naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-02-08, 13:49   #31
Sol Magda
Rozeznanie
 
Avatar Sol Magda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 654
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Ja dzisiaj w aptekach pyta³am siê o mas³o karite. W jednej aptece to spojrzeli siê na mnie jak na jak±¶ wariatkê i stwierdzili ¿e pierwszy raz s³ysz± o czym¶ takim Ale maj± popytaæ siê w hurtowniach.
Sol Magda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-08, 14:08   #32
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 1 879
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Cytat:
Napisane przez Sol Magda Poka¿ wiadomo¶æ
Ja dzisiaj w aptekach pyta³am siê o mas³o karite. W jednej aptece to spojrzeli siê na mnie jak na jak±¶ wariatkê i stwierdzili ¿e pierwszy raz s³ysz± o czym¶ takim Ale maj± popytaæ siê w

hurtowniach.
Skad ja to znam..... u mnie pani w sklepie z naturalnymi kosmetykami i zywnoscia probowala wmowic mi,ze maslo shea pozyskiwane jest z ..... masla spozywczego ¯enada po prostu - jeszcze w sklepie naprawde dobrze zaopatrzonym w kosmetyki naturalne.

Masla kakaowego nie mialam,ale za to namietnie uzywam masla shea wlasnie i nie przecenialabym go zanadto - owszem - wygladza, natluszcza,ale w przypadku dluzszego stosowania moze wysuszac....oczywiscie nie zawsze,ale zdarza sie....Tak samo jak oliwa z oliwekJa w kazdym razie nie zostalam wysuszona przez karite,ale uzywam go tylko do pielegnacji stop, bo w przypadku mojej normalnej skory za bardzo ja natluszcza, nie wsiaka i cala sie kleje
Karite nierafinowane niestety,ale niezbyt przyjemnie pachnie,ale to gwarancja,ze nie zostalo przetworzone i jest wartosciowe dla skory.
Jak ktos boryka sie z wysuszona skora to shea bedzie idealne.
Z tego co wiem nierafinowane maslo oferuja sklepy internetowe www.mazidla.com i www.ecospa.pl

Edytowane przez Ptaszysko
Czas edycji: 2007-02-08 o 14:09 Powód: eehhh....te literówki
Ptaszysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-17, 17:09   #33
oddo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Znalaz³em na Allegro aukcje z nierafinowanym mas³em karite.
http://allegro.pl/item312938826_masl...00_nieraf.html
i
http://allegro.pl/item314021771_natu..._6_99_zl_.html

Chyba tanio?
Pozdrawiam
oddo
oddo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-03, 09:21   #34
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 5 929
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

a znacie jakie¶ przepisy jak rozrobiæ mas³o kakaowe?
__________________
olik04 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-09-14, 11:53   #35
marchewka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Mas³o kakaowe jest fajne nie tylko do opalania. Kupowa³am ju¿ parê razy na allegro. Raz siê tylko zawiod³am ale nie wiem czy mogê podaæ u kogo. :P
Ostatnio kupi³am te¿ http://bliskonatury.pl/Maslo_kakaowe..._Cacao-83.html i ³adnie pachnia³o. Pierwszy raz spotka³am siê z tym mas³em w formie pastylek i muszê powiedzieæ, ¿e mam wra¿enie, ¿e by³o bardziej jedwabiste. Te w kawa³kach jak by suche?
Ostatnio zainteresowa³am siê naturalnymi produktami ale w aptekach czy zwyk³ych sklepach s± strasznie drogie. My¶lê, ¿e warto tym tañszym te¿ daæ szansê.
Przepisów z mas³em na razie nie mam ale popracujê nad tym. Mam kilka innych w domu, mo¿e co¶ pomieszam, to napiszê.
marchewka77 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-09, 09:26   #36
Sylwia1819
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

A mo¿ecie poleciæ jakie¶ marki/firmy które maj± fajne mas³a np. shea? W ostatnim Twoim Stylu czyta³am o mas³ach Shealife - kto¶ zna t± markê?
Sylwia1819 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-09, 15:56   #37
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 5 143
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Cytat:
Napisane przez Sylwia1819 Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿ecie poleciæ jakie¶ marki/firmy które maj± fajne mas³a np. shea? W ostatnim Twoim Stylu czyta³am o mas³ach Shealife - kto¶ zna t± markê?
Poszuka³am w necie i ta firma ma strasznie zawy¿one ceny... Nie lepiej kupiæ w jakim¶ eko sklepie np BU, gdzie p³acisz za produkt a nie za markê?
Agnieszka987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 12:09   #38
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Cytat:
Napisane przez marchewka77 Poka¿ wiadomo¶æ
Mas³o kakaowe jest fajne nie tylko do opalania. Kupowa³am ju¿ parê razy na allegro. Raz siê tylko zawiod³am ale nie wiem czy mogê podaæ u kogo. :P
Ostatnio kupi³am te¿ http://bliskonatury.pl/Maslo_kakaowe..._Cacao-83.html i ³adnie pachnia³o. Pierwszy raz spotka³am siê z tym mas³em w formie pastylek i muszê powiedzieæ, ¿e mam wra¿enie, ¿e by³o bardziej jedwabiste. Te w kawa³kach jak by suche?
Ostatnio zainteresowa³am siê naturalnymi produktami ale w aptekach czy zwyk³ych sklepach s± strasznie drogie. My¶lê, ¿e warto tym tañszym te¿ daæ szansê.
Przepisów z mas³em na razie nie mam ale popracujê nad tym. Mam kilka innych w domu, mo¿e co¶ pomieszam, to napiszê.
Ja te¿ kupowa³am mas³o kakaowe w takich "pastylach" Fajna sprawa, ³atwo odwa¿aæ potrzebn± ilo¶æ bo u¿ywam do mieszanki z karit±, olejem jojoba, migda³owym i wit E Fajna sprawa, np po opalaniu je¶li kto¶ lubi tak na t³usto.
Wyczyta³am gdzie¶, by karity nie podgrzewaæ powy¿ej 40 stopni, ale okazuje siê ¿e nie trzeba wiêcej. Jak rozpuszczam w k±pieli wodnej, to mieszam mo¿e d³u¿ej, ale taka temperatura 40 st wystarczy
A sam±, czyst±, nierafinowan± karitkê uwielbiam na d³onie. Zeskrobujê ciut w wiêkszego opakowania, chwilê trzymam w d³oniach i mo¿na smarowaæ. Zapach mi odpowiada, taki trochê orzechowo-grzybowy (?)
Savanoja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-07, 10:56   #39
Angelina023
Przyczajenie
 
Avatar Angelina023
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

A u¿ywa³ kto¶ mas³a Karite Organic Butter z firmy Helfix ?
Angelina023 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-07, 19:17   #40
Joanna 1227
Raczkowanie
 
Avatar Joanna 1227
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Osobi¶cie mogê poleciæ balsam do cia³a z dodatkiem mas³a shea z Palmersa. Szybko siê wch³ania a skóra jest miêkka. Ca³a gama zawiera mas³a o których piszecie (mas³o kakaowe i shea). Pozdrawiam
__________________
Za dwadzie¶cia lat bardziej bêdziesz ¿a³owa³ tego, czego nie zrobi³e¶, ni¿ tego, co zrobi³e¶. Wiêc odwi±¿ liny, opu¶æ bezpieczn± przystañ. Z³ap w ¿agle pomy¶lne wiatry. Podró¿uj, ¶nij, odkrywaj.
— Mark Twain
Joanna 1227 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-01-03, 08:13   #41
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 50 452
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Cytat:
Napisane przez lafigue Poka¿ wiadomo¶æ
Natknê³am siê na allegro na aukcje z prawdziwym, nieprzetworzonym mas³em kakaowym i karite (shea), znalaz³am w domu w ksi±¿eczce o naturalnych kosmetykach kilka przepisów z ich wykorzystaniem, ciekawi mnie jednak, czy mo¿na ich u¿ywaæ do pielêgnacji skóry bez przetworzenia w kremy?
Oczywi¶cie ¿e mo¿na.
Uwielbiam mas³o shea nak³adaæ na twarz, szczególnie po mro¼nym dniu. ¦wietne jest do smarowania stóp, czy r±k. Roztopione i podgrzane z oliw± z oliwek regeneruje paznokcie.

Mia³am mas³o shea z kilku firm, ostatnio z Nacomi. Dostêpne np. w Hebe, gdzie czêsto s± promocje -50% wiêc wychodzi bardzo atrakcyjnie cenowo. jest te¿ na Cocolita.pl za 12,90 za 100 ml (najtañsza wysy³ka za 5,90 z odbiorem na poczcie)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piêkna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Du¿e zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupi³am na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 11:50   #42
LastChapter
Raczkowanie
 
Avatar LastChapter
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Ja mas³o shea stosujê przez ca³y rok. Latem idealnie nada siê jako ochrona przed s³oñcem i idealnie nawil¿a. Zim± stosujê zamiast kremu jak wyje¿d¿am na narty. Du¿y plus za maslano - orzechowy zapach Mam sprawdzonych wiele marek. Najtaniej wychodzi zamówiæ przez internet na zks, mazid³o, lub ostatnio przez mydlasie.
__________________
Knock-knock-knockin' on heaven's door
LastChapter jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-01-26, 09:43   #43
DorrisKa
Przyczajenie
 
Avatar DorrisKa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Zawsze mia³am bardzo such± skórê i zwyk³e balsamy nie nawil¿a³y tak jak mas³o shea. Nawet je¿eli mia³y niby w sk³adzie to mas³o, to nie dzia³a³o. Czêsto roztapiam mas³o i ³±czê je z olejkami, np. pomarañczowym albo cytrynowym. Skóra przepiêknie pachnie i zostaje nawil¿ona na bardzo d³ugo
__________________
S³owo i idea maj± moc zdoln± zmieniaæ ¶wiat.
DorrisKa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-01-27, 10:32   #44
Alkaa90
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Mi kiedy¶ siostra przywioz³a z Dominikany mas³o shea oraz jaki¶ krem ze ¶luzu ¶limaka i muszê przyznaæ, ze oba produkty to petarda! Szkoda tylko, ze ju¿ mi siê skonczyly. Kupi³am w drogerii kiedy¶ podobne prodykty i siê wgl nie umywa³y.
Alkaa90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-08, 09:16   #45
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 216
Dot.: naturalne mas³o kakaowe i mas³o karite (shea)

Ja zamawiam na Allegro. Zazwyczaj od tego samego sprzedaj±cego, co ¿ywno¶æ eko.
lifeofaneta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2018-02-08 10:16:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.