Problem Z Cera Lat 28 Mam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-18, 19:54   #1
WELL
Przyczajenie
 
Avatar WELL
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 12

Problem Z Cera Lat 28 Mam


MOJE DROGIE
MAM PRAWIE TRZYDZIESTKE DOKLADNIE 28 LAT
ZAWSZE MIALAM CERE MIESZANA ALE OD KILKU MIESIECY PO PROSTU PORAZKA
NA CZOLE MAM MALE KROSTKI PASKUDNIE WYGLADAJA I NIE MOGE ICH NICZYM ZLIKWIDOWAC
NIE BIORE PIGULEK
DBAM O SIEBIE, WYPROBOWALAM JUZ PO KOLEI CHYBA WSZYSTKIE KOSMETKIKI PRZECIWTRADZIKOWE
JESLI WIECIE JAK POMOC NAPISZCIE
WELL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 15:04   #2
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

A próbowałaś retinoidów? Albo kwasów? Takim kremem dwa w jednym jest Diacneal Avene, ale skoro wypróbowałaś wszystko, to ten pewnie też Jeżeli to rzeczywiście trądzik, to może idź do dermatologa.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 16:16   #3
tosia2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 5
GG do tosia2002
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Mam podobny problem z cera . Tylko u mnie te drobne krostki zaczely rozprzestrzeniac sie na cala twarz i niektore zmieniaja sie w ropne wulkany . Dodam , ze tego nie da sie wycisnac , a po tym zostaje blizna w postaci dziurki . Mam 31 lat , jestem swiezo po wizycie u dermatologa , troche mnie zdziwila jego diagnoza : TRADZIK . Wydawalo mi sie , ze w tym wieku mi juz nie grozi . Nastepny mit obalony , wiek nie ma wiekszego znaczenia , a tradzik moze wystepowac w roznej postaci . Proponuje Ci udac sie do dermatologa , zanim Twoje krostki nie zaczna szalec . Lekarz przepisal mi antybiotyk Tetralysal po 2 tabletki rano i wieczorem przez 8 dni , a pozniej po jednej tabletce ( kuracja miesieczna) . Do uzytku zewnetrznego rano Aknemycin(plyn) + Skinoren krem , wieczorem : Aknemycin (plyn) + Akneroxid 5% żel . A jak po miesiacu nie bedzie poprawy , to Roacutane . Troche sie boje , czy takie leczenie nie wysuszy mi skory i zmarszczki , ktore i tak juz sa moja zmora , nie poglebia sie . Moze polecicie mi krem nawilzajacy , ktory nie zapcha porow . Jezeli moge liczyc na Wasze uwagi odnosnie mojej kuracji , to bede bardzo wdzieczna . Dodam doswiadczone Wizazanki , ze od dluzszego czasu jestescie moim guru . Pozdrawiam Tosia
tosia2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 17:22   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Niestety trądzik dorosłych to ostatnio coraz częstsza rzecz, też miewam nawroty od czasu do czasu (tfu!), pomimo, że jako dojrzewająca nastolatka nie miałam z trądzikiem żadnych problemów.

Krem nawilżający, który nie zawiera żadnych zapychaczy znam jeden

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8471

Działa, ale niestety jest drogi i mało wydajny. Zresztą to nie jest tak, że wszystkie zapychacze muszą zapychać. To sprawa bardzo indywidualna. Obecnie mam cerę suchą i nic mnie nie zapycha, poza jednym blokerem Biodermy

Dziewczyny bardzo sobie też chwalą krem Hydraphase XL La Roche Posay. Sprawdź na KWC również jego recenzje.

Po skończeniu kuracji trądzikowej (kup sobie też jakiś łagodny żel do mycia twarzy, żeby nie wysuszać jej dodatkowo, to ważniejsze niż się na ogół wydaje) mogłabyś spróbować retinoidów. Działają zarówno na trądzik jak i na zmarchy. Wysuszają i owszem, ale jak skóra się przyzwyczai, to jest to najskuteczniejsza kuracja przeciw zmarszczkom (zwalczająca też już istniejące) jaką dotychczas wymyślono. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 17:51   #5
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Ja mam co prawda 20 lat, ale dopiero teraz wyskoczyło mi mnóstwo drobnych krostek... Wyskoczyły mi kiedyś przed którymś okresem i tak już zostały... Jedynie przed okresem ich ilość się zwieksza, a później maleje.... No i zastanawiam się teraz czy coś z nimi robić czy od razu do dermatologa...?
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 18:32   #6
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

aha! Ale jak pomyślę o wizycie u owego pana dermatologa to aż mnie skręca.... Z odległości 3 metrów ocenia co ludziom dolega, oczywiście wszystkie informacje pozostawia dla siebie i na wszelkie próby "wyciągnięcia" czegoś baaarzdo źle reaguje....
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 22:50   #7
donaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: bcn
Wiadomości: 12
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

wiesz co ja mam 33 lata i od trzech lat mam te same problemy, zadne antybiotyki i leki czy mascie nie pomagaly robily tylko skorupe na mojej buzi, wiec pomogla mi pani w aptece i dala mi adres dobrego dermatologa z doswiadczeniem klinicznym, jadlam roacutane przez 6 m-cy, minimalne dawki nie patrzylam na cene bo efekt byl oszalamiajacy milam cale cialo jak niemowlak, piekne i gladkie, niestety po 2 miesiacach od ostatniej tabletki nawrot, znow wizyta i znow roaccutane, ostatnio bralam go przez 3 m-ce wiosna, latem nie no i teraz jest makabra, znowu sie zaczyna, czolo broda no i szyja kark i plecy, to wstretne uczucie ale znow zaczynam sie czuc jak "tredowata", mam tabletki ale pomalu zaczynam bac sie o swoje zdrowie, blagam pomozcie!
donaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-05, 14:30   #8
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Dołaczam się!!

Ostatnio myślałam nad tym mocno - że w liceum i na studiach nie miałam takiego wysypu na twarzy co teraz. Bez makijażu nie wyjdę, krosty wchodzą mi już na szyję mimo, że nigdy się tam nie zagniżdzały. Mój TŻ mówi że mam się nie martwić i nie pozwala zażywać roacutane ... nie wiem co robić...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 16:40   #9
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Dziwczyny, poprzęglądajcie moze na GW i na forum Basi wątki związane z OMEGA 3. Ja biorę od dwóch miesięcy i uważam że daje naprawdę dobre rezulataty. Jest to preparat przeznaczony co prawda na inne rzeczy, ale ze skórą robi coś bardzo dobrego, naprawdę!!!
PS mam 36 lat i trądzik bywa, bywa :-(
Od czasu kiedy Omega zaczła dawać efekty (ok. 1 m-ca) zero problemów...
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 19:05   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Popieram Piti, jesli wypryski nie pojawiaja sie ze wzgledow hormonalnych lub innych zaburzen, to warto zwrocic uwage na diete i pielegnacje (im mniej tym lepiej, kosmetyki typowo przeciwtradzikowe w okolicach 30stki moga zbytnio wysuszyc i nasilic problemy).
Za rada Basi, zamiast mlec siemie, zakupilam sobie olej lniany i polewam nim sobie brokuly ugotowane na parze, przestalam dodawac mleko do herbaty ( w ogole przestalam jesc mleko) a herbate od dawna pijam juz tylko zielona.
Cera jest w stanie zadowalajacym a to juz bardzo wiele.
Teraz pozbywam sie przebarwien Acne-Dermem a jak juz zakoncze ten etap (po drugiej tubce zobaczymy), to bede krecic serum z kwasem askorbinowym - zdobylam ten w proszku, wiec nic mnie nie powinno zapychac
Sama w zyciu natknelam sie na dwie panie dermatolog, ktore nalezaloby bardzo szybko wyslac w satelite, moze w kosmosie zrobily by wiecej dobrego, niz u siebie w pracy. Na szczescie nie mialam nigdy takich problemow z cera o jakich pisza dziewczyny, tradzik nigdy mnie nie dotknal.
Tym bardziej wiec trzymam za Was kciuki, dbajcie o siebie dzielnie!
Moze warto zapytac na forum mosmetycznym/medycynoestetycznym albo poszukac w wyszukiwarce - byly watki o dobrych dermatologach.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 22:09   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Dziewczyny, lepiej nie traćcie czasu na testowanie wszystkim możliwych wariantów, tylko idźcie do dermatologa. Ja zmarnowałam chyba z rok na eksperymenty z różnymi (skądinąd pożytecznymi) specyfikami po to, żeby się potem dowiedzieć od lekarki, że to łojotok. I teraz dopiero go kończę leczyć, a mogłam mieć to z głowy (a raczej "z twarzy" ) rok temu...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-05, 22:38   #12
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

[QUOTE=Sylwiasta]
Za rada Basi, zamiast mlec siemie, zakupilam sobie olej lniany i polewam nim sobie brokuly ugotowane na parze, przestalam dodawac mleko do herbaty ( w ogole przestalam jesc mleko) a herbate od dawna pijam juz tylko zielona.

Sylwiasta, bawarka tak źle działa na cerę?? Pytam bo uwielbiam herbatę z mlekiem a problemy z cera nie są mi obce, chociaż sytuacja jest prawie opanowana.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 08:10   #13
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Red face Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Sakapulko, co wpływa źle na cerę to bardzo, ale to bardzo indywidualna sprawa... Ja z kolei popieram Sylwię - do dermatologa proszę...
Chociaż wiecie co? Do DOBREGO dermatologa proszę... - o tak.
Ja poszłam półtora roku z piegami - tak mi się sypnęły... Nic nie zapowiadało plam , jak później sie zrobiły jeszcze.
Owszem - otrzymałam receptę na skinoren - to kupiłam za mniej niż połowę acne derm... Tu się zgadzam, ale wiecie co jeszcze?
Pani dermatolog powiedziała mi, że ochrona słonecnza to mrzonki, że owszem - mogę, ale niekoniecznie wcale; poza tym KWAS AZELAINOWY NIE WYMAGA STOSOWANIA FILTRÓW!!!
Ta pani doktor nazywa się Miłuńska - przyjmuje w Ostrołęce. Przestrzegam!!!
No, to tyle.
Co zaś wynikło z przebarwień moich ?
Po tygodniu stosowania acnedermu uznałam że nie działa. Zgodnie z zaleceniami Pani Doktor MIŁUŃSKIEJ LEKCEWAŻYŁAM OCHRONĘ !!!! No i w styczniu wylazło szydło z worka - dwie PLAMY wielkie!!!
Dzięki Basi Kwiatkowskiej i jej stronie zreformowałam się kosmetcznie, od lutego nie rozpoczynam dnia inaczej jak od nałożenia filtrów, chodzę w okularach i kapeluszach, acne derm wrócił do łask, ale same retinoidy + megaochrona (FILTRY OD 60TKI W GÓRĘ!!!) sprawiły, ze przebarwienia zbladły wyraźnie - więc to daje efekty!!!
Co zaś do trądziku - też dzięki BIOCHEMIIURODY.COM zaczęłam łykać omegę 3 i jest OK - trądzika niet. No, na pewno nie bez znaczenia są też i retinoidy, ale te stosuję przeciwzmarszczkowo i przeciwprzebarwieniowo. Tę omegę jednak wychwalam bo w lato retinoidów żadnych ani kwasów nie stosowałam w ogóle. Za to omegę 3 tak i nawet przed okresem nie miewam teraz tego co kiedyś miewałam, a miewałam rzeczy straszne po prostu. Poza tym Omega na pewno nie zaszkodzi, a źle dobrane specyfiki - mogą.
Pozdrawiam Was, i życzę szybkiego pozbycia się problemu. Może akurat którejś z was pomoże moja metoda - będę przszczęśliwa.
Całuski wielkie!!!

Edytowane przez Pitipel
Czas edycji: 2005-10-06 o 08:14 Powód: przpraszam, napisałam Basię z małej litery
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 08:49   #14
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Ja chodzę do dermatologów, ale jestem przed 30 i nie wezmę roacutan-u ani jemu podobnych, tak jak Ci znawcy mi proponują!!! Poszukuję innych możliwości i mam nadzieje, ze znajdę je na polecanej przez was stronie!!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 09:34   #15
donaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: bcn
Wiadomości: 12
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Piti Powiedz Czy To Dziala U Kazdego? Moja Cera Stala Sie Zmora Od Wielu Tygodni, Koszmar Znow Powrocil Nie Wychodze Z Lazienki Wiecznie Sie Myje I Czyms Smaruje,,,mam Jedno Opakowanie Roacutanu I Ktore Wiem Ze Zmieni Moja Buzke W Ciagu 2 Tyg I Zaczynam Sie Czuc Jak Nalogowiec Ktory Walczy Z Nalogiem...za Kazdym Razem Jak Po Nie Siegam Najpierw Patrze Na Przeciwskazania...no I Odkladam I Ide Znow Do Lazienki.
__________________
donaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 09:36   #16
donaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: bcn
Wiadomości: 12
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Midi A Jak Go Leczysz?
__________________
donaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 10:47   #17
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Talking Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Cytat:
Napisane przez donaanna
Piti Powiedz Czy To Dziala U Kazdego? Moja Cera Stala Sie Zmora Od Wielu Tygodni, Koszmar Znow Powrocil Nie Wychodze Z Lazienki Wiecznie Sie Myje I Czyms Smaruje,,,mam Jedno Opakowanie Roacutanu I Ktore Wiem Ze Zmieni Moja Buzke W Ciagu 2 Tyg I Zaczynam Sie Czuc Jak Nalogowiec Ktory Walczy Z Nalogiem...za Kazdym Razem Jak Po Nie Siegam Najpierw Patrze Na Przeciwskazania...no I Odkladam I Ide Znow Do Lazienki.
Wiesz - na takie pytanie Ci nie odpowiem; mnie pomogło (mowa o omega 3) i baardzo wielu osobom też. Wrzuć w wyszukiwarkę google omega 3 - zobaczysz... Przeszukaj też Forum Uroda na GW wpisując to samo hasło.
Opinie są mocno kuszace, zobaczysz... No i sama na sobie stwierdzam, że jest OK bardzo.
Od roaccutanu lepsze na pewno - nie tak inwazyjne i NA PEWNO NIE ZASZKODZI!
Roaccutanu nigdy nie brałam, czytałam jednak mnóstwo na ten temat, bo miałam po temu powody (straszna cera, która uspokoiła się dopiero ok. 25 rż!!! poza tym przed okresem paskudztwa do tej pory - mam 36!!!!!!); więc o tym roaccutanie czytałam i zniechęcały mnie efekty uboczne. Poza tym to jest błędne koło z tym roaccutanem włąśnie... Bierzesz - jest lepiej, przestajesz - jest gorzej... To samo z diane 35... Diane brałam długo i nie podobało mi sie moje ciało - obolałe wielkie piersi na przykład...
Czy Tobie pomoże? Nie wiem - ale myślę, ze nie zaszkodzisz sobie próbując. Pamietaj tylko, że musi minąc jakiś czas, zanim zauważysz efekty. Ja biorę naturkaps omega 3 forte 1000 mg. Przyjmuję po dwie kapsułki dziennie. Do tego biorę też solarin max - antyoksydanty, ale to akurat nie daje jakichś rewelacyjnych efektów, mimo, że biorę już dość długo (jakieś 4 m-ce). Polecam za to preparat "anti age" z pycnogenolem, albo wyciąg z winogron - to wszystko antyutleniacze.
Działanie antytrądzikowe ma wit. PP - możesz sporządzić sobie serum na bazie tej wit w ampułkach - co i jak znajdziesz na www.biochemiaurody.com na forum jest dział problemy skórne, który może Cię zainteresować. Jeśli jeszcze nie byłaś na tej stronie - to zajrzyj koniecznie i czytaj, czytaj forum!!! Mnie zrewolucjonizowała kosmetycznie ta strona. Może się tam spotkamy? Często tam zaglądam.
Póki co życzę powodzenia, mam nadzieję, ze uda Ci się zwalczyć to świństwo.
Ustal tylko, czy czasem to nie hormonalne podłoże ma u Ciebie!!!
Trzymaj się ciepło - życzę sukcesów, do zobaczenia!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 15:03   #18
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Wiesz - na takie pytanie Ci nie odpowiem; mnie pomogło (mowa o omega 3) i baardzo wielu osobom też. Wrzuć w wyszukiwarkę google omega 3 - zobaczysz... Przeszukaj też Forum Uroda na GW wpisując to samo hasło.
ja zajrzałam na www.biochemiaurody.com i poczytałam chociaż jak dla mnie to duży chaos tam panuje....
Co do OMEGA-3 myślę czy go kupić ale po przeczytaniu opinii nie wiem....mam cerę trądzikową ale tłustą czy nie obtłuści mi jej jeszcze bardziej? Na pewno skosztuje oleju lnianego lub kupię siemię lniane i będę mieleć (mielić?)

prosze napisz jaką masz cerę...Tłustą?
Zresztą spróbować nie zaszkodzi, najwyżej OMEGA-3 oddam komuś
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 15:27   #19
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

cześć, st ella!!! Ja mam tłustą i jest OK, podobno lepiej dla nas - tłustocerych - byłby olej lniany, ale alphol jest za drogi, a u mnie omega 3 OK bardzo.
Co do chaosu na biochemii - po prostu tyo inna strona, musisz przywyknąc, a warto, bo to kopalnia wiedzy!!
Polecam
Pozdrawiam

PS: a to siemię to będziesz mleć chyba?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-06, 22:47   #20
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

[QUOTE=skapula]
Cytat:
Napisane przez Sylwiasta

Sylwiasta, bawarka tak źle działa na cerę?? Pytam bo uwielbiam herbatę z mlekiem a problemy z cera nie są mi obce, chociaż sytuacja jest prawie opanowana.
Herbate z mlekiem, zwlaszcza earl grey i to bardzo slodka - uwielbiam.
Niestety zauwazylam, ze nabial pogarsza stan mojej cery - nie wyskakuja mi pryszcze, ale mam wrazenie, ze pory sie robia takie bardziej widoczne i wyrazne...To tez jak dwa razy w tygodniu robie sobie maseczke aspirynowa + jogurt naturalny Bakoma, to wtedy te reszte jogurtu sobie zjadam. A herbate pije jasminowa, zielona

Cytat:
Napisane przez st_ella
Co do OMEGA-3 myślę czy go kupić ale po przeczytaniu opinii nie wiem....mam cerę trądzikową ale tłustą czy nie obtłuści mi jej jeszcze bardziej?
Nie, pomoze regulowac nawilzenie cery - kwasy omega 3 uszczelniaja naskorek (tracimy wtedy mnie wody z niego, buzia jest lepeij nawilzona, sezon grzewczy wkrotce) i normalizuja wydzielanie loju . Oprocz tego, olej lniany np. dzialac bedzie jeszcze dobrze na wlosy i paznokcie. O innych organach nie wspominajac.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 22:59   #21
donaanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: bcn
Wiadomości: 12
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Dzieki Piti, napewno kupie i bede lykala wszystko bo obawiam sie tego roacutanu coraz bardziej a chcialabym mie drugie dziecko, nie lykam go juz od okolo 4 - 5 miesiecy do prawda dermatolog zapewnial ze mial pacjetki ktore juz miesiac po skonczeniu kuracji zachodzily w ciaze i rodzily zdrowe dzieci ale ja jakos patrze na to sceptycznie tym bardziej zbliza sie 34 lata a to juz niesie ze soba jakies ryzyko, nie mam zbyt wiele czasu na buszowanie po internecie ale moze kiedys sie tam spotkamy. Jak narazie zakupilam Avene Diacneal, nie moge jednak lykac za wiele pigulek bo moja watroba nie wytrzymuje przeciazen. Ale dzieki wielkie, pozdrawiam ana
__________________
donaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 07:50   #22
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Smile Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Ana, mam nadzieję, z wszystko się uda. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę powodzenia. Jeśli zdecydujesz się na omega 3 to pamiętaj bierz przy posiłku albo po, nigdy na pusto! całusy!!!
Piti


Sylwiasta, acne dermujesz się nadal? Kiedy Ci przesuszył cerę? Bo ja już 2 tyg się maziam tym cudem i jest bardzo OK.
Z niepokojem czekam na to przesuszenie tylko, ale może nie nastąpi?
Jednocześnie niniejszym oświadczam, ze dołączam uroczyście do grona fanek tego specyfiku.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 08:14   #23
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Dzięki Pitipel i Sylwiasta. Na pewno kupię ten omega-3...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 11:43   #24
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Co Ty tak spamujesz, Hondzia?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 13:05   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Cytat:
Napisane przez st_ella
Dzięki Pitipel i Sylwiasta. Na pewno kupię ten omega-3...
jakos konkretnie sie ten preparat nazywa?
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:21   #26
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Producent: hasco lek, OMEGA 3 forte (1000 mg), cena 18,90/60 kps

http://www.hasco-lek.pl/produkt.php?...b56228b7d216e0
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:43   #27
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

DonaAnna - przepraszam, dopiero teraz mam czas odpowiedzieć.
Moje ŁZS było wynikiem działalności drożdżaków w przewodzie pokarmowym. A ja jak głupia wsmarowywałam tony kremów na naczynka, narzekając na brak efektów i zwiększająca się ilość zaskórników od każdego kolejnego kremu, a potem - w fazie zaawansowanej - byłam pewna, że mam trądzik różowaty i dopiero wtedy poszłam do lekarki. Przepisała mi dwa lekarstwa, jedno to były tabletki takie czerwone (powlekane) w opakowaniach po 20 sztuk, nie pamiętam nazwy niestety, ale to nie był antybiotyk. Miałam je brać 4 razy dziennie po 2, i tak zjeść 120 sztuk. Drugi środek był bez recepty, to był roztwór bakterii mlekowych, nazywał się Lactamid czy jakoś b. podobnie. Dostałam ilość na miesiąc czy 3 tygodnie (1 ampułka dziennie), zużyłam je w lipcu.
Oba lekarstwa łącznie w takiej hurtowej ilości kosztowały mnie ponad 140 zł (+ kosz wizyt u lekarki łacznie 160 zł - byłam dwa razy...), ale warto było, bo te straszne rumieńce zeszły i wypryski też, zostało trochę zaskórników, które dermatolożka zaleciła mi wykończyć za pomocą Octopiroxu na co dzień i maski Salicam po peelingu 2 razy w tygodniu. Jak przeczytałam ulotkę do tego Octopiroxu, to myślałam, że to nie dla mnie i że ona się pomyliła, ale już nie miałam za bardzo wyjścia, bo byłam poza Polską, więc zaczęłam się nim mazać od 3 września i o dziwo, to działa Już jest prawie idealnie, a jeszcze mam jedno opakowanie w zapasie, więc chyba do końca roku mi starczy (wydajny jest jak diabli, nie spodziewałam się tego), może w międzyczasie dodam tylko na noc kwasy.
Ale wiesz, generalnie to bez lekarza nie radzę się leczyć, bo ŁZS miewa różne przyczyny, poza tym zaskórniki i pryszcze nie muszą być objawami akurat ŁZS, więc metoda stosowana przeze mnie niekoniecznie pomoże Tobie czy innym.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 17:40   #28
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Hej, dzięki forum basi zaczęłam jeść Omega 3, mam te z Gala. Jem je 2 tyg. Na razie nie widzę efektow w postaci zmniejszenia wyprysków, ale mam wrażenie, że moja cera zaczęła bardziej się przetłuszczać,włosy też, więc zmniejszyłam dawki, poza tym, te kapsułki pozostawiają w ustach smak ryby, w dodatku, co zjem, wciąż mi się rybą odbija. Dokupiłam kapsułki z olejem lnianym, Alphol jest za drogi, ale można kupić Linomag NNKT 60 kapsułek za 11 zł. Zamierzam jeść je razem pół na pół z tymi Omega3 z ryb. Pozytywny efekt tych kapsułek: mam raczej dobry humor, one ponoć antydepresyjnie działają.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 00:06   #29
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Sylwiasta, acne dermujesz się nadal?
Kiedy Ci przesuszył cerę? Bo ja już 2 tyg się maziam tym cudem i jest bardzo OK.
Z niepokojem czekam na to przesuszenie tylko, ale może nie nastąpi?
Jednocześnie niniejszym oświadczam, ze dołączam uroczyście do grona fanek tego specyfiku.
Co jakis czas
Mam jednak wrazenie, ze w okolicach drugiego tygodnia mnie zaczyna wysypywac po tym preparacie!!! Tym razem nie przesuszyl ale mam wrazenie, ze cos mi w mojej pielegnacji zaczelo zapychac pory - a AD jest jedyna zmiana!
Odstawilam na kilka dni, dzis w nocy do niego wracam bo musialam wykurowac czerwone pryszczyki na srodku czola przed powrotem TZa. Teraz wiec musze zastosowac cos niewidocznego. Mysle tez ze obchody "dnia 0" tez sie tu troche przysluzyly... Ale to chyba Piti na inny watek temat...

Smoku! O tym odbijaniu sie ryba to slyszalam, dlatego wole Alfol i olej lniany (+ losos i awokado dosc czesto) - swoja droga, moze to dziwne nadzwyczajne przetluszczanie sie cery, ktore przypisalam odwiedzina cioci z Ameryki z czerwona walizeczka jest wynikiem spozycia oleju lnianego? Basia by powiedziala skad to, ale cos jej nie ma
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 00:38   #30
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Problem Z Cera Lat 28 Mam

Ja też z utęsknieniem czekam na Basię. Na razie będę jadła te kapsułki z ryb pól dawki + olej lniany, jeśli nadal będę się przetłuszczać, wyrzucę rybę, zostawię olej lniany. Chciałabym też spróbować Salfazin, ale nie mam pojęcia, czy jeść stale, okresowo, czy sobie nie zaszkodzę, spotkałam się z opinią, że nie powinno się brać preparatów cynkowych, jeśli bierze się pigułki antykoncepcyjne. Nie mam pojęcia, czy to bzdura, czy prawda, i dlaczego niby nie wolno.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.