Tzatziki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-01, 19:32   #31
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Przynajmniej ja nie miałam takiego zamiaru. To moje zdanie że jogurty maja różną gęstośc a nawet te najgestsze do greckiego się nie umywają
Dobrze prawi
Żadne Danony i inne Bakomy się do niego nie umywają
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 20:04   #32
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Tzatziki

[quote=kulbit;3585771]O kłótni to chyba wogóle nie było mowy.. Przynajmniej ja nie miałam takiego zamiaru. To moje zdanie że jogurty maja różną gęstośc a nawet te najgestsze do greckiego się nie umywają
Aguś a probowałaś z jogurtem greckim? Bo piszesz wyżej że uwielbiasz tzatziki ze względu na smak, tylko, że z tymi polskimi jogurtami to one mają jednak inny smak niż z greckimi... Spróbuj może raz inaczej, co?


hmm szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o jogurcie greckim... możesz mi powiedzieć mniej więcej co to jest ciekawa jestem czy w ogóle można go dostać w takim sklepie jak Intermarche czy Billa hm??
Ja również nie mam zamiaru się kłócić, głupio wyszło hehe Pozdrawiam
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 20:25   #33
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Tzatziki

jogurt grecki to jogurt, ale bardzo gesty i tlusty. w konsystencji podobny do serka homo ale w smaku... mmm, poezja mozna go dostac w supermarketach, o ile wiem TOTAL jest ogolnodostepny, z BALKANSKIM juz gorzej [ten w albertach mi sie o oczy obil] warto sprobowac, jak sie sprobuje to sie go juz pozniej z innym nie zdradzi
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 20:40   #34
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
O kłótni to chyba wogóle nie było mowy.. Przynajmniej ja nie miałam takiego zamiaru. To moje zdanie że jogurty maja różną gęstośc a nawet te najgestsze do greckiego się nie umywają
Aguś a probowałaś z jogurtem greckim? Bo piszesz wyżej że uwielbiasz tzatziki ze względu na smak, tylko, że z tymi polskimi jogurtami to one mają jednak inny smak niż z greckimi... Spróbuj może raz inaczej, co?



jestem za
Zgadzam się w całej rozciągłości . Wszak gotowanie to nieustanne eksperymenty !
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 21:40   #35
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Tzatziki

Aguś Zizou już po raz drugi pisze tu dość dokładnie o tym jogurcie W 3 poście napisała bowiem to:

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
grecki jogurt do tzatzikow jest najlepszy i wiadomo, ze trzeba odcisnac ogorki [pozbyc sie zielonej wody ] jesli nie ma sie greckeigo to w albertach jest rewelacyjny jogurt balkanski firmy maluta [bodajze 1,79 za 300g wiec taniutki ]. naprawde czuc roznice miedzy jogurtem naturalnym a prawdziwym, greckim
Ja używam ten właśnie jogurt Kupuje go w swoim przypracowym zieleniaku W dużych sklepach typu carrefour nie widzialam niestety. Widziałam i kupowałam też jogurt o nazwie jogurt grecki (nie wiem jakiej firmy) w opakowaniu z widoczkiem bialo-niebieskich domów (takich typowo greckich ) Ale bałkański (bałkański się nazywa ale Grecja jak wiadomo do państw bałkanskich nalezy ) mi lepiej pasuje

Agus i nadal namawiam na eksperymenty Wtedy możesz sama stwierdzić co Tobie lepiej pasuje A jak nie porównasz to hmmm trudno nawet bedzie o tym dyskutowac
Tak jak napisła Ilona - gotowanie to wieczne ekspermenty Tyle pomysłów nowych wyszło mi podczas takich eksperymentów parę dań wylądowało tez w śmietniku;D a co Uczymy się na błędach
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:02   #36
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Widziałam i kupowałam też jogurt o nazwie jogurt grecki (nie wiem jakiej firmy) w opakowaniu z widoczkiem bialo-niebieskich domów (takich typowo greckich ) Ale bałkański (bałkański się nazywa ale Grecja jak wiadomo do państw bałkanskich nalezy ) mi lepiej pasuje

Agus i nadal namawiam na eksperymenty Wtedy możesz sama stwierdzić co Tobie lepiej pasuje A jak nie porównasz to hmmm trudno nawet bedzie o tym dyskutowac
Tak jak napisła Ilona - gotowanie to wieczne ekspermenty Tyle pomysłów nowych wyszło mi podczas takich eksperymentów parę dań wylądowało tez w śmietniku;D a co Uczymy się na błędach
Ja kupiłam ten "grecki" jogurt i opisałam swoje wrażenia w "nowościach kulinarnych". Wszyscy sie zgodzili, że jednak bałkański jest najlepszy - niestety nie mogę potwierdzić, bo u mnie nie sposób go dostać !
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:09   #37
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten "grecki" jogurt i opisałam swoje wrażenia w "nowościach kulinarnych". Wszyscy sie zgodzili, że jednak bałkański jest najlepszy - niestety nie mogę potwierdzić, bo u mnie nie sposób go dostać !
To musze przeszukać watek w celu odnalezienie twojej wypowiedzi
Ilona a sprawdzałaś w takich sklepach przyosiedlowych typu zieleniak, czasem taki zieleniak jest lepiej zaopatrzony niz nie jeden market

Tu jest fota tego "sławnego" juz jogurtu

http://www.hipernet24.pl/sklep/img_i.../204/20454.jpg
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 09:14   #38
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
To musze przeszukać watek w celu odnalezienie twojej wypowiedzi
Ilona a sprawdzałaś w takich sklepach przyosiedlowych typu zieleniak, czasem taki zieleniak jest lepiej zaopatrzony niz nie jeden market
Kulbit, ja nie mieszkam już w mieście i na mojej "wiosce" jest tylko jeden taki sklep. Nawet o zwykły jogurt musiałam prosi, żeby sprowadzili, więc zaczęłam robić swój . A jak jedziemy na grubsze zakupy, to do Auchan i to po 18-tej więc o zielenikach nie ma co marzyć . Ale ja dobry kombinator jestem i sobie zawsze poradzę .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:20   #39
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Kulbit, ja nie mieszkam już w mieście i na mojej "wiosce" jest tylko jeden taki sklep. Nawet o zwykły jogurt musiałam prosi, żeby sprowadzili, więc zaczęłam robić swój . A jak jedziemy na grubsze zakupy, to do Auchan i to po 18-tej więc o zielenikach nie ma co marzyć . Ale ja dobry kombinator jestem i sobie zawsze poradzę .
A do Płocka masz daleko? Znam trochę okolice Płocka, często tamtedy przejeźdzam w drodze do moich teściów
Grunt to sobie umieć radzić Podziwiam za samodzielne robienie jogurtu mnie by sie nie chciało
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 15:34   #40
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Tzatziki

dziękuję bardzo za objaśnienie szczerze mówiąc muszę spróbować, jak będę na zakupach to zwrócę uwagę Z czym taki jogurcik można jeszcze jeść?? Pozdrawiam
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 15:41   #41
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Tzatziki

Ja jadem jeszcze z miodem i orzechami i migdałami jako słodki deser mniammm (chyba się powtarzam zresztą... )
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 16:26   #42
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Tzatziki

i z cieplym dzemem mozna
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 21:53   #43
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Tzatziki

Tzatziki
do pieczonych ziemniaczków,ech się rozmarzyłam
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 01:16   #44
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Tzatziki

tzatziki swietnie pasuja do chlebkow pitta z gyrrosem lub z warzywami i np. mozzarela ;>

mysle, ze nie ma potrzeby takiej ortodoksji w kuchni, tiramisu z jakiegos polskiego serka nie jest duzo gorsze od tego z mascarpone, to samo tyczy sie tzazykow, niektorzy robia z mieta inni bez, wazne zeby bylo smaczne
polski nabial jest niewiele gorszy od tego, ktory mozna kupic wszedzie indziej, tylko dla nas jest pospolity i nie eskperymentujemy z nim np ziasrnistego serka wiejskiego uzywam czasami jako dodatku do bruschetty zamiast mozzarelli.
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 07:20   #45
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez miss_seepy Pokaż wiadomość
tzatziki swietnie pasuja do chlebkow pitta z gyrrosem lub z warzywami i np. mozzarela ;>

mysle, ze nie ma potrzeby takiej ortodoksji w kuchni, tiramisu z jakiegos polskiego serka nie jest duzo gorsze od tego z mascarpone, to samo tyczy sie tzazykow, niektorzy robia z mieta inni bez, wazne zeby bylo smaczne
polski nabial jest niewiele gorszy od tego, ktory mozna kupic wszedzie indziej, tylko dla nas jest pospolity i nie eskperymentujemy z nim np ziasrnistego serka wiejskiego uzywam czasami jako dodatku do bruschetty zamiast mozzarelli.
ja nie twierdzę, że jest gorsze, ale że ma inny smak i nie nazywa się tiramisu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 08:08   #46
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez miss_seepy Pokaż wiadomość
tzatziki swietnie pasuja do chlebkow pitta z gyrrosem lub z warzywami i np. mozzarela ;>

mysle, ze nie ma potrzeby takiej ortodoksji w kuchni, tiramisu z jakiegos polskiego serka nie jest duzo gorsze od tego z mascarpone, to samo tyczy sie tzazykow, niektorzy robia z mieta inni bez, wazne zeby bylo smaczne
polski nabial jest niewiele gorszy od tego, ktory mozna kupic wszedzie indziej, tylko dla nas jest pospolity i nie eskperymentujemy z nim np ziasrnistego serka wiejskiego uzywam czasami jako dodatku do bruschetty zamiast mozzarelli.
tylko to juz wtedy nie jest tiramisu' a deser a'la tiramisu'.

bez ortodoksji? to powrocmy do wyrobow czekoladopodobnych. przeciez to tez takie podobne i takie polskie

kuchnia fusion jest fajna. ale nazwy powinny byc adekwatne.
jesli tiramisu' to tylko z mascarpone. jesli tzatziki to tylko z jogurtu greckiego. a te fjuzyny nazywajmy a'la.
i znowu. bruschetta to grzanka z pasta pomidorowa i mozzarella [bawola ofkors ]. jesli robisz z serkiem wiejskim to robisz sobie grzanke z pomidorami/pasta i serkiem wiejskim, grzanke, ktora nawet obok bruschetty nie lezala


a bigos bez kapsuty to tez bigos? bo znam ludzi, ktorzy mowia, ze tak.


dobra. eot. ma byc o tzatzikach.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 14:59   #47
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Tzatziki

eee to tylko jedzenie...czy sie myle? ?! :p dla mnie to po prostu wariacja na temat, rodzaj zabawy wiem jak smakuje oryginal, ale rownie smaczne jest jesli zastapi sie oryginalny produkt czyms podobnym, tym co sie ma pod reka. rozumiem, regionalna potrawa powinna byc oryginalna, ale naprawde oryginalna to i tak bedzie tylko przygotowana w miejscu w ktorym powstala.
__________________


Edytowane przez miss_seepy
Czas edycji: 2007-02-24 o 15:20
miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:46   #48
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Tu jest fota tego "sławnego" juz jogurtu

http://www.hipernet24.pl/sklep/img_i.../204/20454.jpg
ja dzis zrobilam Tzatziki z tym jogurtem
http://www.swiat-serow.pl/category/main/jogurt/

i wyszlo super
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 20:58   #49
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja dzis zrobilam Tzatziki z tym jogurtem
http://www.swiat-serow.pl/category/main/jogurt/

i wyszlo super
Lain znam ten jogurcik Do tzatzików jest ok jak i ten "mój" Ale do jedzenia z miodem i orzechami mi nie podchodzi
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 21:05   #50
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Ale do jedzenia z miodem i orzechami mi nie podchodzi
dla mnie ten problem odpada, bo rzadko jadam slodkie rzeczy, a takich jak jogurt z miodem i orzechami to wlasciwie nigdy
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 08:22   #51
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Tzatziki

ooo, jak tzatziki to tylko z bałkańskim, kupuję go w Tesco, prawie zawsze tam bywa.
Świeży ogórek, dużo czosnku, jogurt bałkański, plus jakaś zieleninka najlepiej mięta i bazylia.
Do tego mielone kotleciki i pieczone ziemniaki = niebo w gębie
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 08:44   #52
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Tzatziki

Nigdy nie próbowałam nawet na oczy nie widziałam tego jogurtu bałkańskiego.

Tzatziki najczesciej robię i wychodzą super z srka naturalnego, może byc President w 400g bodajze opakowaniu, w realu są serki TIP tez dobre tylko mniejsze, może być tez Bieluch, a do tego starty na tarce i odsączony ogórek i obowiązkowo przyprawa do tzatzików Prymat - tam jest wszystko co trzeba, prakycznie nic nie trzeba dodawać, chyba że czosnek który kocham i odrobinkę koperku.

Szczerze polecam serki naturalne zamiast jogurtu
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 10:11   #53
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Tzatziki

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
Nigdy nie próbowałam nawet na oczy nie widziałam tego jogurtu bałkańskiego.

Tzatziki najczesciej robię i wychodzą super z srka naturalnego, może byc President w 400g bodajze opakowaniu, w realu są serki TIP tez dobre tylko mniejsze, może być tez Bieluch, a do tego starty na tarce i odsączony ogórek i obowiązkowo przyprawa do tzatzików Prymat - tam jest wszystko co trzeba, prakycznie nic nie trzeba dodawać, chyba że czosnek który kocham i odrobinkę koperku.

Szczerze polecam serki naturalne zamiast jogurtu
Zgadzam sie z tobą co do serków. Bardzo dobre jest tzatziki z serkiem naturalnym . Ostatnio byłam w greckiej restauracji i tam także podali mi tztziki na bazie sreka. Pycha było. Na pewno lepsze niż na jogurty naturalne- "nie-greckie".
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.