Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-23, 20:14   #4141
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dobra pierwsze wrażenie n.t tego filtra:
http://www.ebay.pl/itm/201631002237?...MakeTrack=true

konsystencja bardzo rzadka, jak takie rozwodnione mleczko, nic nie bieli wchłania się błyskawicznie, nie matuje oczywiście ale skóra jest satynowa jak po lekkim kremie, nałożyłam na to cc krem(i puder ryżowy) i tłuszcz na twarzy o wiele mniejszy niż zazwyczaj, gdzieś po 5 h chusteczkę przykładałam na pewno nie wzmaga smalcu, mam wrażenie jakby wręcz lekko hamował przynajmniej w porównaniu z innymi mazidłami. Jestem na razie na tak ale muszę jeszcze z innym bb/cc zobaczyć tymi które stosuję na co dzień bo dziś też nowy(próbka) nałożyłam. Aha mija ponad 9h od nałożenia i kompletnie nic mi się nie zwarzyło
Masz próbki czy tubkę? Czuć w nim alkohol? Bo domyślam się, że pewnie jest obecny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-24, 13:23   #4142
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz próbki czy tubkę? Czuć w nim alkohol? Bo domyślam się, że pewnie jest obecny.
próbki i niestety tylko dwie, ma jakiś cytrusowo kwiatowy zapach, ciężko mi określić, nie bucha też takim alko jak inne i też ciężko mi wywnioskować czy ma wersja red nie ma z tego co widziałam na necie a do tej wersji nie mogę składu znaleźć. Wydawało mi się że u agathblog były składy kiedyś do różnych wersji ohuja ale też teraz nie mogę znaleźć
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 07:52   #4143
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny,

Mam kilka pytań:

1. Czy używająć filtrów można korzystać z bibułek matujących (chodzi mi tu o filtry mieszane np. Antheliosy, ponieważ na logikę mineralne filtry by pewnie całkowicie zniknęły wraz z bibułką z twarzy )?

2. Czy używacie na filtry chemiczne/mieszane kremów BB?
Na co dzień używam pudru transparentnego, ale kremy BB ostatnio bardzo mnie kuszą

3. Czy puder ryżowy nadaje się do nałożenia na filtry?
Czytałam o nim wiele dobrego i muszę przetestować.
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 12:35   #4144
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

Mam kilka pytań:

1. Czy używająć filtrów można korzystać z bibułek matujących (chodzi mi tu o filtry mieszane np. Antheliosy, ponieważ na logikę mineralne filtry by pewnie całkowicie zniknęły wraz z bibułką z twarzy )?

2. Czy używacie na filtry chemiczne/mieszane kremów BB?
Na co dzień używam pudru transparentnego, ale kremy BB ostatnio bardzo mnie kuszą

3. Czy puder ryżowy nadaje się do nałożenia na filtry?
Czytałam o nim wiele dobrego i muszę przetestować.
teoretycznie bibułka ściągnie na pewno troche filtra z twarzy, ale ja używam pod koniec dnia jak już za bardzo się świecę, bo nie wyobrażam sobie na ta tłustą warstwę filtru wymieszanego z podkładem nakładać kolejną warstwę pudru, jakoś wydaje mi się że to nie jest korzystne dla cery więc wole zmatowić ją bibułką.

I tak puder ryżowy nadaje się na nałożenie na filtry, a co do kremów bb to już wolałam używac bb który już zawiera filtr niż nakładać 2 tłuste warstwy na twarz, nigdy nie próbowałam tego, ale może jest ktoś kto próbował i zda relacje, chociaż wydaje mi się że jest to dość obciążające dla cery.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 01:21   #4145
_Leukonoe
La Loba
 
Avatar _Leukonoe
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Send a message via Skype™ to _Leukonoe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
O właśnie.... Używam kwasów, filtrów i będąc na wakacjach myślę, czy nałożyłam odpowiednią ilość filtra, czy będę mogła go ponownie nałożyć, czy nie będzie tam za dużo słońca... Zazdroszczę trochę dziewczynom, które leżą sobie na plaży, cery mają gładziutkie, więc nie martwią się ani makijażem, ani kwasami...
Mam kilka piegów pod oczami, ale to chyba jakaś tendencja genetyczna, bo moja mama ma wiele przebarwień tego typu na twarzy. Ale muszę przyznać, że się do nich przywiązałam, nie wybielam ich niczym, dodają mi trochę uroku
Absolutnie nie używaj kwasów na słońce! Kwasów używa się jesienią i wczesną wiosną. Pozostań w lecie przy samych filtrach i dobrym nawilżeniu skóry
_Leukonoe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-27, 12:59   #4146
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Leukonoe Pokaż wiadomość
Absolutnie nie używaj kwasów na słońce! Kwasów używa się jesienią i wczesną wiosną. Pozostań w lecie przy samych filtrach i dobrym nawilżeniu skóry
Może autorka należy do grona osób, które muszą używać kwasów przez cały rok?
U mnie odstawienie kwasów chociażby na 2 tygodnie skutkuje ogromnym zanieczyszczeniem cery, dlatego choćby sam tonik kwasowy, ale coś musi być. Stabilne filtry, unikanie słońca i da się całe lato wytrzymać z kwasami
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-28, 09:50   #4147
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ohujowy filtr w moim przypadku kontroluje wydzielanie sebum, niewiarygodne ale z tym filtrem moja skóra wygląda lepiej niż bez niego jak kładę cc krem na gołą skórę lub na jakąś pielęgnację to mam szybciej smalec a z Ohui'em taka świeższa jest, po kilku godzinach delikatnie chusteczkę przykładam i suchutko znowu, szkoda tylko że z 30zł tańszy nie jest dodam tylko że pod ten filtr nic nie kładłam w sensie serum albo jakiś inny nawilżacz
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-13, 21:16   #4148
xxxyyzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny
Wiecie może czemu LRP przestało udostępniać wartości PPD Antheliosów? Napisałam do nich, bo zauważyłam, że na moim nowo kupionym ultra lekkim fluidzie nie ma już tej informacji. Odpowiedzieli mi, że "wartości PPD produktów Anthelios nie są komunikowane."
xxxyyzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 15:39   #4149
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

http://www.laroche-posay.com/product...e-sun-r35.aspx tutaj nadal widnieją wartości, na polskiej wersji strony są tylko przy niektórych produktach.
Skoro raz odpisali to zapytaj dlaczego nie komunikują. Ciekawa sprawa.
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 15:43   #4150
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

To mnie ostatnio zaciekawiło. Znacie, polecacie?
http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/KREM...E-KRASOTY/3451
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 18:56   #4151
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

przecież tam są same oleje
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-15, 18:59   #4152
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wiem, ponoć składy się różnią. Czyli co innego jest na stronie co innego na kartoniku. Właśnie dlatego pytam
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-16, 13:05   #4153
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie

Chciałabym się zapytać, czy któraś z Was używała koreańskich filtrów marki Hera. Znalazłam w sieci sporo pozytywnych opinii, składy jak na filtry nie są najgorsze. Ale co mnie bardzo zaintrygowało ? - wymagana ilość filtra to 0,5 ml (1,8 cm).
Znalazłam to na ulotce :

jak i na stronie Hery :
http://www.hera.com/kr/en/product/sk...protector.html
Skoro na stronie producenta maja takie zalecenie to wydaje mi się, że rzeczywiście te 0,5 ml wystarczy. Jak uważacie ?

Pozdrawiam
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2016-10-16 o 13:25
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-18, 07:39   #4154
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam. Powiedzcie proszę jaką wartośc UVA ma ten znany wszystkim filtr : http://www.vichy.pl/produkty-przeciw...il/p15022.aspx

Podobno wersja matująca ma zaledwie UVA 17 Czy wersja aksamitna do cery suchej też tyle ? Kupiłam go bo był w korzystnej cenie, sprawdza się, pomimo alkoholu nie wysusza skóry ale podobno filtry z Vichy (pomimo przynależnosci do L'oreal) wcale nie powala ochroną UVA.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2016-10-18 o 07:43
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-18, 10:25   #4155
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam. Powiedzcie proszę jaką wartośc UVA ma ten znany wszystkim filtr : http://www.vichy.pl/produkty-przeciw...il/p15022.aspx

Podobno wersja matująca ma zaledwie UVA 17 Czy wersja aksamitna do cery suchej też tyle ? Kupiłam go bo był w korzystnej cenie, sprawdza się, pomimo alkoholu nie wysusza skóry ale podobno filtry z Vichy (pomimo przynależnosci do L'oreal) wcale nie powala ochroną UVA.
Skoro nie podają, to trzeba przyjąć, kierując się oznaczeniem UVA w kółku, że spełnia normy UE czyli PPD stanowi minimum 1/3 SPF. Wyliczyć się tego nie da za bardzo, bo SPF50+ oznacza przecież, że faktor jest większy od 50, ale ze względu na prawo UE nie można podać większej wartości. W Stanach mają przecież SPF100, które u nas dawno temu też było dostępne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-19, 16:55   #4156
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Szkoda, że teraz nie bedą podawac wartosci UVA. Ułatwiało to wybranie odpowiedniego kremu jesli oba miały SPF 50 +. Teraz jeden moze miec UVA 17, drugi 42
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 11:53   #4157
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 675
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z was używała może 100%Pure nawilżający krem z zieloną herbatą SPF 30? Czy to jest normalny krem, który można bez problemu używać na co dzień? W opisie jest informacja, że chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Innych informacji szczegółowych nie ma. Jedynie można wyczytać ze składu: 6% Titanium Dioxide, 6% Zinc Oxide.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 22:22   #4158
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, przez wakacje prawie się nie malowałam, ale teraz na jesienią brakowało mi makijażu.
Sunbrella jednak pod makijaż zupełnie się nie nadaje, bo jest zbyt tłusta.
Zachęcona pozytywną opinią na jakimś blogu kupiłam Cerę + SPF 50, stwierdziłam że za 23 zł z wysyłką mogę zaryzykować.
Jak na razie pierwsze testy są pozytywne: nieco trudno się ją nakłada, może się zrolować, ale przy drugiej próbie już nie miałam z tym problemów.
Jest biała, ale nie bieli i bardzo ładnie się wchłania, praktycznie do sucha, twarz się po niej nie świeci i nie czuć jej na skórze.
Niestety, podobnie jak na Sunbrelli mój krem BB bardzo na niej żółknie, ale to raczej wina kremu, bo z samym korektorem współpracuje bardzo dobrze.
Polecam krótko mówiąc jeśli będziecie miały okazję spróbować
Jutro dzień na mieście więc zobaczymy jak się będzie trzymać.
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-29, 09:56   #4159
Donela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czytałam kiedyś artykuł o tym,że to filtry kosmtyczne przyczyniają sie do niektórych chorob co o tym sądzicie?
Donela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 16:48   #4160
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Donela Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś artykuł o tym,że to filtry kosmtyczne przyczyniają sie do niektórych chorob co o tym sądzicie?
a konkretnie?
o filtrach krąży całą masa dziwacznych mitów.
Zawsze można wybierać filtry eko/bio itp. składające się z samych naturalnych składników itp.
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 13:32   #4161
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Odgrzebuję wątek, bo pora ku temu właściwa.

Kto się czym filtruje?

Ja wróciłam do emulsji Lirene SPF50, którą mam z zeszłego roku. Nie stosuję zasady wymiany filtrów co roku na nowe. Mam wrażliwą na słońce skórę, która łapie buraka po pół godzinie jak mocno świeci, a filtry z ubiegłego roku temu zapobiegają, więc wychodzę z założenia, że swoje robią.

Szukam też innych filtrów, głównie wśród kosmetyków azjatyckich. W zeszłym roku używałam japońskich. Byłam zachwycona Kose i Biore, ale niestety pod koniec lata okazało się, że nie są to produkty do regularnego używania, tak uwrażliwiły i wysuszyły mi skórę, że każde mycie, każdy dotyk bolał i kończył się burakiem, a na brodzie zrobiła mi się siatka zmarszczek z odwodnienia. I to wszystko pomimo pielęgnacji warstwowej nakładanej pod filtr. Winnym tego stanu rzeczy jest oczywiście pokaźna dawka alkoholu z tych filtrach, dlatego w tym roku szukam produktów bez tego składnika. Na razie zamówiłam próbki filtrów Hery, o które tu parę postów wyżej pytała kasiamagda.

Rozważam też opcję nakrycia głowy z dużym rondem, ale niestety po zmierzeniu paru fasonów nie czułam się w żadnym za dobrze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 18:40   #4162
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, piszę w związku z prośbą o porady.
Filtr nakładam zawsze na czystą twarz (bez żadnych kremów), bo zawsze bałam się, że zdestabilizuje taka czynność filtr i po prostu czułabym za ciężką warstwę na twarzy.
Zauważyłam, że takie działanie wysusza mi strasznie skórę. Mam cerę mieszaną odwodnioną, łatwo ją wysuszyć.
Próbowałam nawilżać mocno skórę w nocy, ale jednak moja skóra potrzebuje jakiegoś nawilżenia w dzień.
Poczytałam trochę o serach, dużo osób stosuje wit C, ale raczej boje się jej stosować w lato, szukam czegoś innego, bezpiecznego, co można stosować w lato. Znalazłam coś takiego https://e-naturalne.pl/pl/p/Serum-in...hydromanil/291
czy byłoby to bezpieczne? Bo widzę, że równiez zawiera kwas.
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 18:45   #4163
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Hej, piszę w związku z prośbą o porady.
Filtr nakładam zawsze na czystą twarz (bez żadnych kremów), bo zawsze bałam się, że zdestabilizuje taka czynność filtr i po prostu czułabym za ciężką warstwę na twarzy.
Zauważyłam, że takie działanie wysusza mi strasznie skórę. Mam cerę mieszaną odwodnioną, łatwo ją wysuszyć.
Próbowałam nawilżać mocno skórę w nocy, ale jednak moja skóra potrzebuje jakiegoś nawilżenia w dzień.
Poczytałam trochę o serach, dużo osób stosuje wit C, ale raczej boje się jej stosować w lato, szukam czegoś innego, bezpiecznego, co można stosować w lato. Znalazłam coś takiego https://e-naturalne.pl/pl/p/Serum-in...hydromanil/291
czy byłoby to bezpieczne? Bo widzę, że równiez zawiera kwas.
To jest kwas hialuronowy, nie ma nic wspólnego z kwasami stosowanymi do złuszczania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 20:19   #4164
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Melduję się i tu ze zdjęciami Hery.
Pierwsze trzy to Sun Mate Daily SPF 30 : 1. po wyciśnięciu z sampla, 2.lekko rozsmarowany, 3. mocniej rozsmarowany. Kolejne trzy to Sun Mate Leports SPF50+:1. po wyciśnięciu z sampla, 2, lekko roztarty, 3. rozsmarowany. Ma ten leciutki błysk, ale po kilku minutach jest ciut mniej widoczny. Natomiast, jak juz pisałam w innym wątku: absolutnie nie bieli, nie czuć go na twarzy , nie zostawia żadnej gumowo, lepiąco - tłustej powłoki. Nie matuje, ale ten błysk nie jest ani mokry, ani tłusty. Przynajmniej u mnie (skóra z tłustą strefą T, mocno dojrzała, często odwodniona, naczynkowa). Aha, jest to jedyny filtr , który stosuję również pod oczy; nie migruje , nie podrażnia, dobra baza pod korektor.
Stosuję go od zimy (nieregularnie), od trzech tygodni niemal codziennie (ze wzgledu na silny krem z retinolem stosowany na noc ). Współpracuje niemal z wszystkimi kosmetykami, jakie stosuję (oprócz Whamisa Sebum Treatment - tu znacznie gorzej dogaduje sie Daily, Leports da się powoli i ładnie nalożyć). Nie współpracuje z moim samorobionym serum z ekstraktem z jabłka.
Współpracuje z podkładami zarówno mineralnymi, jak i naturalnymi oraz zwykłymi koreańskimi kremami BB (Missha Perfect Cover i Manyo Factory Herbal Fresh Moist BB ).
Nie jestem filtromaniaczka, ale uzywalam już spooooooro filtrów, min. chyba większośc Antheliosow, Vichy itp, Ziaji, Paula's Choice , Shiseido, Biore, Biodermy, Pharmaceris, Lirene .... i żaden nie był nawet w połowie tak fajny (dla mnie), jak Hera. Ja już dalej nie szukam

Chimay, jak Tobie nie będzie pasował to ja sie ustawiam w kolejce po odkupienie próbek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg daily01.jpg (351,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg daily02.jpg (371,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg daily03.jpg (367,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg leports01.jpg (54,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg leports02.jpg (472,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg leports03.jpg (57,7 KB, 19 załadowań)
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-03-31 o 20:21
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 10:05   #4165
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja teraz też wykańczam Lirenkę 50+ i szczerze to nie mogę się doczekać, kiedy się skończy. Nie jest mega tłusta, ale bieli, trzeba ją "wpracować" w skórę żeby nie bieliła i trochę ściąga moją skórę. W kolejce czeka już ulubiony Antek ultralight.

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę o serach, dużo osób stosuje wit C, ale raczej boje się jej stosować w lato, szukam czegoś innego, bezpiecznego, co można stosować w lato.

Czemu? Ja od lat stosuję serum z wit C pod filtr i nie mam najmniejszego problemu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 11:46   #4166
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ja teraz też wykańczam Lirenkę 50+ i szczerze to nie mogę się doczekać, kiedy się skończy. Nie jest mega tłusta, ale bieli, trzeba ją "wpracować" w skórę żeby nie bieliła i trochę ściąga moją skórę. W kolejce czeka już ulubiony Antek ultralight.
U mnie dzieje się dokładnie odwrotnie, w Lirene wyglądam prawie normalnie, Anthelios to jest niedorobiony gotyk i galopujące suchoty, do tego jeszcze alkohol czyli na dłuższą metę katastrofa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 14:41   #4167
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie dzieje się dokładnie odwrotnie, w Lirene wyglądam prawie normalnie, Anthelios to jest niedorobiony gotyk i galopujące suchoty, do tego jeszcze alkohol czyli na dłuższą metę katastrofa.

Czy używasz antheliosa matującego, czy wersje lekki fluid? Zastanawiam się właśnie nad nim, ale mam skórę odwodnioną, jak już pisałam. Używałam iwostinu, vichy, pharmaceris i każdy po czasie mnie wysuszył. Ale z drugiej strony LRP zapewnia najwyższa ochronę...

@Fuzukatsu- koleżanka, kiedyś używała kremu wit C, wychodziła tak w lato na ulicę i nabawiła się ogromnych przebarwień. Ja mimo stosowania filtra jednak bałabym się po tym co zobaczyłam, że np. jakiegoś dnia nałożę mniejszą ilość i będzie to samo
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 20:33   #4168
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie dzieje się dokładnie odwrotnie, w Lirene wyglądam prawie normalnie, Anthelios to jest niedorobiony gotyk i galopujące suchoty, do tego jeszcze alkohol czyli na dłuższą metę katastrofa.

A widzisz. Czyli jednak co skóra, to opinia. Mi Antek zostawia taką przyjemną warstewkę, którą później i tak pudruję, ale mimo to czuję komfort.
Jedyne co, to lubi osadzać się w załamaniu powieki i pod oczami, ale rozcieram to bardzo delikatnie i problem znika

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Czy używasz antheliosa matującego, czy wersje lekki fluid? Zastanawiam się właśnie nad nim, ale mam skórę odwodnioną, jak już pisałam. Używałam iwostinu, vichy, pharmaceris i każdy po czasie mnie wysuszył. Ale z drugiej strony LRP zapewnia najwyższa ochronę...



@Fuzukatsu- koleżanka, kiedyś używała kremu wit C, wychodziła tak w lato na ulicę i nabawiła się ogromnych przebarwień. Ja mimo stosowania filtra jednak bałabym się po tym co zobaczyłam, że np. jakiegoś dnia nałożę mniejszą ilość i będzie to samo

O kurczę, poważnie brzmi. Będę to miała na uwadze, chociaż jak już wcześniej pisałam, nie miałam problemu jak dotąd z tym (odpukać!!!)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2017-04-01 o 20:34
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 21:58   #4169
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Czy używasz antheliosa matującego, czy wersje lekki fluid? Zastanawiam się właśnie nad nim, ale mam skórę odwodnioną, jak już pisałam. Używałam iwostinu, vichy, pharmaceris i każdy po czasie mnie wysuszył. Ale z drugiej strony LRP zapewnia najwyższa ochronę...
Nie używam, bo tego się nie da w moim przypadku używać. Zrezygnowałam z europejskich filtrów w zeszłym roku, po 5 latach sępienia próbek a czasem kupowania w ciemno pełnych opakowań, bo dany filtr był tak zachwalany, że wydawało mi się, że przecież u mnie musi się też sprawdzić. Antheliosów miałam w ciągu tego czasu 3 pełne opakowania i dużo próbek. Żadnego pełnego nie udało mi się zużyć do końca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 11:03   #4170
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

U mnie filtry wyglądają względnie dobrze przez pół godziny. Później twarz robi się taka zmęczona, czuć, że cierpi nosząc to na sobie.Niezależnie czy to zwykłe tłuściochy czy filtry matujące, lekkie itp. No ale stosuję te dziadostwa mimo wszystko. Wit C całkiem sobie odpuściłam, każda jej forma oblepia mi twarz, męczy ją i powoduje zaskórniki. I ten zapach .... metalu ? Ohyda. Never again.

Z Avene jest jakas nowość SunsiMed dla osób po zabiegach w gabinetach (kwasy itp) i ogólnie z chorą skórą. Skoro to takie ,,naturalne" to raczej nie wygląda dobrze ale może się mylę. Widział to już ktoś/stosował?
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.