Dylemat między studiami a studium. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-26, 18:56   #1
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061

Dylemat między studiami a studium.


Cześć na wstępie napisze, że wiem ze wybór, gdzie zamierzam pójść na studia to tylko i wyłącznie mój wybór ale będę wdzięczna za wyrażenie waszego zdania.
Mam totalny mętlik w głowie, bo kiedy się w końcu zdecydowałam, żeby pójść na studia, to nie wiem w jakim pójść kierunku.
Jestem osobą nieśmiała, generalnie takim "wstydzioszkiem" ale jak sobie coś postanowie, wmówie, że muszę coś zrobić to to robie. Potrafię przełamać swój wstyd, strach ale czasem kosztuje mnie to trochę wysiłku. Nie mam jakiś specjalnych zainteresowań i chyba w tym jest problem.
Jestem rozdarta pomiędzy studium policealnym o profilu kosmetycznym, a studiami o kierunkach(i tu też problem na co się zdecydowac) : odnowa biologiczna, kryminalistyka a może prawo w biznesie...? Juz sama nie wiem.
Ciągle się zastanawiam, bo najgorsze jest to ze na studiach praktyki nie ma albo jest bardzo mala, a na studium juz się czegoś uczę pod tym kątem. Tylko ze nie mam po nim satysfakcjonującego papierka.
I studium, i studia są płatne i to nie małe pieniądze, dlatego chciałabym wybrać dobrze. Co byście zrobili w mojej sytuacji? Pójść na studium i zorientować się czy to jest To, a po dwóch latach ew. Pójść na studia?
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 18:59   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Cześć na wstępie napisze, że wiem ze wybór, gdzie zamierzam pójść na studia to tylko i wyłącznie mój wybór ale będę wdzięczna za wyrażenie waszego zdania.
Mam totalny mętlik w głowie, bo kiedy się w końcu zdecydowałam, żeby pójść na studia, to nie wiem w jakim pójść kierunku.
Jestem osobą nieśmiała, generalnie takim "wstydzioszkiem" ale jak sobie coś postanowie, wmówie, że muszę coś zrobić to to robie. Potrafię przełamać swój wstyd, strach ale czasem kosztuje mnie to trochę wysiłku. Nie mam jakiś specjalnych zainteresowań i chyba w tym jest problem.
Jestem rozdarta pomiędzy studium policealnym o profilu kosmetycznym, a studiami o kierunkach(i tu też problem na co się zdecydowac) : odnowa biologiczna, kryminalistyka a może prawo w biznesie...? Juz sama nie wiem.
Ciągle się zastanawiam, bo najgorsze jest to ze na studiach praktyki nie ma albo jest bardzo mala, a na studium juz się czegoś uczę pod tym kątem. Tylko ze nie mam po nim satysfakcjonującego papierka.
I studium, i studia są płatne i to nie małe pieniądze, dlatego chciałabym wybrać dobrze. Co byście zrobili w mojej sytuacji? Pójść na studium i zorientować się czy to jest To, a po dwóch latach ew. Pójść na studia?
a co chcesz robić po tych kierunkach?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:54   #3
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
a co chcesz robić po tych kierunkach?
Co chce robić. Po studium chciałabym zrobić jeszcze parę kursów i pracować w salonie kosmetycznym i robić to, co moglabym wykonywać. Po studiach odnowy biologicznej mogę pracować jako specjalista od spraw fizjoterapii i odnowy czyli różne zabiegi. Kryminalistyka to prędzej wolałabym iść w stronę detektywistyczna niż do policji, ale po tym kierunku pewnie czekalaby na mnie tylko policja. Prawo w biznesie, podobno można zostać prawnikiem po tych studiach

Edytowane przez moja imaginacja
Czas edycji: 2015-04-26 o 19:59
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:04   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Chyba nie do końca wiesz, czym zajmuje się kryminalistyka: to praca z dowodami (czyli chemia, fizyka itd.) a nie droga do prywatnej agencji detektywistycznej.
Właśnie rzuciłam okiem na parę ofert prywatnych uczelni. "Kryminalistyka i kryminologia" itp. - polowanie na idiotów, podejrzewam, że bez jakiegokolwiek zaplecza laboratoryjnego. Za to kosztują odpowiednia do atrakcyjności nazwy
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:08   #5
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Chyba nie do końca wiesz, czym zajmuje się kryminalistyka: to praca z dowodami (czyli chemia, fizyka itd.) a nie droga do prywatnej agencji detektywistycznej.
Właśnie rzuciłam okiem na parę ofert prywatnych uczelni. "Kryminalistyka i kryminologia" itp. - polowanie na idiotów, podejrzewam, że bez jakiegokolwiek zaplecza laboratoryjnego. Za to kosztują odpowiednia do atrakcyjności nazwy
No według planu zajęć nie wynika, żeby właśnie miały być takie zajęcia z dowodami. Wiec być może właśnie jest tak, że to "pic na wodę"
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:20   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Nie "być może". Na pewno.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 22:22   #7
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

W takim razie szkoda ze robią tak niedopracowane kierunki, które mogłyby być na prawdę ciekawe
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 11:47   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
W takim razie szkoda ze robią tak niedopracowane kierunki, które mogłyby być na prawdę ciekawe
Idzie niż demograficzny i uczelnie robią wszystko, żeby przyciągnąć studentów, tworząc właśnie takie kierunki jak wspomniana kryminologia.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 22:21   #9
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Liczą na:
1) ludzi nieodróżniających kryminologii od kryminalistyki
2) wierzących, że kryminalistykiem można zostać po licencjacie w Szkole UJ WI Czego
3) chcą być profilerami i łapać seryjnych morderców
Wszystkie trzy punkty sprowadzają się do jednego: za dużo seriali
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 23:12   #10
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Dylemat między studiami a studium.

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Liczą na:
1) ludzi nieodróżniających kryminologii od kryminalistyki
2) wierzących, że kryminalistykiem można zostać po licencjacie w Szkole UJ WI Czego
3) chcą być profilerami i łapać seryjnych morderców
Wszystkie trzy punkty sprowadzają się do jednego: za dużo seriali
Doskonałe podsumowanie .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 23:12:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.