Nie chce nic pic - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 20:01   #31
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Nie chce nic pic

No to po co w ogóle w butli dajesz? Ja Wojtkowi nie dawałam butli do momemntu, az nie poszłam do pracy. Kiedy jestem w pracy, to młody dostaje flachę z mlekiem w butli. Ale nigdy zadnego picia nie dostał w butelce. Miał kubeczek - nie niekapek, tylko zwykły taki dzieciowy kapek z przykrywką, teraz pije normalnie z plastikowego kubeczka - tj. ja mu podaję, trochę sie czasami pooblewa, ale zawsze jak komuś to przeszkadza, moze kupic niekapek czy inen ustrojstwo. Chcemy tez powoli wprowadzac bidon z rurką.
Czemu się tak na tę butle uparłas??
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:19   #32
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Nie chce nic pic

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
No ja się z nią "męczę " już dwa miesiące.I też jej dużo picia podaję. Co jakiś czas podaję jej butlę i próbuję coś do dziubka wlać, ale ona ją albo traktuje jak zabawkę, albo się wścika.Dziś się wkurzyłam i dalam jej herbatki w zwykłym kubku-wypiła ładnie. Ona chyba tylko do butelki czuje niechęć, bo to jest taki jakby konkurencyjna pierś. Mi lekarka tłumaczyła,że dziecku podawać butlę powinien ktoś inny, a nie matka, bo ono wyczuwa zapach piersi i nie chce butli...
Ja nie wierzę w teorię o konkurencji swoją córkę od urodzenia uczyłam pić z butelki (herbatkę, a potem mleko) i piła ładnie, nie przeszkadzało jej to w jedzeniu z piersi wydawało by się, że nie będzie problemów. Ale od czasu do czasu ma takie fazy, że nie chce pić wcale, niczego, to znów w inne dni pije jak szalona ale nie chce jeść. Dziecko też człowiek i ma swoje smaki itp. Jeśli twoja córcia pije z kubeczka to może nie odpowiada jej smoczek/butelka którego używasz? Poza tym w zasadzie to dobrze, że pije z kubeczka, masz jeden problem mniej (myślę o oduczaniu picia z butli).
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:22   #33
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nie chce nic pic

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
No to po co w ogóle w butli dajesz? Ja Wojtkowi nie dawałam butli do momemntu, az nie poszłam do pracy. Kiedy jestem w pracy, to młody dostaje flachę z mlekiem w butli. Ale nigdy zadnego picia nie dostał w butelce. Miał kubeczek - nie niekapek, tylko zwykły taki dzieciowy kapek z przykrywką, teraz pije normalnie z plastikowego kubeczka - tj. ja mu podaję, trochę sie czasami pooblewa, ale zawsze jak komuś to przeszkadza, moze kupic niekapek czy inen ustrojstwo. Chcemy tez powoli wprowadzac bidon z rurką.
Czemu się tak na tę butle uparłas??
Bo chcę przestać karmić piersią. Tzn bardziej muszę niż chcę. A chciałąbym to robić stopniowo i najpierw ją nauczyć picia z butli.A trudno dziecku w nocy tudzież wieczorem podawać mleko w kubku. Z reszta to jej picie z kubeczka strasznie długo by trwało, bo niekapka też nie toleruje.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę w teorię o konkurencji swoją córkę od urodzenia uczyłam pić z butelki (herbatkę, a potem mleko) i piła ładnie, nie przeszkadzało jej to w jedzeniu z piersi wydawało by się, że nie będzie problemów. Ale od czasu do czasu ma takie fazy, że nie chce pić wcale, niczego, to znów w inne dni pije jak szalona ale nie chce jeść. Dziecko też człowiek i ma swoje smaki itp. Jeśli twoja córcia pije z kubeczka to może nie odpowiada jej smoczek/butelka którego używasz? Poza tym w zasadzie to dobrze, że pije z kubeczka, masz jeden problem mniej (myślę o oduczaniu picia z butli).
No widzisz ja zrobiłam błąd,że nie przyzwyczajałam jej do butli jak byłą maleńka (tzn kilka razy jak musiałam wyjść, mąż ją próbował nakarmić moim odciągniętym mlekiem, ale nie chciała). Wtedy właśnie byłam najbardziej niekonsekwentna. Teraz Marysia ma swój rozumek i jest dość silna żeby mnie z tą butlą odepchnąć. A smoczków i butelek to już mamy z pięć. Ostatnio nawet kupiliśmy smoczek w kształcie takiego dziubka jak w gwizdku...
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.

Edytowane przez AnQś
Czas edycji: 2011-03-10 o 08:24
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:35   #34
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Nie chce nic pic

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Bo chcę przestać karmić piersią. Tzn bardziej muszę niż chcę. A chciałąbym to robić stopniowo i najpierw ją nauczyć picia z butli.A trudno dziecku w nocy tudzież wieczorem podawać mleko w kubku. Z reszta to jej picie z kubeczka strasznie długo by trwało, bo niekapka też nie toleruje.

No widzisz ja zrobiłam błąd,że nie przyzwyczajałam jej do butli jak byłą maleńka (tzn kilka razy jak musiałam wyjść, mąż ją próbował nakarmić moim odciągniętym mlekiem, ale nie chciała). Wtedy właśnie byłam najbardziej niekonsekwentna. Teraz Marysia ma swój rozumek i jest dość silna żeby mnie z tą butlą odepchnąć. A smoczków i butelek to już mamy z pięć. Ostatnio nawet kupiliśmy smoczek w kształcie takiego dziubka jak w gwizdku...
Wydaje mi się, że totalnie źle robisz, a już najgorsze co można to próbować odstawić dziecko od piersi na raty (moim zdaniem). Ona nie rozumie twojego postępowania, dlatego płacze itd. Sama sobie utrudniasz. Jak chcesz przestać karmić to po prostu ustal sobie godzinę zero i przestań, a potem już piersi nie dawaj. I wiem, że ciężko jak dziecko płacze bo właśnie tego chce, ale tak jak robisz teraz też wcale nie jest lepiej bo przecież sama pisałaś, że twoja córka też płacze i się dopomina do piersi. Lepiej żeby popłakała 1-2 dni i koniec niż przez np. 2 miesiące... Moja chciała zasypiać przy piersi i też ciężko mi było jej tego odmówić właśnie z powodu histerycznego płaczu, ale chyba kiedyś trzeba powiedzieć dziecku "nie" w naszym przypadku to były 2 wieczory płaczu, ale potem już było ok.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 13:09   #35
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nie chce nic pic

Hmm może masz rację. Ja tylko kieruję się tym co wyczytałam na wątku o odstawianiu od piersi. Dziewczyny raczej nie łączą tych dwóch rzeczy tzn odmowy piersi i uczenia picia z butli. Zazwyczaj dziecko już jest nauczone picia z butli. Z doświadczenia wiem,że moje dziecko jak płacze z głodu to nawet z piersi nie chce pić. A co dopiero w tym momencie uczyć je butelki....
Nie wiem już sama zgłupiałam. Wiem,że chcecie mi doradzić jak najlepiej
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.