Muzyka Etno w gabinecie i nie tylko!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-16, 10:35   #1
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708

Muzyka Etno w gabinecie i nie tylko!!!


Wiem, iz wielu z Was słucha muzyki prywatnie ale i w czasie pracy. Ostatnio coraz częściej mozna kupic specjalne kolekcji do gabinetów, Spa itd. Jednak dla wytrawnego ucha jest to często poprostu meczarnia. Muzyki sprzedawanej jako medytacyjna nie da sie poprostu słuchać, a to co ma nas wciągnąc w kraine "orientu" jest 10 wodą po kisielu. Osobiscie początkujacym nie polecam naprawdę rdzennej muzyki po tez nie da się jej strawić a kliencie moga pouciekac z gabinetów. Sa jednak perwłki i całe serie wydawnicze które zadowola kazdego. Polecam kilka z nich. Zadowolą wszystkich słuchajacych etnicznych i orierntalnych klimatów a z drugiej strony są nagrane w niesamowity sposób. Często też zachodnim muzyką podczas sesji towarzyszą muzycy z kręgu World Music. Warto poszukac w ksiegarniach takich haseł jak, np:
1.Oliver Shantie - szczególnie starsze płyty z rewelacyjna Tai-chi.
2.Karunesh,
3. Seria Putumayo World Music.
3. Real Musik World Music, promowane przez Petera Gabriela.

Uwaga! W wolnej chwili obiecuje wywiad z Ainu, www.ainu.pl nie tylko o muzyce ale poszukiwaniach na Nowej Zelandii i w Nepalu. Także niesamowita kolekcja zdjęć ludzkich twarzy.
Dla zainteresowanych polecam jego stronę, jedna z najciekawszych jakie widziałem, warto zobaczyc i trochę posłuchać. www.ainu.pl
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-20, 20:50   #2
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Muzyka Etno w gabinecie i nie tylko!!!

Rzeczywiście świetna muzyka jest na tej stronce. W nastroju trochę podobne do Beautiful World "In existence" (nie wiem czy to słyszałeś), niesamowicie zmysłowa muzyka. Super też jest Clannad "Landmarks" i Enigma "The screen behind...", oraz "Roi est mort...". Te dwie ostatnie płyty mają moze inny klimat, ale je uwielbiam. jak znasz coś w tym stylu, (o co bardzo trudno- sporo szukałam w necie), to bardzo chętnie posłucham.
PS. Z muzyki etnicznej niezły jest też stary Deep Forest.
Pozdrawiam, Magdalena.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 18:40   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Muzyka Etno w gabinecie i nie tylko!!!

Swojego czasu Deep Forest, Enigma czy Beautiful wyznaczyli pewien nowy kierunek w muzyce. Potem znaleźli wielu nasladowców. Wielu uważa to za etniczno, akustyczny kicz, ale faktem jest iż stworzyli swojego rodzaju kanon muzyki który cieszył sie popularnoscia przez całe lata 90 -te. Jest to muzyka tworzona przede wszystkim w studiu muzycznych, ale jak Deep Forest zawitał kiedyś do Sopotu, tak Sopotu!!! to ludzi powaliło na kolanach.
Rytm. może trochę cukierkowaty orient i przerabianie głosu z sampli to takze sztuka. Jestem czasem światkiem jak sie ją tworzy. No i przy odpowiednim nastawieniu mozna ją wysłuchac tak samo jak godzinnego koncertu na flet Indyjski. A to juz inna kwestia. Moim zdaniem muzyka pop a także rok wchodzi w ślepy zaułek.
Zobaczymy co czas pokaże.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 18:49   #4
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Muzyka Etno w gabinecie i nie tylko!!!

Tyle, że niestety ci naśladowcy nie dorastaja im do pięt, a Deep Forest, zaczęli niestety połykać swój ogon (ostatnia płyta). A koncert w Sopocie słyszałam. Był super. A swoją drogą pamiętasz może z zeszłorocznej eurowizji Urban Traad? Magdalena
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.