Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 07:18   #511
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja rowniez mam puder bambusowy z jedwabiem i perlowy. Uzywam ich "jak sobie przypomne" i cos mnie sie wydaje,ze ten bambusowy z jedwabiem jest lepszy od perlowego. Z jedwabiem jakos dluzej trzyma mat, natomiast po perlowym jakies nieestetyczne smugi mi sie robia i chyba troche wysusza ,po niedlugim czasie mat znika, twarz sie zaczyna swiecic i nie zauwazylam redukcji stanow zapalnych jak to niektore jego uzytkowniczki mowily. Nie wiem jakos myslalam,ze perlowy okaze sie lepszy a chyba lepszy jest bambusowy z jedwabiem. Jak pouzywam ich jakos konkretniej to zdam relacje;d
Smugi po perłowym? To ja muszę częściej go stosować, żeby się przekonać jak to wygląda u mnie.
I również zdam relację
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:14   #512
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Smugi po perłowym? To ja muszę częściej go stosować, żeby się przekonać jak to wygląda u mnie.
I również zdam relację
Wiesz nie wiem jak to do konca wyjasnic. Po prostu po jakims czasie jak sebum zaczyna sie wytwarzac cera przestaje byc taka jednolita i gladka, tak jakby od tego sebum cos sie dzialo z tym pudrem. A ja nie mam w zwyczaju brac pudru i sie przypudrowywac gdzies poza domem. A cery tlustej tez nie mam, jedynie lekko mieszana. Mysle jednak,ze to moze byc wina tego,ze on lekko wysusza. No nic, dzisiaj u mnie jest dosc cieplo;d UZyje pudru perlowego i sie przyjrze mu bardziej;d

A ja w ogole nadal jestem zachwycona peptydowym. Ten zel HA starczy na bardzo dlugo,bo jest tak tresciwy,ze naprawde niewielka kapka wystarczy by sie ladnie rozprowadzal i pokryl cala twarz
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-09-19 o 10:18
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:34   #513
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
BU radzi, zeby poczekac 15 minut
dziekuje bardzo!

dziewczyny, ja od jakiegos czasu walcze z tradzikiem zaskornikowym i pomyslalam, ze taki zestaw moglby mi pomoc, co Wy na to?

Olejek myjący - drzewko herbaciane - 120 ml



Peeling enzymatyczny - 125 ml



Serum OLIWKOWE RENEW - 40 ml



Tonik różano-mleczny AHA 8% - 105 g
czy ktos uzywal serum oliwkowego renew w celu redukcji pryszczy?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:53   #514
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wiesz nie wiem jak to do konca wyjasnic. Po prostu po jakims czasie jak sebum zaczyna sie wytwarzac cera przestaje byc taka jednolita i gladka, tak jakby od tego sebum cos sie dzialo z tym pudrem. A ja nie mam w zwyczaju brac pudru i sie przypudrowywac gdzies poza domem. A cery tlustej tez nie mam, jedynie lekko mieszana. Mysle jednak,ze to moze byc wina tego,ze on lekko wysusza. No nic, dzisiaj u mnie jest dosc cieplo;d UZyje pudru perlowego i sie przyjrze mu bardziej;d
Widzisz, użyłam go parę razy i nawet nie zwróciłam uwagi na to co się potem dzieje, ale ja mam tak cudną skórę, że po jakimś czasie każdy puder wygląda niefajnie Więc jak coś, to i tak obwiniam ją, a nie puder
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:48   #515
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Kochana to sie ciesze,ze moje rady sie na cos przydaly,ale rzeczywiscie nauczona doswiadczeniem doszlam do wniosku,ze lepiej nie przesadzac i naley podchodzic z umiarem,efekty przyjda z czasem. OStatnio tez chcialam dobrze zrobic swojej cerze... zmylam twarz glinka, pozniej hydrolat, tonik BHA 2% na koniec serum azelo.Wyszlam z podraznieniem.Serum azelo tez zaczelam uzywac w dzien i w nocy codziennie i moja cera zle to znosi;d WIec ograniczylam to do por wieczornych wtedy gdy nie smaruje sie tonikiem BHA i jest dobrze. Uznalam,ze jednak umiar,umiar i jeszcze raz umiar. Skora lepiej to znosi. Podobnie mam z wlosami.







OFFTOP: PRZEPIS NA ZEL LNIANY
Moje Drogie na wizazu jest osobny watek o zelu lnianym,ale on jest tam stowrzony pod katem kreconych wlosow,poniewaz sluzy jako stylizator(czyli cos co zwieksza/utrzymuje skret). Ja jak juz napisalam kreconych wlosow nie mam,ale i tak zachowuja sie podobnie do kreconych,bo sa z natry suche i oddaja wilgoc do otoczenia;d

Przepis na zel lniany: szklanka wody plus dwie lyzki siemienia lnianego,wsypujemy do garnka, od momentu zagotowania gotujemy na malym ogniu 15 minut,mieszajac od czasu do czasu. Po ugotowaniu odcedzamy przez sitko (od ziarenek), czekamy az wystygnie ,trzymamy w lodowce do popsucia. Niby najlepiej zywac 12 godzin od zrobienia,ale ja tam klade odrazu.

Ja dodaje troche wiecej wody by ten zel byl rzadszy. Po zmyciu odzywki odcikam wlosy w recznik i klade na cala dlugosc ten zel ,nie za duzo nie za malo tak zeby wszedzie dotarl.Nie splukuje.Czekam do wyschniecia.

Zelu mozna tez uzywac jako maski pod kompres na jakis czas.

Nawiasem piszac dla mnie to najlepszy ,wlasnoreczny produkt do suchych wlosow. Po nim mam takie wlosy o jakich zawsze marzylam.ALE! trzeba uzywac regularnie. Na poczatku moze nie byc spektakularnych efektow(wszystko zalezy),ale wlosy wraz z uplywem systematycznego stosowania czerpia z niego coraz wiecej odwdzieczajac sie swoim wygladem;d
Dzięki za wszystko! Jutro zamiast monoi testuję siemię
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 14:22   #516
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Jakiś czas temu smarowałam się zawzięcie żelem hialuronowo-peptydowym i wysypywało mnie po nim. Całą resztę pielęgnacji miałam sprawdzoną.

Potem dla sprzawdzenia posmarowałam 3 zmarszczki i tylko w tych miejsach pojawiły się wypryski, czy samrowałam kremem póżniej czy nie

Sądzicie, że to mógł sam żel hialuronowo-peptydowy zrobić?

Jego skład (Hyaluronic Acid HMW (Water, Sodium Hyaluronate), Hydrolyzed Silk; Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Butylene Glycol; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Hexapeptide-9 (2%), Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW (1%) + konserwant: Phenonip) jest prosty i generalnie przyjazdny.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 14:30   #517
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
OFFTOP: PRZEPIS NA ZEL LNIANY
Moje Drogie na wizazu jest osobny watek o zelu lnianym,ale on jest tam stowrzony pod katem kreconych wlosow,poniewaz sluzy jako stylizator(czyli cos co zwieksza/utrzymuje skret). Ja jak juz napisalam kreconych wlosow nie mam,ale i tak zachowuja sie podobnie do kreconych,bo sa z natry suche i oddaja wilgoc do otoczenia;d

Przepis na zel lniany: szklanka wody plus dwie lyzki siemienia lnianego,wsypujemy do garnka, od momentu zagotowania gotujemy na malym ogniu 15 minut,mieszajac od czasu do czasu. Po ugotowaniu odcedzamy przez sitko (od ziarenek), czekamy az wystygnie ,trzymamy w lodowce do popsucia. Niby najlepiej zywac 12 godzin od zrobienia,ale ja tam klade odrazu.

Ja dodaje troche wiecej wody by ten zel byl rzadszy. Po zmyciu odzywki odcikam wlosy w recznik i klade na cala dlugosc ten zel ,nie za duzo nie za malo tak zeby wszedzie dotarl.Nie splukuje.Czekam do wyschniecia.

Zelu mozna tez uzywac jako maski pod kompres na jakis czas.

Nawiasem piszac dla mnie to najlepszy ,wlasnoreczny produkt do suchych wlosow. Po nim mam takie wlosy o jakich zawsze marzylam.ALE! trzeba uzywac regularnie. Na poczatku moze nie byc spektakularnych efektow(wszystko zalezy),ale wlosy wraz z uplywem systematycznego stosowania czerpia z niego coraz wiecej odwdzieczajac sie swoim wygladem;d
Rozumiem, że tego żelu w ogóle się nie spłukuje z włosów? Nie będą one przeciążone lub lepiące?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 20:33   #518
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Rozumiem, że tego żelu w ogóle się nie spłukuje z włosów? Nie będą one przeciążone lub lepiące?
Ja nie splukuje,po prostu po odcisnieciu wlosow na cala dlugosc nakladam tego zelu,ale nie za duzo ani tez nie za malo,trzeba probowac. Pozniej rozczesuje i nie mam przeciazonych wlosow ani lepiacych,dlatego tez ze ten zel robie troche rzadszy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 10:20   #519
Czekoladka585
Raczkowanie
 
Avatar Czekoladka585
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 115
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, serum azelo-oliwkowe stosuję od 6 dni rano i wieczorem po umyciu twarzy olejkiem-drzewko herbaciane i spryskaniu buzi hydrolatem oczarowym (wszystko tejże firmy - BU), jednak efekty mnie nie powalają... Na twarzy codziennie mam nową podskurną, bolącą gulę, mniejszego lub większego...pryszcza po prostu. Przed stosowaniem serum sprawa się trochę uspokoiła za przyczyną moim zdaniem BB kremów... Jednak chciałam spróbować z BU. Myślicie, że powinnam nadal stosować serum, czy dać sobie spokój? Masakra.... Ktoś ma podobny problem? Nie wiem, co robić...
Czekoladka585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 10:46   #520
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czekoladka585 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, serum azelo-oliwkowe stosuję od 6 dni rano i wieczorem po umyciu twarzy olejkiem-drzewko herbaciane i spryskaniu buzi hydrolatem oczarowym (wszystko tejże firmy - BU), jednak efekty mnie nie powalają... Na twarzy codziennie mam nową podskurną, bolącą gulę, mniejszego lub większego...pryszcza po prostu. Przed stosowaniem serum sprawa się trochę uspokoiła za przyczyną moim zdaniem BB kremów... Jednak chciałam spróbować z BU. Myślicie, że powinnam nadal stosować serum, czy dać sobie spokój? Masakra.... Ktoś ma podobny problem? Nie wiem, co robić...
Myślę, że powinnaś ograniczyć używanie np co dwa dni. Najważniejsze aby nie przesadzać z ilości, tym bardziej na początku. Ja używam co 2-3 dni na zmianę z olejem tamanu z żelem hialuronowym i tonikiem BHA. Do tego co 3 dni używam peelingu enzymatycznego. Po tygodniu już zauważyłam poprawę mojej cery. Rewelacyjnie na mnie działa olejek myjący.
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 12:25   #521
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czekoladka585 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, serum azelo-oliwkowe stosuję od 6 dni rano i wieczorem po umyciu twarzy olejkiem-drzewko herbaciane i spryskaniu buzi hydrolatem oczarowym (wszystko tejże firmy - BU), jednak efekty mnie nie powalają... Na twarzy codziennie mam nową podskurną, bolącą gulę, mniejszego lub większego...pryszcza po prostu. Przed stosowaniem serum sprawa się trochę uspokoiła za przyczyną moim zdaniem BB kremów... Jednak chciałam spróbować z BU. Myślicie, że powinnam nadal stosować serum, czy dać sobie spokój? Masakra.... Ktoś ma podobny problem? Nie wiem, co robić...
Czasami warto tez uzyc wyszukiwarki "watkowej".Tam duzo pisalysmy na ten temat z dziewczynami. Dosc czestym jest,ze te gule wyskakuja. Ja zrobilam tak,ze mi wyskoczyly trzy ogromne gule. Odstawilam na dluzszy czas tj.do momentu az zniknely i wrocilam ponownie do serum. Pozniej mialam znowu przerwe w stosowaniu i za jakis czas znowu wrocilam i juz ngdy pozniej nic mi nie wyskakiwalo.

Aktualnie serum uzywam co noc , w dni kiedy nie stosuje toniku BHA.Bo mimo,ze po toniku mozna nalozyc serum to jednak czulam ze dla mojej skory twarzy to za duzo,bo reagowala podraznieniem.I ogolnie jakas nieuspokojona byla.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 12:52   #522
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czekoladka585 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, serum azelo-oliwkowe stosuję od 6 dni rano i wieczorem po umyciu twarzy olejkiem-drzewko herbaciane i spryskaniu buzi hydrolatem oczarowym (wszystko tejże firmy - BU), jednak efekty mnie nie powalają... Na twarzy codziennie mam nową podskurną, bolącą gulę, mniejszego lub większego...pryszcza po prostu. Przed stosowaniem serum sprawa się trochę uspokoiła za przyczyną moim zdaniem BB kremów... Jednak chciałam spróbować z BU. Myślicie, że powinnam nadal stosować serum, czy dać sobie spokój? Masakra.... Ktoś ma podobny problem? Nie wiem, co robić...
Ja miałam podobnie, a nawet jeszcze gorzej bo podczas stosowania tego serum niemalże codziennie pojawiały się nowe podskórne bolące gule Pamiętam jak pewnego dnia naliczyłam ich 8 Cała twarz bolała Wszystko wróciło do normy po odstawieniu serum, które w końcu wylądowało w koszu.
Niektóre dziewczyny są nim zachwycone, mi jednak narobiło szkód, więc już nigdy do niego nie wrócę.
Spróbuj zrobić przerwę, a potem do niego wrócić. Jesli sytuacja z gulami się powtórzy, bedziesz wiedziała jaka jest przyczyna ich powstawania
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-09-20 o 12:54
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:26   #523
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny a czym nakładacie puder bambusowy? Za namową nisiaxx83 nakładam go puszkiem, ale coś mi się nie sprawdza. Wcześniej miałam puder transparentymy My Secret z drogerii Natura i on u mnie sprawdził się o wiele lepiej.
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:12   #524
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czekoladka585 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, serum azelo-oliwkowe stosuję od 6 dni rano i wieczorem po umyciu twarzy olejkiem-drzewko herbaciane i spryskaniu buzi hydrolatem oczarowym (wszystko tejże firmy - BU), jednak efekty mnie nie powalają... Na twarzy codziennie mam nową podskurną, bolącą gulę, mniejszego lub większego...pryszcza po prostu. Przed stosowaniem serum sprawa się trochę uspokoiła za przyczyną moim zdaniem BB kremów... Jednak chciałam spróbować z BU. Myślicie, że powinnam nadal stosować serum, czy dać sobie spokój? Masakra.... Ktoś ma podobny problem? Nie wiem, co robić...
Odstaw serum, niech cera się zagoi. Jeśli masz zamiar ponownie stosować Azelo, to nakładaj je na noc, nie częściej.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja nie splukuje,po prostu po odcisnieciu wlosow na cala dlugosc nakladam tego zelu,ale nie za duzo ani tez nie za malo,trzeba probowac. Pozniej rozczesuje i nie mam przeciazonych wlosow ani lepiacych,dlatego tez ze ten zel robie troche rzadszy.
Dziękuję za odpowiedź
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:18   #525
agnes74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czekoladka585 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, serum azelo-oliwkowe stosuję od 6 dni rano i wieczorem po umyciu twarzy olejkiem-drzewko herbaciane i spryskaniu buzi hydrolatem oczarowym (wszystko tejże firmy - BU), jednak efekty mnie nie powalają... Na twarzy codziennie mam nową podskurną, bolącą gulę, mniejszego lub większego...pryszcza po prostu. Przed stosowaniem serum sprawa się trochę uspokoiła za przyczyną moim zdaniem BB kremów... Jednak chciałam spróbować z BU. Myślicie, że powinnam nadal stosować serum, czy dać sobie spokój? Masakra.... Ktoś ma podobny problem? Nie wiem, co robić...
Teraz to mnie zmartwiłaś bo ja właśnie miałam zamówić to serum.
W tej chwili mam serum flavo i niestety też mi wyskakują takie bolące gule stosuję jeszcze zel hialuronowy i tonik z kwasami ,olejek myjący ale myslę ze to raczej winna serum wlaśnie narazie postanowiłam ograniczyć się do stosowania 3 razy w tygodniu jak nic nie pomoże to odstawię zupełnie .

Puder bambusowy nakładam pędzlem ale własciwie to efekt nie jest powalający liczyłam na wiecej czytając opinie o nim ale zobaczymy może zle go nakładam muszę jeszcze poeksperymentowaćklaski :
agnes74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:47   #526
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu smarowałam się zawzięcie żelem hialuronowo-peptydowym i wysypywało mnie po nim. Całą resztę pielęgnacji miałam sprawdzoną.

Potem dla sprzawdzenia posmarowałam 3 zmarszczki i tylko w tych miejsach pojawiły się wypryski, czy samrowałam kremem póżniej czy nie

Sądzicie, że to mógł sam żel hialuronowo-peptydowy zrobić?

Jego skład (Hyaluronic Acid HMW (Water, Sodium Hyaluronate), Hydrolyzed Silk; Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Butylene Glycol; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Hexapeptide-9 (2%), Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW (1%) + konserwant: Phenonip) jest prosty i generalnie przyjazdny.

nie wiem jak Twoja skóra reaguje, ale mnie wysypuje po jedwabiu, który jest tutaj wysoko w składzie...także to może on jest winowajcą w Twoim przypadku
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:56   #527
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Doszło do mnie moje pierwsze zamówienie paczka priorytetowa wysłana w piątek "juz" dziś dojechała
Nic nie będę na razie używać, bo musze skończyć rzeczy które mam, nawet nie mam siły tego dokładniej oglądać w tej chwili, bo padam ale moje pierwsze spostrzeżenia to wielka szkoda że nie ma załączonych przepisów, co i jak zmieszać. No jakąs karteluszkę to mogli załączyć
Poza tym te opakowania używam raczej kosmetyków wysokopółkowych i ja nie wiem jak mialabym nagle używać pudru z jakiegoś plastikowego pojemnika jak po jogurcie tak samo olejku z butelki jak po jakiejś wietnamskiej przyprawie czy Wy zachowujecie te oryginalne opakowania czy przesypujecie/przelewacie do jakichś innych ?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:11   #528
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Doszło do mnie moje pierwsze zamówienie paczka priorytetowa wysłana w piątek "juz" dziś dojechała
Nic nie będę na razie używać, bo musze skończyć rzeczy które mam, nawet nie mam siły tego dokładniej oglądać w tej chwili, bo padam ale moje pierwsze spostrzeżenia to wielka szkoda że nie ma załączonych przepisów, co i jak zmieszać. No jakąs karteluszkę to mogli załączyć
Poza tym te opakowania używam raczej kosmetyków wysokopółkowych i ja nie wiem jak mialabym nagle używać pudru z jakiegoś plastikowego pojemnika jak po jogurcie tak samo olejku z butelki jak po jakiejś wietnamskiej przyprawie czy Wy zachowujecie te oryginalne opakowania czy przesypujecie/przelewacie do jakichś innych ?
Taka specyfika BU. Gdyby jeszcze opakowania miały być "z wyższej półki" to i cena by taka była. Przepisy są na stronie. Aaa i chyba nie opakowanie jest tu najważniejsze..
__________________
"Dalej idąc dalej dojdziesz, dalej siedząc dalej siedzisz!"
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:13   #529
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Doszło do mnie moje pierwsze zamówienie paczka priorytetowa wysłana w piątek "juz" dziś dojechała
Nic nie będę na razie używać, bo musze skończyć rzeczy które mam, nawet nie mam siły tego dokładniej oglądać w tej chwili, bo padam ale moje pierwsze spostrzeżenia to wielka szkoda że nie ma załączonych przepisów, co i jak zmieszać. No jakąs karteluszkę to mogli załączyć
Poza tym te opakowania używam raczej kosmetyków wysokopółkowych i ja nie wiem jak mialabym nagle używać pudru z jakiegoś plastikowego pojemnika jak po jogurcie tak samo olejku z butelki jak po jakiejś wietnamskiej przyprawie czy Wy zachowujecie te oryginalne opakowania czy przesypujecie/przelewacie do jakichś innych ?
Kiedyś BU dołączała do zamówień instrukcje wykonania . Teraz znajdują się one na stronie sklepu. Co do opakowań to bez przesady, ważne co jest w środku.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 19:33   #530
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Możesz sobie "poszaleć" tu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-akcesoria.html

A jeśli masz ochotę sobie przesypać do jakichś wysokopółkowych opakowań, to ja przeszkód nie widzę.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:40   #531
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja akurat uwazam, ze to na plus, ze nie dolaczaja niepotrzebnej makulatury, skoro wszystkie instrukcje sa na stronie A co do paczki priorytetowej, to miala prawo tak dojsc, jesli zostala nadana po 15. Takie paczki sa traktowane jako wyslane dnia nastepnego
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:16   #532
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja tam wolę, że opakowania takie są, chociaż za nie nie przepłacam jak to ma miejsce w tych "wysokopółkowych" kosmetykach.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:41   #533
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Poza tym te opakowania używam raczej kosmetyków wysokopółkowych i ja nie wiem jak mialabym nagle używać pudru z jakiegoś plastikowego pojemnika jak po jogurcie tak samo olejku z butelki jak po jakiejś wietnamskiej przyprawie czy Wy zachowujecie te oryginalne opakowania czy przesypujecie/przelewacie do jakichś innych ?
Czy "wysokopółkowe" pudry mieszczą się w srebrnych pojemniczkach z kryształkami Svarowskiego, że to jest aż tak ważne? Z ciekawości pytam
Ja osobiście nie widzę przeszkód aby dobre kosmetyki przechowywać w zwykłych plastikowych albo szklanych oryginalnych opakowaniach z BU. Nie wieszamy ich na sobie, więc nikt nie wie czy są plastikowe, czy pozłacane
Najważniejsze co jest w środku i jak działa
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:48   #534
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
nie wiem jak Twoja skóra reaguje, ale mnie wysypuje po jedwabiu, który jest tutaj wysoko w składzie...także to może on jest winowajcą w Twoim przypadku
Apropo ostatnio widzialam pod lampka swoja buzie i zauwazylam takie jakby biale kropeczki na buzi... I nie wiem czy to czasami peptydowy mnie potajemnie nie zapycha...

Poza tym jak go wylewalam to zauwazylam takie biale ,niejednolite kropeczki w jego konsystencji tj,nie jest jednolita. Tez tak macie?Bo nie wiem czy wszystko dobrze sie rozpuscilo. A nie zawsze jest tak,ze trzymam go w lodowce. Czasami jak wychodze i sie posmaruje to go zostawiam na kilka godzin w pokoju,ale mysle,ze az tak szybko sie by nie popsul,tylko dlatego,ze zostawilam go tak na troche?

A w ogole to ja jestem zakochana w masle ze skrzypem... Tak cudownie dziala na buzie, zostawia ja gladka i nawilzona. Chcialoby sie ja dotykac i dotykac. Mam do niego drugie podejscie by miec 100% przewnosci czy rzeczywiscie mnie zapycha.A ostatnio wyznaje zasade minimalizmu kosmetycznego...;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-09-20 o 20:50
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:55   #535
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czym nakładacie puder bambusowy? Za namową nisiaxx83 nakładam go puszkiem, ale coś mi się nie sprawdza. Wcześniej miałam puder transparentymy My Secret z drogerii Natura i on u mnie sprawdził się o wiele lepiej.
Puder nakładam pędzlem z Essence
Jest miękki i bardzo fajnie rozprowadza się nim bambusa

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A w ogole to ja jestem zakochana w masle ze skrzypem... Tak cudownie dziala na buzie, zostawia ja gladka i nawilzona. Chcialoby sie ja dotykac i dotykac. Mam do niego drugie podejscie by miec 100% przewnosci czy rzeczywiscie mnie zapycha.A ostatnio wyznaje zasade minimalizmu kosmetycznego...;d
Jak działa to masło?
Jest bardzo tłuste?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 22:39   #536
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Jak działa to masło?
Jest bardzo tłuste?
A co to oznacza,ze jest bardzo tluste?
To jest maslo,wiec z "natury" jest tluste. Ale wlasnie lubie w nim najbardziej to ,ze tak ladnie sie wchlania i zostawia takie satynowe,gladkie wykonczenie.Jak na cos tlustego jest naprawde fajny. Moim zdaniem bylby idealny dla cery suchej, ktora potrzebuje ukojenia.Nawet jak to maslo sie wchlonie i juz go nie ma ,to twarz pozostaje taka miekka. Chociaz zapycha(wiem to,bo kolejne niespodzianki mi wyskoczyly tam gdzie nie wyskakuja), wiec moge sobie pozwolic na niego raz na jakis czas,a na pewno niecodziennie.

Zastanawia mnie tonik BHA, czy na was on w jakikolwiek sposob dzialal? Uzywam go gdzies regularnie od 9, co drugi dzien i... nic. Mialam jakis dzien gdzie bylo widac lekkie luszczenie. Poza tym lekko podraznia,podkresla stany zapalne,ale nie dziala na mnie jakos spektakularnie;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 07:31   #537
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

No to ja się dalej dzielę doświadczeniami.
Polubiłam olejek myjący z drzewem herbacianym. Początkowo bałam się trochę zapachu, ale jest ok. Nie wysusza, nie podrażnia i spłukuje się bardzo łatwo, a nastawiłam się na kłopoty ze spłukiwaniem, bo to przecież olejek.
Jestem też po pierwszym użyciu peelingu enzymatycznego. I byłam szczerze zaskoczona, bo mnie nie zachwycił, a słyszałam o nim same peany. Po pierwsze, niewygodnie mi się go mieszało i w końcu nie byłam pewna czy dokładnie wymieszałam. Po drugie bardzo trudno się go rozprowadza na twarzy, ale może dodałam za mało wody? Grunt, że żeby go rozprowadzić musiałam sobie przy okazji zrobić peeling mechaniczny (a tego nie chciałam), bo tam jakieś małe drobinki jednak są (niedokładne wymieszanie?). Poza tym bardzo szybko wysychał, mimo robienia go w gorącej kąpieli i obfitego spryskiwania hydrolatem. Efekt po użyciu - buzia wygładzona, fakt, ale za to niedoskonałości podkreślone, jakby bardziej zaczerwienione (również następnego dnia), no i twarz tkliwa, podrażniona.
Bez zachwytów, moje Panie
Ale w sumie to pierwszy raz, może musimy się jeszcze trochę lepiej poznać z panem peelingiem.

Natomiast w ogóle co do BU: jutro miną dokładnie dwa miesiące, odkąd stosuję produkty z BU. Wcześniej miałam cerę z paskudnym trądzikiem, do wyboru do koloru: ropne "wulkany" w dużej ilości, w jeszcze większej podskórne bolesne gule, na czole, nosie i policzkach zaskórniki otwarte (ilość przeogromna), na brodzie zamknięte, gdzieniegdzie na policzkach małe krostki.
Po dwóch miesiącach: "wulkanów" nie ma wcale, podskórnych gul o jakieś 60-80% mniej, są też mniejsze, mniej widoczne i szybciej znikają, zaskórniki jakby powoli wyłażą na wierzch, czyli (mam nadzieję) oczyszczają się (ale z tym, już widzę, najtrudniej będzie się uporać), krostki zostały, no i przebarwienia potrądzikowe też psują efekt.
Ale ogólnie jest bardzo dobrze - jak na dwa miesiące stosowania, efekt, moim zdaniem, wymierny.

Tylko że dziś czuję w kościach (i w podbrzuszu), że jestem w okolicach owulacji, więc wchodzę w tę bardziej pryszczatą fazę cyklu... Zobaczymy, czy nie będzie jakiejś trądzikowej tragedii za tydzień... No ale stosuje BU dalej, bo mi najwyraźniej służy, więc mam nadzieję, że z tymi kosmetykami łagodniej przejdę przez ten trudny dla cery czas.


A zamówiłam ostatnio to masło ze skrzypem (głównie do włosów), olej arganowy (bo mnie intryguje od jakiegoś czasu) i tonik BHA 2% (głównie z przeznaczeniem do nóg przeciw wrastającym włoskom, ale pewnie się nie powstrzymam i tak raz na dwa tygodnie przejadę buzię zamiast serum lemon). Czekam na przesyłkę.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:40   #538
Coraline_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Otrzymałam wczoraj paczkę z BU Składałam dwa zamówienia w odstępie jakoś tygodnia między nimi. Narazie przyszło to pierwsze, drugie się jeszcze nawet nie zapowiedziało z wysyłką.
Data złożenia zamówienia i zapłaty: 06.09, więc równio po 14 dniach kalendarzowych dotarło
Ukręciłam już krem AZELO/BHA i zrobiłam sobie olejek myjący. Krem dojrzewa na dnie szafy. Dodam też, że hydrolat oczarowy cudownie pachnie, jeśli równie wspaniale będzie wpływał na moją cerę to zagości w mojej kosmetyczce na zawsze
__________________

Coraline_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 09:39   #539
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

juz sie nie moge doczekac wypróbowania hydrolatu oczarowego, koncze własnie kocankę i oczar czeka w kolejce, wszystko bedzie pięknie pachniec po kocance
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 10:23   #540
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Poza tym te opakowania używam raczej kosmetyków wysokopółkowych i ja nie wiem jak mialabym nagle używać pudru z jakiegoś plastikowego pojemnika jak po jogurcie tak samo olejku z butelki jak po jakiejś wietnamskiej przyprawie czy Wy zachowujecie te oryginalne opakowania czy przesypujecie/przelewacie do jakichś innych ?
Też mi to trochę przeszkadza.... Jeśli mam w co to zawsze przelewam, ale większośc stoi w oryginalnych opakowaniach.

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie tonik BHA, czy na was on w jakikolwiek sposob dzialal? Uzywam go gdzies regularnie od 9, co drugi dzien i... nic. Mialam jakis dzien gdzie bylo widac lekkie luszczenie. Poza tym lekko podraznia,podkresla stany zapalne,ale nie dziala na mnie jakos spektakularnie;d
Właśnie zamierzam go zrobić, więc opowiem później . Mam też w kolejce ten 10% i zastanawiam się czy używanie ich jednocześnie/na zmainę to nie za dużo sczczęścia
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.