Problem z dobraniem tabletek - wysypy pryszczy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-04, 13:43   #1
TigerL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6

Problem z dobraniem tabletek - wysypy pryszczy :(


Witajcie,
mija za miesiąc 1,5 roku od momentu kiedy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.
Na początku ginekolog zapisała mi Midianę i już od początku właśnie miałam problemy (acz wtedy lekkie) ze skórą. Zmieniłyśmy po pół roku tabletki na Novynette, niestety bez zmian, później zostały mi zapisane 3 opakowania Diane 35, która też mi na skórę nie pomogła. Skończyłam właśnie trzecie opakowanie Atywii i jestem załamana. Wiem, że trzeba czasu, by organizm się przystosował do tabletek i zawsze z nadzieją rozpoczynam kolejną "próbę", ale ile można

Nie mogę nosić bluzek, sukienek z dekoltem, odsłaniać pleców - idzie wiosna, później lato, na które powoli przestaje się cieszyć, bo znowu będę musiała się zasłaniać

W sierpniu ubiegłego roku poszłam do dermatologa, który zapisał mi parę specyfików (w tym Unidox Solutab), które spowodowały tak straszliwy wysyp i wcale nie pomogły, że się kompletnie zraziłam i już do niego nie wróciłam.

Moje problemy skórne (ropne pryszcze) są na 100% spowodowane przez tabletki, bo kiedy na 7 dni je odstawiam, skóra się znacznie polepsza. To paradoksalne, zważywszy na to, że zwykle to przed okresem nadchodzą różne skórne niespodzianki.

Moje krostki są ulokowane na dekolcie, między piersiami, pod nimi, również na nich, na plecach, czasem na ramionach.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji i może mi doradzić? Czy jestem bez szans jeśli chodzi o dobranie tabletek? Moja ginekolog jest wysoko oceniana na portalu znanylekarz, więc spodziewałam się, że uda jej mi się dobrać tabletki... Dziewczyny-pomóżcie!
TigerL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 16:53   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problem z dobraniem tabletek - wysypy pryszczy :(

Wiesz co, jeśli już tyle różnych antyków próbowałaś i do tego z takim odstępem czasu między nimi, to ja naprawdę wątpię, żeby tabletki antykoncepcyjne były dla Ciebie. Wiele kobiet nie może ich brać z różnych powodów (np. zakrzepica, problemy wątrobowe). U Ciebie może być to po prostu brak tolerancji ze strony skóry i już. Hormony to bardzo poważna sprawa i jeśli po ponad roku masz z nimi dalej problem, nie sądzę, by były jakieś magiczne antyki rozwiązujące Twój problem (skoro Diane nie dała rady...).
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:48   #3
TigerL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z dobraniem tabletek - wysypy pryszczy :(

Kurczę To co mi pozostaje - prezerwatywy albo metody naturalne?
Moja ginekolog mi nic innego nie proponowała poza tabletkami.
TigerL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:53   #4
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Problem z dobraniem tabletek - wysypy pryszczy :(

kiedys jak mialam problem z tradzikiem, co prawda na twarzy, to dermatolog przepisala mi cynk i mi pomoglo,teraz mialam niewielki problem z pryszczami po anty, zaczelam lykac cynk dwa razy dziennie i efekty mnie zadowolily, nie wiem jak na Ciebie zadziala, ale moze sprobuj tez, a jak nie zadziala no to j.w.

Pozdrawiam i zycze powodzenia!
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 07:13   #5
TigerL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z dobraniem tabletek - wysypy pryszczy :(

Dzięki, spróbuję z tym cynkiem.

Może też czas zmienić ginekologa, już sama nie wiem co robić
TigerL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.