Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 10:15   #1
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin

Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami


Hej! Mam pyszne truskaweczki a nie umiem piec ciasta i zwracam sie do was o radę. Macie jakis dobry i sprawdzony przepis na biszkopt z owocami i galaretka? Ja jeden taki znalazłam wczoraj, ale jak dzisiaj chciałam wejsć i przepisać, to okazało się, że onetBlog, na którym sa te przepisy jest w trakcie przerwy technicznej i zostałam z niczym.

W domu mam mąkę pszenną, 5 jajek, mleko 2,0, śmietanke 12%, proszek do pieczenia i cukier waniliowy, galaretke truskawkowa, cukier puder, cukier i truskawki. Jakby co to mogę poleciec do sklepiku na dół i dokupić co nieco.

Chciałabym to upiec na szerokiej blaszce albo takiej jak do keksu. Innych na razie nie posiadam.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 10:41   #2
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

up up... podzielcie sie ze mna przepisami
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:44   #3
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Torcik biszkoptowy z masa truskawkowa Pani Basi

BISZKOPT
Skladniki:
-5jajek
-1szklanka cukru
-szklanka maki
Wykonanie:
5 bialek ubic na sztywna piane ze szczypta soli. wsypac do tego szklanke cukru i dalej miksowac. dodawac po 1 zoltku po kolei i miksowac. Szklanke maki przesiac przez sitko. Dodawac po troszku ta make i delikatnie mieszac.
Nie smarowac tortownicy. piec w temperaturze 180 stopni pol godziny.

MASA
Skladniki:
-1szklanka cukru pudru
-2 zoltka (wczesniej umyc jajka i zalac prawie wrzatkiem)
-1maslo
-20-30dag owocow (truskawek ale moga byc tez np jagody)
-1 i 1/2 galaretki (truskawkowej) na pol litra wody
Wykonanie:
Miksowac cukier z zoltkami i maslem. owoce lekko poslodzic i utrzec. dodac do zmiksowanej masy. Łyzke masy i ciutke owocow zostawic pod galaretki.


Biszkopt przekroic na pol. na dolna czesc nalozyc mase truskawkowa i przykryc gorna czescia biszkopta. nalozyc na to cienka warstwe (tak posmarowac) wczesniej zosawionej masy, wylozyc przekrojonymi na pol truskawkami zeby ladnie wygladalo i zalac galaretka. SMACZNEGO!!
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:32   #4
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

ja mam super przepis na biszkopt od BABUNI !!! na samo ciasto :P
(jak ktos sprobuje napiszcie czy fajnie wyszedl

4 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka maki
0,5 szklanki maki kartoflanki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
0,5 kostki margaryny do pieczenia

(W czasie ponizszych czynnosci na osobnej patelni moze sie juz rozpuszczac margaryna)
Ubic bialka na sztywno, dalej ubijajac dodac zoltka powoli, cukier wsypywac, dalej ubijac. To wszystko zalac ROZGRZANYM tluszczem (margaryna) teraz dodawac maki obydwie i proszek - juz mieszajac lyzka.

I gotowe - ciasto wlewamy do formy (a ja uwielbiam biszkopt z jablkami i potem w to ciasto wciskam mnostwo kawaleczkow jablek) piec az sie slicznie zrumieni. Na koniec mozna posypac cukrem pudrem
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 13:22   #5
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Dziękuję dziewczyny! Co za odzew!

Zaraz będe robic ciasto tylkko uświadomiłam sobie, ze nie mam miski w domu i muszę lecieć do sklepu żeby ja kupić... no i sitka też nie mam :P
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:37   #6
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Cytat:
Napisane przez nafie
ja mam super przepis na biszkopt od BABUNI !!! na samo ciasto :P
(jak ktos sprobuje napiszcie czy fajnie wyszedl

4 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka maki
0,5 szklanki maki kartoflanki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
0,5 kostki margaryny do pieczenia

(W czasie ponizszych czynnosci na osobnej patelni moze sie juz rozpuszczac margaryna)
Ubic bialka na sztywno, dalej ubijajac dodac zoltka powoli, cukier wsypywac, dalej ubijac. To wszystko zalac ROZGRZANYM tluszczem (margaryna) teraz dodawac maki obydwie i proszek - juz mieszajac lyzka.

I gotowe - ciasto wlewamy do formy (a ja uwielbiam biszkopt z jablkami i potem w to ciasto wciskam mnostwo kawaleczkow jablek) piec az sie slicznie zrumieni. Na koniec mozna posypac cukrem pudrem
A ja myślę, ze ten biszkopt twojej babci, który opisalas, to nie jest biszkopt tylko ciasto jakies inne, bo biszkopt się robi bez tłuszczu. ale przepis ciekawy i prosty, moze kiedys wypróbuję z tymi jabłuszkami A te jabłka wrzucasz oczywiscie jeszcze przed pieczeniem, tak zeby się zatopiły w ciescie, tak?? I to jest przepis na wielką blachę, czy na jaką??
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 16:33   #7
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

nie, to jest przepis raczej na niewielka blache i masz racje moze to i ni ejest biszkopt, ale w smaku podobny.. jest troszke bardziej zbity ale pyszny <jestem poczatkujaca wybaczcie >
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 16:34   #8
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

aha i te jabka to oczywiscie od razu po obraniu do srodka zatopic w ciescie i pychotka
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 16:15   #9
moko
Raczkowanie
 
Avatar moko
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

oto super łatwy przepis na ciasto z truskawkami (nie jest to biszkopt- chyba ..cisto jest tak banalne, łatwe i szybkie do przygotowania ze nawet takiej kiepskiej kucharce jak mi wyszedł bez problemu:

4 jajka + szkalnka cukru - mieszamy mikserem ..dodajemy pół szklanki oleju..mieszamy dalej ..i potem dodajemy 1 i 1/2 szklanki mąki z 1/2 łyżeczką proszku do pieczenia....blachę (ja robiłam to na okragłej 24 cm) smarujemy tłuszczem, posypujemy bułka tartą..wlewamy ciasto wrzucam truskawki (mozna tez rabarbar czy jagody)..piec 1 godz/ 180stopni..posypujemy cukrem pudrem...polecam bo jest naprawde łatwe i szybkie
moko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 18:58   #10
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Cytat:
Napisane przez moko
oto super łatwy przepis na ciasto z truskawkami (nie jest to biszkopt- chyba ..cisto jest tak banalne, łatwe i szybkie do przygotowania ze nawet takiej kiepskiej kucharce jak mi wyszedł bez problemu:

4 jajka + szkalnka cukru - mieszamy mikserem ..dodajemy pół szklanki oleju..mieszamy dalej ..i potem dodajemy 1 i 1/2 szklanki mąki z 1/2 łyżeczką proszku do pieczenia....blachę (ja robiłam to na okragłej 24 cm) smarujemy tłuszczem, posypujemy bułka tartą..wlewamy ciasto wrzucam truskawki (mozna tez rabarbar czy jagody)..piec 1 godz/ 180stopni..posypujemy cukrem pudrem...polecam bo jest naprawde łatwe i szybkie
Zrobilam i udalo sie . Jak dla mnie / antytelencie cukiernicze / to wielki sukces
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 19:35   #11
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Oto móje przepis na biszkopcik (szybki i zawsze niezawodny)

- 5 jajek
- łyżek cukru
- łyżek mąki
- łyżeczka proszku do pieczenia

Białka ubijamy na sztywno z cukrem, potem dodajemy żółtka i dalej ubijamy. Wsypujemy mąkę wymieszaną z proksziem do pieczenia i delikatnie mieszamy łyżką (nie miksować!!!). Temperatura pieczenia 180-200 stopni, około 15-20 minut (piekę na oko - wbijamy wykałaczkę i sprawdzam, czy w środku jest suche)
Przepis jest na średnią blaszkę - jest zasada - ile dajesz jajek, tyle samo pozostałych składników (6 jajek, 6 łyżek cukru itp.)

Masa:
- śmietanka (kartonik 36%)
- 3 galaretki truskawkowe
- truskawki

Dwie galaretki rozpuszczamy w połowie wody podanej w przepisie. W czasie gdy galaretka się studzi ubijamy śmietankę.

Do ubitej smietanki wlewamy galaretkę (zimną, ale nie tężejącą). Miksujemy. Taka masa szybko tężeje w lodówce. Wylewamy całość na biszkopty i wstawiamy do lodówki.

W tym czasie rozpuszczamy trzecia galaretkę. Gdy masa w tortownicy stężeje, układamy truskawki na wierzchu i polewamy galaretką.
Można również kawałki truskawek wymieszać z masą, którą wylewamy na biszkopty, ale musi być ona lekko stężała, żeby truskawki nie spadły na spód, a ładnie zastygły w masie.

Przepis na masę znalazłam na www.kuchnia.o2.pl - jest pyszniusi!!!!!!
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-04, 13:04   #12
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

IngridR, bardzo podobny przepis jest w moim wątku założonym trochę wczesniej, jak tak czytam ten twój przepis, to mam wrażenie, jakbym mój czytała, hehe, z tą różnicą, ze ja samej galaretki juz na górę nie daję
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 22:08   #13
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

A ja od tygodnia opycham sie biszkoptem z truskawkami i galaretką. Chociaż dzisiaj kupiłam blat bo jestem chora i nie chciało mi sie robić :P
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 16:53   #14
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Sezon truskawkowy co prawda przeminął, ale zawsze można wykorzystać truskawki mrożone i powspomiać lato, toteż odświeżam ubiegłoroczny wątek.
Wykonuję biszkopt podobnie jak IngridR , zasada jest prosta- stosujemy tyle samo łyżek mąki i cukru, ile zużywamy jaj. Ja mąkę dodatkowo przesypuję przez sitko (wsypuje ją po łyżce, stopniowo) i mieszam masę delikatnie.
Mój gotowy biszkopt z truskawkami, wygląda zaś tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trusk.jpg (13,6 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg truska.jpg (9,1 KB, 114 załadowań)
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 13:28   #15
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

MACIE jakies nowe przepisy na ciasto z truskaweczkami?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:22   #16
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt z truskawkami

Najlepsze i Najszybsze Ciasto Drożdżowe (przepis od mojej koleżanki z pracy)

kostka drożdży
1 szkl. cukru (200 ml.)
2 cukry waniliowe
3/4 szkl. oleju
kilka kropli aromatu waniliowego
5 jaj
3/4 szkl. mleka
4 szkl. mąki( szklanka-200 ml.)

wieczorem, przed spaniem J
do miski wrzucamy po kolei:

szklankę mąki
kruszymy drożdże i rozpuszczamy je w mleku
wsypujemy cukry: zwykły i waniliowy,
roztrzepane jajka,
wlewamy olej, olejek waniliowy
szklanka przesianej mąki

NIE MIESZAĆ TEGO ANI UGNIATAĆ !!!
przykryć ściereczką i włożyć na noc do lodówki
następnego dnia wymieszać dokładnie oraz dodać szczyptę soli i jeszcze 2 szklanki przesianej mąki - wymieszać dobrze drewnianą łychą , nie ugniatać tego łapkami!!!
ciasto wyłożyć na blachę z papierem do pieczenia
zostawić w spokoju na 15 minut – niech sobie rośnie

kruszonka:1/2 kostki masła,1/2 szklanki cukru, cukier waniliowy, 1 pełna szklanka mąki - składniki połączyć dobrze, kruszonka musi być sypka, jeśli jest zbyt wilgotna dodać mąki i cukru, jeśli zbyt sucha dodać masła
kruszonką posypać ciasto i włożyć do ZIMNEGO piekarnika. Piec około 50 minut w 150-170 stopni, ja mam termoobieg wiec piekłam w 150

To jest przepis na samo ciasto (przepyszne) - ale odkąd są truskawki w dobrej cenie robię je z właśnie z nimi. Umyte truskawki delikatnie posypuję mąką i wrzucam do ciasta, a na to kruszonkę. Ostatnio zrobiłam mix truskawek z rabarbarem - ciasto było fantastyczne
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.