy 30 lat wzwyż można jeszcze nawiązać jakieś prawdziwe przyjaźnie?
Jeden z powodów dla których nie chce mi się wracać do Polski. Mam wrażenie, że jako 30latka i singielka raczej nie dałabym stworzyć nowych przyjaźni a starych mam niewiele. W Niemczech wygląda to trochę lepiej.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 14:37   #3
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Oczywiście, że się da. Trzeba tylko zrozumieć, ze ludzie mają multum zajęć wiec jeśli chcecie się przyjaźnic na zasadzie przyjaźni szkolnej /spontaniczny wypad po szkole nad rzekę, czy w sobotę na Hel, czy nawet codzienne odprowadzanie się po zajęciach czy też pidżama party w każdy weekend to niekoniecznie. Ale inaczej nie znaczy gorzej
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 20:21   #4
Mewa001
Raczkowanie
 
Avatar Mewa001
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 136
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
Tak mnie naszło i się zastanawiam, czy w wieku powiedzmy 30 lat wzwyż można jeszcze nawiązać jakieś prawdziwe przyjaźnie?
Ja z własnego doświadczenia uważam, że jest bardzo ciężko, bo ludzie w tym wieku mają już często swoją rodzinę, a nawet jeśli nie to single, też już mają swoją paczkę, z którą spotykają się od lat.
Moje szkolne/studenckie znajomości jakoś powygasały. Nie wiem czemu, bo zawsze starałam się je podtrzymywać. Ale np moja dobra koleżanka z którą znam się od liceum jak do niej piszę, proponuję np kawę czy wyjście na basen, to piszę, że teraz nie ma czasu, że się odezwie i oczywiście się nie odzywa. Z innymi koleżankami jest podobnie. Nie chce się narzucać, skoro już kilka razy proponowałam spotkanie. Zresztą i tak mi głupio, bo zazwyczaj to ja pierwsza dzwonie czy piszę do moim znajomych.
Niedawno chodziłam na kurs angielskiego, było tam kilku fajnych ludzi, było parę razy "piwo" po zajęciach, ale też jakoś nikt nie przejawiał szczególnej chęci kontynuowania znajomości. W pracy podobnie. Mam bardzo fajne koleżanki, ale one mają swoje życie i nie specjalnie palą się do spotkań poza pracą.
Potwierdzam, lekko nie jest Moi znajomi ze studiów powyjeżdzali za granicę albo do innych miast, znajomi na miejscu mają rodziny i dzieci a więc generalnie brak czasu na wyjścia czy choćby szybką kawę w tygodniu...jakiekolwiek wspólne aktywności trzeba dużo wcześniej planowac żeby cokolwiek z tego wyszło.
Mam też wrażenie, że dziewczyny które mają już mężów nie są w stanie wyjść gdziekolwiek same...hehe czasem widzę to też po sobie Ale oczywiście dla chcącego nic trudnego

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jeden z powodów dla których nie chce mi się wracać do Polski. Mam wrażenie, że jako 30latka i singielka raczej nie dałabym stworzyć nowych przyjaźni a starych mam niewiele. W Niemczech wygląda to trochę lepiej.
Czyli jak to wygląda w Niemczech? Ludzie inaczej się integrują/spotykają/poznają? Są bardziej otwarci na nowe znajomości?
Mewa001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 06:43   #5
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Moim zdanie i na podstawie własnych doswiadczeń, przyjaźnie prawdziwe zawiązują się wcześniej jednak. Potem są znajomi i koledzy. Definiuję tu przyjaźń jako całkowite zaufanie oraz pewność wzajemnej pomocy, gdy jej potrzeba, poczucie pełnej akceptacji, nie jako spotkania przy piwie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 13:43   #6
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Cytat:
Napisane przez Mewa001 Pokaż wiadomość

Czyli jak to wygląda w Niemczech? Ludzie inaczej się integrują/spotykają/poznają? Są bardziej otwarci na nowe znajomości?
Nie powiedziałabym, że są bardziej otwarci, to już raczej polska kultura jest mniej zdystansowana. Ale ja mieszkam w dużym mieście, gdzie jest sporo napływowych i ogólnie w Niemczech ludzie później i rzadziej się pobierają i mają dzieci (w DE rodzi się jeśli dobrze pamiętam najmniej dzieci w Europie), no i mniej się tutaj pracuje, więc dlatego pewnie jest trochę łatwiej. W Niemczech znam singli w moim wieku, w Polsce nie.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-07-06 o 13:45
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 10:07   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

No mnie się nie udało, ale nie wykluczam.
Ale też prawda taka, ze to ja jestem dość zdystansowana i wymagająca do ludzi i nie lubię się otwierać. A bez tego chyba przyjaźni się nie zawiąże.


Natomiast mój mąż zyskał 2 przyjaciół gruuuubo po 30tce. Nie kolegów, znajomych a przyjaciół właśnie.
No kluczem była wspólna pasja, która jak widzę z czasem przeszła w przyjaźń.

Ale z przyjaźnią jak z miłością. Musi być między ludźmi ta szczególna chemia, tyle że jeszcze rzadsza bo duchowa, a nie ta prostsza i częstsza- fizyczna.
To się po prostu w ogóle rzadko zdarza.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 16:43   #8
Wonder Woman
Zadomowienie
 
Avatar Wonder Woman
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: jardin du diable
Wiadomości: 1 971
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Wydaje mi sie, ze w rożnym wieku możliwe poznanie jest fajnych ludzi i zawarcie znajomosci na długie lata. Wszystko jednak zależy od ludzi, niektórzy mając juz rodziny po prostu troche gnuśnieją, nie chce im sie lub nie maja czasu. Ja staram sie spędzać sporo czasu ze znajomymi, odkąd mamy dziecko jest po prostu inaczej, a właśnie na sali, na której leżałam po cesarce, poznałam dziewczynę, z która cały czas mam kontakt, bardzo często sie widujemy, spotykamy sie także w szóstkę (nasi partnerzy i nasze dzieci) i jest to jedna z moich lepszych koleżanek (a którą poznałam właśnie po 30).
__________________
Viens avec moi dans le jardin du Diable, endroit dans lequel tout est acceptable. J'ai des invitations pour le jardin du Diable, tous les plaisirs y sont inoubliables
Wonder Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 16:40   #9
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

zależy od podejścia do innych
kiedyś byłam zamknięta na innych ludzi lub liczyli się tylko ci najbliżsi i nie potrzebowałam więcej znajomych, obecnie ciekawią mnie obce osoby i chętnie z takimi rozmawiam, nie znaczy to że od razu stają się przyjaciółmi ale kto wie kiedy będziesz potrzebować pomocy i zawiążą się trwalsze relacje
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:15   #10
Wonder Woman
Zadomowienie
 
Avatar Wonder Woman
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: jardin du diable
Wiadomości: 1 971
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
zależy od podejścia do innych
kiedyś byłam zamknięta na innych ludzi lub liczyli się tylko ci najbliżsi i nie potrzebowałam więcej znajomych, obecnie ciekawią mnie obce osoby i chętnie z takimi rozmawiam, nie znaczy to że od razu stają się przyjaciółmi ale kto wie kiedy będziesz potrzebować pomocy i zawiążą się trwalsze relacje
Mnie tez ciekawią obce osoby, chętnie poznaje nowych ludzi, wiadomo, nie zawsze "zaiskrzy", ale czasem naprawdę budują sie wspaniałe znajomosci. Dla mnie poznawanie nowych ludzi jest takie odświeżające, co oczywiście nie oznacza zaniedbywania "starych" przyjaciół
__________________
Viens avec moi dans le jardin du Diable, endroit dans lequel tout est acceptable. J'ai des invitations pour le jardin du Diable, tous les plaisirs y sont inoubliables
Wonder Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 22:15   #11
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
Tak mnie naszło i się zastanawiam, czy w wieku powiedzmy 30 lat wzwyż można jeszcze nawiązać jakieś prawdziwe przyjaźnie?
Ja z własnego doświadczenia uważam, że jest bardzo ciężko, bo ludzie w tym wieku mają już często swoją rodzinę, a nawet jeśli nie to single, też już mają swoją paczkę, z którą spotykają się od lat.
Moje szkolne/studenckie znajomości jakoś powygasały. Nie wiem czemu, bo zawsze starałam się je podtrzymywać. Ale np moja dobra koleżanka z którą znam się od liceum jak do niej piszę, proponuję np kawę czy wyjście na basen, to piszę, że teraz nie ma czasu, że się odezwie i oczywiście się nie odzywa. Z innymi koleżankami jest podobnie. Nie chce się narzucać, skoro już kilka razy proponowałam spotkanie. Zresztą i tak mi głupio, bo zazwyczaj to ja pierwsza dzwonie czy piszę do moim znajomych.
Niedawno chodziłam na kurs angielskiego, było tam kilku fajnych ludzi, było parę razy "piwo" po zajęciach, ale też jakoś nikt nie przejawiał szczególnej chęci kontynuowania znajomości. W pracy podobnie. Mam bardzo fajne koleżanki, ale one mają swoje życie i nie specjalnie palą się do spotkań poza pracą.
można.

nawet tu, poznałyśmy się z moją cudowną Gosią właśnie na tym forum i jest cudownie

możesz się do nas przyłączyć, my też z krk
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 22:29   #12
Wonder Woman
Zadomowienie
 
Avatar Wonder Woman
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: jardin du diable
Wiadomości: 1 971
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

Nic na siłę, po prostu musi zaiskrzyć, czasem to jest przypadek, czasem nie..... Ale musi zaiskrzyć. Nie uważam, ze tylko przyjaźnie ze studiów / szkoły maja szanse na przetrwanie. W sumie wydaje mi sie, ze to troche kwestia szczęścia, albo będzie chemia albo nie. W pracy nie znalazłam takich osób.... Ale nie uważam pracy za miejsce do poznawania osob w ramach głębszych przyjaźni....
__________________
Viens avec moi dans le jardin du Diable, endroit dans lequel tout est acceptable. J'ai des invitations pour le jardin du Diable, tous les plaisirs y sont inoubliables
Wonder Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 17:57   #13
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Czy po 30 można jeszcze poznać prawdziwych przyjaciół?

to pocieszyłyście mnie
aczkolwiek ja zawsze miałam trudności z poznawaniem nowych osób, a jeszcze trudniej było te znajomości utrzymać.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-14 17:57:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.