Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-23, 16:05   #31
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez aneczka8
A ile zaplacilas za te dodatkowe badanie sprawdzajace czy wszystko jest ok??

Nie robilam takich badan, poniewaz nie bylo takiej potrzeby. Jakbym z kazdym milimetrowym pieprzykiem miala latac i robic badania to wolalabym chyba w ogole nie zyc
Tak wiec niestety nie jestem w stanie odpowiedziec na to pytanie. Kiedys duzo o tym czytalam i google bylo bardzo pomocne, zarowno w temacie samego badania i wielu mozliwosci przeprowadzenia tychze prze usunieciem pieprzyka jak i cen.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 16:31   #32
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Viris
Nie robilam takich badan, poniewaz nie bylo takiej potrzeby. Jakbym z kazdym milimetrowym pieprzykiem miala latac i robic badania to wolalabym chyba w ogole nie zyc
Tak wiec niestety nie jestem w stanie odpowiedziec na to pytanie. Kiedys duzo o tym czytalam i google bylo bardzo pomocne, zarowno w temacie samego badania i wielu mozliwosci przeprowadzenia tychze prze usunieciem pieprzyka jak i cen.
No coz myslalam ze robilas sobie takie badania przed odmrozeniem. No nic podzwonie i sama popytam. Moze to i jest dobra metoda ale bez badan wczesniejszych nie zdecydowalabym sie na usuniecie bo na oko to mozna ocenic kolor oczu a nie czy to "zdrowy pieprzyk" czy "grozny". Czasami wlasnie od takiego pieprzyka wszystko sie zaczyna...

Rossanna jak pisalam wczesniej mialam juz usuwany jeden pieprzyk chirurgicznie po ktorym nie mam sladu. Ale chce usunac jeszcze jeden i wydaje mi sie ze wymrazanie jest poprostu szybsze ze wzgledu na gojenie itd...ale chyba nie warto...
Pozdrawiam Was obie
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 23:18   #33
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Rossanna jak pisalam wczesniej mialam juz usuwany jeden pieprzyk chirurgicznie po ktorym nie mam sladu. Ale chce usunac jeszcze jeden i wydaje mi sie ze wymrazanie jest poprostu szybsze ze wzgledu na gojenie itd...ale chyba nie warto...
Pozdrawiam Was obie[/quote]

Moje zdanie na ten temat już poznałaś. Może jestem nazbyt przewrażliwiona ale ja jednak mimo wszystko gdybym chciała pozbyć się znamienia to w grę wchodziłoby jedynie chirurgiczne usunięcie. Oczywiście nie każde znamię to od razu rak - powiedziałabym nawet, że większość z nich nie jest niebezpieczna - ale lepiej być nazbyt ostrożnym niz.........
Pozdrawiam serdecznie
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 15:15   #34
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Rossana jeśli to nie tajemnica, mogłabyś napisać jak wyglądał pieprzyk Twojego męża, który okazał się czerniakiem?? jestem zdecydowana usunąc sporo swoich pieprzyków na jesieni, ale ciągle się waham. niby wyglądają ok, tzn płaskie o średnicy 1 lub 2 mm okrągłe, o regularnym kształcie, ale jednak jakaś obawa zawsze jest. bez sensu byłoby je wycinać, ponieważ jest ich wiele. części chciałabym się pozbyć tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. tym bardziej,że jest to dość kosztowny zabieg, nie chciałabym za to też zapłacic zdrowiem pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 10:25   #35
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A jest w ogóle możliwe usuwanie pieprzyków płaskich? Też przez wyciecie? Myślałam że można usuwac tylko te odstające..
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 16:40   #36
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Oczywiście, że tak. Mało tego - często to właśnie takie "płaskie" znamiona są prekursorami raka. Za bardziej bezpieczne uważa się te wystające. Ale powtarzam to co juz raz napisałam - nie można panikować i w każdym znamieniu dopatrywać się raka. Osoby, które mają na ciele wiele takich zmian powinny być pod kontrolą dermatologiczną. Poza tym znamiona trzeba obserwować, czy nic sie z nimi nie dzieje. Natomiast znamiona, które znajdują się w miejscach drażnienia np. pasek, biustonosz powinny być usuwane profilaktycznie.
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 17:18   #37
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Hej!!!
Sorki że tak długo nie odp..
Dzięki.. przeczytałam wszyściutko i wywnioskowałam że najlepiej będzie jeżeli zdecyduję się na jakieś badania pieprzyków (czy nie są rakowe itp.).. nom a wtedy to już mi chyba doradzą która forma usunięcia pieprzyka jest w moim przypadku najlepsza. pozdrawiam
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 22:29   #38
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Usuwanie pieprzyków

a ceny? jakie są mniej wiecej?
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 12:27   #39
ja111
Raczkowanie
 
Avatar ja111
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: Usuwanie pieprzyków

hej!
A ja mam pytanie troche inne na moim wypukłym znamieniu pojawiło się coś w rodzaju pryszczyka. Co to może być?? Miała może któraś z Was coś takiego?? Wiem że powinnam iść z tym do dermatologa ale wizyta dopiero za miesiąc. Czy to może być coś groźnego??A może na razie zajść do zwykłego lekarza ogólnego?? Za wszystkie odp bardzo dziękuję i pozdrawiam
ja111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 23:00   #40
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Mi tez pod moim pieprzykiem robila sie krostka albo cos podobnego... raz to mozna bylo nawet wycisnac raz tylko puchlo... jak juz pisalam wczesniej ja wycielam chirurgicznie pieprzyk ktory zostal przebadany i okazalo sie ze to nic groznego a teraz to nawet sladu nie ma
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 23:48   #41
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Usuwanie pieprzyków

do jakiego lekarza iść by usunąc pieprzyk? jakie badanie trzeba zrobic i ile to kosztuje? bo jestem zainteresowana
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 08:21   #42
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Idziesz do laekarza rodzinnego lub dermatologa po skierowanie do chirurga (najlepiej onkologicznego) i już Moja siostra nic nie płaciła, wszytsko państwowo
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:05   #43
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Trzeba isc do chirurga onkologa- ja u takiego bylam. Skierowania nie mialam bo powiedzieli mi ze do onkologa w sprawie pieprzyka nie trzeba miec. Badanie pieprzyka po wycieciu jest oczywiscie refundowane przez NFZ
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:44   #44
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Usuwanie pieprzyków

to się muszę wybrać
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 15:35   #45
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez ja111
hej!
A ja mam pytanie troche inne na moim wypukłym znamieniu pojawiło się coś w rodzaju pryszczyka. Co to może być?? Miała może któraś z Was coś takiego?? Wiem że powinnam iść z tym do dermatologa ale wizyta dopiero za miesiąc. Czy to może być coś groźnego??A może na razie zajść do zwykłego lekarza ogólnego?? Za wszystkie odp bardzo dziękuję i pozdrawiam
Powinnas jak najszybciej isc do lekarza. Mozesz do dermatologa ale mozesz tez do onkologa. Ani do jednego ani do drugiego nie jest potrzebne skierowanie.
Do lekarza ogolnego nie masz po co isc.

Pozdrawiam
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:54   #46
Vanilla Angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 45
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja właśnie jestem w trakcie
właśnie czekam na wyniki...za tydzień będą...mam nadzieje że nie będą złe...
a sam zabieg to nic strasznego! To już nawet wizyta u dentysty jest gorsza .
Miałam usuwany pieprzyk z brzucha, znieczulenie miejscowe więc ukłucie lekko bolało, ale potem już nic nie czułam. No, blizna jest, taka cienka kreska ok.1 cm. Troche dużo, no ale pieprzyk też był dość duży...
Vanilla Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:02   #47
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Usuwanie pieprzyków

i ja podzielę się swoimi doświadczeniami to czy pieprzyk będzie usówany chirurgicznie czy wymrożony zależy od tego jaki jest ten pieprzyk niektóre muszą być wycięte inne mogą być wymrozone, po usunięciu chrurgicznym zostaje blizna bo zostały przecięte warstwy skóry wielkość blizny zależy od tego jak się goicie i od miejsca usunięcia [w niektórych miejcach robią się większe blizny np na plecach]zmiany które wyglądają podejrzanie idą do analizy , znamiona może usówać zarówno chirurg jaki dermatolog
hmmmmmmmmm mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam
jakby co to pytajcie
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:01   #48
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A ja usunęłam koło 4-5 miesięcy temu i zostały mi czerwone ślady... Nie wiem jak je zlikwidować... Na początku używałam Contractubex a potem przeszłam na Perłe Inków... W między czasie robie maseczki z drożdży i cytryny, żeby wybielić i mam zamiar iść do kosmetyczki, może ona jakoś zaradzi mi na to... Bo to ciągle czerwone..
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:08   #49
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Jezeli uzywalas contractubex to nic dziwnego ze masz czerwony placek bo ta masc "sciera" blizne. Ja tez mialam zaczerwieniona skore na brodzie. Zreszta masci na blizny maja takie wlasnie zadanie wygladzaja tak blizny. Po odstawieniu tej masci skora wrocila do normalnego koloru.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 12:14   #50
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

No ale jak od dwóch miesięcy używam Perłe Inków to też mam ją odstawić??? Tak samo jak Contractubex??? Czy nadal ją używać?
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:16   #51
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Nie wiem co to za kosmetyk ja uzywalam tylko contractubex ale jezeli jest na blizny to tez moze tak dzialac. Moze zmien na cepan tez jest na blizny i z tego co wiem wybiela.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:21   #52
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Perła Inków (inaczej No Scar) właśnie jest na wybielanie między innymi. Specjalnie ją kupiłam po to a z tego co wiem to Cepan to jest tańsza wersja Contractubexu, więc nie wiem czy się opłaca zmieniać... Aczkolwiek mogę się mylić..
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:29   #53
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Usuwanie pieprzyków

JA mialam kilka lat temu usauwane 3 znamiona barwnikowe. Jedan na plecach, drugi w okolicy pachy, trzeci na głowie:/.
Drygi raz napewno bym sobie nia dała nic wyciąć! Lekarze zpaewniali, ze bedzie tylko "kreseczka ewentualna". Jaaaasne.....
Ale moze ja mialam takiego pecha?? Bo Na zdjecie szwów z tego na plecach musiałam jeźdżic 2x, bo za pierwszym razem zostały kawałki nitki pod skórą, i dopiero po czasie zaczęły "wyłazić". Masakra...
Teraz nie moge chodzic w bluzkach "bez pleców", albo chociaz z duzymi wycieciami z tyłu, bo blizna b. sie rzuca w oczy, nie wspominajac juz, ze jest 2x wieksza, niz przed wycieciem. Naszczescie nie przejmuje sie tym, bo takie bluzki wiązane na szyje uwielbiam, i poprostu mam wtedy rozpuszczone włoski.
Blizna kołó pachy wygląda jak piękna malinka Niezbyt to estetyczne:/
Na głowie jest ok. 2x wieksza,niz przed:/. Musze noic taką, a nie inną fryz. Przedziałek koniecznie w tym, a nie innym, miejscu.
POdejrzen o raka, nowotwor NIE BYłO! WIęc ie mam pojecia, po co nagadali mojej mamie, ze trzeba wyciac! KONIECZNIE! JAK NAJSZYBCIEJ!
Ehhh.... no i najgorsza była przerwa w treningach;(
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:32   #54
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Powiem tak ze ja jestem 2 lata po usunieciu pieprzyka z twarzy i dopiero moze od roku jestem zadowolona z efektow. Nic nie widac skora jest jak przed wycieciem gruba zdrowa nic sie nie dzieje. Wczesniej byla zaczerwieniona jak stosowalam masc i jakis czas po. Podraznialy ja kosmetyki ktore uzywalam do codziennej pielegnacji. Wiem ze cepan to podobno tansza wersja ale nie wiem czy w ulotce contractubexu bylo cos napisane o zblednieu blizny a na ulotce cepanu jest to napisane. Najlepiej jak sprawdzisz Radzilabym bardziej dermatologa niz kosmetyczke. Pozdrawiam
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:35   #55
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Rozmarynek przykro mi ze u Ciebie takie slady zostaly. Ale niestety jak sie idzie do zwyklego chirurga to duzo tez zalezy od jego reki typu zalozynych szwow itd...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 23:13   #56
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Powiem tak ze ja jestem 2 lata po usunieciu pieprzyka z twarzy i dopiero moze od roku jestem zadowolona z efektow. Nic nie widac skora jest jak przed wycieciem gruba zdrowa nic sie nie dzieje. Wczesniej byla zaczerwieniona jak stosowalam masc i jakis czas po. Podraznialy ja kosmetyki ktore uzywalam do codziennej pielegnacji. Wiem ze cepan to podobno tansza wersja ale nie wiem czy w ulotce contractubexu bylo cos napisane o zblednieu blizny a na ulotce cepanu jest to napisane. Najlepiej jak sprawdzisz Radzilabym bardziej dermatologa niz kosmetyczke. Pozdrawiam
Sprawdziłam ulotkę Contractubexa i nic tam nie pisze o rozjaśnianiu blizn... A mogę stosować razem Contractubex i Perłę Inków?? Czy lepiej nie mieszać ich naraz?
A co do kosmetyczki, to chciałam żeby mi zrobiła jakąś maseczkę czy coś z twarzą, żeby może koloryt mi się wyrównał, no sama nie wiem ale coś mi się takiego nasunęło na myśl... A o dermatologu też myślałam i chyba będzie się trzeba wybrać... Bo bardzo bym chciała na studniówkę wyglądać normalnie a nie ze śladami na twarzy
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 23:18   #57
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

edit: ...dwa razy się to wysłało
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 23:52   #58
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Nie wiem czy mozna stosowac te kosmetyki na raz... chyba tak. Kosmetyczka moze sobie z tym nei poradzic zwykla maseczka czy kremem... a dermatolog moze przepisac jakas skuteczniejsza masc na recepte. I jeszcze jedno stezony sok z cytryny podraznia... juz lepszy bylby krem rozjasniajacy z vit c ale mysle ze na blizne po cieciu to za malo.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 14:56   #59
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Myslałam jeszcze, żeby zastosować jakieś kwasy, np. Acne-Derm... Czytałam, że to dobre na przebarwienia, więc.. Tylko, że zaczęłabym jakoś na jesień, jak słoneczko już nie będzie tak świecić Dobry to pomysł?
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 15:24   #60
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja bym kwasow na to miejsce nie kladla. Nie wiem jak to u Ciebie wyglada. U mnie po takim czasie skora nie byla jeszcze do konca zdrowa przynajmniej na taka nie wygladala. Po kilku miesiacach z contacubexem przestalam stosowac cokolwiek... omialam to miejce stosujac maseczki mocne toniki skora sama wrocila do normalnego koloru.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.