ropienie uszu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 13:19   #1
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36

ropienie uszu


Witam. Mam problem z uszami. Moje dziurki w uszach są tylko w tych standardowych miejscach, czyli razem mam aby w 2 miejscach przebitą skórę, która bardzo źle na to reaguje. Przebiłam uszy dopiero 2 lata temu, bo gdy przebijałam jako mała dziewczynka moje uszy strasznie krwawiły i musiałam pozwolić im zarosnąć. Teraz moje uszy tolerują tylko te kolczyki, które dostałam przy przebijaniu, czyli ze stali chirurgicznej. Nie tolerują złota, srebra a już absolutnie takich zwykłych podróbek za 2 zł. Co mam zrobić? Jest to bardzo uciążliwe, bo co jakiś czas chcę założyć bardziej pokazowe kolczyki a wtedy one źle na to reagują, nie mogę ciągle nosić tych samych wkrętów. Są na to jakieś maści? Planuję za 2 lata zrobić sobie kolczyk w nosie, ale boję się tego, że on też będzie ropiał.. Proszę o pomoc.
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:02   #2
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropienie uszu

Jesteś pewna, że kolczyki którymi miałaś przebijane są ze stali chirurgicznej? Tak jak opisujesz to brzmi jakbyś była uczulona na nikiel, który jest w takich zwykłych kolczykach oraz srebrze, z tym, że stal go też zawiera, więc w gruncie rzeczy tamte kolczyki też powinny Cię uczulić.. no chyba, że są jednak z tytanu a nie stali? Jeśli masz uczulenie to w nosie możesz nosić kolczyk z tytanu bądź bioplastu, gorzej z uszami, bo rzeczywiście chyba nie ma za bardzo możliwości... niestety na takie uczulenie żadne maści nic nie pomogą.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:13   #3
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: ropienie uszu

W sumie to nie jestem pewna z czego one są, wydaje mi się, że ze stali, ale to są takie zwykłe wkręty dookoła koloru srebrnego i w środku taki kamyczek, mój jest akurat czerwony. Wydaje mi sie, że każdy kto przekuwa uszy dostaje na początku własnie takie, przynajmniej ja i wszystkie moje koleżanki tak miałyśmy (nawet jedna która przebijała na wakacjach nad morzem też miała identyczne) więc są one bardzo popularne. Co mogę z tym zrobić?
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:35   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: ropienie uszu

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że kolczyki którymi miałaś przebijane są ze stali chirurgicznej? Tak jak opisujesz to brzmi jakbyś była uczulona na nikiel, który jest w takich zwykłych kolczykach oraz srebrze, z tym, że stal go też zawiera, więc w gruncie rzeczy tamte kolczyki też powinny Cię uczulić.. no chyba, że są jednak z tytanu a nie stali? Jeśli masz uczulenie to w nosie możesz nosić kolczyk z tytanu bądź bioplastu, gorzej z uszami, bo rzeczywiście chyba nie ma za bardzo możliwości... niestety na takie uczulenie żadne maści nic nie pomogą.
Możesz nosić srebro, ale wysokiej proby, tak samo zloto. Niskie próby kruszcowe powodują wlaśnie takie objawy. I Koleżanka powyżej ma rację-maści na to nie znajdziesz
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 19:03   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: ropienie uszu

pomoze octenisept z apteki, i nowe kolczyki... albo ze stali, moze bioplastu? albo tytanu... albo jak wyzej wymienila kolezanka wysokiej proby srebra sama mam taki sam problem... po jakims czasie te kolczyki od kosmetyczki sa niedobre... i to nie jest stal chirurgiczna, to sa tylko kolczyki antyalergiczne...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-01-06 o 19:04
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 19:55   #6
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: ropienie uszu

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Możesz nosić srebro, ale wysokiej proby, tak samo zloto.
Ale moje kolczyki są właśnie wysokiej próby, srebro 925 a złoto to nie wiem.. Może powinnam zawsze mieć takie kolczyki antyalergiczne? Można je kupić w innym miejscu niż u kosmetyczki? Koleżanki, które mają przebite uszy już dość długo, niektóre po 10 lat mówiły właśnie, że te od kosmetyczki po paru latach zerdzewiały czy sczerniały i nie nadawały się do użytku. Poradźcie co mogę zrobić?
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 21:11   #7
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: ropienie uszu

Cytat:
Napisane przez kateya Pokaż wiadomość
Ale moje kolczyki są właśnie wysokiej próby, srebro 925 a złoto to nie wiem.. Może powinnam zawsze mieć takie kolczyki antyalergiczne? Można je kupić w innym miejscu niż u kosmetyczki? Koleżanki, które mają przebite uszy już dość długo, niektóre po 10 lat mówiły właśnie, że te od kosmetyczki po paru latach zerdzewiały czy sczerniały i nie nadawały się do użytku. Poradźcie co mogę zrobić?
To mozesz mieć rownież uczulenie na srebro-polecam tytan. Kolczyki od kosmetyczki bezpiecznie mozesz nosic 6 tygodni, taka trwalosc daje producent...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 21:39   #8
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropienie uszu

Kolczyki używane przez kosmetyczki do przekłuwania i nazywane "antyalergicznymi" są właśnie ze stali chirurgicznej, a co do uczulania to jak ktoś ma uczulenie na nikiel to i tak go uczulą, bo stal również zawiera śladowe ilości niklu. Nie zawierają za to niklu tytan i bioplast/PTFE. Ewentualnie tak jak dziewczyny radziły - srebro wysokiej próby albo złoto mogą ewentualnie też nie uczulać.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 12:28   #9
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: ropienie uszu

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Kolczyki używane przez kosmetyczki do przekłuwania i nazywane "antyalergicznymi" są właśnie ze stali chirurgicznej, a co do uczulania to jak ktoś ma uczulenie na nikiel to i tak go uczulą, bo stal również zawiera śladowe ilości niklu. Nie zawierają za to niklu tytan i bioplast/PTFE. Ewentualnie tak jak dziewczyny radziły - srebro wysokiej próby albo złoto mogą ewentualnie też nie uczulać.
Dzięki Spróbuję z tytanem albo będę coś kombinować :P
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:32   #10
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: ropienie uszu

Cytat:
Napisane przez kateya Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem z uszami. Moje dziurki w uszach są tylko w tych standardowych miejscach, czyli razem mam aby w 2 miejscach przebitą skórę, która bardzo źle na to reaguje. Przebiłam uszy dopiero 2 lata temu, bo gdy przebijałam jako mała dziewczynka moje uszy strasznie krwawiły i musiałam pozwolić im zarosnąć. Teraz moje uszy tolerują tylko te kolczyki, które dostałam przy przebijaniu, czyli ze stali chirurgicznej. Nie tolerują złota, srebra a już absolutnie takich zwykłych podróbek za 2 zł. Co mam zrobić? Jest to bardzo uciążliwe, bo co jakiś czas chcę założyć bardziej pokazowe kolczyki a wtedy one źle na to reagują, nie mogę ciągle nosić tych samych wkrętów. Są na to jakieś maści? Planuję za 2 lata zrobić sobie kolczyk w nosie, ale boję się tego, że on też będzie ropiał.. Proszę o pomoc.

Po przekłuciu uszu bardzo długo mi się babrały. Wyciągnęłam, po czym ponownie zrobiłam dziurki wkładając kolczyki ze złota, wydezynfekowane, dodam że z dobrego złota
Przy dziurce w nosie nie było tego problemu, nosiłam kolczyk ze stali, złoty, a teraz noszę srebrny.
b0006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.