Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-08, 23:44   #1
tamara_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 16

Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.


Witam,
Tradzik z jakim sie borykam od kilku lat mial postac zawsze postac lekko-srednia nasilona, ostatnio nabral na sile niestety.... dlatego pomyslalam ze czas cos z tym zrobic i kupilam ACNEFAN + ziaja tintin zel antybakteryjny + tonik soraya kolagen+elastyna... no i niestety jest jeszcze gorzej niz bylo przed ! duzooo gorzej.


czy to moze byc spowodowane oczyszczaniem sie cery i to jest efekt przejsciowy czy moze cos mnie jednak zapychac?

na codzien uzywam pudru max factor matt musse.


pozdrawiam i dziekuje dziewczyny z gory za pomoc
tamara_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 08:36   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez tamara_a Pokaż wiadomość
dlatego pomyslalam ze czas cos z tym zrobic
Iść do lekarza dermatologa.

Cytat:
i kupilam ACNEFAN + ziaja tintin zel antybakteryjny + tonik soraya kolagen+elastyna... no i niestety jest jeszcze gorzej niz bylo przed ! duzooo gorzej.
Przesuszona skóra, podrażniona nieodpowiednimi kosmetykami, nienawilżona, produkuje coraz więcej łoju i sebum.


Cytat:
czy to moze byc spowodowane oczyszczaniem sie cery i to jest efekt przejsciowy czy moze cos mnie jednak zapychac?

na codzien uzywam pudru max factor matt musse.
Jw.


Lekarz - lekarstwa - odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. I korzystanie z wyszukiwarki na forum.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 22:34   #3
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez tamara_a Pokaż wiadomość
Witam,
Tradzik z jakim sie borykam od kilku lat mial postac zawsze postac lekko-srednia nasilona, ostatnio nabral na sile niestety.... dlatego pomyslalam ze czas cos z tym zrobic i kupilam ACNEFAN + ziaja tintin zel antybakteryjny + tonik soraya kolagen+elastyna... no i niestety jest jeszcze gorzej niz bylo przed ! duzooo gorzej.


czy to moze byc spowodowane oczyszczaniem sie cery i to jest efekt przejsciowy czy moze cos mnie jednak zapychac?

na codzien uzywam pudru max factor matt musse.


pozdrawiam i dziekuje dziewczyny z gory za pomoc
bez przesady, od razu dermatolog. najpierw wywal ten z kolagenem i elastyna.
czy sa ta glownie zaskorniki, czyli takie czarne kropeczki na nosku, czy grudki lub krostki? blagam nie wyciskaj tego sama, mozesz tylko pogorszyc swoj stan. duzo dziewczyn nie wie ze takie samodzielne wyciskanie jest jeszcze gorsze, bez odpowiedniego zabezpieczenia, dezynfekcji, itd.
zaopatrzyj sie w phisiozel, w tonik o niskim ph, tormentiol na noc (dostepna w aptece ok 5zl), cos lekkiego na dzien np na bazie aloesu,
czy a tzw lepsze i gorsze dni? czy np przed i w czasie okresu jest gorzej? lub w lato kiedy skora sie poci? czy nosisz grzywke? wiecej szczegołów prosze. pozdrawiam
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:11   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
bez przesady, od razu dermatolog.
Dziewczyna pisze, że od kilku lat boryka się z trądzikiem, a Ty piszesz, że bez przesady ? Czyl;i z czym trzeba iść do dermatologa, jeśli nie z przewlekłą chorobą ?

Cytat:
zaopatrzyj sie w phisiozel
Nie istnieje taki kosmetyk.

,
Cytat:
cos lekkiego na dzien np na bazie aloesu,
Od kiedy aloes pomaga w przewlekłym , ostrym trądziku ??

Cytat:
czy a tzw lepsze i gorsze dni? czy np przed i w czasie okresu jest gorzej? lub w lato kiedy skora sie poci? czy nosisz grzywke? wiecej szczegołów prosze. pozdrawiam
To są pytania, które normalnie zadaje lekarz.

Tak jak mówię, proszę korzystać z wyszukiwarki, bo tematów o leczeniu trądziku, pielęgnacji skóry trądzikowej jest na Wizażu milion i kilka; a najlepiej pójść do lekarza by zapobiec pogorszeniu stany skóry.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:26   #5
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Szugarbejb, nie wiem czy masz pojecie co to jest tradzik i czy wiesz czym jest srednio nasilony stan?
jestem kosmetologiem po studiach i nie uwierzylabys mi ile mam dziewczyn po dermatologach rozkladajacych rece bo wydaly mnostwo kasy na drogie antybiotyki i zmarnowaly sobie zdrowie stosujac antybiotyki zbyt dlugo.
przy takich zmianach najpierw jest kosmetolog a pozniej dermatolog, zreszta zazwyczaj dobry kosmetolog wspolpracuje z lekarzami
Physiozel jest dostepny w aptece http://www.physiogel.pl/ poprostu inaczej sie gi pisze. ale jest to bardzo dobry kosmetyk,

nie powiedzialam ze ma byc stosowany aloes ale krem na bazie aloesu, czyli z jego dodatkiem, do takiej buzi jest super bo lagodzi wszelkie podraznienia., a skora ktora jest zmeczona wszelkimi metodami wlasnie takowej pielegnacji potrzebuje.
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:28   #6
YudYta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 18
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Szugarbejb dobrze mówi Ja też męczę się z trądzikiem jakieś 4 lata (mam 17 i mimo, że mam jego lekką postać to i tak wybieram się do dermatologa. Przekonałam się, że nie ma co samej eksperymentować, bo boję się, że może być gorzej.
YudYta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:32   #7
YudYta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 18
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Hmm... kosmetolog. Z tego co się orientuję to w miarę nowy zawód. W mojej okolicy chyba nie ma kosmetologa. Wolę jednak iść do specjalisty - dermatologa. A do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy itp. w życiu bym nie poszła, bo mojej kumpeli tylko pogorszyło to stan cery i ma naprawdę fatalnie (zacieki ropne itp.)
YudYta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 21:47   #8
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Cytat:
Napisane przez YudYta Pokaż wiadomość
Hmm... kosmetolog. Z tego co się orientuję to w miarę nowy zawód. W mojej okolicy chyba nie ma kosmetologa. Wolę jednak iść do specjalisty - dermatologa. A do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy itp. w życiu bym nie poszła, bo mojej kumpeli tylko pogorszyło to stan cery i ma naprawdę fatalnie (zacieki ropne itp.)
no niestety przykre jest to ze czesto osoby nie majace zbyt duzej wiedzy zabieraja sie za zawod kosmetyczki, dlatego ja jestem za tym aby zniesli wszelkie kursy kosmetyczne, w kilka godzin nie dowiemy sie tego co przez studia.
zawod kosmetologa jest od 10 lat, to nie wiem czy to takie nowe
tylko uwazajcie bo dermatolog czesto faszeruje masciami zbednymi.
a to co trzeba usunac "mechanicznie" nie wyjdzie za pomoca masci, nie ma zmiluj

pomyslcie chociaz nad pilingiem kawitacyjnym, jest rewelacyjny
a roznice cenowe za jego wykonanie u dermatologa lub w gabinecie kosm sa ogromne okolo 100zl, niestety wieksza suma u dermatologa.

nie wiem skad jestescie, ale jesli z warszawy moge sprobowac wam pomoc

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-09-12 o 14:43
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 06:38   #9
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Dzuewczyny...ja sama miałąm trądzik już kilka lat, bo taki rpawdziwy to 2,5 roku...byłam u dermatologa i przesuszyl mi tylko twarz...Weszłam na wizaż poużywałam tego i owego, i w zasadzie nie mam już trądziku...
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 08:48   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
Szugarbejb, nie wiem czy masz pojecie co to jest tradzik i czy wiesz czym jest srednio nasilony stan?
jestem kosmetologiem po studiach i nie uwierzylabys mi ile mam dziewczyn po dermatologach rozkladajacych rece bo wydaly mnostwo kasy na drogie antybiotyki i zmarnowaly sobie zdrowie stosujac antybiotyki zbyt dlugo.
Doskonale wiem czym jest trądzik, jako że leczyłam go przez 3 lata; doskonale te wiem jaka postać trądziku nadaje się do leczenia - i do dermatologa należy się wybrać już z wczesną postacią. Działając samemu, bez odpowiedniego rozeznania i mając wiedzę głównie z reklam można sobie tylko zaszkodzić.

Przykro mi, że w Warszawie macie niedouczonych dermatologów, i w XXI wieku pacjenci muszą leczyć się u kosmetologów stosujących szarlatańskie metody jak np. przemywania twarzy Rivanolem. We Wrocławiu mamy świetnych lekarzy - a jeden z nich jest nawet opiekunem tego forum


Cytat:
nie powiedzialam ze ma byc stosowany aloes ale krem na bazie aloesu, czyli z jego dodatkiem, do takiej buzi jest super bo lagodzi wszelkie podraznienia., a skora ktora jest zmeczona wszelkimi metodami wlasnie takowej pielegnacji potrzebuje.
Pierwsze słyszę. Od zawsze myślałam, że jak skóra jest zmęczona zabiegami na przykład, to potrzebuje dobrego nawilżacza wspomagającego regenercję, np. Emolium czy Nanobase. Ale jestem tylko prawnikiem, nie kosmetologiem, więc na pewno się nie znam.

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
no niestety przykre jest to ze czesto osoby nie majace zbyt duzej wiedzy zabieraja sie za zawod kosmetyczki, dlatego ja jestem za tym aby zniesli wszelkie kursy kosmetyczne, w kilka godzin nie dowiemy sie tego co przez studia.
No właśnie, na przykład potem piszą na forum, żeby przemywać twarz Rivanolem ...


Cytat:
zawod kosmetologa jest od 10 lat, to nie wiem czy to takie nowe
tylko uwazajcie bo dermatolog czesto faszeruje masciami zbednymi.
a to co trzeba usunac "mechanicznie" nie wyjdzie za pomoca masci, nie ma zmiluj

Jezus Maria


Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
nie wiem skad jestescie, ale jesli z warszawy moge sprobowac wam pomoc
I jeszcze się dodatkowo reklamujesz za darmo ... Mam nadzieję, że szybko się z tymn forum pożegnasz ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 09:12   #11
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

[quote=szugarbejb;8969803]"Doskonale wiem czym jest trądzik, jako że leczyłam go przez 3 lata; doskonale te wiem jaka postać trądziku nadaje się do leczenia - i do dermatologa należy się wybrać już z wczesną postacią. Działając samemu, bez odpowiedniego rozeznania i mając wiedzę głównie z reklam można sobie tylko zaszkodzić. "
Widac ze jednak mało wiesz skoro az trzy lata walczyłas z tradzikiem, gdybys poradziła sie specjalisty mogłoby to trwac krócej
jesli z kazda krosteczka bedziemy latac do dermatologa to osoby z powaznymi chorobami beda czekaly w dlugasnej kolejce i bedziemy miec wiekszy rozwoj czerniaka, raka kolczystokomorkowego, grzybicy ttd
"Przykro mi, że w Warszawie macie niedouczonych dermatologów, i w XXI wieku pacjenci muszą leczyć się u kosmetologów stosujących szarlatańskie metody jak np. przemywania twarzy Rivanolem. We Wrocławiu mamy świetnych lekarzy - a jeden z nich jest nawet opiekunem tego forum "

tylko szkoda ze sie nie wypowie, ja nie mowie ze sa zli, ale jest pewna kolejnosc.
czy z bolaca reka idziesz do chirurga?



"Pierwsze słyszę. Od zawsze myślałam, że jak skóra jest zmęczona zabiegami na przykład, to potrzebuje dobrego nawilżacza wspomagającego regenercję, np. Emolium czy Nanobase. Ale jestem tylko prawnikiem, nie kosmetologiem, więc na pewno się nie znam. "

dokladnie, dobrze ze podkreslasz to ze jestes prawnikiem i sie nie znasz, bo to jednak widac, nie wiesz co piszesz, naczytalas sie artykulow na forum,a to niestety nie to samo co codzienne wyklady od najlepszych specjalistow w Polsce..

No właśnie, na przykład potem piszą na forum, żeby przemywać twarz Rivanolem ...


ja nie jestem po kursach tylko po studiach, to tak dla twojej wiadomosci

W przeciwienstwie do mnie, naskoczylas na mnie na dzien dobry za to ze probuje komus pomoc, wciskajac mi ze nie mam racji,
tylko ze akurat ja mam duzo wieksze pojecie o tej tematyce niz ty. ja Ci tam nie wciskam swoich wnioskow prawniczych, chociaz wyklady z prawa tez mialam na drugim fakultecie.
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 09:22   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
jesli z kazda krosteczka bedziemy latac do dermatologa to osoby z powaznymi chorobami beda czekaly w dlugasnej kolejce i bedziemy miec wiekszy rozwoj czerniaka, raka kolczystokomorkowego, grzybicy ttd
Niezłe, naprawdę niezłe

Cytat:
tylko szkoda ze sie nie wypowie, ja nie mowie ze sa zli, ale jest pewna kolejnosc.
czy z bolaca reka idziesz do chirurga?
Pani Doktor wypowiada się tylko w przypadku cięższych schorzeń lub kontrowersyjnych zabiegów medycznych. Tak, ja z bolącą ręką chodzę do chirurga, jeśli boli mnie kilka lat (tak jak pisze autorka wątku, ktora od kilku lat boryka się z trądzikiem). A do kogo mam iść z bolącą ręką ? Do pani ze sklepu spożywczego czy do hydraulika ??


Cytat:
dokladnie, dobrze ze podkreslasz to ze jestes prawnikiem i sie nie znasz, bo to jednak widac, nie wiesz co piszesz, naczytalas sie artykulow na forum,a to niestety nie to samo co codzienne wyklady od najlepszych specjalistow w Polsce..
Cytat:
ja nie jestem po kursach tylko po studiach, to tak dla twojej wiadomosci
Mam nadzieję w takim razie, że nie czytają Twoich postów, bo tylko załamaliby się - na pewno nie uczyli Ciebie leczenia trądziku Rivanolem ani leczenia aloesem ...

Cytat:
W przeciwienstwie do mnie, naskoczylas na mnie na dzien dobry za to ze probuje komus pomoc, wciskajac mi ze nie mam racji,
tylko ze akurat ja mam duzo wieksze pojecie o tej tematyce niz ty. ja Ci tam nie wciskam swoich wnioskow prawniczych, chociaz wyklady z prawa tez mialam na drugim fakultecie.
Na szczęście to forum ma już tyle działów, tyle wątków dotyczących leczenia trądziku i pielęgnacji skóry i tyle kompetentnych osób udziela się tutaj, że na szczęście Twoich rad mam nadzieję nikt nie weźmie sobie do serca. I tak, "naskoczyłam" na Ciebie, bo piszesz głupoty, i tyle.

I przestań pisać różnymi kolorami, bo naprawdę narazisz się tutaj zaraz na punkt karny.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 14:50   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Po pierwsze - tematów o trądziku jest na froum ze 300. Polecam koszystanie z wyszukiwarki - jest ro pomocne narzędzie i nie zauwazono skutków ubocznych przy czestym korzystaniu zeń.


Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
Szugarbejb, nie wiem czy masz pojecie co to jest tradzik i czy wiesz czym jest srednio nasilony stan?
jest zmeczona wszelkimi metodami wlasnie takowej pielegnacji potrzebuje.
Nie podoba mi się Twój wywyższający się ton wypowiedzi. Ostrzeżenie numer 1.

Cytat:
Napisane przez YudYta Pokaż wiadomość
Hmm... kosmetolog. Z tego co się orientuję to w miarę nowy zawód. W mojej okolicy chyba nie ma kosmetologa. Wolę jednak iść do specjalisty - dermatologa. A do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy itp. w życiu bym nie poszła, bo mojej kumpeli tylko pogorszyło to stan cery i ma naprawdę fatalnie (zacieki ropne itp.)
Dokłądnie - kosmetyczka nie jest od leczenia! Ona jest od doraźnego poprawiania stanu skóry, ale litości, nie ma nawet w 10% takiej wiedzy jak lekarz. Ludzie, trochę rozsądku!!!

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
a to co trzeba usunac "mechanicznie" nie wyjdzie za pomoca masci, nie ma zmiluj
To jest straszne co piszesz. Cały cywilizowany świat odchodzi od oczyszczania mechanicznego, ale nie w Polsce. Są kwasy, retinoid - te substancje naprawde silnie złuszczaja skórę i można pozbyć się podskórnych zanieczyszczen bez robienia masakry na twarzy.

[quote=KaraDerma;8970032]
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
"Doskonale wiem czym jest trądzik, jako że leczyłam go przez 3 lata; doskonale te wiem jaka postać trądziku nadaje się do leczenia - i do dermatologa należy się wybrać już z wczesną postacią. Działając samemu, bez odpowiedniego rozeznania i mając wiedzę głównie z reklam można sobie tylko zaszkodzić.
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
"
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Widac ze jednak mało wiesz skoro az trzy lata walczyłas z tradzikiem, gdybys poradziła sie specjalisty mogłoby to trwac krócej
jesli z kazda krosteczka bedziemy latac do dermatologa to osoby z powaznymi chorobami beda czekaly w dlugasnej kolejce i bedziemy miec wiekszy rozwoj czerniaka, raka kolczystokomorkowego, grzybicy ttd
"Przykro mi, że w Warszawie macie niedouczonych dermatologów, i w XXI wieku pacjenci muszą leczyć się u kosmetologów stosujących szarlatańskie metody jak np. przemywania twarzy Rivanolem. We Wrocławiu mamy świetnych lekarzy - a jeden z nich jest nawet opiekunem tego forum "

tylko szkoda ze sie nie wypowie, ja nie mowie ze sa zli, ale jest pewna kolejnosc.
czy z bolaca reka idziesz do chirurga?


"Pierwsze słyszę. Od zawsze myślałam, że jak skóra jest zmęczona zabiegami na przykład, to potrzebuje dobrego nawilżacza wspomagającego regenercję, np. Emolium czy Nanobase. Ale jestem tylko prawnikiem, nie kosmetologiem, więc na pewno się nie znam. "

dokladnie, dobrze ze podkreslasz to ze jestes prawnikiem i sie nie znasz, bo to jednak widac, nie wiesz co piszesz, naczytalas sie artykulow na forum,a to niestety nie to samo co codzienne wyklady od najlepszych specjalistow w Polsce..

No właśnie, na przykład potem piszą na forum, żeby przemywać twarz Rivanolem ...


ja nie jestem po kursach tylko po studiach, to tak dla twojej wiadomosci

W przeciwienstwie do mnie, naskoczylas na mnie na dzien dobry za to ze probuje komus pomoc, wciskajac mi ze nie mam racji,
tylko ze akurat ja mam duzo wieksze pojecie o tej tematyce niz ty. ja Ci tam nie wciskam swoich wnioskow prawniczych, chociaz wyklady z prawa tez mialam na drugim fakultecie.
Za ten post dostajesz punkty karne. Dlaczego? Odsyłąm do regulaminu forum
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:07   #14
sclarke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 12
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

No i co, ulżyło Wam?
sclarke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:17   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez sclarke Pokaż wiadomość
No i co, ulżyło Wam?
A propos kogo/ czego jest ta wypowiedź? Bo chyba nie wnosi nic merytorycznego do watku.

Ostatnio muszę coraz częściej pzywoływac do porządku Użytkowników Dermatologii. Chyab czas zapoznać się z regulaminem forum i podstawowymi zasadami savoir-vivre.

Pozdrawiam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:11   #16
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Gdyby kolezanka szugarbejb stosowala sie do tych zasad nie byloby takiej sytuacji. ja jej nie atakuje na forach prawniczych
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:18   #17
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

L_V zaczeto odchodzic od czyszczenia mechanicznego ale szybko zauwazono tego skutki - niedoczyszczona skora, naduzywanie kwasow przez co skora narazona bardziej na promieniowanie sloneczne, przebarwienia; o retinoidach nie wspomne. wiec zaczeto wracac do standardowych czyszczen - nie do robienia masakry z twarzy ale podczyszczania systematycznego, po ktorym kladzie sie maske z glinka lub algi i czlowiek wychodzi w normalnym stanie.

kosmetyczka moze jest od dorazniej pomocy ale nie kosmetolog, jesli uwazasz ze jest to tylko 10% wiedzy dermatologicznej to sie mylisz. wystarczy zajrzec na rozklad zajec ze Wszkipzu, przedmioty i wykladowcy sami mowia za siebie. Sa to jedni z najlepszych dermatologow w Polsce.
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 13:47   #18
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez tamara_a Pokaż wiadomość
Witam,
Tradzik z jakim sie borykam od kilku lat mial postac zawsze postac lekko-srednia nasilona, ostatnio nabral na sile niestety.... dlatego pomyslalam ze czas cos z tym zrobic i kupilam ACNEFAN + ziaja tintin zel antybakteryjny + tonik soraya kolagen+elastyna... no i niestety jest jeszcze gorzej niz bylo przed ! duzooo gorzej.


czy to moze byc spowodowane oczyszczaniem sie cery i to jest efekt przejsciowy czy moze cos mnie jednak zapychac?

na codzien uzywam pudru max factor matt musse.


pozdrawiam i dziekuje dziewczyny z gory za pomoc
Dyskusja zażarta, a tamara_a nadal nie otrzymała odpowiedzi, chyba, że za radą L_V znalazała chociaż kilka z tych kilkustet wątków o trądziku.
Gdyby tak się nie stało to podpowiem, że w tej pielęgnacji brakuje nawilżenia.
Zel jest całkiem dobry. Nie wiem jaką bazę ma acnefan, ale wypróbowałam kilka podobnych kremów, masci i zwykle z jednej strony podsuszały, a z drugiej tłusta i ciążka baza tych preparatów powodowala kolejne wypryski lub zaskórniki.
Tonik niestety nie ma składu na KWC. Możesz go odstawić na kilka dni i sprawdzic czy cera sie poprawia, albo zastapić hydrolatem oczarowym.
Do nawiżania stosuj leki krem o prostym składzie, taki jak humektan, physiogel krem, lub dowolny leki nawiżacz z serii dermokosmetyków LRP, Avene, iwostin, bioderma. Popytaj w aptece o próbki, bo dobór odpowiedniego kremu to indywidualna sprawa. Nie dopuszczaj do tego zeby skóra była napieta i przesuszona, bo zacznie produkować wiecej sebum.
Pomocna moze byc równiez maseczka aspirynowa lub z glinki zielonej (w wyszukiwarce znajdzies wątki o nich). Moze powinnaś wprowadzic jakiś krem z kwasem BHA lub PHA, jakis preparat punktowy na wypryski (benzacne lub woda utleniona w żelu zapobiegna dalszemu rozwojowi istniejacych krostek)
Jednak mimo zmiany pielęgnacji wybierz się do dermatologa, który przepisze odpowiednią kurację. Tylko przed wizytą poczytaj o różnych terapiach przeciwtrądzikowych, popytaj o dobrego lekarza w twoim mieście, takiego, żeby nie przepisał ci pierwszego z brzegu leku na odczepnego, bo to mija się z celem.
Ja kiedys ślepo stosowałam terapie przepisywane przez lekarzy, teraz uzbrojona w odpwiednie informacje sama z nimi dyskutuję o tym co, jak i dlaczego, pytam o planowana kurację, a nie tylko idę po receptę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 07:53   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
L_V zaczeto odchodzic od czyszczenia mechanicznego ale szybko zauwazono tego skutki - niedoczyszczona skora, naduzywanie kwasow przez co skora narazona bardziej na promieniowanie sloneczne, przebarwienia; o retinoidach nie wspomne. wiec zaczeto wracac do standardowych czyszczen - nie do robienia masakry z twarzy ale podczyszczania systematycznego, po ktorym kladzie sie maske z glinka lub algi i czlowiek wychodzi w normalnym stanie. .

Nie mogę się zgodzi. Stosuję kwasy i retinoidy od 4 lat - niemalże. Codziennie, niezależnie od pogody, pory roku i dnia nakłądam na twarz filtr 50+. Dzięi temu moja skóra jest w doskonałej kondycje - bez przebarwień.
Pisze to ze swpjego doświadczenia. Kiedyś tez cierpiałam zpowodu trądziku, w zasadzie to prawie 10 lAT. Co miesiąc, regularnie jak w zegarku stawiałam się w gabinecie kosmetycznym na oczyszczanie skóry. W efekcie wyglądałam jakby pokąsał mnie rój os, potem miałam przeogromny wysyp, potem się łuszczyłam, a w nowoodsłoniętej skórze znowu tkwiły zaskórniki.
Dlaczego? Bo skóra przyzwyczaja się do oczyszczania mevchanicznego.

Odstawienie wszelkich preparatów antytrądzikowych było dla mnei zbaweieniem, a przerzucenie sie na lwasy + retinoidy pstatecznie rozwiązało moje problemy z cera.

Dlatego wierzę w kwasy i retinoidy bardziej niż w oczyszczanie mechaniczne. Na rynku jest tyle preparatów, ze można indywidualnei dobrać intensywność prepararu, jego podłoż,e it, itp.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 09:28   #20
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

to sa Twoje doswiadczenia, ale nie jest to dobre ze non stop stosujesz kwasy. czy robisz chociaz jakies przerwy? jak czesto najladasz kwasy i jaki jest ich rodzaj oraz stezenie? (i jeszcze firma jesli mozna wiedziec). Dobrze ze nakladasz ta 50 SPF
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 09:33   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
to sa Twoje doswiadczenia, ale nie jest to dobre ze non stop stosujesz kwasy. czy robisz chociaz jakies przerwy? jak czesto najladasz kwasy i jaki jest ich rodzaj oraz stezenie? (i jeszcze firma jesli mozna wiedziec). Dobrze ze nakladasz ta 50 SPF

Wierz mi, wiem co robię. Mam już troche doświadczeia w tej materii. Kwasy odstwiam latem, jesienią do nich wracam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:04   #22
tamara_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 16
Dot.: Wysyp, wysyp , wysyp .... leczenie.

Pogarszajacy sie stan cery spowodowal ze zaczelam troche czytac na temat tradziku i wszystkiego co ma z nim zwiazek i ulozylam sobie swoja wlasna kuracje, a wlasciwie dwie.



Do tej pory wygladalo to tak:

Dzien:

Zel Ziaja TinTin antybakteryjny
Tonik Garnier do cery suchej
Cetaphil krem
Potem korektor / puder

Noc:

Zel Ziaja TinTin antybakteryjny
Tonik Garnier do cery suchej
Brevoxyl + Tormentiol na to


Troche poczytalam o tym wszystkim i doszlam do wniosku ze stosowanie toniku do cery suchej chyba mija sie z celem, a i zel nie do konca mi odpowiada wiec wymyslilam nowa kuracje

Rano
AVENE CLEANANCE łagodny żel oczyszczający do skóry tłustej lub trądzikowej
TOŁPA HUMINEA STREFA T Tonik-Żel do twarzy 2w1
Korektor antybakteryjny/Puder

Wieczorem
AVENE CLEANANCE łagodny żel oczyszczający do skóry tłustej lub trądzikowej
TOŁPA HUMINEA STREFA T Tonik-Żel do twarzy 2w1
Brevoxyl + Tormentiol


Mysle ze powinno byc ok, co wy o tym sadzicie?


Preparaty te wybralam po dokladnej analizie skladow/ocen co zajelo mi pare godzin wiec nie jest to pochopna decyzja.

Prosze o opinie ekspertow

Pozdrawiam
Tamara


P.S. Do dermataloga juz nie mam zamiaru narazie chodzic, chyba ze naprawde bedzie tragicznie. U mnie w miescie jest dermatolog tego typu ze ledwo co spojrzy na twarz a juz wypisuje lek wedlug schematu. A i zel poleca zawsze z Effaclaru. Ciekawe czemu. Pewnie dlatego ze u niej w szufladzie sa probki co by sugerowalo ze jakas tam umowe moze z nimi miec...


Chodzi mi glownie o to zeby te kosmetyki nie mialy w skladzie skladnikow zapychajacych, co mysle ze mi sie udalo ...

Edytowane przez tamara_a
Czas edycji: 2008-10-12 o 16:06 Powód: dodatkowe informacje
tamara_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.