Wymagające dziecko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-06, 14:37   #31
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Wymagające dziecko

Cytat:
Napisane przez Wiktoriaxxx Pokaż wiadomość
Nie mam nikogo do pomocy, na sprzataczke mnie nie stac. Maz ma prace etatowa i jeszcze firme wiec przychodzi do domu tylko spac. Posiedzi godzine z dzieckiem, a ja w tym czasie sama sie umyje i cos porobie, ale dzecko przy nim tez placze. Sama tez na dwor nie wyjde bo nie zostawie ryczacego dziecka bez opieki.Zaden bujaczek ani nic nie dziala, musze byc caly czas przy nim, nie moge wyjsc nawet do toalety.
Nie musze miec idealnego porzadku, ale kurz i brud pietrzacy sie miesiacami to juz troche duzo. Nawet dla dziecka nie zdrowe.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Nie ma kolek ani wzdec.
To ja już nic nie rozumiem w pierwszym poście napisałaś, że płacz w bujaczku był po 20 minutach

Może posypią się na mnie zaraz gromy, ale ja uwazam że bez przesady jak trzeba iść na siku to się idzie nawet jak dziecko protestuje płaczem. Sprawdza się tylko czy nic mu się nie dzieje. Od minuty placzu nie umrze. Już naprawdę nie popadajmy w skrajności.

Jeszcze dodam że jak u mnie była taka sytuacja, że musiałam się na chwilę oddalić a moja protestowała to cały czas do niej mówiłam z oddali, że zaraz wrócę i w ten sposób ten płacz sie nie nakręcał.

Edytowane przez Sola1
Czas edycji: 2013-12-06 o 14:43
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:47   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wymagające dziecko

Ew. brałam w krześle zapiętą do łazienki i np. prysznic brałam
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:52   #33
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wymagające dziecko

Autorko wątku faktycznie koszmarna sytuacja,
ale przynajmniej masz wymówkę żeby nie sprzątać, to tak żartem.

Ja bym do sprzątania zagoniła męża.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie śpi nigdy dłużej jak 15 minut?? Od trzech miesięcy tak nie spał? To jest chyba coś nie tak,żeby nie było dłuższego snu u dziecka. To przecież to dziecko musi być bardzo zmęczone... Mój Eryk też nie należał do śpiochów i nie należy nadal,ale bywały drzemki i dłuższe i krótsze.
mi też się to dziwne wydaje, że tak małe dziecko śpi tylko 15 minut co 2-3h, to wychodzi jakieś 2-3h na dobę,

może coś mu dolega, ze nie może spać

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość

eee no.. a czemu nie? A Ty od 6 do 8 leżałaś i pachniałaś czy zajmowałaś się dzieckiem?

dokładnie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 06:45   #34
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Wymagające dziecko

Ja opanowałam korzystanie z ubikacji, robienie jedzenia i inne z dzieckiem na ręku. Da się Co jakiś czas próbowałabym z chustą, bo to się będzie zmieniało, w końcu może załapać. JAk dziecko się wybudzi to próbuj od razu dobujać. Choćby i dłuższy czas. Takie niewyspane dziecko jest trudniejsze we współżyciu niż takie, które w końcu trochę odeśpi. skoro masz chustę to spróbuj zrobić z niej hamaczek do spania - sporo dzieci lepiej w nim śpi niż w łóżeczkach czy nawet na rękach a jak zaczyna się ruszać to łatwiej zabujać bez zmiany pozycji dziecka.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 10:13   #35
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Wymagające dziecko

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja opanowałam korzystanie z ubikacji, robienie jedzenia i inne z dzieckiem na ręku. Da się Co jakiś czas próbowałabym z chustą, bo to się będzie zmieniało, w końcu może załapać. JAk dziecko się wybudzi to próbuj od razu dobujać. Choćby i dłuższy czas. Takie niewyspane dziecko jest trudniejsze we współżyciu niż takie, które w końcu trochę odeśpi. skoro masz chustę to spróbuj zrobić z niej hamaczek do spania - sporo dzieci lepiej w nim śpi niż w łóżeczkach czy nawet na rękach a jak zaczyna się ruszać to łatwiej zabujać bez zmiany pozycji dziecka.
u nas dobujanie też się sprawdzało
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 11:25   #36
Wiktoriaxxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 27
Dot.: Wymagające dziecko

Wpadlam napisac, ze udalo mi sie troche opanowac problem.Co prawda dalej placze jak sie oddalam, ale te lamenty sa coraz slabsze i krotsze.Z poczatku zazwyczaj panikuje, potem odpuszcza. Nie zostawiam go jednak na dlugo, tylko wc i jedzenie.
Wiktoriaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 12:25:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.