Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-31, 16:45   #1
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Arrow

Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II


Witam w II czesci

I czesc Co kupujecie w "mazidlach" KLIK
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-01-31 o 16:46
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 17:59   #2
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Tak zamknąć wątek, a ja się nie dowiedziałam nic o mleczku Manuka
Przyznajcie się która stosowała mleczka na pyszczki
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 19:06   #3
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Co do pytania z poprzedniej części, Nati_kk może spróbuj dodać kofeinę do kremu? Dosyć często jest ona składnikiem kremów pod oczy, które mają niwelować worki...
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:29   #4
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Właśnie też o niej myślałam, tylko wolałabym coś do oleju, żeby do kremu nie napakować za dużo substancji aktywnych Myślicie, że lepsza będzie kofeina niż Q10?

Ponawiam pytanie Co może pomóc na worki pod oczami?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:24   #5
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć
Ja używam mleczka manuka, ale tylko punktowo na niespodzianki i odrobinę w kremie (koło 5%) - bo samo wysusza skórę (przynajmniej moją). Ogólnie fajny różowawy kolor i zapach nawet ok. Nie zauważyłam jednak jakiś świetnych właściwości nawilżających, raczej ściągnięcie skóry po nałożeniu nierozcieńczonego.
Pozdrowienia

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Właśnie też o niej myślałam, tylko wolałabym coś do oleju, żeby do kremu nie napakować za dużo substancji aktywnych Myślicie, że lepsza będzie kofeina niż Q10?

Ponawiam pytanie Co może pomóc na worki pod oczami?
Może coś z arniką (ale mazidła chyba takiego ekstraktu nie mają, tylko macerat jest w ZSK). Przynajmniej na moim żelu arnikowym z Flosleku jest napisane cytat: "Stosowany pod oczy zapobiega sińcom, podpuchnięciom i workom". Stosuję go pod oczy i na sińce działa rewelacyjnie.
Na stronie konkurencji (ZSK) jest też napisane, że olej z pestek granatu:
cytat:
"Ze względu na dużą zawartość nienasyconych skoniugowanych kwasów tłuszczowych zminejsza opuchlizę i łagodzi bóle miesniowe (zalecany dla sportowców do stosowania przy masażach oraz w kremach pod oczy, przy problemach z opuchniętymi oczami)."
W mazidłach jest macerat z kasztanowca i brzozy - one teoretycznie też powinny zapobiegać obrzękom, ale bez wypróbowania trudno powiedzieć, jaki będzie realny efekt. Jest też kofeina lub ekstrakt z guarany.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-01-31 o 21:30
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:59   #6
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Cześć
Ja używam mleczka manuka, ale tylko punktowo na niespodzianki i odrobinę w kremie (koło 5%) - bo samo wysusza skórę (przynajmniej moją). Ogólnie fajny różowawy kolor i zapach nawet ok. Nie zauważyłam jednak jakiś świetnych właściwości nawilżających, raczej ściągnięcie skóry po nałożeniu nierozcieńczonego.
Pozdrowienia

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------



Może coś z arniką (ale mazidła chyba takiego ekstraktu nie mają, tylko macerat jest w ZSK). Przynajmniej na moim żelu arnikowym z Flosleku jest napisane cytat: "Stosowany pod oczy zapobiega sińcom, podpuchnięciom i workom". Stosuję go pod oczy i na sińce działa rewelacyjnie.
Na stronie konkurencji (ZSK) jest też napisane, że olej z pestek granatu:
cytat:
"Ze względu na dużą zawartość nienasyconych skoniugowanych kwasów tłuszczowych zminejsza opuchlizę i łagodzi bóle miesniowe (zalecany dla sportowców do stosowania przy masażach oraz w kremach pod oczy, przy problemach z opuchniętymi oczami)."
W mazidłach jest macerat z kasztanowca i brzozy - one teoretycznie też powinny zapobiegać obrzękom, ale bez wypróbowania trudno powiedzieć, jaki będzie realny efekt. Jest też kofeina lub ekstrakt z guarany.
Dzięki za pomoc, teraz mam w czym wybierać Wcześniej właśnie przeglądałam KWC żeby coś w międzyczasie niedrogie a skutecznego zastosować i właśnie seria Flos Lek pod oczy została na tapecie Waham się pomiędzy świetlikiem z zieloną herbatą a arniką czystą Żałuję, że nie zamówiłam sobie tego maceratu z arniki z ZSK jak robiłam w zeszłym tyg zamówienieW zamówieniu z mazideł chyba wezmę sobię Q10, ekstrakt z guarany i macerat z kasztanowca i zrobię sobie z tego jakieś serum pod oczy...myślicie że będzie ok?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 22:24   #7
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Powinno wyjść fajne serum. Ekstrakt z guarany jest ciemnobrązowy, więc przygotuj się na mocne kolorystyczne wrażenia . Oczywiście żartuję, ale kolor będzie na pewno dosyć ciemny, serum pewnie raczej będzie na noc . Ja używam guarany w serum na cellulit - dodaję do serum Eveline (0,5 ml/ 20 ml kremu) -kolor jest po wymieszaniu jasnobrązowy (ale jest tam też centella i activin - też dosyć mocno zabarwione ekstrakty). Ad efektów anty-cellulit nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo używam dopiero drugi dzień.
Ten ekstrakt z guarany rozpuszcza się w wodzie, więc pewnie będziesz też potrzebowała jakiegoś emulgatora do tego serum np. lecytyny i polysorbate z mazideł albo np. SLP z ZSK.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-01-31 o 22:25
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 22:43   #8
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

zadaam to pztanie na kwasowym
"zastanawiam się czy tonik z kwasem migdałowym powoduje zmniejszenie tłuszczenia się skóry?
mój chłopak ma z tym duży problem, chce abym jako kobieta znalazła dla niego sposób, by jego twarz nie wyglądała jak wysmarowana olejem....
a może jakiś inne sprawdzone mieszadełko z mazideł?
bo w sumie szykuję się do zamówienia, wiec coś bym wzięła na ten nadmiar sebum, ale nie mam pomysłu.."

skoro tutaj temat o mazidłach, to może doradzicie co mogłabym wziąć na tą tłusta skórę?
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 11:38   #9
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Powinno wyjść fajne serum. Ekstrakt z guarany jest ciemnobrązowy, więc przygotuj się na mocne kolorystyczne wrażenia . Oczywiście żartuję, ale kolor będzie na pewno dosyć ciemny, serum pewnie raczej będzie na noc . Ja używam guarany w serum na cellulit - dodaję do serum Eveline (0,5 ml/ 20 ml kremu) -kolor jest po wymieszaniu jasnobrązowy (ale jest tam też centella i activin - też dosyć mocno zabarwione ekstrakty). Ad efektów anty-cellulit nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo używam dopiero drugi dzień.
Ten ekstrakt z guarany rozpuszcza się w wodzie, więc pewnie będziesz też potrzebowała jakiegoś emulgatora do tego serum np. lecytyny i polysorbate z mazideł albo np. SLP z ZSK.
Ojej...to już wyższa szkoła jazdy chyba dla mnie Może któraś z bardziej doświadczonych biochemiczek pomogłaby mi stworzyć przepis na takie serum pod oczy? Macerat z kasztanowca, ekstrakt z guarany i Q10...Ewentualnie zamiennie może być olej ze śliwek, bo też podobno na worki dobrze działa...
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 13:27   #10
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy któraś z was zauważyła jakieś cudowne właściwości balsamu copaiba? Kupiłam niedawno całkiem spora ilosc i troche sie rozczarowałam, bo poki co efektów nie widze, a moze ja zbyt niecierpliwa jestem? stosuje go od jakis 5 dni, najpierw miejscowo na wypryski - zero efektów, pozniej do kremu - tez zero.
Ale zeby nie bylo tak smutno, to ostatnio zrobilam jedwabno-kreatynowe serum do włosow [prosciutkie, bo ja dopiero wkrecam sie w mazidla] i jestem zachwycona! moje włosy sa mieciutkie jak nigdy!
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 14:52   #11
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

U mnie balsam copaiba całkiem fajnie działa. Najpierw 'oczyszcza', wyciągając wszystko na wierzch (dlatego na środek czoła go nie użyję, kiedy wiem, że mam gdzieś iść ), a potem ładnie koi. Z tym, że ja tylko punktowo.

W poprzednim wątku dziewczyny mówiły, że nawet konopny je pozapychał i powiem, że trochę spanikowałam. Spróbuję, ale będę uważnie oglądać skórę.
Odstawiłam d-pantenol i małe krostki znikają.

Pewnie pytanie było wałkowane już nie raz, ale jakie polecacie megalekkie nawilżacze? Tak zebrać by to w kupę można było.
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 21:22   #12
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Ojej...to już wyższa szkoła jazdy chyba dla mnie Może któraś z bardziej doświadczonych biochemiczek pomogłaby mi stworzyć przepis na takie serum pod oczy? Macerat z kasztanowca, ekstrakt z guarany i Q10...Ewentualnie zamiennie może być olej ze śliwek, bo też podobno na worki dobrze działa...
Na stronie mazidla.com masz mnóstwo bardzo dobrych przepisów na sera z Q10 np to (bardzo proste w wykonaniu):
http://mazidla.com/index.php?option=...d=271&Itemid=2
lub:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=272&Itemid=2
Możesz znaleźć taki przepis, który Ci odpowiada (zależy jakie składniki już masz) i je zmodyfikować użyć te oleje, które masz a w części hydrolatu rozpuścić ekstrakt z guarany. Stosuje się go w stężeniu 3-4 %, czyli 0,3-0,4g na 10 g serum. Niestety na stronie nie ma podanego ciężaru nasypowego guarany, więc nie wiadomo jaka to będzie dokładnie ilość w ml. Najlepiej byłoby ten ekstrakt zważyć, ale wydaje mi się, że podobnie do innych ekstraktów (np. Centelli) spokojnie możesz go dodać 0,5 ml na 10 ml serum. Najpierw możesz te o,5 ml rozpuścić w 1 ml hydrolatu i dodać do reszty hydrolatu. Możesz też ekstrakt zważyć lub napisać do pani Lidii z pytaniem o ciężar nasypowy (g/ml), wtedy możesz dodać dokładnie 3 lub 4%.
Pozdrowienia

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-01 o 21:33
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:40   #13
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Na stronie mazidla.com masz mnóstwo bardzo dobrych przepisów na sera z Q10 np to (bardzo proste w wykonaniu):
http://mazidla.com/index.php?option=...d=271&Itemid=2
lub:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=272&Itemid=2
Możesz znaleźć taki przepis, który Ci odpowiada (zależy jakie składniki już masz) i je zmodyfikować użyć te oleje, które masz a w części hydrolatu rozpuścić ekstrakt z guarany. Stosuje się go w stężeniu 3-4 %, czyli 0,3-0,4g na 10 g serum. Niestety na stronie nie ma podanego ciężaru nasypowego guarany, więc nie wiadomo jaka to będzie dokładnie ilość w ml. Najlepiej byłoby ten ekstrakt zważyć, ale wydaje mi się, że podobnie do innych ekstraktów (np. Centelli) spokojnie możesz go dodać 0,5 ml na 10 ml serum. Najpierw możesz te o,5 ml rozpuścić w 1 ml hydrolatu i dodać do reszty hydrolatu. Możesz też ekstrakt zważyć lub napisać do pani Lidii z pytaniem o ciężar nasypowy (g/ml), wtedy możesz dodać dokładnie 3 lub 4%.
Pozdrowienia
Dziękuję bardzo za odpowiedź, nie wiem jeszcze na które się skuszę, ale chyba zrobię tak jak proponujesz, guaranę do hydrolatu i reszta bez zmian Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:05   #14
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

uwielbiam ten sklep, czekam własnie na kolejne zamowienie. Wypróbuje wreszcie tą osławioną śliwkę
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:54   #15
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
uwielbiam ten sklep, czekam własnie na kolejne zamowienie. Wypróbuje wreszcie tą osławioną śliwkę
Olej śliwkowy jest przepyszny i nie mówię tylko o zapachu...marcepan
Buteleczka czeka już w koszyku
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 09:08   #16
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Smile Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Tak zamknąć wątek, a ja się nie dowiedziałam nic o mleczku Manuka
Przyznajcie się która stosowała mleczka na pyszczki
Ja stosowałam mleczko manuka. Jest bardzo fajne. Zauważyłam, że nie wyskakują mi po nim krostki (co czasami się zdarzało). Jednak trochę wysusza skórę. Więc sądzę, że dla cery suchej się nie nadaje.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 10:06   #17
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziękuje za odpowiedz. Zdecydowałam się na mleczko winogronowe. Mam w domu jeszcze algi i aloes. Skręcę coś super nawilżającego
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:50   #18
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

A ja się dziś pochwalę takim malutkim wynalazkiem. Otóż ktokolwiek używał ektraktu z pestek winogron, ten wie, że ciężko się go rozpuszcza w wodzie, trochę lepiej w glikolu, ale to też trwa. Ja wzbogacam nim krem na dzień.
Pod wpływem kilku postów powyżej dostałam nagłego olśnienia i rozpuściłam go w odrobinie żelu z arniką Flosleku, który używam pod oczy (skład to w skrócie: woda, glikol propylenowy, arnika, pantenol, konserwanty). Rozpuściło się w kilka sekund. Dodałam to do 20 ml porcji kremu (samorobionego, bez konserwantów). Chyba będę z tego patentu korzystać częściej, bo rozpuszczanie niektórych ekstraktów czasami doprowadzało mnie do białej gorączki.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-02 o 18:52
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 12:38   #19
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam robię swoje pierwsze zamówienie na mazidłach i prosiłabym o poradę, czego brakuje, warto zamówić, a co lepiej odstawić. Zamówienie robię na spółkę z mama, chciałabym zrobić serum z wit C +E na bazie któregoś z zamawianych olejów. Co warto dodać do takiego zestawu, a nie mam go na liście? Chciałabym też zmodyfikować hydrolat z róży, dodać mocznik, nmf - żeby był nawilżający, także pytanie co warto dodać? czym warto zmodyfikować h. oczarowy i kocankowy aby miały działanie regenerujące?
Moje zamowienie:

NMF - NATURALNY CZYNNIK NAWILŻAJĄCY 10 g


WITAMINA C - TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU próbka 2g





EEKOLOGICZNY OLEJ KONOPNY 30 g



OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ 30 g



EKOLOGICZNY OLEJ ŻURAWINOWY 10 g



OLEJ ŚLIWKOWY 30 g



OLEJ Z NASION CZERWONEJ MALINY 10 g



EKOLOGICZNY HYDROLAT OCZAROWY 50 ml



EKOLOGICZNY HYDROLAT Z KWIATU KOCANKI 50 ML



HYDROLAT Z RÓŻY STULISTNEJ 50 ml





MOCZNIK 10 g
WITAMINA E







PS. nie zamawiam żelu hialuronowego bo zamówiłam z BU
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 18:43   #20
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
Witam robię swoje pierwsze zamówienie na mazidłach i prosiłabym o poradę, czego brakuje, warto zamówić, a co lepiej odstawić. Zamówienie robię na spółkę z mama, chciałabym zrobić serum z wit C +E na bazie któregoś z zamawianych olejów. Co warto dodać do takiego zestawu, a nie mam go na liście? Chciałabym też zmodyfikować hydrolat z róży, dodać mocznik, nmf - żeby był nawilżający, także pytanie co warto dodać? czym warto zmodyfikować h. oczarowy i kocankowy aby miały działanie regenerujące?
Moje zamowienie:

NMF - NATURALNY CZYNNIK NAWILŻAJĄCY 10 g


WITAMINA C - TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU próbka 2g





EEKOLOGICZNY OLEJ KONOPNY 30 g



OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ 30 g



EKOLOGICZNY OLEJ ŻURAWINOWY 10 g



OLEJ ŚLIWKOWY 30 g



OLEJ Z NASION CZERWONEJ MALINY 10 g



EKOLOGICZNY HYDROLAT OCZAROWY 50 ml



EKOLOGICZNY HYDROLAT Z KWIATU KOCANKI 50 ML



HYDROLAT Z RÓŻY STULISTNEJ 50 ml





MOCZNIK 10 g
WITAMINA E







PS. nie zamawiam żelu hialuronowego bo zamówiłam z BU
Cześć
Do tego serum z wit C i E przydałby Ci się jakiś emulgator - np. lecytyna 7. Jeżeli chcesz zwiększyć przenikanie serum, wtedy fajna byłaby lipodermina (wtedy nie potrzebujesz już lecytyny).
Bardzo dobrym składnikiem serum C+E jest też kwas liponowy. Przydałaby się również EDTA oraz kwas ferulowy (kompleksują jony metali).

Do hydrolatu "regenerującego" dodałabym trochę pantenolu, alantoinę, aloes no i niacynamid (ale ten składnik uwielbiam, więc prawie wszędzie dodaję). Dobrym składnikiem regenerującym jest też beta glukan, ekstrakt z centelli, ekstrakt z soi.
Z droższych, ale bardzo skutecznych składników regenerujących możesz zamówić próbkę ceramidów.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-03 o 18:44
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:13   #21
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Cześć
Do tego serum z wit C i E przydałby Ci się jakiś emulgator - np. lecytyna 7. Jeżeli chcesz zwiększyć przenikanie serum, wtedy fajna byłaby lipodermina (wtedy nie potrzebujesz już lecytyny).
Bardzo dobrym składnikiem serum C+E jest też kwas liponowy. Przydałaby się również EDTA oraz kwas ferulowy (kompleksują jony metali).

Wtrącę się z pytaniem, po co jej emulgator do serum z wit C skoro bierze formę rozpuszczalną w tłuszczach? Wit E też jest rozp w tłuszczach. A serum ma tylko z tych trzech półproduktów się składać z tego co rozumiem.


EDIT: kootek_mamrotek, wg mnie strasznie dużo olei bierzesz Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja zużywam je straaasznie powoli, szkoda żeby się popsuły może lepiej poprosić o próbki i wypróbować najpierw?
A serum z olejową wit C jest bardzo fajne, mam na żurawinowym, niezbyt pachnie jak dla mnie ale i tak je lubię
__________________
Hold The Line..
Scorpions


Edytowane przez Kathja
Czas edycji: 2010-02-03 o 19:17
Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:40   #22
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziękuję za odpowiedzi i porady. Więc tak, wit C chce upchać do oleju żurawinowego albo tego z róży, choć z tego co wyczytałam, to obydwa już ją zawierają, więc może do innego tak, serum ma być proste, zarówno w składzie jak i w wykonaniu, czy takie 3 składnikowe wystarczy? (wspomogę się żelem hialuronowym)przy aplikacji

Olei jest dużo bo jest taki duży wybór a ja nie potrafię oddzielić co jest mi mniej potrzebne ale faktycznie chyba z któregoś zrezygnuje, najmniej chyba zalet przypisuje konopnemu najbardziej liczę na śliwkowy i z róży.

chciałabym pomajstrować przy hydrolatach, wiem że mocznik i nmf zamieszam, i się zastanawiam czy mogę dorzucić jakiś olej, żeby wyszło coś a'la tonik dwufazowy?
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 20:30   #23
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Wtrącę się z pytaniem, po co jej emulgator do serum z wit C skoro bierze formę rozpuszczalną w tłuszczach? Wit E też jest rozp w tłuszczach. A serum ma tylko z tych trzech półproduktów się składać z tego co rozumiem.


EDIT: kootek_mamrotek, wg mnie strasznie dużo olei bierzesz Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja zużywam je straaasznie powoli, szkoda żeby się popsuły może lepiej poprosić o próbki i wypróbować najpierw?
A serum z olejową wit C jest bardzo fajne, mam na żurawinowym, niezbyt pachnie jak dla mnie ale i tak je lubię
Kathja, dzięki, że mnie poprawiłaś. Spojrzałam tylko na pytanie: serum C+E i niestety umknęło mojej uwadze, że na liście jest olejowa forma.
Dobrze że zwróciłaś na to uwagę - chciałam pomóc, a doradziłam niepotrzebne produkty.
Sama używam kwasu askorbinowego, stąd automatycznie podałam składniki serum C+E z tą formą wit. C. Co do olejowej wit. C - kupiłam tylko próbkę i nie zauważyłam efektów. Najbardziej lubię jednak serum ze zwykłego kwasu askorbinowego (w wersji z kwasem liponowym ). Efekty widziałam już po kilku użyciach.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-03 o 20:32
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 21:13   #24
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dla każdego coś innego Dlatego trzeba próbować i sobie dopasować, ja jestem już na dobrej drodze ku temu

Przy nast zakupach może wrzucę proszek, muszę tylko zerknąć co tam dokładnie potrzebne i dopisać do listy w końcu EDTA się przyda do czegoś, bo nie ogarniam mazidłowego toniku BHA, za każdym razem mi się salicyl wytrąca za to z przepisu z ZSK jak marzenie wychodzi, naprawdę polecam
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 16:53   #25
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

ja miałam zamówic tylko kwas glikolowy,ale dorzuciłam jeszcze olej tamanu i hydrolat z róży damasceńskiej- nie miałam go wcześniej;
dawno nie zamawiałam z mazideł,długo się teraz czeka na przesyłkę?bo ja już nie mogę się doczekać
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:17   #26
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
ja miałam zamówic tylko kwas glikolowy,ale dorzuciłam jeszcze olej tamanu i hydrolat z róży damasceńskiej- nie miałam go wcześniej;
dawno nie zamawiałam z mazideł,długo się teraz czeka na przesyłkę?bo ja już nie mogę się doczekać
Kilka razy zamawiałam z mazideł i zawsze byłam mile zaskoczona szybką wysyłką. Ostatnio (połowa stycznia) płaciłam w poniedziałek wieczorem i w czwartek dostałam paczkę.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-04 o 18:21
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:31   #27
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

hjej jestem nowa i narazie wasze kombinacje i receptury nic mi nie mowia;p ale mam nadzieje ze to sie zmieni.;-)

poki co, przymierzem się do zrobenia zamowienia na mazidlach- chodzi mi glownie o zrobienie
serum do twarzy dla skory mieszanej, skłonej do podraznien i
zelu pod oczy- z sincami, workami i widocznym zylkami I PIERWSZYMI KURZYMI LAPKAMI


mozece mi p omoc jakos poczatkującej? zabardzo nie wiem co z czym laczyc, co z czym gra.... tu zrobilam wstepne receturki --> czy moze mnie ktos poprawic? do dodac? co odjac? dodam ze mam 18 prosze o rade czy te skladniki nadaja sie na moja buzi- badz co badz, juz niestety ze sklonnosciami do zmarczek (rodzinne)

serum

hydrolat z rózy stulistnej
hydrolat z oczaru
aloes
MNF
mocznik

EDTA...? JEST POTRZEBNE?


pod oczy

narazie w planach aloes i kofeina mocznik... nie mam pojecia z czego go zrobic:P


uprzejmie prosze mile wizazanki o pomoc.

Edytowane przez 2011801131227
Czas edycji: 2010-02-04 o 18:56 Powód: zmina skladu
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 10:41   #28
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Kilka razy zamawiałam z mazideł i zawsze byłam mile zaskoczona szybką wysyłką. Ostatnio (połowa stycznia) płaciłam w poniedziałek wieczorem i w czwartek dostałam paczkę.
to szybciutko Ci wysłali ja wpłaciłam we wtorek wieczorem, jakbym dzisiaj dostała to byłoby super,bo tak to weekend muszę przeczekać
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 13:10   #29
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam zamiar zamówić Telocapil,głónie ze względu na owłosienie w nieodpowiednich miejscach. Myślicie że mogłabym ten płyn dodawać do jakiegos balsamu (np. elobaza, cutibaza, lub tez jakiś zwykły bazowy krem)? bo jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o samodzielne robienie kosmetyków.
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 16:29   #30
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

używała któraś z was pudrów z BU i DRY-FLO z mazideł?
co jest lepsze, bedę wdzięczna za odpowiedź
będę uzywać pudru na filtr jeśli to pomoze w odpowiedzi

planuję zakup mocznika
chciałam wpakowac go w balsam
jak to zrobić?
musze go najpierw rozpuścić w wodzie i potem dopiero wymieszac z balsamem czy jak?
a moze wystarczy poprostu NMF, jego głównym składnikiem jest mocznik i jest chyba juz w płynie
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.