Skład Panstik'a. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-22, 17:03   #1
Kinja_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 17

Skład Panstik'a.


Czy któraś z Was jest może w posiadaniu sztyftu Max Factora i mogłaby napisać skład tego produktu. Poszukuję na zimę jakiegoś dobrze kryjącego podkładu, jednak ze względu na tłustą/trądzikową cerę wolałabym unikać potencjalnych zapychaczy- a podkład wygląda dość treściwie i dlatego bardzo zależy mi na składzie. Oglądałam go w drogerii, jednak przyklejona była polska nalepka i nie mogłam zobaczyć składu.
__________________
Szukam cię - a gdy cię widzę,
udaję, że cię nie widzę.
Kocham cię - a gdy cię spotkam,
udaję, że cię nie kocham.
Zginę przez ciebie - nim zginę,
krzyknę, że ginę przypadkiem...
Kinja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:18   #2
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Skład Panstik'a.

Tez zamierzam go kupic i chetnie sie dowiem jak z tym skladem.
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 16:57   #3
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Skład Panstik'a.

Mam go, też z naklejką od polskiego dystrybutora, ale odkleiłam ją. Niestety pod spodem nie ma składu. A szkoda, bo chciałam też się dowiedzieć co w nim "siedzi" .
Trzeba będzie chyba w google poszukać, może się znajdzie...

A na maginesie to powiem Ci, że ja jestem z niego całkiem zadowolona, a mam skórę mieszaną - odwodnioną, z nadprodukcją sebum, z ogromną tendencją do powstawania niedoskonałości trądzikowych więc wszelkie zapychajace kosmetyki zbliżają mnie do określenia "trądzik".

Tu masz moją dość wyczerpującą recenzję
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-260154
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 19:39   #4
pafnucja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 412
Dot.: Skład Panstik'a.

Składu panstika nie mam, ale..jestem zdziwiona, ze go jeszcze produkują . To był mój pierwszy podkład, kupowany w celu uzyskania porcelanowej buzi, ukrywał wszystko !! Chyba nigdy potem nie miałam tak kryjącego podkładuJestem ciekawa jaki jest teraz...
pafnucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 20:14   #5
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Skład Panstik'a.

Ja też się nie doszukałam składu na opakowaniu Pan Sticka, ale i tak nie polecam go do tłustej cery. Faktycznie dobrze kryje, ale ma tłustą konsystencję i - przynajmniej u mnie - świeci się od razu po nałożeniu. Poza tym z bardzo szybko ściera się z wszelkich krostek, więc co nam po silnym kryciu. Po kilku godzinach noszenia uwidacznia też pory. Moim zdaniem ten podkład sprawdzi się jedynie na raczej normalnej cerze z przebarwieniami.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 12:50   #6
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Skład Panstik'a.

Cytat:
Napisane przez pafnucja Pokaż wiadomość
Składu panstika nie mam, ale..jestem zdziwiona, ze go jeszcze produkują . To był mój pierwszy podkład, kupowany w celu uzyskania porcelanowej buzi, ukrywał wszystko !! Chyba nigdy potem nie miałam tak kryjącego podkładuJestem ciekawa jaki jest teraz...

produkują i jest całkiem niezły popyt na niego wpadłam na niego przypadkiem, gdy akurat był wykładany do szafy MAx Factora - podpytałam sprzedawczynię i przy okazji dowiedziałam się, że średnio raz na dwa tygodnie muszą zamawiać, bo schodzi jak świeże bułeczki

a co do krycia - to prawda. Kryje cudownie. Na tyle, że używam różu do policzków, chociaż rumieńców mi natura nie poskąpiła
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 13:42   #7
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Skład Panstik'a.

A ja kupilam wczoraj i po dwóch użyciach jestem zadowolona. Mam troszke tlusta cere a pan stick lekko ja matuje nie dajac efektu 'tepego' matu, czyli wyglada tak jak skora wygladac powinna. jestem zdziwiona ze przy tak dobrym kryciu podklad ten nie jest mocno widoczny na twarzy. nie ma efektu tapety (a zsyskiwalam taki efekt po uzywaniu niby lekkiego affinioton'a. Polecam
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 13:47   #8
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Skład Panstik'a.

Podaje skład:

Mineral oil, kaolin, copernicia cerifera wax, beeswax, paraffin, ozokerite, fragnance, propylparaben, sorbic acid, methylparaben, titanium dioxide,iron oxides.

Mnie o dziwo nie zapycha,a duzo o wiele lzejszych podkladow wywolywalo na mojej twarzy lawine.Szczerze polecam ja juz nie zmienie podkladu
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 14:54   #9
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Skład Panstik'a.

Domininia, ślicznie Ci dziękujemy

skąd żeś go wytrzasnęła?
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 11:25   #10
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Skład Panstik'a.

Kupuje kosmetyki w stanach i u nich panstiki sa w kartonikach
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 13:50   #11
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Skład Panstik'a.

Też chciałam sobie go sprawic (jako korektor), przeczytałam wszystkie recenzje w KWC i zrezygnowałam... Bałam się własnie zapychania, było dużo głosów, że jest tłusty, a więc domyśliłam się, że zapewne ma parafinę (i bingo). Dodatkowo nie matuję twarzy, więc sztyft mógłby się świecić "plackami" Używam teraz korektora Recover, o którym wypowiadali się, że słabo kryje, to też pozwoliło mi zrezygnować z Panstika (jako, że nie potrzebuję aż takiego krycia).

Widziałam własnie na allegro, że są Panstiki w 2 róznych opakowaniach- jedne własnie z kartonikami i tam jest duuuzy wybór kolorów
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-26, 15:32   #12
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Skład Panstik'a.

Capuccino, ja go użytkuję już trochę czasu i nie pojawiają mi się póki co żadne podskórne, bolące gule (i odpukać, co by się nagle nie zaczęły pojawiać) - fakt, pojawiają mi się krostki ale takie jak zawsze, nawet gdy przez 3 miesiące nie używałam żadego podkładu.
Jest tłusty, ale musiałam go spróbować i póki co nie żałuję. Jak skończy mi się Pan Stik to będę chciała sprawdzić Lasting Performance (?) też MF. No, chyba że mi się cera poprawi i nie będę musiała już używać żadnego podkładu

Domininia, fajnie Ci strasznie zazdroszczę... Tam jest większy wybór kolorów wszystkich kosmetyków... Może w końcu znalazłabym sobie IDEALNY odcień. Ale no nic... A masz może porównanie jakościowe PS z Polski i Stanów?
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 23:01   #13
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Skład Panstik'a.

Cytat:
Napisane przez TEKIShA* Pokaż wiadomość
Capuccino, ja go użytkuję już trochę czasu i nie pojawiają mi się póki co żadne podskórne, bolące gule (i odpukać, co by się nagle nie zaczęły pojawiać) - fakt, pojawiają mi się krostki ale takie jak zawsze, nawet gdy przez 3 miesiące nie używałam żadego podkładu.
już używać żadnego podkładu
Ja teraz jestem przewrażliwiona, bo od 2 miesięcy przed okresem wysypuje mi strasznie brodę Doslownie pierwszy raz w życiu widzę takie pryszcze Jak mi nie przejdzie za miesiąc to idę się zbadać na hormony

Na allegro widziałam jakiś czas temu Panstiki te z USA (moze dalej sa, nie sprawdzałam) i byly chyba wszystkie odcienie dostepne
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 10:08   #14
Kinja_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 17
Dot.: Skład Panstik'a.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Niestety nie zakupię Panstik'a, bo jednak zawiera parafinę, której moja skóra w żaden sposób nie toleruje.
__________________
Szukam cię - a gdy cię widzę,
udaję, że cię nie widzę.
Kocham cię - a gdy cię spotkam,
udaję, że cię nie kocham.
Zginę przez ciebie - nim zginę,
krzyknę, że ginę przypadkiem...
Kinja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 16:21   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Skład Panstik'a.

ja mam pytanie odnosnie uzywania panstika po prostu nie mam pojecia jak go nakladac
moja mama kupila go sobie w stanach i stoi nieuzywany
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 20:34   #16
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Skład Panstik'a.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ja mam pytanie odnosnie uzywania panstika po prostu nie mam pojecia jak go nakladac
moja mama kupila go sobie w stanach i stoi nieuzywany
Ja robię nim po prostu stempelki na twarzy - wykręcam sztyft, przykładam na chwilkę do skóry, i znowu w kolejnym miejscu, i tak na całej twarzy. Odczekuję chwilkę, żeby się ogrzał od cery. A potem rozsmarowuje paluszkami. Pozostawiam na chwilę i wklepuję w skórę. A pomiędzy kolejnymi etapami np. maluję oczy czy się ubieram.
W sumie nie trzeba wcale dużo "stemplować" - zależnie od efektu jaki się chce otrzymać, ale to trzeba wyczuć. Na początek proponuję po 4 stempelki na policzki i czoło, i po 2 po bokach brody. Jednak niech Twoja Mama sama popróbuje.
A, i w razie gdyby chciała nałożyć drugą warstwę podkładu na jakiś mały obszar - np. krostkę czy małe przebarwienie - to wtedy radzę nakładać paluszkiem i zatrzeć granicę lub pędzelkiem do korektora.

Słyszałam, że niektóre dziewczyny nakładają go zwilżoną gąbką do podkładu, ale jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić...
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 20:51   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Skład Panstik'a.

dzieki za pomoc powiem mamie !
mi sie on wydaje strasznie twardy
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 21:46   #18
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Skład Panstik'a.

a proszę bardzo.

jest nieco twardy, ale szybko się rozpuszcza pod wływem ciepła skóry.
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.