wzmożone wypadanie tylko długich włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-13, 18:32   #1
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256

wzmożone wypadanie tylko długich włosów


Hej Dziewczyny
Mam wielki problem z włosami. Zazwyczaj wypada ich raczej umiarkowana ilość, natomiast im robią się dłuższe, tym więcej ich wypada. Jak tylko są ok 4 cm za ramiona wypadanie się wzmaga. Najdłuższe jakie miałam to do poziomu pach, ale wtedy już mi leciały garściami, jak tylko przeciągnęłam po nich ręką miałam po kilka - kilkanaście w dłoni. Nie mogłam wytrzymać i ścięłam. Ponadto są strasznie słabe i rzadkie (prześwity na czubku). Ścinać jednak mocno nie chciałabym, bo wyglądam w krótkich włosach źle.

W skórę głowy wcierałam przez jakiś czas Radical, pomagał, ale potem przestał działać. Stosowałam Seboradin - bez zmian, teraz testuję Jantar.

Myślicie, że to wypadanie to z powodu słabych cebulek? Czy może być jakaś inna przyczyna? Jak je ewentualnie wzmocnić? Proszę o pomoc
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:47   #2
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

A byłaś u dermatologa? Bierzesz jakieś suplementy diety?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:04   #3
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Wcierki wcierkami, ale wzmacniasz je jakoś od wewnątrz? Jakieś tabletki na porost, chociażby ze skrzypem. Gdyby zaczęły Ci rosnąć nowe włoski, baby hairy, na pewno fryzurka stałaby się gęstsza. A może rodzinne są u Was cienkie włosy? Opisz swoją pielęgnację. Poza wcierkami oczywiście. Może za bardzo je obciążasz albo robisz coś niewłaściwego.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:04   #4
kasja92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Niestety mam podobnie i pomaga mi wtedy tylko ścięcie włosów. I tak ciągle próbuję zapuścić włosy i co kilka lat znów przez to ścinam :/ Ale tym razem jako trochę bardziej uświadomiona włosomaniaczka zaopatrzona w stos wcierek i odżywek wzmacniających i mam nadzieję, że się uda przebić tą "magiczną granicę"
kasja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:45   #5
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Ja również mam ten problem. Po osiągnięciu pewnej długości zaczynają masowo wypadać. Nie wypada ani jeden krótki czy średni włos, same te najdłuższe. Moja mama ma tak samo i miała tak "od zawsze". Moją granicą jest niecałe 60cm, gdy zetnę z 10cm przestają lecieć jak oszalałe. Obecnie mam takie długie i leci mi ok 40szt najdłuższych podczas mycia, myje co 2 dzień. Gdy mam krótsze wypada ich 10x mniej. W ciągu dnia praktycznie nie wypadają. Za tydzień ścinam.. Wcierki pomagają na porost nowych ale na to wypadanie nie bardzo. Używałam Jantara, Joanny Rzepy, Garnier Neril, kiedyś Seboradinu. Nie pomaga zmiana szamponu. Masek nie używam na skalp. Czasem tylko Natur Vital. Raz w tygodniu wcieram olejek łopianowy ze skrzypem.
Evet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:47   #6
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Dziękuję za odpowiedzi
Staram się brać suplementy, witaminy. Wiadomo, czasem się zapomni ale raczej biorę regularnie - głównie kompleksy witamin. Często też muszę brać magnez, witaminę B i potas - biorą mnie skurcze, robią się bolesne zajady.

U dermatologa w sprawie włosowej nie byłam. Jak miałam kilka lat miałam u dermatologa diagnozowane atopowe zapalenie skóry, miałam problem z uczuleniami, pokrzywką itp.

W rodzinie nikt włosów rzadkich, a przynajmniej tak rzadkich, nie ma. Siostra ma strasznie gęste włosy, mama też.

Włosy myję szamponem Radical, kiedyś stosowałam też przeciwłupieżowy Nizoral. Zazwyczaj po prostu myję, wcieram wcierkę, nakładam coś na końcówki, np. jedwab lub lekko (kilka psiknięć) odżywki w sprayu ( np. Gliss Kur lub Seboradin) na włosy i tyle. Nigdy nie nakładam żadnych odżywek bezpośrednio na skórę, staram się nie obciążać włosów. Masek raczej nie używam. Włosy suszę suszarką.

Edytowane przez aneczka077
Czas edycji: 2013-06-13 o 19:49
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:54   #7
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Ja mam włosy za łopatki i może faktycznie od tego mi tak wypadają... Dzieki Tobie zwróciłam uwagę na ten temat
Ja teraz próbuję olejku Green Pharmacy z czerwoną papryką i do tego używam masażera. Suplementy ,kosmetyki,nawet ustabilizowanie hormonów w organizmie nie pomogło.
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 20:46   #8
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
Ja również mam ten problem. Po osiągnięciu pewnej długości zaczynają masowo wypadać. Nie wypada ani jeden krótki czy średni włos, same te najdłuższe. Moja mama ma tak samo i miała tak "od zawsze". Moją granicą jest niecałe 60cm, gdy zetnę z 10cm przestają lecieć jak oszalałe. Obecnie mam takie długie i leci mi ok 40szt najdłuższych podczas mycia, myje co 2 dzień. Gdy mam krótsze wypada ich 10x mniej. W ciągu dnia praktycznie nie wypadają. Za tydzień ścinam.. Wcierki pomagają na porost nowych ale na to wypadanie nie bardzo. Używałam Jantara, Joanny Rzepy, Garnier Neril, kiedyś Seboradinu. Nie pomaga zmiana szamponu. Masek nie używam na skalp. Czasem tylko Natur Vital. Raz w tygodniu wcieram olejek łopianowy ze skrzypem.
Eee, to jest bardzo dalekie od nadmiernego wypadania
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 14:38   #9
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Eee, to jest bardzo dalekie od nadmiernego wypadania
i czego dokuczasz? moją normę to bardzo przekracza i widzę zawsze różnice po ścięciu.. Wiem, że dziennie może wypadać 100. Może im dłuższe tym cięższe i cebulki nie dają rady może i mam małą włosomaniaczą obsesję ale udało mi się zagęścić wcierkami boczki z których moja rodzinka się podsmiewała jak miałam związane włosy i robiły mi się prześwity i teraz dbam o włosy jak opętana
Evet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:03   #10
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
i czego dokuczasz? moją normę to bardzo przekracza i widzę zawsze różnice po ścięciu.. Wiem, że dziennie może wypadać 100. Może im dłuższe tym cięższe i cebulki nie dają rady może i mam małą włosomaniaczą obsesję ale udało mi się zagęścić wcierkami boczki z których moja rodzinka się podsmiewała jak miałam związane włosy i robiły mi się prześwity i teraz dbam o włosy jak opętana
Sorki, ale 40 włosów na 2 dni to nawet pod to, że cebulki nie dają rady nie da się podciągnąć Jakby Ci wypadało 5 razy tyle to rozumiem, trzeba wszcząć alarm

I tak btw, "niewypadanie" włosów to czasem objaw chorobowy, oczywiście bardzo rzadko. To nie jest wymierzone w Ciebie - piszę to jako ciekawostkę
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:14   #11
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
i czego dokuczasz? moją normę to bardzo przekracza i widzę zawsze różnice po ścięciu.. Wiem, że dziennie może wypadać 100. Może im dłuższe tym cięższe i cebulki nie dają rady może i mam małą włosomaniaczą obsesję ale udało mi się zagęścić wcierkami boczki z których moja rodzinka się podsmiewała jak miałam związane włosy i robiły mi się prześwity i teraz dbam o włosy jak opętana
A po jakich wcierkach zagęściły Ci się włoski?
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 17:05   #12
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Cytat:
Napisane przez aneczka077 Pokaż wiadomość
A po jakich wcierkach zagęściły Ci się włoski?
Sama jestem ciekawa. Osobiście na wypadanie zaczęłam stosować wcierkę Rzepa kuracja wzmacniająca. Teraz tylko muszę czekać przede wszystkim cierpliwie na efekty.
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:47   #13
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: wzmożone wypadanie tylko długich włosów

Efekt wysypu antenek dal mi garnier neril kontynuowany jantarem.

Kascysko, nie robie afery z tej ilosci. Na poczatku przerazilam sie gdy zobaczylam klebek wlosow w odplywie i na gabce. Za ktoryms razem postanowilam przeliczyc te wlosy i sie uspokoilam. Uwazam ze kazda dziewczyna ktora zaczyna denerwowac sie iloscia wypadnietych wlosow powinna poswiecic te kilka minut i je dokladnie policzyc. Czasem wydaje nam sie ze wypada nam ogromna ilosc wlosow a tak na prawde to one tylko tak wygladaja jakby bylo ich duzo przez swoja dlugosc.
Evet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.