Puchniejący brzuch wieczorem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 22:34   #1
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798

Puchniejący brzuch wieczorem


Hej dziewczyny. Chcialabym opisac Wam pewien problem, ktory trochę mi wadzi od kilku dni.
Otoz codziennie wieczorem staję się ociazala i mam wrazenie jakby moj brzuch puchł ...jest kilka cm więcej w talii.
Nie jadam kolacji, nie opijam się gazowanych rzeczy, a juz na pewno nie wieczorem. Cytologie mam ok, nie mam zapalenie pecherza...dziwne...
nie wiem czy w ogole ma to coś wspolnego z ginekologia, wiec pytam.
W ciagu dnai wszystko jest ok, ale przychodzi 20-21 i juz czuje ze zaczynam "przybierac". Brzuch jest okragly jak balonik.. rano wszystko mija. I w dzien jest tez ok . W zasadzie troche to lekcewazylam, ale chyba wybiore sie do lekarza, tylko jakiego
Co o tym myslicie?Dodam ze podczas tych "incydentow" jest twardy i uczucie jakby parcia w dol..jakbym miala cos w brzuchu i chcialo mi to wyleciec dolem.. dziwne-wiem. Miala tak ktoras?
Kurde sorki za blad w tytule Opamietalam się po czasie
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-02-06 o 22:36
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:43   #2
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 826
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

Może związane jest to z tym, że za mało spożywasz płynów w ciągu dnia ?
Powinno się około 2 litry dzinnie pić płynów.
Malgorzatka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:44   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

ja bym obstawiała drażliwe jelito, ale warto by było zdiagnozować. czy to coś ginekologicznego nie sądzę, raczej problemy dróg rodnych nie powodują wydęcia brzucha.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:54   #4
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

Jesli chodzi o plyny pije bardzo duzo wody -zawsze sporo ponad 2 l. ale wieczorem staram sie nie napajac zbytnio.
Ale tak czytam i czytam o raku jajnika..matko objawy mam zblizone. Zacytuję:
"Chore mają bardzo niespecyficzne objawy, zwłaszcza na początku. Zgłaszają się do lekarza z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, układu moczowego, czasami kręgosłupa. Najczęściej skarżą się na niestrawność, wzdęcia czy pobolewania. Ze strony układu moczowego odczuwają ucisk na pęcherz bądź pieczenie przy oddawaniu moczu. Lekarz bardzo często rozpoznaje niestrawność, zapalenie pęcherzyka żółciowego czy zapalenie nerek i czasami bardzo długo w tym kierunku leczy taką pacjentkę. Po jakimś czasie przychodzi ona ze zwiększonym obwodem brzucha, co spowodowane jest obecnością guza albo płynów w jamie brzusznej. Ale wtedy jest to już nowotwór zaawansowany.
Bywa, że lekarze długotrwale leczą zapalenie korzonków maściami czy tabletkami, a dolegliwości mogą być spowodowane zmianami przerzutowymi w kręgosłupie.
. Natomiast w raku jajnika bardzo długo nie ma żadnych dolegliwości poza tymi typowymi wzdęciami, zgagami. To są pierwsze objawy, bo krwawienia są rzadkimi objawami samej choroby.
"
A wiec tak; mam czasem zgage-zdarza mi sie to srednio 2 x w tygodniu, ucisk na pecherz tez czuje, wrazenie jakby chcialo mi sie siku, ale nie jest to na bank zapalenie (mialam je wiele razy i potrafię to odróznic), obwód brzucha robi się wiekszy , co by wskazywalo na plyny w jamie brzusznej. Niestrawnosc tez czasem mam, ostatnio czesciej niz kiedyś, a wzdęcia zdarzaja mi sie babaardzo czesto...
Kurcze teraz sama siebie nakręcam ...
No bo chyba zespol policystycznych jajnikow nie ma tu nic do rzeczy pry takich objawach ?
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-02-06 o 22:57
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 08:33   #5
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o plyny pije bardzo duzo wody -zawsze sporo ponad 2 l. ale wieczorem staram sie nie napajac zbytnio.
Ale tak czytam i czytam o raku jajnika..matko objawy mam zblizone. Zacytuję:
"Chore mają bardzo niespecyficzne objawy, zwłaszcza na początku. Zgłaszają się do lekarza z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, układu moczowego, czasami kręgosłupa. Najczęściej skarżą się na niestrawność, wzdęcia czy pobolewania. Ze strony układu moczowego odczuwają ucisk na pęcherz bądź pieczenie przy oddawaniu moczu. Lekarz bardzo często rozpoznaje niestrawność, zapalenie pęcherzyka żółciowego czy zapalenie nerek i czasami bardzo długo w tym kierunku leczy taką pacjentkę. Po jakimś czasie przychodzi ona ze zwiększonym obwodem brzucha, co spowodowane jest obecnością guza albo płynów w jamie brzusznej. Ale wtedy jest to już nowotwór zaawansowany.
Bywa, że lekarze długotrwale leczą zapalenie korzonków maściami czy tabletkami, a dolegliwości mogą być spowodowane zmianami przerzutowymi w kręgosłupie.
. Natomiast w raku jajnika bardzo długo nie ma żadnych dolegliwości poza tymi typowymi wzdęciami, zgagami. To są pierwsze objawy, bo krwawienia są rzadkimi objawami samej choroby.
"
A wiec tak; mam czasem zgage-zdarza mi sie to srednio 2 x w tygodniu, ucisk na pecherz tez czuje, wrazenie jakby chcialo mi sie siku, ale nie jest to na bank zapalenie (mialam je wiele razy i potrafię to odróznic), obwód brzucha robi się wiekszy , co by wskazywalo na plyny w jamie brzusznej. Niestrawnosc tez czasem mam, ostatnio czesciej niz kiedyś, a wzdęcia zdarzaja mi sie babaardzo czesto...
Kurcze teraz sama siebie nakręcam ...
No bo chyba zespol policystycznych jajnikow nie ma tu nic do rzeczy pry takich objawach ?
Ja myśle że żadna z nas ci nic nie doradzi, oprócz tego żebyś poszła do lekarza. Zacznij np. od ginekologa. Opisz wszystkie objawy i powiedz że chciałabyś skierowanie na usg brzucha, jajników. Powinno ś wtedy wyjść. Cytologia mogła nic nie wykazać. Badanie moczu też powinno wyjść żle jeśli to jajniki. Naprawdę idź do lekarza!!!! Napisz później co się dowiedziałaś.
__________________
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:50   #6
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

mandarynkka - W przebiegu zaawansowanego raka jajnika często dochodzi do powstania wodobrzusza, czyli zbierania się płynu w jamie brzusznej, ale jest on obecny i odczuwalny przez cały dzień i noc, nie tylko wieczorem. Także Twoje objawy raczej nie wskazują na wodobrzusze. Ale jeśli objawy Cię niepokoją, a fakt, że są nieco dziwne, zapisz się do ginekologa, który wykonuje usg transwaginalne, to jest najlepsza metoda wykrywania raka jajnika. Warto taką diagnozę na początku wykluczyć. trzymam kciuki.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:56   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

Obstawiam sprawy jelitowo-żołądkowe ,dieta,ruch i brak stresu -pomaga
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 22:51   #8
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Puchniejący brzuch wieczorem

Wlasnie ja stosuję diete od diabetologa, ruchu mam sporo, codziennie biegam, codziennie wychodze z psami na dlugie spacerki. No stresu wyzbyc sie nie moge, bo mam taka prace stresująca i zycie tez troche takie zwariowane
Dzisiaj rozmawialam z ginekologiem i mowil ze raczej nie sa to objawy do tego podobne. ALe jak mam stresik i w ogole to mam przyjsc. Ale sama nie wiem, czy isc tam czy nie lepiej do gastrologa, czy mojego diabetologa...? Diete mam ustalona i dobrana przez lekarza do stylu i sposobu zycia, grupy krwi itd. Stosuje ja od prawie 2 lat i nigdy nic takiego się nie dzialo....ehhh wkurza mnie to.
Na pewno wybiore sie do lekarza, jak tylko wrescie sie otrzasne i znajde czasu troche.
A dodam jeszcze ze ostatnio mialam wykonywane usg takie dopochwowe....nie wiem jak fachowo się to mowi- po ktorym gin stwierdzil ze mam zespol policystycznych jajników. Myslicie ze widzialby cokolwiek wtedy gdyby coś bylo ni etak?
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-02-07 o 22:56
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.