jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-06, 08:38   #31
dredsound
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

witam, mam podobny problem.
mam w domu piece kaflowe. w jednym, dużym pokoju jest wszystko okey ale w drugim mniejszym od jakiegoś czasu pojawił się dziwny zapach. myślałem, że to wina kumpla który tam mieszkał przez jakiś czas ale kiedy się wyprowadził i pokój stał przez 3 tygodnie pusty to jak do niego wszedłem śmierdziało totalną wędzarnią...
obecnie ja przebywam w tym pokoju, wietrzę codziennie ale i tak jak się do niego wchodzi to przy kaflaku czuć ten zapach. niby tylko na początku ten zapach jest ale strasznie irytuje i trochę się boje czy nie jest ten smród szkodliwy?
z góry dzięki!
dredsound jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 10:23   #32
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Paollo, może to przejściowe, może jak namocno nagrzejesz i mieszkanie się wysuszy to ten nieprzyjemny zapach minie. Gorzej, jeżeli cały budynek jest zawilgocony i wszedł grzyb. Wtedy to jest gorsza sprawa Ja też mieszkam starej komienicy z z lat 20-tych i na przełomie lata i jesieni robi się niepprzyjemnie - szybko się wychładza i mury łapią wilgoć. Ale mój budynek jest suchy i po ogrzaniu wszystko mija. W tym roku ogrzewanie już włanczałam pod koniec sierpnia.
popieram
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:24   #33
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Ja mam inny problem, otóz mam kota, ale o=nie o niego tu chodzi, bo kociego zapachu w domu nie ma. Problemem jest sucha karmna, ma ona taki specyficzny zapach, czy może znacie jakiś sposób na pozbycie się tego smrodku, czy to ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie?
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:55   #34
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cytat:
Napisane przez SambaMamba Pokaż wiadomość
Ja mam inny problem, otóz mam kota, ale o=nie o niego tu chodzi, bo kociego zapachu w domu nie ma. Problemem jest sucha karmna, ma ona taki specyficzny zapach, czy może znacie jakiś sposób na pozbycie się tego smrodku, czy to ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie?
tak, jestes przewrażliwiona na tym punkcie (ja mam dwa koty wiec wiem co mowie )
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:22   #35
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

No dobra jestem przewrażliwiona, ale może istnieje sposób na ten smrodek???
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:14   #36
koni3nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

najlepiej stosować naturalne metody na pozbycie się brzydkich zapachów gdyż odświeżacze są szkodliwe dla naszego zdrowia. Więcej w tym temacie na moim blogu.
koni3nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 14:57   #37
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

A ja mieszkam w akademiku i czuję tu okropny zapach! Akademiki są bardzo często malowane, chodzi mi o pokoje, meble są tutaj w miarę nowe, umywalka całkiem nowa, ale czuję tu okropny zapach. Na początku był to zapach takiej 'słodkiej staroci', nie umiem inaczej tego opisać, a teraz czuję nie tylko tę staroć ale także miejscami naftalinę. Nie wiem już jak pozbyć się tego zapachu. Wszystkie szafki w środku i na zewnątrz umyłam wodą z płynem do naczyń, później spryskałam płynem do szyb i znowu umyłam a na koniec wypsikałam wszystko środkiem do dezynfekcji Octanisept. Nie ma w pokoju powierzchni, która byłaby nieumyta, a ten zapach wciąż się unosi. Dodam, że mieszkam na parterze i wchodząc do akademika nie czuć tego zapachu, dopiero jak się skręci w mały korytarzyk prowadzący do mojego pokoju i kilku innych, to czuć ten koszmarny zapach. Wietrzenie też nic nie pomaga. Wydaje mi się, że związek może mieć z tym magazyn na pościel i inne rzeczy, który znajduje się na przeciwko moich drzwi :/ Wszyscy, którzy tu wchodzą mówią, że nic nie czują, ale ja wychodząc na zajęcia czy chociażby do łazienki czuje jak moje ubrania śmierdzą

Edytowane przez Oktawiaaa
Czas edycji: 2012-10-15 o 14:59
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 08:25   #38
milkapilka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Jeśli dogrzanie nie pomoże to spróbuj z jakimś dyfuzorem np. z firmy Home Aroma. Kiedyś miałam podobny problem, w mieszkaniu czuć było wilgocią i wtedy ich produkty pozwoliły mi doprowadzić mieszkanko do normalności. Teraz nie muszę mieć ciągle otwartego okna. Wybór tego typu produktów jest naprawdę duży, chociażby sklep o którym wspomniałam czy inne tego typu. Jest w czym wybierać.
milkapilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:18   #39
martuskaa1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
GG do martuskaa1989
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cześć, "odświeżę" trochę temat

Mam problem, wynajmujemy z chłopakiem nowe mieszkanie w bloku, oddane do użytku w 2013 roku. Jesteśmy pierwszymi osobami, które je wynajmują. Od jakiegoś miesiąca w mieszkaniu zaczął pojawiać się dziwny, nieprzyjemny zapach, trochę przypomina rybę, trochę hmmm brudną wodę po praniu, trudno mi jest to określić. Nie możemy zlokalizować źródła. Wyprałam wszystkie ubrania, koce, pościel, ręczniki, firany i inne rzeczy z materiału. Zrobiłam "wiosenne porządki", umyłam wszystkie szafki wewnątrz i na zewnątrz, wyczyściłam zlewy, wc, prysznic, umyłam też okna, podłogi i wszystko inne co było do umycia, sprawdziliśmy kanalizację i podłączenie pralki. Przesadziłam nawet kwiaty, bo myślałam, że winna jest ziemia. Zapachu nie czuć w jednym konkretnym miejscu, tylko tak jakby był wszędzie, najbardziej go czuć zaraz po wejściu do mieszkania (pewnie później też, ale nasze nosy się już przyzwyczaiły ;p ) Nie wiemy co robić, próbowaliśmy octu, sody oczyszczonej, goździków, wszelkich rodzajów odświeżaczy powietrza, świeczek zapachowych itp.
Macie jakieś pomysły, co jeszcze możemy zrobić?
martuskaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 21:06   #40
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Przy nowym mieszkaniu to trudno powiedzieć.
Może macie jakiś odpływ wody w podłodze? Ja mam takie coś w pracy w ubikacji, gdy stojąca w nim woda wyschnie to zaczyna strasznie śmierdzieć, wystarczy ponownie zalać aby woda stała i nie cofały się wyziewy z rur. Czy podłączenie pralki, zmywarki są szczelne? Bo jak nie to też mogą lecieć wyziewy z rur kanalizacyjnych.
Ja bym radziła wszystkie odpływy przeczyścić kretem, potem nie zaszkodzi użycie środka z rodzaju domestos.
Może blok nie jest za dobrze zrobiony i gdzieś się Wam tworzy grzyb? Może gdzieś spadło jakieś jedzenie, albo padło jakieś zwierzę i się psuje.
Tak myślę że jak się teraz cieplej robi to bym radziła pootwierać wszystkie okna, przewietrzyć mieszkanie i wybrać się na spacer aby nos odpoczął, w takim wywietrzonym mieszkaniu może będzie łatwiej zlokalizować zapach, bo nie będzie się unosił w całym mieszkaniu tylko u źródła.

Odświeżacze nie maja sensu, bo one nie likwidują problemu tylko jeden smród mają zamaskować innym smrodem.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 21:44   #41
martuskaa1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
GG do martuskaa1989
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Odpływy itp sprawdziliśmy, wszystko szczelne i wyczyszczone. Kreta też używaliśmy. Jedzenie, albo inne rozkładające się rzeczy też odpadają - wszystkie zakamarki sprawdziliśmy, a że w pokoju mamy tylko dwa biurka, stolik, kanapę i regał, a kuchnia jest zabudowana, bez żadnych szczelin w meblach, więc jesteśmy pewni, że nigdzie nic nie utknęło. Kupiliśmy nawet oczyszczacz powietrza z jonizacją, ale też nie zdał egzaminu.
Jutro ponownie spróbujemy zlokalizować źródło, ale już tyle prób robiliśmy, że wątpię czy kolejna coś da. Najgorsze jest to, że wyprałam wszystko co było do wyprania, a ubrania znowu przesiąkają tym zapachem. Wstyd zaprosić kogokolwiek, bo każdy kto wchodzi, pyta co to za zapach. Jestem załamana... Chyba jedynym wyjściem będzie przeprowadzka
martuskaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 11:47   #42
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

A może z kratek wentylacyjnych od sąsiadów ten zapach dochodzi? Oglądałaś ściany na okoliczność grzyba? Jaka jest wilgotność w tym mieszkaniu? Co masz na podłodze? Płytki? Panele?

Może przepytaj sąsiadów piętro niżej i wyżej czy mają podobne problemy.


Z lokalizowaniem zapachu to tak jak pisałam, zrób totalne wietrzenie mieszkania i dopiero wtedy "zatrudnij" nos do pracy, wtedy powinno być łatwiej przynajmniej zlokalizować pomieszczenie winne sytuacji.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 19:53   #43
martuskaa1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
GG do martuskaa1989
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
A może z kratek wentylacyjnych od sąsiadów ten zapach dochodzi? Oglądałaś ściany na okoliczność grzyba? Jaka jest wilgotność w tym mieszkaniu? Co masz na podłodze? Płytki? Panele?

Może przepytaj sąsiadów piętro niżej i wyżej czy mają podobne problemy.


Z lokalizowaniem zapachu to tak jak pisałam, zrób totalne wietrzenie mieszkania i dopiero wtedy "zatrudnij" nos do pracy, wtedy powinno być łatwiej przynajmniej zlokalizować pomieszczenie winne sytuacji.

Kratki wentylacyjne zakleiliśmy na kilka dni, zapach nadal się pojawiał. Pod nami jest przedszkole, tam są wyższe i większe pomieszczenia, a u sąsiadów, z tego co zdążyłam się zorientować, pachnie tylko papierosami ;p ale co dziwne, zapach od nich nie "wlatuje" do naszego mieszkania. Nie mamy zbyt wielu pomieszczeń, bo tylko kuchnię połączoną z pokojem i łazienkę. (https://www.youtube.com/watch?v=LyLKXD4oM_Q <-- coś takiego mniej więcej) Oznak grzyba brak. Jutro robię wielkie wietrzenie i będziemy bawić się w detektywów
martuskaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 07:31   #44
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Jeżeli wentylacja w budynku jest prawidłowo wykonana to w sumie nie mają prawa wlatywać zapachy z innych mieszkań.

Jak sąsiedzi palą w mieszkaniu to z jednej strony węch pewnie mają przytłumiony i smrodów nie czują, a z drugiej strony przez ten zapach papierosów inne zapachy mogą być maskowane.

To przedszkole może być trochę podejrzane, bo coś z resztkami jedzenia muszą robić, pewnie też pojawiają się u nich pieluszki z wkładką. Gdzieś to wszystko muszą trzymać.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 15:21   #45
Atwer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Także polecam świeczki zapachowe. Szczególnie te marki Yankee Candle, palą się przez kilka godzin wydzielając przyjemny dla nosa zapach, pozwalając na odciążenie tym przykrym zapachem. Często przydają się także przy sprzątaniu, jeśli pokój pachnie ich zapachem, odkrywając różne przestrzenie pomieszczenia, gdy się wyczuje przykry zapach to znaczy że z danego miejsca to przechodzi na cały pokój.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-11-18 o 19:10 Powód: ukryty link reklamowy
Atwer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-18 16:21:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.