Kije do nordic walking. Prosze o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 13:15   #1
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253

Kije do nordic walking. Prosze o pomoc.


Witam.
Mam prośbę do zorientowanych w temacie. Chciałabym kupic tacie na prezent kije do nordic walking. Słabo sie jednak na tym znam. To będa dopiero jego początki więc nie chcę na pierwszy rzut kupować jakiegoś bardzo drogiego sprzetu. Interesuje mnie raczej cena okolo 80 zł. Przeglądałam na allegro ale ciezko cos wybrac. Poza tym raz piszą, że trekkingowe a raz do nordic. Czlowiek moze sie pogubic (slyszalam, ze do zwyklego chodzenia maja byc NW a nie trekkingowe). Moze coś doradzicie. Slyszałam o firmie spokey jako dobrej za taką cene i sprawdzonej. Wklejam link do allegro z kijkami tych firmy.
Bedę wdzięczna za każdą pomoc, mam mało czasu stad tez ten nowy watek.Widzialam kilka o zblizonej tematyce ale nie znalalzlam tam zandych rad co do kupna kijów.
Z góry dziekuje. Tu ten link:
http://www.allegro.pl/search.php?str...ntry=1&order=p
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 13:56   #2
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Kije do nordic walking. Prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
Witam.
Mam prośbę do zorientowanych w temacie. Chciałabym kupic tacie na prezent kije do nordic walking. Słabo sie jednak na tym znam. To będa dopiero jego początki więc nie chcę na pierwszy rzut kupować jakiegoś bardzo drogiego sprzetu. Interesuje mnie raczej cena okolo 80 zł. Przeglądałam na allegro ale ciezko cos wybrac. Poza tym raz piszą, że trekkingowe a raz do nordic. Czlowiek moze sie pogubic (slyszalam, ze do zwyklego chodzenia maja byc NW a nie trekkingowe). Moze coś doradzicie. Slyszałam o firmie spokey jako dobrej za taką cene i sprawdzonej. Wklejam link do allegro z kijkami tych firmy.
Bedę wdzięczna za każdą pomoc, mam mało czasu stad tez ten nowy watek.Widzialam kilka o zblizonej tematyce ale nie znalalzlam tam zandych rad co do kupna kijów.
Z góry dziekuje. Tu ten link:
http://www.allegro.pl/search.php?str...ntry=1&order=p

Podpinam się pod temat, bo mnie też zaiteresował

Nie będę ukrywała, że liczę na pomoc osoby, która ma doświadczenie z kajaskami
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 16:07   #3
loonyme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 51
Dot.: Kije do nordic walking. Prosze o pomoc.

Czesc dziewczyny;
powiem tak, poniewaz mam hopla na punkcie gor, tez chcialam sobie sprawic kije ale TREKINGOWE, NOrdic walking sa to kije do chodzenia po plaskim, czesto zakonczone gumowa stopka i przede wszystkim nieskladane- przynajmniej takie sa w niemczech gdzie mieszkam.. moim zdaniem najlepsze sa z firmy LEKI albo BlackDiamond, POlecam w szczegolnosci LEKI poniewaz maja maja serwisy w Polsce, a zadko sie zdaza ze trzeba je oddawac do reklamacji, co najwyzej wymiana koncowek, ale to po bardzo bardzo dlugim czasie. No i przedzial cenowy tez jest zroznicowany. Musicie jednak miec rozeznanie co do wysokosci kije bo trekingowe sa z reguly skladane, a do NW w calosci- niestety nie posiadam tych drugich wiec sie nie orientuje do kad powinny siegac Kije do nart biegowych az pod pachy, do zjazdowych juz krotsze- tak samo jest z NW. duzo informacji mozna znalezc w necie pozdrawiam, mam nadzieje ze troche pomoglam.
Acha i jeszcze warto zwrocic uwage na uchwyt, lepszy jest pochyly niz prosty, nadgartski sa ulozone w naturalnej pozycji.
loonyme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 00:54   #4
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Kije do nordic walking. Prosze o pomoc.

Nie, nie ja nie polecam tych skladanych! przypadkiem mozna doznac kontuzji, kiedy nieoczekiwanie sie zloza... dodatkowo sa ciezsze

nie mylmy tez kijow do NW z trekkingowymi! szczegolnie w sklepie uwazajmy, bo wielu sprzedawców bazuje na niewiedzy osób rozpoczynających przygodę z NW i proponują kije trekkingowe jako kije do NW!!! Jest to zwykłe oszustwo!!!

Kijek trekkingowy z paskiem zamiast rękawiczki nie ma nic wspólnego z Nordic Walking. Jest to istotny szczegół, ponieważ ma związek z techniką chodu, przeszkadza w nauce odpowiedniej techniki chodu - NW

ooo tu jest informacja, jak i w innych zakładkach! --> http://chodzezkijami.pl/equipment

warto tez udac sie na pierwsze zajecia z intruktorem, np. sa prowadzone grupowe zajecia, gdzie mozna bezplatnie wypozyczyc kijki, nauczyc sie maszerowac i zakupic potem wlasne,

polecam np. z exela, leki rowniez bdb ale maja swoja cene
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.