Nowa duża czerowna "gula" na policzku i minimalne efekty poprawy - co dalej? :/:/:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 09:29   #1
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Unhappy

Nowa duża czerowna "gula" na policzku i minimalne efekty poprawy - co dalej? :/:/:/


Hej dziewczyny, wiem, że wątek o Tetrlysalu już jest, więc nie krzyczcie, ale mam problem :/ Od ponad miesiąca biorę go 1 raz dziennie wieczorem w dawce 300 mg i... efektów prawie zero Na dodatek przedwczoraj zaczęło dziać się coś bardzo dziwnego na moim lewym policzku, a dzisiaj rano wstałam z OGROMNĄ jak to nazwałam czerwoną "gulą" (nad nią mam już jedną dużą bliznę, więc podejrzewam, że będzie następna do kompletu ) i jestem załamana! Mam 19 lat i jest to mój pierwszy antybiotyk, liczyłam, że wkońcu uda mi się pozbyć tego świństwa, a przynajmniej że chociaż trochę podleczę sobie twarz. Co prawda, na brodzie nie wyskakują już ropiejące krostki, jakby trochę się wysuszyła, pozostały tylko czerwone blizny, ale okolice nosa jak były tak są bez zmian :/ Myślałam, że w trakcie kuracji to wszystko się wyleczy, a nie jeszcze będą wyskakiwać nowe:/ Czy któraś z was miała może podobnie? Bo jak przeglądam większość wątków odnośnie tego antybiotyku to większość osób pisze, że już po 2 tygodniach widać znaczną poprawę i są bardzo zadowoleni. Mam go brać jeszcze przez 2 miesiące i tu nasuwa mi się pytanie - czy to ma w ogóle sens? Mam obawy, że ten antybiotyk po prostu na mnie nie działa i że będę się truła nim jeszcze przez kolejne tygodnie, a w efekcie i tak trzeba będzie sięgnąc po izotek albo inne retinoidy Dodam, że czuję się fatalnie - od strony żołądka nic się nie dzieje bo biorę dobry probiotyk, ale strasznie boli mnie głowa i.... oczy Czasami czuję, jakby mi gałki oczne miały wyjść na zewnątrz, zwłaszcza jak nieco je przemęczę (np. teraz pisząc to) Dziewczyny doradźcie coś...
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 19:47   #2
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Nowa duża czerowna "gula" na policzku i minimalne efekty poprawy - co dalej? :/

Wiem jak te gule potrafia dobic ...

Po pierwsze, idz do lekarza-dermatologa, on napewno ci powie czy brac ten antybiotyk dalej czy nie. Sama nigdy nie odstawiaj no chyba ze zauwazysz skutki uboczne z ulotki

Po drugie, stres powoduje pryszcze, a przez to ze teraz sie denerwujesz napewno nowe gule rosna

Po trzecie, a co na to twoj ginekolog, moze hormony szaleja w twoim organizmie i stad gule, a watpie zeby to antybiotyk zaleczyl ... tzeba zrobic badania na hormony.

Jesli juz jestes w kiepski nastroju to zrob sobie herbate z rumianku, ma swietne wlasciwosci poprawia wyglad skory i zmniejsza negatywne oznaki stresu ... pij bez umiaru, ale pamietaj ze same ziolka nic nie zdzialaja

Ze swojego doswiadczenia wiem ze walka z tradzikiem to dluga historia, trwajaca latami i kiedy myslisz ze to juz koniec ze ja wygralas, tradzik znowu triumfuje ... wiec zamiast rozpaczac wez sie w garsc i zacznij dzialac dlugoterminowo ... moze tradzik zniknie dopiero za rok ale ty sie nie poddawaj ... WALCZ!!!

I nie odstawiaj tego antybiotyku na swoja reke, nawet nie wiesz cosie moze stac z twoja buzia przez takie pochopne decyzje, raz zaczelas, to skoncz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.