Mortgages - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-19, 23:43   #31
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
dziewczyny rozczarowalam sie,wiem ze nie wolno sie tak szybko poddawac,ale ...
spotkanie moje trwalo 15 min,jak bylam zielona tak nadal jestem.
jedyne co mi pow,to ze nie dostaniemy kredytu z 5% wkladem, bo nie mamy zadnych gwarantatorow tutaj w uk.
kazala przyniesc TZ wyciagi z banku,z racji tego ze jest SelfE i tyle...
za 2 tyg ma termin porodu i chyba juz jej nie zalezalo ... totalna ignorancja.
kolezanki daly mi juz 2 nr do ich doradcow.
chyba bede musiala tate poprosic o pozyczke,a tego bardzo chcialam uniknac
Maatra, nie poddawaj sie.
O tych gwarantorach nigdy nie slyszalam, ale fakt, ze kredytow z 5% depozytem jest na rynku coraz mniej ale jeszcze sa. Sprobuj z tymi innymi dwoma doradcami ale tez skontaktuj sie sama z bankami, jak ci radzi Sylwunia.
Trzymam kciuki .
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 14:45   #32
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
swietna strona,znalazlam moj obecny domek wiem,wiem ta strona nie do tego sluzy

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Maatra nie zalamuj sie, napewno jakos sie ulozy, w ilu bankach bylas?co Ci tam powiedzieli o wkladzie wlasnym, polecam Lloydsa, warto zapytac, nam odmowili remortgage u obenego kredytodawcy,(na innym watku pisalam, mam problem z HSBC, moj poprzedni bank, mialam tam kredyt i mimo splacanych na czas rat w mojej historii zamieszczona zostala informacja na temat,ze kredyt byl wycofany, bo nie placilismy, teraz walcze z nimi o naprawe tego) w Lloydsie nie ma problemu i chyba po swietach sie zdecydujemy na dodatkowe 40 tys, chcemy przerobic garaz i zmienic auto
my mamy jedno konto w loysdie i jedno w hsbc,w pierwszym juz rozmawialam i sa w stanie ladna kwote pozyczyc,tylko wiecie co jest problemem
nam najbardziej psasuje pozyczyc 100 tys,a reszte uzbierac na dep.
boje sie placic 700f raty,lubie jak z danego miesiaca zostaje 400f i nie jest problemem z nienacka wyjechac gdzies na kilka dni,kupic pralke czy lodowke,a wtedy juz tak nie bede mogla.
Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki .
dzieki dziewczyny, niby silna jestem,ale wczoraj odechcialo mi sie wszystkiego.
chyba bede musiala wrocic na pelen etat,wtedy szybciej uzbieramy na depozyt. z dobrych wiadomosci dostalam 2,5% podwyzki.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 22:39   #33
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Majka kta wam powiedzial, ze rata wzrosie p 5 latach o 30 funtow? t
Mieliśmy trzy opcje do wyboru i wybraliśmy taką ze stałą ratą. Przez 5 lat płacimy taką kwote jak obecnie a po 5 latach wzrośnie ok.30 funtów już do końca o ile nic nie zmienimy. Mam to dokładnie rozpisanie w umowie więc tak jest napewno. Były też inne opcje spłat... ale ta nam sie najbardziej spodobała. Pewnie też dużo zależy od banku, który udziela kredytu.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 00:18   #34
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Mieliśmy trzy opcje do wyboru i wybraliśmy taką ze stałą ratą. Przez 5 lat płacimy taką kwote jak obecnie a po 5 latach wzrośnie ok.30 funtów już do końca o ile nic nie zmienimy. Mam to dokładnie rozpisanie w umowie więc tak jest napewno. Były też inne opcje spłat... ale ta nam sie najbardziej spodobała. Pewnie też dużo zależy od banku, który udziela kredytu.
Maja, 30 funtow wiecej to byla przykladowa kwota jaka bedzie was obowiazywac po 5 latach od wziecia przez Was pozyczki. Teraz macie pozyczke fixed na te 5 lat, potem automatycznie przechodzisz na oprocentowanie zmienne (variable) ktore sklada sie z bazy jaka w danym momencie jest stopa procentowa ustalona przez Bank Anglii plus tyle ile ustalil sobie Twoj bank, czyli np. teraz 3% plus zalozmy 1,5%. Niekoniecznie bedzie to te £30 wiecej, moze byc troche mniej moze byc wiecej...

Edytowane przez Camomile
Czas edycji: 2008-11-21 o 00:22
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 09:59   #35
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mortgages

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Teraz macie pozyczke fixed na te 5 lat, potem automatycznie przechodzisz na oprocentowanie zmienne (variable) ktore sklada sie z bazy jaka w danym momencie jest stopa procentowa ustalona przez Bank Anglii plus tyle ile ustalil sobie Twoj bank, czyli np. teraz 3% plus zalozmy 1,5%. Niekoniecznie bedzie to te £30 wiecej, moze byc troche mniej moze byc wiecej...
na ile najlepiej brac fixed ?? mnie sie wydaje,ze maksynalny czas jest najlepszy,a moze sie myle?

zaprzestalam robienia czegokolwiek. zbieramy na depozyt zaskoczylo mnie jaka jest roznica splat,przy wiekszym wkladzie depozytu,niby logiczne,ale ...
napewno zmienimy dom przed wrzesniem,ale nie wczesniej niz w maju.
zmienilismy tez definitywnie miejsce zamieszkania 6 mil od mojego miasta,ceny sa (moge chyba nawet zaryzykowac to stwierdzenie) o polowe tansze.
przejrzalam 40 ofert,wszdzie wielkie ogrody i gigantyczne kuchnie. zlobek juz znalazlam,przeszukalam szkoly w poblizu,sklepy...zle nie powinno byc.

podobno moim problemem jest to,ze chcialabym wszystko TERAZ,co ja na to poradze,ze prace mamy dobre(nawet nie mysle po cichu o zmianie),dziecko mamy,jestem bardzo szczesliwa i chce wiecej
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 20:15   #36
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Mortgages

Maatra ciezko powiedziec jaki okres stalych splat jest najlepszy. nam nawet teraz przy spadku oprocentowania odpowiada stala kwota, przynajmniej wiem na czym stoimy kazdego miesiaca i nie ma niespodzianek. jak bralismy kredyt oprpcentowanie wynosilo5,1%, jesli wroslo by do 7 nasza rata wynosilaby ok 1200, 300 wiecej niz teraz, teraz jak bedziemy robic przekredytowanie tez wybierzemy maksymalny okres stalej splaty. po prostu czuje sie bepieczniej.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 10:46   #37
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mortgages

Witam Emigrantki.

Chcialabym sie dowiedziec czy macie jakies doswiadczenia z kupnem domu w UK mieszkajac tutaj mniej niz 3 lata? Podobno jest to niemozliwe, ale jak jest w praktyce?

Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 20:57   #38
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Mortgages

Bylam dzis w banku dowiedziec sie o kredyt na dom ktory byc moze kupimy.
Pani wszystko ladnie policzyla .
Pytalam czy jako Polka bede miala jakies utrudnienia, ale powiedziala ze nie. Nie musialam udowadniac ile tu mieszkam. Bardziej ja interesowalo ile zarabiam, ile mam depozytu i czy mam inne kredyty do splacenia.
Jestem klienta tego banku i nigdy nie robilam problemow, moze dlatego .

Jak z kazdym kredytem to sprawa indywidualna, trzeba pochodzi i popytac .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.