Analityka czy transport? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 13:59   #31
Double Time
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 188
Dot.: Analityka czy transport?

Cytat:
tanim w utrzymaniu,
To nie jest kryterium.
To trzeba też porównywać z zapotrzebowaniem na rynku, w kraju który niespecjalnie opiera się na technologiach ( czyli Polska ) nie ma potrzeby zakładania większej liczby tego typu uczelni, ponadto mimo większej liczby miejsc - potencjalnych pkt. pracy jest więcej.

Cytat:
możliwość tworzenia dowolnych kierunków
I powszechnie wiadomo w jaki sposób się to u nas wykorzystuje.
Double Time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:16   #32
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Analityka czy transport?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 11:02   #33
biaan
Przyczajenie
 
Avatar biaan
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Analityka czy transport?

O ja FiR hahaha, bez urazy, ale to od razu sobie wykreśl.
Po pierwsze na mój kierunek zapisały się 4 osoby z FiRu. Trójka w tym roku licencjat, a jedna dziewczyna I rok II stopnia. Nie zdali ani jednego koła z analizy mat, której ja mam 90 godz, a oni 15. O czym to świadczy? Nie mieli NIGDY do czynienia z całką, nie wiedzieli nic o pochodnych wyższych rzędów, dosłownie o niczym. Nie radzili sobie ani z makroekonomią, ani ze statystyką, a jakoś na ten 3 rok dotarli.
Po drugie ten kierunek to taka masówka, że szok. Ostatnio patrzyłam na liście na uczelni, że tylko na naszym wydziale studiuje go ponad 900 osób, a mamy też inny wydział i tam również jest to popularny kierunek, a dolicz do tego wszystkie wyższe szkoły wszystkiego, gdzie również ten kierunek jest..
Jaką nazwę by temu nie przypisali, to zawsze pozostanie kierunek czysto teoretyczny mający niewiele wspólnego z matmą, który rocznie kończy pewnie z 20 tys osób. Dodam, że żadna z tych osób nie dotarła nawet do pierwszej sesji.
Porównanie go do Informatyki i Ekonometrii to śmiech na sali bo program Informatyki na pierwszym roku niewiele odbiega od AG, ponieważ dopiero na II roku masz przedmioty typu projektowanie, programowanie, JAVA itd, a AG ma swoje.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

btw. u nas właśnie na 2013/14 tworzą takie ''cudownie'' brzmiące kierunki jak m.in: media i cywilizacja ( zapewne synonim socjologii), studia nad wojną i wojskowością (bezpieczeństwo narodowe + trochę więcej o współczesnym wojsku?) , edukacja środowiskowa (biologia dla mniej ambitnych z samą teorią?) i kilka innych ''ciekawych'', ale warto porównać program, bo może się okazać KICHA.
biaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:45   #34
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: Analityka czy transport?

Cytat:
Napisane przez biaan Pokaż wiadomość
O ja FiR hahaha, bez urazy, ale to od razu sobie wykreśl.
Po pierwsze na mój kierunek zapisały się 4 osoby z FiRu. Trójka w tym roku licencjat, a jedna dziewczyna I rok II stopnia. Nie zdali ani jednego koła z analizy mat, której ja mam 90 godz, a oni 15. O czym to świadczy? Nie mieli NIGDY do czynienia z całką, nie wiedzieli nic o pochodnych wyższych rzędów, dosłownie o niczym. Nie radzili sobie ani z makroekonomią, ani ze statystyką, a jakoś na ten 3 rok dotarli.
Po drugie ten kierunek to taka masówka, że szok. Ostatnio patrzyłam na liście na uczelni, że tylko na naszym wydziale studiuje go ponad 900 osób, a mamy też inny wydział i tam również jest to popularny kierunek, a dolicz do tego wszystkie wyższe szkoły wszystkiego, gdzie również ten kierunek jest..
Jaką nazwę by temu nie przypisali, to zawsze pozostanie kierunek czysto teoretyczny mający niewiele wspólnego z matmą, który rocznie kończy pewnie z 20 tys osób. Dodam, że żadna z tych osób nie dotarła nawet do pierwszej sesji.
Porównanie go do Informatyki i Ekonometrii to śmiech na sali bo program Informatyki na pierwszym roku niewiele odbiega od AG, ponieważ dopiero na II roku masz przedmioty typu projektowanie, programowanie, JAVA itd, a AG ma swoje.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

btw. u nas właśnie na 2013/14 tworzą takie ''cudownie'' brzmiące kierunki jak m.in: media i cywilizacja ( zapewne synonim socjologii), studia nad wojną i wojskowością (bezpieczeństwo narodowe + trochę więcej o współczesnym wojsku?) , edukacja środowiskowa (biologia dla mniej ambitnych z samą teorią?) i kilka innych ''ciekawych'', ale warto porównać program, bo może się okazać KICHA.
No właśnie program studiów jest ważnych wyznacznikiem bo niby nie raz ten sam kierunek w dwóch różnych miastach, a się czasem różni.
Poprzeglądam jeszcze bo mam dużo czasu.
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 18:53   #35
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Analityka czy transport?

@biaan Zdecydowanie zbyt mocno uogólniasz. FiR do AG ma się nijak. Dwa zupełne inne kierunki, nastawione na inną pracę po studiach. To, że spotkałaś słabych studentów FiR nie świadczy o tym, że tak jest wszędzie. Byc może u Was w Szczecinie FiR nie jest mocną stroną, co nie znaczy, że na innych uczelniach jest tak samo.

Poza tym, można zauważyc, że ludzie z AG dziwnie z góry patrzą na studentów FiRu. Nie wiem czym to się ma, ale to też nie jest zbytnio na miejscu.

Jeśli mógłbym coś poradzic autorce. Myślę, że jeśli chcesz związac swoją przyszłośc z finansami, ale od tej bardzo matematycznej strony np. zarządzanie ryzykiem, czy budowa skomplikowanych produktów finansowych to warto rozważyc pójście na matematykę i parcie w stronę matematyki finansowej. Nie masz prawie styczności z ekonomią (wnioskuję że to plus, bo napisałaś, że nie ciągnie Cię do FiRu) a gości po AG wciągasz nosem jeśli chodzi o matematykę.
Jeśli nie planujesz aż takiego zagłębienia się w temacie finansów to zamiast AG lepiej byłoby wybrac własnie jakiś porządny FiR. Z tym, że bez polubienia finansów raczej nie ma mowy, żeby byc w tym dobrym no i do tego czerpac z tego radośc. AG to takie pośrednie wyjście, nie mówię że złe, ale jeśli chciałbym iśc w matematyczną stronę finansów to wybrałbym osobiście matmę finansową.

Co do Transportu i Logistyki. Zatrudnienie w tej branży jest w tym momencie stabilne i wygląda na to, że takie pozostanie. Jeśli interesują Cię zagadnienia logistyczne, tworzenie procesów to możesz śmiało iśc.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.