Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-06, 23:14   #31
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Zastanawiam sie, czy nie lepiej by było gdyby ten wątek został po prostu zamknięty...
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 23:32   #32
polkiloarbuza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 93
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

popatrz w lustro to ci sie zbierze...
polkiloarbuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 23:58   #33
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Cytat:
Napisane przez eveline01 Pokaż wiadomość
WIELKIE dzięki fajnie że zwróciłaś uwagę na moje błędy w odżywianiu
Nie ma sprawy
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 23:59   #34
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Cytat:
Napisane przez polkiloarbuza Pokaż wiadomość
popatrz w lustro to ci sie zbierze...
Nie bardzo to rozumiem
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-07, 00:07   #35
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

mnie się wydaje, że dopiero teraz zaczęłaś nabierać kobiecych kształtów a najpierw był wzrost
proporcji ciała nie zmienisz żadną dietą niestety
o biust się nie martw, często rośnie "na końcu"
cellulit nie musi oznaczać, że jestes za gruba- to po prostu nierówno rozłożona tkanka tłuszczowa.
Nie stosuj wszystkich wskazówek naraz, zacznik np. od niejedzenia chleba i prtzez jakis czas trzymaj się tylko tej zzaasady, potem wprowadź następną
Gdy zaczniesz stosować zbyt drastyczne diety momentalnie odbije się to na Twoich sportiwych wynikach i samopoczucie zamiast się poprawić pogorszy się jeszcze bardziej nie mówiąc już o zdaniu trenerki i reszty dziewczyn. Zresztą to jest najmniejszy problem- to jets zwykłe chamstwo z ich strony- zwłaszcza trenerki, dziewczynom nic do tego. Jeśli ona nie potrafi Ci tego w inny sposób przekazać to spróbuj poszukać innego klubu. A pytałaś jej może jakie sposoby ona Ci poleca?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-07, 00:19   #36
Kotzielony
Raczkowanie
 
Avatar Kotzielony
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 223
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Mi tez sie wydaje ze nabrałas kobiecych kształtów co jest normalne w dojrzewaniu
Nie jedz słodyczy, jedz wyłacznie gotowane miesko ,staraj sie odzywiac racjonalnie.
Wymiotując zniszczysz sobie zęby ( kwas z zoładka osłabi je i beda sie psuły)
Odchudzaj sie z głową bo jesli bedziesz robiła to tak jak narazie to bardzo na tym ucierpisz i to nei tylko jesli chodzi o wyniki w sporcie...
chodzi o cere, paznokcie, biust , włosy ktore przez brak witamin zaczną wypadać!!!

Życze powodzenia
__________________
" Mówi się , że człowkiek musi coś wypuścić z rąk ,by zobaczyć czy do niego wróci.Jeśli wróci - zostanie juz na zawsze. Jeśli nie - to nigdy nie było jego "

...z filmu " Niemoralna Propozycja
Kotzielony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-07, 12:36   #37
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie, czy nie lepiej by było gdyby ten wątek został po prostu zamknięty...
Zgadzam się z Akane!
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-07, 13:56   #38
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

aha, i przyszło mi do głowy, że może powinnaś powiedzieć trenerce o metodzie odchydzania jaką stosuje Twoja rzygająca koleżanka, argumentuj przede wszystkim dobrem jej zdrowia, ale skoro dla trenerki bardzo liczą się sportowe osiągnięcia to musoi sobie zdać sprawę, że to będzie szkodliwe!
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 19:23   #39
agusia_75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Rzyrafka chce Tobie i innym bardzo podziekować!

Boli mnie troche to, że wszyscy od razu podchodza do tego tak negatywnie! ...Ja po prostu chciałabym się podobać... ... Chciałabym byc pod każdym względem idealna.. a to naprawde trudne. Podoba mi się ten pomysł, aby zacząć od niejedzenia chleba.

Kilka dni głodziłam sie... nie jadłam praktycznie nic. Wtedy weszłam na waga i zobaczyłam 47 kg! bylam szczesliwa! ze udalo mi sie już trochę schudnąc... lecz kiedy chwile potem mama kazala mi zjesc obiad i zjadlam go troszke, to natychmiastowo pojawilo sie z powrtotem 49 kg!

Ostatnio miałam takie załamanie, ze dopadłam sie słodyczy i zaczełam jesc co popadnie, a potem byłam na siebie wsciekła! ze nie mam takiej silnej woli!

Potrzebuje rade na to, aby wyćwiczyć swoją silną wolnę! ze kiedy powiem sobie, ze nie bede jadla np. chleba... to go nie rusze!...

Obecnie chodze do szkoły i ucze sie... bywa tak ze rano musze zjesc sniadanie, bo mama mnie nie pusc bez jedzenia do szkoly. zawsze jestem rano płatki z mlekiem.. to dobrze czy zle?... Pozniej normalnie ide do szkoły. mam lekcje... ale tak juz po 5 lekcji, koło godziny 12:30 dopada mnie głód... burczy mi w brzuchu.. i mam ogromna ochote na kanapke, która przygotowala mi mama... pomozcie mi cos z tym zrobic... jak wyćwiczyc silną wole?

W dodatku jeszcze niedawno uchodziłam za osobę jedną z najszczuplejszych.... która miała brzuch bardzo ładnie wyćwiczony - niczym kaloryferek.. a teraz?

teraz zaczeły pojawiać się fałdy a mięśnie zaczeły zanikać. ja naprawde potrzebuje schudnąć... pomocy!
agusia_75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:18   #40
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

Cytat:
Napisane przez agusia_75 Pokaż wiadomość
Rzyrafka chce Tobie i innym bardzo podziekować!

Boli mnie troche to, że wszyscy od razu podchodza do tego tak negatywnie! ...Ja po prostu chciałabym się podobać... ... Chciałabym byc pod każdym względem idealna.. a to naprawde trudne.
Dążenie do ideału owszem, jest trudne, ale w przypadku idelanego ciała niekoniecznie nalezy się starać za wszelką cenę Najważniejsze, abyś sama czuła się dobrze w takiej postaci, jaką masz. Ludzie, którzy twierdzą, że jeśli masz kilka kg więcej to już Cie nie akceptują nie są warci abyś się dla nich starała się te kilogramy zrzucić!
Cytat:
Podoba mi się ten pomysł, aby zacząć od niejedzenia chleba.
Na początek możesz zamienić zwykły chcleb na taki na zakwasie. Albo nie jeść białych bułek, a zamiast nich grahamki czy inne ciemne
Cytat:
Kilka dni głodziłam sie... nie jadłam praktycznie nic. Wtedy weszłam na waga i zobaczyłam 47 kg! bylam szczesliwa! ze udalo mi sie już trochę schudnąc... lecz kiedy chwile potem mama kazala mi zjesc obiad i zjadlam go troszke, to natychmiastowo pojawilo sie z powrtotem 49 kg!
Oj, nie tędy droga
O ile się dobrze orientuję to głodówki nie sa metodą odchudzaniam służą raczej do oczyszczenia organizmu ale się na tym nie znam
Pokarm musimy codziennie dostarczać, aby wszystkie procesy biochemiczne mogły przebiegac bez zakłóceń i bez negatywnych skutków dla naszego organizmu Najwazniejsze, aby odzywiać się zdrowo- poczytaj kilka innych wątków, możesz też w swoim mieście poszukać dietetyka który powie Ci jak powinien wygladać Twój jadłospis biorąc pod uwagę czynne uprawianie sportu i chęć schudnięcia
Niejedzenie w celu schudnięcia może spowodować anoreksję, a to już będzie duzy problem Także częste ważenie się nie jest potrzebne, gdyż w tak krótkim okresie czasu (piszesz o 2 dniach) nie możesz stwierdzić czy rzeczywiście schudłaś. Na wagę ma wpływ wiele czynników, np, dzień cyklu (w niektóre dni organizm bardziej zatrzymuje wodę i jest to sprawa czysto hormonalna więc siłą rzeczy waży się więcej), te 2 kg mniej mogły być też spowodowane delikatnym odwodnieniem. Odchudzanie to długotrwały proces i najpierw należy poznać zasady zdrowego odzywiania aby organizm dostawał to, czego potrzebuje do prawidłowego wzrostu, a dopiero potem będzie można kierować dietą tak, aby zgubić te zbedne kg
Cytat:
Ostatnio miałam takie załamanie, ze dopadłam sie słodyczy i zaczełam jesc co popadnie, a potem byłam na siebie wsciekła! ze nie mam takiej silnej woli!
Człowiek nie jest maszynką i dlatego nie wszytsko co postanowi uda mu się wykonać i nie ma w tym nic złego. Ale takie myślenie, ze "znowu nie udało mi sie zapanować nad jedzeniem" nie powinno Cię tak zdenerwować. To nie jest droga do ideału, często wydaje się dziewczynom, że jak zapanują nad swoim ciałem i jedzeniem to są idealne- to nie prawda W rzeczywistości to jedzenie wtedy panuje nad nimi, gdyż całe ich życie zostaje podporządkowane jednemu tematowi. A to juz oznacza niemały problem psychiczny
Cytat:
Potrzebuje rade na to, aby wyćwiczyć swoją silną wolnę! ze kiedy powiem sobie, ze nie bede jadla np. chleba... to go nie rusze!...

Obecnie chodze do szkoły i ucze sie... bywa tak ze rano musze zjesc sniadanie, bo mama mnie nie pusc bez jedzenia do szkoly. zawsze jestem rano płatki z mlekiem.. to dobrze czy zle?... Pozniej normalnie ide do szkoły. mam lekcje... ale tak juz po 5 lekcji, koło godziny 12:30 dopada mnie głód... burczy mi w brzuchu.. i mam ogromna ochote na kanapke, która przygotowala mi mama... pomozcie mi cos z tym zrobic... jak wyćwiczyc silną wole?
Tu nie chodzi o to, że nie masz silnej woli Po prostu jesteś głodna i nie nalezy z tym walczyć. Jeśli będziesz na siłę starała się stłumic głód to -jak już któraś Wizażanka napisała- spowolnisz przemianę materii i przestawisz organizm na "magazynowanie" iw rezultacie posiłek, który zjesz póxniej zostanie upchany w tkanke tłuszczową "na zapas" i będzie to naturalna reakcja organizmu, który chce sobie zapewnić stały dopływ składnków odzywczych. Więc takie działanie w rezultacie pogorszy tylko sytuację. Możesz sobie podzielić porcję śniadanka w szkole na dwie części i np, zamiast czekać 5 godzin - jedna połówkę zjeść po 4 lekcji (żeby uprzedzić burczenie ) a drugą połówkę po 6-stej Człowiek poprostu musi jeść i powsztrzymywanie się od tego- jako dowód silnej woli jest niedorzeczne
Cytat:
W dodatku jeszcze niedawno uchodziłam za osobę jedną z najszczuplejszych.... która miała brzuch bardzo ładnie wyćwiczony - niczym kaloryferek.. a teraz?

teraz zaczeły pojawiać się fałdy a mięśnie zaczeły zanikać. ja naprawde potrzebuje schudnąć... pomocy!
spróbuj robić więcej ćwiczeń na brzuszek- jeśli organizm koniecznie chce dołożyc Ci fałdek- to zrób mu na złość i dołóż żeberek do kaloryferka

PS. Na pewno masz wiele innych ciekawych cech oraz zainteresowań, które nadal możesz rozwijać. A to, że znajomi, czy też inny ludzie nie potrafią dostrzec nic innego prócz ciała świadczy tylko o ich nierozgarnięciu

Pozdrawiam
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:30   #41
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

W pełni zgadzam się z tym co napisała rzyrafka (nie będę się powtarzać).

Wymuszane wymioty, głodówki - to wszystko prowadzi do zaburzeń w postaci bulimii lub anoresji.
Kilka stron :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bulimia
http://www.psychologia.edu.pl/index....op=spis&id=766
http://anoreksja.hipnoza.pl/images/anoreksja1_1.jpg
http://anoreksja.waw.pl/
To nie jest ładne

Zastanów się przede wszystkim nad tym co jest dla Ciebie dobre, a nie nad tym czego oczekują od Ciebie inni.

Z ciekawości : Ile masz wzrostu?
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 21:40   #42
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

eeee
Nie mówie tego zlosliwie, ale dziewczyno, moze psycholog???
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:57   #43
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Musze Schudnąc - A Nie Moge Zwymiotowac! :( Pomocy!

marna prowokacja
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.