Kosmetyki naturalne - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 18:12   #3601
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
A ja sie bym bala tez maselka shea. Mi niestety nie sluzy.
Ale wybor kremu to w ogole ciezka sprawa, zwlaszcza dla tych posiadajacych cery sklonne do zapychania. Ja teraz dla odmiany testuje krem z weleda rozany dla cery normalnej i suchej - chociaz mam tlusta i sklonna do zapychania. Nie wiem czy wy tez to zauwazylyscie ale ja mam wrazenie, ze 90% ekologicznych kremow dla cery tlustej badz problemowej ma w skladzie na pierwszych miejscach: wode(lub wody kwiatowe), olej jojobe, alkohol i maslo shea. Te wszystkie firmy produkuja tak podobne do siebie produkty, ze nawet nie chce mi sie tego testowac.
Masz rację, wiele kremów opiera się na olejowych składnikach, jednak równie wiele np na aloesie i właśnie wodach i ekstraktach i polecam Ci je. Np firma Aubrey Organics, Phenome też.

A w oriflame masło shea jest raczej w malutkiej ilości, która raczej nie będzie zapychać, gorzej właśnie z kokosowym olejem, który bywa komedogenny niestety.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 18:28   #3602
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Kosmetyki naturalne

O aloesie zapomnialam wspomniec
Ostatnio uzywalam kremu z miessence, ten do cery tlustej, i kiedy stosowalam go razem z kwasem mlekowym radzil sobie niezle- myslalam, ze nie zapycha, chociaz nawilzenie nie bylo jekies spektakularne. Po przejsciu na serum migdalowe, ten krem okazal mi swoje podstepne oblicze. Po jednorazowej aplikacji porannej, wieczorem po oczyszczeniu moglam wydusic mase bialych 'robaczkow' ze skrzydelek nosa. Z kremem weledy tak nie jest, chociaz juz nawet migdal odstawilam. Ale dopiero od paru dni go uzywam i wszystko moze sie zdarzc
Z phenome mam taki fajny loton nawilzajacy dla cery tlustej (Mysle, ze jak przyjdzie lato bedzie ok, na noc po olejowym oczyszczaniu cery tez jest bardzo fajny, natomiast pod mineralki spisuje sie slabo, jest za lekki. Mam tez probke lotonu na pory - jest swietna i juz kombinuje skad wziac kase. Na krem tez mialam chrapke ale od pol roku (!) nie jest dostepny w sklepie internetowym wrrrrrrr.
Rzeczywiscie kosmetykom aubrey organics nigdy sie nie przygladalam dluzej, wiec moze powinnam
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:24   #3603
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
O aloesie zapomnialam wspomniec
Ostatnio uzywalam kremu z miessence, ten do cery tlustej, i kiedy stosowalam go razem z kwasem mlekowym radzil sobie niezle- myslalam, ze nie zapycha, chociaz nawilzenie nie bylo jekies spektakularne. Po przejsciu na serum migdalowe, ten krem okazal mi swoje podstepne oblicze. Po jednorazowej aplikacji porannej, wieczorem po oczyszczeniu moglam wydusic mase bialych 'robaczkow' ze skrzydelek nosa. Z kremem weledy tak nie jest, chociaz juz nawet migdal odstawilam. Ale dopiero od paru dni go uzywam i wszystko moze sie zdarzc
Z phenome mam taki fajny loton nawilzajacy dla cery tlustej (Mysle, ze jak przyjdzie lato bedzie ok, na noc po olejowym oczyszczaniu cery tez jest bardzo fajny, natomiast pod mineralki spisuje sie slabo, jest za lekki. Mam tez probke lotonu na pory - jest swietna i juz kombinuje skad wziac kase. Na krem tez mialam chrapke ale od pol roku (!) nie jest dostepny w sklepie internetowym wrrrrrrr.
Rzeczywiscie kosmetykom aubrey organics nigdy sie nie przygladalam dluzej, wiec moze powinnam

Akurat Aubrey organics ma kremy takie, że się niestety rolują pod podkładami płynnymi, ale nie wiem jak z mineralnymi. Tej firmy na pewno polecam Pure Aloe, czyli czysty sok z liści aloesu zwyczajnego oraz Cleanser Vegecol i tonik do normalnej skóry, a takze rewelacyjny Vegecell krem na noc
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 17:02   #3604
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

ostatnio byłam w ives rocher (nie wiem czy tak to się pisze) pytałam o taką serie co oni mają organic ktoś coś zna?
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:36   #3605
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Kosmetyki naturalne

Na dobry początek polecam stronkę: http://www.yves-rocher.com.pl/twarz/...io/culture_bio
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 11:05   #3606
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Akurat Aubrey organics ma kremy takie, że się niestety rolują pod podkładami płynnymi, ale nie wiem jak z mineralnymi. Tej firmy na pewno polecam Pure Aloe, czyli czysty sok z liści aloesu zwyczajnego oraz Cleanser Vegecol i tonik do normalnej skóry, a takze rewelacyjny Vegecell krem na noc
Masz na mysli ten krem?
http://www.aubreyorganics.com.pl/kre...0-ml-p974.html

Sklad bardzo mi sie podoba, jak wykoncze zel z phenome to chyba zaryzykuje z tym A ten sok z aloesu to nie moge znalezc cos...
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:38   #3607
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Masz na mysli ten krem?
http://www.aubreyorganics.com.pl/kre...0-ml-p974.html

Sklad bardzo mi sie podoba, jak wykoncze zel z phenome to chyba zaryzykuje z tym A ten sok z aloesu to nie moge znalezc cos...
Miałam ten krem - przez to, że gliceryna jest na 1. miejscu w skłdzie jest okrropnie klejący, wywaliłam go po kilku użyciach, bo po prostu nie nadawał się do niczego.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 16:44   #3608
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Masz na mysli ten krem?
http://www.aubreyorganics.com.pl/kre...0-ml-p974.html

Sklad bardzo mi sie podoba, jak wykoncze zel z phenome to chyba zaryzykuje z tym A ten sok z aloesu to nie moge znalezc cos...
Tak, to on.
Rzeczywiście jest dosć klejący, ale nie zamienię go na nic innego. On mi doskonale nawilża buzię, wystarczy, że go nakładam raz w tygodniu i potem przez pare dni nie czuję w ogóle żadnego ściągnięcia po użyciu wody itp. Co za tym idzie jest bardzo bardzo wydajny, mam go już prawie rok Nigdy mnie nie zapchał, bo i nie miał czym, jeśli wystarczy nim się posmarować 1-2 razy w tygodniu. Chyba jedyny krem co do którego mam 100% pewności, ale jak widzisz, opinie są różne
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:39   #3609
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Miałam ten krem - przez to, że gliceryna jest na 1. miejscu w skłdzie jest okrropnie klejący, wywaliłam go po kilku użyciach, bo po prostu nie nadawał się do niczego.
To ten co mi dałaś próbkę?
Jeśli tak to ja tylko raz go użyłam i musiałam zmyc z twarzy, bo miałam tak silne wrażenie zaklejenia paszczy
Część dziewczyn skarzy sie na zapychanie przez glicerynę, więc trzeba uważać skoro tu jest na pierwszym miejscu.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-15 o 21:42
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 10:42   #3610
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Na dobry początek polecam stronkę: http://www.yves-rocher.com.pl/twarz/...io/culture_bio

dziękuję ale czy używałaś ?
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 10:53   #3611
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MariaKatarzyna Pokaż wiadomość
dziękuję ale czy używałaś ?
Ja mam mleczko do demakijażu, koszmarnie szczypie w oczy, ale cera po jego użyciu jest piękna, gładka, promienna i nawilżona, wygląda młodziej. Producent zadbał o oczy i z tej serii jest płyn do demakijżu oczu, ponoć świetny.
Mam też toniki na noc i na dzień. Na dzień nie polecam, na noc można się skusić, ale polecam czaić się na promocje lub jeśli masz kupony rabatowe to wykorzystać
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 10:58   #3612
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mam mleczko do demakijażu, koszmarnie szczypie w oczy, ale cera po jego użyciu jest piękna, gładka, promienna i nawilżona, wygląda młodziej. Producent zadbał o oczy i z tej serii jest płyn do demakijżu oczu, ponoć świetny.
Mam też toniki na noc i na dzień. Na dzień nie polecam, na noc można się skusić, ale polecam czaić się na promocje lub jeśli masz kupony rabatowe to wykorzystać
No i mam ochotę na to mleczko..
Ja mam krem na dzień i miałam miniaturki kremu na noc i odlewkę tego pod oczy. Bardzo fajne kremy, w salonach albo online można kupić czasami miniaturki za nieduże pieniądze a są spore
Testowałam też balsam do ciała- bardzo fajny i olejek do ciała-pachniał ziołowo, bosko nawilżał.. tylko drogi strasznie..
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:51   #3613
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mam mleczko do demakijażu, koszmarnie szczypie w oczy
ale jaki składnik może powodować to szczypanie?
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 13:05   #3614
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MariaKatarzyna Pokaż wiadomość
ale jaki składnik może powodować to szczypanie?
Oj, nie powiem Ci tego, ale nie jest to mleczko przeznaczone do oczu na pewno. Można nim umyć powieki, ale demakijaż jest wykluczony, bo jak wejdzie pod powieki to koniec. Polecam jednak w zestawie z woda do demakijażu oczu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 09:21   #3615
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

dzięki wypróbuję
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:16   #3616
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Myszko dzięki, ale była juz o tym mowa. Ja czekam na jeszcze większą promocje na razie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 16:33   #3617
Nidava
Raczkowanie
 
Avatar Nidava
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 489
GG do Nidava
Dot.: Kosmetyki naturalne

cześć dziewczyny,
już kiedyś pisałam w tym wątku jak poszukiwałam kremu do twarzy. pierwszy naturalny krem nabyłam jakiś rok temu. był to eco cosmetics nawilżający z granatem. na początku było super, buzia mięciutka i nawilżona. jednak z czasem okazał się dla mnie po prostu za ciężki. wtedy odezwałam się tutaj i ktoś poradził mi krem annemarie borlind combination na dzień, za co bardzo dziękuję byłam pewna, że będzie to mój idealny krem. teraz kończę 3 tubkę i mam go dosyć. twarz jest po nim dziwnie ściągnięta, świeci się praktycznie od razu, wygląda niezdrowo..
cerę mam przetłuszczającą się, rozszerzone pory, czasem lubią pojawić się na niej nieproszeni goście. z drugiej strony łatwo też ją przesuszyć, dlatego poszukuję lekkiego kremu nawilżającego, a nie stricte matującego.
doradzicie coś?
może będziecie w stanie napisać co nieco o tych kremach?
zależy mi na nawilżeniu, ale nie obciążeniu cery. krem powinien dobrze i szybko się wchłaniać, nie powodować wzmożonego błyszczenia twarzy i absolutnie nie zapychać.
pomożecie..?

1. Eubiona Krem z aloesem i granatem do skóry normalnej i mieszanej:
water hydroalcoholic of aloe extract*, soja oil*, aloe vera extract*, caprylic / capric triglyceride, shea butter*, coco oil, glyceryl stearate citrate, cetearyl glucoside, lecithin, jojoba oil*, squalane, natural moisturiser, pomegranate extract*, glycerin, sorbitol, fatty alcohol, natural humectant sodium PCA, xanthan, vegetable vitamin E, sodium lactate, lactic acid, mix of essential oils, limonene, linalool, citronellol, geraniol, citral

2. Marilou Bio Krem do twarzy na dzień Aloe Vera, Jojoba Bio:
Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice*, simmondsia chinensis seed oil (jojoba seed oil)*, glycerin coco-caprylate/caprate, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, oleic/linoleic/linolenic polyglycerides, butyrospermum parkii (shea butter)*, cera alba (beeswax), tocopherol, parfum (fragrance), xanthan gum, sodium hydroxide, dehydroacetic acid, benzyl alcohol, linalool, citronellol.

3. Aubrey Organics Naturalny ziołowy krem nawilżający do cery tłustej:
Aqua, Alcohol denat., Myristyl Alcohol, Hamamelis Virginiana, Glycosaminoglycans, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Linoleate, Equisetum Arvense Extract, Inositol, Panthenol, Tussilago Farfara Flower Extract, Citrus Seed Extract, Urtica Dioica, Achillea Millefolium, Chamomilla Recutita Extract, Foeniculum Vulgare Fruit Extract, Humulus Lupulus Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Viscum Album, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopherol Acetate, Cysteine, Menthol, Myroxylon Balsamum Resin, Araroba, Ascorbic Acid, Daucus Carota Sativa Root Extract

4. Logona Krem na dzień z bio-oczarem wirginijskim:
Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Distarch Phosphate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Magnesium Aluminium Silicate, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosmary) Leaf Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol


__________________




Nidava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 16:39   #3618
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Nidava Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,
już kiedyś pisałam w tym wątku jak poszukiwałam kremu do twarzy. pierwszy naturalny krem nabyłam jakiś rok temu. był to eco cosmetics nawilżający z granatem. na początku było super, buzia mięciutka i nawilżona. jednak z czasem okazał się dla mnie po prostu za ciężki. wtedy odezwałam się tutaj i ktoś poradził mi krem annemarie borlind combination na dzień, za co bardzo dziękuję byłam pewna, że będzie to mój idealny krem. teraz kończę 3 tubkę i mam go dosyć. twarz jest po nim dziwnie ściągnięta, świeci się praktycznie od razu, wygląda niezdrowo..
cerę mam przetłuszczającą się, rozszerzone pory, czasem lubią pojawić się na niej nieproszeni goście. z drugiej strony łatwo też ją przesuszyć, dlatego poszukuję lekkiego kremu nawilżającego, a nie stricte matującego.
doradzicie coś?
może będziecie w stanie napisać co nieco o tych kremach?
zależy mi na nawilżeniu, ale nie obciążeniu cery. krem powinien dobrze i szybko się wchłaniać, nie powodować wzmożonego błyszczenia twarzy i absolutnie nie zapychać.
pomożecie..?

1. Eubiona Krem z aloesem i granatem do skóry normalnej i mieszanej:
water hydroalcoholic of aloe extract*, soja oil*, aloe vera extract*, caprylic / capric triglyceride, shea butter*, coco oil, glyceryl stearate citrate, cetearyl glucoside, lecithin, jojoba oil*, squalane, natural moisturiser, pomegranate extract*, glycerin, sorbitol, fatty alcohol, natural humectant sodium PCA, xanthan, vegetable vitamin E, sodium lactate, lactic acid, mix of essential oils, limonene, linalool, citronellol, geraniol, citral

2. Marilou Bio Krem do twarzy na dzień Aloe Vera, Jojoba Bio:
Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice*, simmondsia chinensis seed oil (jojoba seed oil)*, glycerin coco-caprylate/caprate, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, oleic/linoleic/linolenic polyglycerides, butyrospermum parkii (shea butter)*, cera alba (beeswax), tocopherol, parfum (fragrance), xanthan gum, sodium hydroxide, dehydroacetic acid, benzyl alcohol, linalool, citronellol.

3. Aubrey Organics Naturalny ziołowy krem nawilżający do cery tłustej:
Aqua, Alcohol denat., Myristyl Alcohol, Hamamelis Virginiana, Glycosaminoglycans, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Linoleate, Equisetum Arvense Extract, Inositol, Panthenol, Tussilago Farfara Flower Extract, Citrus Seed Extract, Urtica Dioica, Achillea Millefolium, Chamomilla Recutita Extract, Foeniculum Vulgare Fruit Extract, Humulus Lupulus Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Viscum Album, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopherol Acetate, Cysteine, Menthol, Myroxylon Balsamum Resin, Araroba, Ascorbic Acid, Daucus Carota Sativa Root Extract

4. Logona Krem na dzień z bio-oczarem wirginijskim:
Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Distarch Phosphate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Magnesium Aluminium Silicate, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosmary) Leaf Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol


Ta Eubiona wyglada fajnie, AO jest super, ale kompletnie nie nadaje się pod makijaż. Ogólnie to polecam inne rzeczy AO, kremy na noc tak, ale te na dzień już nie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:06   #3619
Nidava
Raczkowanie
 
Avatar Nidava
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 489
GG do Nidava
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ta Eubiona wyglada fajnie, AO jest super, ale kompletnie nie nadaje się pod makijaż. Ogólnie to polecam inne rzeczy AO, kremy na noc tak, ale te na dzień już nie.
a możesz też coś napisać o marilou i logonie?
eubiona tak pobieżnie (bo nie za bardzo się znam) wydaje mi się dosyć konkretna. nie będzie za ciężka, zapychająca..?
co jest nie tak z aubrey? podkład się na niej roluje? muszę przyznać, że była moim faworytem, więc szkoda mi ten krem skreślić...

a przede wszystkim dziękuję za tak szybką odpowiedź!
__________________




Nidava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 17:12   #3620
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Nidava Pokaż wiadomość
a możesz też coś napisać o marilou i logonie?
eubiona tak pobieżnie (bo nie za bardzo się znam) wydaje mi się dosyć konkretna. nie będzie za ciężka, zapychająca..?
co jest nie tak z aubrey? podkład się na niej roluje? muszę przyznać, że była moim faworytem, więc szkoda mi ten krem skreślić...

a przede wszystkim dziękuję za tak szybką odpowiedź!

Logony nie polecam, za dużo wszystkiego w składzie. Nie dla problematycznej cery. Marilou nieźle się prezentuje, Calkiem ok.
AO właśnie się rolują, nie wspólpracują z żadnymi kosmetykami. Nie da sie ich zmieszac nawet z innym kremem, bo się koszmarnie wałkują. Co do AO to polecam krem na noc a na dzień tonik green tea.
Polecam też krem Essentially Yours do cery mieszanej
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:26   #3621
Nidava
Raczkowanie
 
Avatar Nidava
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 489
GG do Nidava
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Logony nie polecam, za dużo wszystkiego w składzie. Nie dla problematycznej cery. Marilou nieźle się prezentuje, Calkiem ok.
AO właśnie się rolują, nie wspólpracują z żadnymi kosmetykami. Nie da sie ich zmieszac nawet z innym kremem, bo się koszmarnie wałkują. Co do AO to polecam krem na noc a na dzień tonik green tea.
Polecam też krem Essentially Yours do cery mieszanej
krem essentially yours bardzo mnie zaciekawił, ale cena niestety przekracza mój budżet. zależało mi, aby znaleźć coś tak max. do 60zł. a powiedz mi, jest chociaż wydajny? za co go sobie chwalisz?
skoro logona jest najcięższa, to niestety odpada.
tak więc drogą eliminacji chyba delikatnie skłaniam się ku eubionie. chyba, że jeszcze któraś z dziewczyn będzie miała jakieś opinie/propozycje..?
__________________




Nidava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:33   #3622
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Nidava Pokaż wiadomość
krem essentially yours bardzo mnie zaciekawił, ale cena niestety przekracza mój budżet. zależało mi, aby znaleźć coś tak max. do 60zł. a powiedz mi, jest chociaż wydajny? za co go sobie chwalisz?
skoro logona jest najcięższa, to niestety odpada.
tak więc drogą eliminacji chyba delikatnie skłaniam się ku eubionie. chyba, że jeszcze któraś z dziewczyn będzie miała jakieś opinie/propozycje..?
Essentially nie miałam, ale ponoć jest dokładnie taki jak opisuje sprzedawca sklepu eco-eshetique. Kremik ma jedna wizażanka i chwali sobie (Klolcia)
Do niedawna krem ten był w promocji właśnie za ok. 60 zł, niestety widze, że promo się skończyło, ale warto zaglądać do tego sklepu, może jeszcze będzie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:50   #3623
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Tak jak Korah napisała, mam krem Essentially Yours od kilku tygodni i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest bardzo wydajny i jest go 50 ml, więc i tak sporo. Nie mam pojęcia czy ja go w ogóle cały zużyje. Bardzo dobrze nawilża, ale nie zapycha mojej trądzikowej cery i nadaje się pod makijaż, bo dobrze się wchłania.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 20:18   #3624
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Kosmetyki naturalne

to ja jeszcze polecę krem argiletz z różową glinką klik, ma lekką konsystencję,dobrze nawilża,nie zwiększa świecenia skóry, nie zapycha.
Mam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T i jestem z niego zadowolona
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:55   #3625
Nidava
Raczkowanie
 
Avatar Nidava
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 489
GG do Nidava
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Tak jak Korah napisała, mam krem Essentially Yours od kilku tygodni i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest bardzo wydajny i jest go 50 ml, więc i tak sporo. Nie mam pojęcia czy ja go w ogóle cały zużyje. Bardzo dobrze nawilża, ale nie zapycha mojej trądzikowej cery i nadaje się pod makijaż, bo dobrze się wchłania.
ale mnie kusicie tym kremem, no.. myślę, że kiedyś go wypróbuję, bo bardzo mnie zaciekawił. może jak będzie jakaś promocja...
Cytat:
Napisane przez fiolka85
to ja jeszcze polecę krem argiletz z różową glinką klik, ma lekką konsystencję,dobrze nawilża,nie zwiększa świecenia skóry, nie zapycha.
Mam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T i jestem z niego zadowolona
i kolejna interesująca propozycja... ale dlaczego tylko 30ml? jest chociaż wydajny?


przypomniałam sobie jeszcze o 3 kremach, o które chciałam zapytać. może dodacie jeszcze parę słów o nich..?
1. African Earth Krem nawilżający na dzień:
Water (Aqua), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Glucose, Gluconolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Glycine Soja (Soybean) Oil, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Schinziophyton Rautanenii (Manketti, Mongongo), Kernel Oil, Moringa Pterygosperma Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Beeswax (Cera Alba), Xanthan Gum, Kigelia Africana Extract, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil and Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil,Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Tocopherol, Glucose Oxidase and Lactoperoxidase.

2. Lush Enzymion
Fresh Organic Lemon Infusion, Organic Aloe Vera Gel, Cocoa Butter, Stearic Acid, Freshly Juiced Papaya, Organic Cold Pressed Avocado Oil, Glycerine, Triethanolamine, Freshly Juiced Organic Lemon, Organic Cold Pressed Evening Primrose Oil, Organic Cold Pressed Wheatgerm Oil, Tangerine Oil, Lime Oil, Cetearyl Alcohol, *Limonene, Perfume, Methylparaben, Propylparaben

3. Lush Vanishing Cream
Linseed Infusion, Water, Rose Water, Lavender Honey Water, Organic Cold Pressed Grapeseed Oil, Honey, Stearic Acid, Organic Jojoba Oil, Witch Hazel Extract, Fair Trade Shea Butter, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Camellia Oil, Lavender Oil, Neroli Oil, Geranium Oil, Glycerine, Tincture of Benzoin, *Geraniol, *Limonene, *Linalool, Perfume, Methylparaben, Propylparaben

(przepraszam za ten fioletowy kolor składów, ale nie mogłam tego zmienić..)
__________________





Edytowane przez Nidava
Czas edycji: 2012-03-26 o 19:56
Nidava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 01:44   #3626
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Nidava Pokaż wiadomość
ale mnie kusicie tym kremem, no.. myślę, że kiedyś go wypróbuję, bo bardzo mnie zaciekawił. może jak będzie jakaś promocja...

i kolejna interesująca propozycja... ale dlaczego tylko 30ml? jest chociaż wydajny?


przypomniałam sobie jeszcze o 3 kremach, o które chciałam zapytać. może dodacie jeszcze parę słów o nich..?
1. African Earth Krem nawilżający na dzień:
Water (Aqua), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Glucose, Gluconolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Glycine Soja (Soybean) Oil, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Schinziophyton Rautanenii (Manketti, Mongongo), Kernel Oil, Moringa Pterygosperma Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Beeswax (Cera Alba), Xanthan Gum, Kigelia Africana Extract, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil and Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil,Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Tocopherol, Glucose Oxidase and Lactoperoxidase.
Tak się składa, że ten krem african earth też mam i bardziej mi przypasował ten essentially yours

Edytowane przez Klolcia
Czas edycji: 2012-03-27 o 01:46
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 08:52   #3627
Nidava
Raczkowanie
 
Avatar Nidava
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 489
GG do Nidava
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Tak się składa, że ten krem african earth też mam i bardziej mi przypasował ten essentially yours
a mogłabyś napisać coś więcej, dlaczego essentially your okazał się lepszy od african earth?
__________________




Nidava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 15:15   #3628
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Nidava Pokaż wiadomość
a mogłabyś napisać coś więcej, dlaczego essentially your okazał się lepszy od african earth?
African earth miał pomóc w walce z niedoskonałościami itd., ale ja niczego takiego nie zauważyłam. Oprócz tego, że dobrze nawilża to nic więcej nie robił. Po jakimś czasie stosowania go codziennie na dzień już nie wchłaniał się tak dobrze. W sumie to dobrze, bo nawilżył mi cerę, ale jednak pod minerały muszę coś nałożyć. Dodatkowo znalazłam inne kremy, które lepiej nadają się pod minerały, więc już całkiem poszedł w odstawkę.

Essentially yours cały czas dobrze się wchłania, lepiej na nim leżą minerały. Cera jest po nim bardziej ukojona niż po AE. Ogólnie bardziej mi przypasował Essentially, ale nie twierdzę, że tak będzie u każdego.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:00   #3629
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ipospiech Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu czytałam na innym wątku, że niemieckie kremy LACURA mają bardzo przyzwoity skład, co wy o tym sądzicie?
Natknęłam się na kilka składów w necie. Rzeczywiście nie są najgorsze, ale do naturalności sporo im brakuje.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:34   #3630
Nidava
Raczkowanie
 
Avatar Nidava
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 489
GG do Nidava
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
African earth miał pomóc w walce z niedoskonałościami itd., ale ja niczego takiego nie zauważyłam. Oprócz tego, że dobrze nawilża to nic więcej nie robił. Po jakimś czasie stosowania go codziennie na dzień już nie wchłaniał się tak dobrze. W sumie to dobrze, bo nawilżył mi cerę, ale jednak pod minerały muszę coś nałożyć. Dodatkowo znalazłam inne kremy, które lepiej nadają się pod minerały, więc już całkiem poszedł w odstawkę.

Essentially yours cały czas dobrze się wchłania, lepiej na nim leżą minerały. Cera jest po nim bardziej ukojona niż po AE. Ogólnie bardziej mi przypasował Essentially, ale nie twierdzę, że tak będzie u każdego.
no widzisz. ja właśnie miałam taki problem przy eco cosmetics nawilżającym. po jakimś czasie bardzo słabo się wchłaniał i okazał się po prostu za ciężki. wiem, że to tylko jedna opinia o african earth, ale chyba na tą chwilę nie zaryzykuję.. wolałabym coś lżejszego, tym bardziej że będzie coraz cieplej, więc moja tłusta cera na pewno będzie dawała się we znaki


dziewczyny, powiecie coś o tych 2 kremach lush?
__________________




Nidava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.