Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-11, 21:50   #2761
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Salicylowy rozpuszczam w spirycie, potem dodaję wybrany hydrolat. O dziwo udaje mi się wszystko zrobić bez emulgatora. Wszystko się pięknie rozpuszcza, nic nie wytrąca, nie krystalizuje. Póki co z tonikiem nie kombinowałam za dużo i niczego więcej nie dodawałam. Za punkt odniesienia brałam przepisy jakie podawał Thanatos w wątku o toniku z BHA + z forum LU. Tylko trochę je modyfikowałam. Nie mam żadnych linków pod ręką, wszystko mam zapisane w notesie, np. (to chyba właśnie z LU):

5% kwasu, 50% wody i 45% spirytusu to (dla 10g):
0,8ml kwasu (ciężar nasypowy 0,63g/ml), 5ml wody i 6ml spirytusu.

W toniku, który teraz mam starałam się dodać mniejszą ilością spirytusu i też się wszystko dobrze rozpuściło.
Mam cos takiego:
1ml kwasu (ciężar nasypowy 0,5g/ml), 6,5ml wody i niecałe 4ml spirytusu.
LU studiowałam dokładnie, ale jakoś nie zauważyłam tego przepisu Pytam, bo kiedyś nieudolnie próbowałam odtworzyć mazidłowy tonik 2%BHA, ale w wyższym stężeniu do stosowania na plecy, jednak żadna próba się nie powiodła Pisałam nawet w tej sprawie do mazideł i otrzymałam odpowiedź, że w domowych warunkach nie ma możliwości uzyskania stężenia wyższego niż 2% i eksperymenty porzuciłam. Chętnie zatem wypróbuję Twój (Thanatosa ) przepis
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 23:41   #2762
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
LU studiowałam dokładnie, ale jakoś nie zauważyłam tego przepisu Pytam, bo kiedyś nieudolnie próbowałam odtworzyć mazidłowy tonik 2%BHA, ale w wyższym stężeniu do stosowania na plecy, jednak żadna próba się nie powiodła Pisałam nawet w tej sprawie do mazideł i otrzymałam odpowiedź, że w domowych warunkach nie ma możliwości uzyskania stężenia wyższego niż 2% i eksperymenty porzuciłam. Chętnie zatem wypróbuję Twój (Thanatosa ) przepis
Próbowałam teraz odkopać link do tego przepisu z LU, ale nie mogę znaleźć tej wypowiedzi. Dobrze, że ją po prostu zapisałam. Bo ten przepis, który podałam wyżej to właśnie z LU, a Thanatos podawał taki (może się jeszcze komuś przyda, więc przepiszę go tutaj):

"Zeby uzyskać 1-2% roztwór kwasu ,az tak duzo tego alkoholu nie trzeba. Wymieszaj w 20 ml. czystej wódki 1-2 g. kwasu,tak żeby caly kwas sie rozpuscil, reszte uzupelnij do 100 ml. woda destylowana. Część wody mozesz zastąpić hydrolatem, troche zabije zapach alkoholu.Dobrze by było,gdybyś zmierzyła pH,najlepiej jak bedzie wynosic 3-4.Dla lepszego nawilżenia możesz dodać gliceryny,kwasy mlekowego,hydromanilu"

Potem np. użytkowniczka Agabil pisała:
"Ja zrobiłam ok. 1/4 tej pojemności czyli do 5 ml wódki dodałam 0,36-0,72 ml kwasu salicylowego, dopełniłam do 25 ml wodą destylowaną i dodałam trochę kwasu mlekowego."


Edit: odkopałam! W połowie tej strony *klik* ktoś cytuje Lennę, a potem niżej jeszcze ktoś inny podaje ilości na 5% tonik.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez a*a*a*
Czas edycji: 2014-10-11 o 23:46 Powód: Dopisek ;)
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 10:03   #2763
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
moim zdaniem za długo zdecydowanie
ja zaczynałam od minuty, pięć to maks z 20% robiłam
to silny kwas
niby niskie stężenie ale nigdy nie wiemy jak zareaguje skóra
tak na pierwszy rzut to kawał czasu
tonik ma inne ph i działa inaczej
dobrze że nie swędzi
teraz tylko lagodzenie zostaje
Inne kwasy przyzwyczaiły mnie do tego, że mam pancerną skórę, że takie stężenie mnie nie rusza i jak nie piecze, to się nic nie będzie działo... No i się grubo pomyliłam

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-10-12 o 10:13
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 10:41   #2764
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48492341]Inne kwasy przyzwyczaiły mnie do tego, że mam pancerną skórę, że takie stężenie mnie nie rusza i jak nie piecze, to się nic nie będzie działo... No i się grubo pomyliłam [/QUOTE]
kurczę mam nadzieję że szybko zejdzie
i dobrze ze nie doszło do jakiegoś poparzenia
daj znać jak tam cera
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 10:46   #2765
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
kurczę mam nadzieję że szybko zejdzie
i dobrze ze nie doszło do jakiegoś poparzenia
daj znać jak tam cera
No dziękuję, dziękuję

Dzisiaj burak trochę mniejszy, ale ilość krostek bez zmian raczej Podczas wybierania rolet nikt się na mnie dziwnie nie gapił, więc chyba z daleka aż tak nie widać
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 11:52   #2766
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Próbowałam teraz odkopać link do tego przepisu z LU, ale nie mogę znaleźć tej wypowiedzi. Dobrze, że ją po prostu zapisałam. Bo ten przepis, który podałam wyżej to właśnie z LU, a Thanatos podawał taki (może się jeszcze komuś przyda, więc przepiszę go tutaj):

"Zeby uzyskać 1-2% roztwór kwasu ,az tak duzo tego alkoholu nie trzeba. Wymieszaj w 20 ml. czystej wódki 1-2 g. kwasu,tak żeby caly kwas sie rozpuscil, reszte uzupelnij do 100 ml. woda destylowana. Część wody mozesz zastąpić hydrolatem, troche zabije zapach alkoholu.Dobrze by było,gdybyś zmierzyła pH,najlepiej jak bedzie wynosic 3-4.Dla lepszego nawilżenia możesz dodać gliceryny,kwasy mlekowego,hydromanilu"

Potem np. użytkowniczka Agabil pisała:
"Ja zrobiłam ok. 1/4 tej pojemności czyli do 5 ml wódki dodałam 0,36-0,72 ml kwasu salicylowego, dopełniłam do 25 ml wodą destylowaną i dodałam trochę kwasu mlekowego."


Edit: odkopałam! W połowie tej strony *klik* ktoś cytuje Lennę, a potem niżej jeszcze ktoś inny podaje ilości na 5% tonik.
Jeszcze raz dziękuję Już nawet zapomniałam, że takie stężenia da się rozpuścić w wódce, ale to i lepiej, dodam jeszcze hydromanilu i musi się udać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 12:22   #2767
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48492828]No dziękuję, dziękuję

Dzisiaj burak trochę mniejszy, ale ilość krostek bez zmian raczej Podczas wybierania rolet nikt się na mnie dziwnie nie gapił, więc chyba z daleka aż tak nie widać [/QUOTE]

czyli poprawia się
to dobrze
trzymam kciuki by szybko zlazło
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 16:28   #2768
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję Już nawet zapomniałam, że takie stężenia da się rozpuścić w wódce, ale to i lepiej, dodam jeszcze hydromanilu i musi się udać
Nie ma za co. W razie czego wal emulgator, ale może obędzie się bez niego, mnie się udaje.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 16:46   #2769
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mam problem z kwasem mlekowym.
Robiłam toniki przez tydzień i przedwczoraj poszedł peeling, na skórze twarzy ogólnie jest spokój, ale zauważyłam, że mam ciągle czerwone i podrażnione zewnętrzne kąciki oczu, w sensie skórę tam. W żadnym wypadku nie dojeżdżam tam kwasem, smaruję Alantanem, ale słabo to schodzi. Od czego może to być? Przy migdale nie miałam takich kwiatków, a nie ukrywam, że każdy krem pod oczy, czy zwykły, czy filtr niesamowicie tam piecze.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 09:41   #2770
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny

Dziś mija 12 dni od pierwszego peelingu migdałowego 10%. Trzymałam go ok 10 minut. I chciałabym dziś powtórzyć zabieg , czy mam zrobić 10% czy 15%?

Za pierwszym razem nic mnie nie piekło, trzymałam 10minut. Po kilku dniach skóra się lekko złuszczyła.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:01   #2771
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie
W tym roku MUSZĘ w końcu ogarnąć twarz i nie stchórzę tak jak w tamtym roku.
Dla Was to jest takie normalne, jednak nie wiem dlaczego strasznie boje się nie tyle kwasów, co tego, że sama będę to przygotowywać.
Mam ciarki na plecach, jak sobie pomyślę, że coś pomylę, dodam jedną dziesiątą ml za dużo i wypali mi buzie
Naprawdę bardzo się tego boję.

Teraz jest idealny czas, żeby rozpocząć "walkę o piękną cerę"
Na razie od 3 dni zbieram informację, mam nadzieję, że w środę mogę zacząć zamawiać.

Ja wiem, że zaraz mnie ochrzanicie, bo zadam pytania, które pewnie nie raz tu padły, ale mój strach może pokonać tylko potwierdzenie doświadczonych wizażanek, wtedy będę spokojna, że nie zrobie sobie krzywdy

Na początek wybrałam kwas migdałowy, jednak na razie skupiam się tylko i wyłącznie na toniku migdałowym o stężeniu 5 %. Mam 22 lat, spory problem z kolorytem cery, podskórnymi niespodziankami + wągry, które są moją zmorą na nosie.

Mam zamiar zamówić zestaw z mazideł (Tonik kwas migdałowy + hydromanil, ten: http://mazidla.com/receptariusz/toni...ydromanil.html)

No i tutaj mam pytanie czym można najdokładniej odmierzyć proporcje nie używając wagi (nie chce się wykosztowywać, bo nie wiem czy mi się jeszcze kiedyś przyda, a fundusze studenckie są niestety ograniczone )
Stosowac miarki, cylinder ? Czy jest coś dokładniejszego?
Boję się że choć minimalnie coś źle odmierzę...
Bo chyba nigdzie nie dostanę dokłądnie tego toniku w formie gotowej? (nie stresowalabym się że coś zrobie nie tak )

I co razem z tym tonikiem stosować?
Myślałam, żeby rano nakładać krem z filtrem Pharmaceris s hydrolipidowy spf 50, na to podkład (muszę kupić jakiś lżejszy i zrezygnować z revlona), wieczorem demakijaż micelem z biedronki, tonik, a potem maść sutkowa z rosmanna z lanoliną (tylko czy ta maść się nada na codzienne stosowanie przez 2 tygodnie używania toniku, czy to nie przejdzie) ?
I jaki żel najlepiej stosowac rano?

WIększosć osób stosuje na wieczór acne derm, albo jakieś inne mocniejsze, ale ja się na razie boję (zwłaszcza, że ostatnio coraz więcej dziewczyn ma spory wysyp po acne derm, a ja mam może kilka podskórnych zaskórników (nie licząc wągrów) i nie chce zrobić sobie masakry na buzi
Chyba że jednak lepiej czymś mozniejszym się potraktować?


Wybaczcie za tyle pytań, ale ja nie chce zrobić czegoś nie tak
A jak nie usłyszę odpowiedzi bezpośrednio do mnie, to znów kolejny rok będę czekać i myśleć, nic z tym nie robiąc ze strachu.
A moja buzia już woła o pomstę do nieba prawie

Edytowane przez atilaaav
Czas edycji: 2014-10-13 o 11:04
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 11:13   #2772
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Dziś mija 12 dni od pierwszego peelingu migdałowego 10%. Trzymałam go ok 10 minut. I chciałabym dziś powtórzyć zabieg , czy mam zrobić 10% czy 15%?

Za pierwszym razem nic mnie nie piekło, trzymałam 10minut. Po kilku dniach skóra się lekko złuszczyła.
Ja bym zrobiła 15, z ciekawości Ale to zależy od Ciebie, możesz zostać przy 10 i stosować regularnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:13   #2773
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

atilaaav, nie bój się, będzie dobrze Jeżeli zachowasz odpowiednie stężenia i stopniowo będziesz je zwiększać, to nic złego się nie stanie. Tym bardziej, że zaczynasz od toniku (i prawidłowo!)

Od jednej dziesiątej ml więcej buzi Ci nie wypali

Zamów sobie przy okazji na mazidłach łyżeczki miarowe, przydadzą się tak czy siak, a ja najbardziej lubię odmierzać ilości strzykawkami z apteki - 2 i 5 ml Koszt groszowy (dosłownie!).

Jak już chcesz zrobić sobie ten tonik wg receptury z mazideł, to polecam jednak wziąć wersję z konserwantem, w przeciwnym razie będziesz musiała robić nową porcję toniku co 2 tygodnie Pamiętaj o regulacji pH (jest link na mazidlach)

A co do stosowania, obserwuj swoją skórę. Nie sądzę, żeby tonik o takim stężeniu i w takim pH wyrządził Ci taką szkodę, żebyś musiała używać aż maści sutkowej (dziewczyny pisały tu w wątku, że ona i tak została już wycofana, chyba że masz w zapasie), a używana codziennie mogłaby zapchać. Rano filtr to konieczność, a wieczorem po toniku odczekaj chwilę i możesz nałożyć ulubiony krem nawilżający

Acne Derm + kwasy to może być za dużo. Ja obecnie używam azeloglicyny (tzn. obecnie nie, bo z własnej głupoty popaliłam sobie twarz i muszę poczekać na zregenerowanie ), ale ona ma działanie duuuużo łagodniejsze niż Acne Derm
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:24   #2774
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48505176]atilaaav, nie bój się, będzie dobrze Jeżeli zachowasz odpowiednie stężenia i stopniowo będziesz je zwiększać, to nic złego się nie stanie. Tym bardziej, że zaczynasz od toniku (i prawidłowo!)

Od jednej dziesiątej ml więcej buzi Ci nie wypali

Zamów sobie przy okazji na mazidłach łyżeczki miarowe, przydadzą się tak czy siak, a ja najbardziej lubię odmierzać ilości strzykawkami z apteki - 2 i 5 ml Koszt groszowy (dosłownie!).

Jak już chcesz zrobić sobie ten tonik wg receptury z mazideł, to polecam jednak wziąć wersję z konserwantem, w przeciwnym razie będziesz musiała robić nową porcję toniku co 2 tygodnie Pamiętaj o regulacji pH (jest link na mazidlach)

A co do stosowania, obserwuj swoją skórę. Nie sądzę, żeby tonik o takim stężeniu i w takim pH wyrządził Ci taką szkodę, żebyś musiała używać aż maści sutkowej (dziewczyny pisały tu w wątku, że ona i tak została już wycofana, chyba że masz w zapasie), a używana codziennie mogłaby zapchać. Rano filtr to konieczność, a wieczorem po toniku odczekaj chwilę i możesz nałożyć ulubiony krem nawilżający

Acne Derm + kwasy to może być za dużo. Ja obecnie używam azeloglicyny (tzn. obecnie nie, bo z własnej głupoty popaliłam sobie twarz i muszę poczekać na zregenerowanie ), ale ona ma działanie duuuużo łagodniejsze niż Acne Derm [/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź !
Zaopatrzę się w strzykawki jednak
A co do regulacji Ph, to przeczytałam wszystko,
Na blogach piszą, że przeważnie jest niskie, wiec soda może wystarczy, no ale chyba będzie lepiej mieć w zanadrzu i kwas mlekowy (ale znowu, też chce zrobić wszystko jak najtańszym kosztem, a tu sie nie da jednak )

A właśnie co do konserwantu to nie wiem co robić, bo myślałam, żeby stosować tonik właśnie 2 tygodnie, potem zrobić pierwszy słabszy peeling, pomiędzy drugim peelingiem dać skórze odpocząć i nie stowaować toniku.
No ale jeszcze poczytam o tym, dokształcę się, może lepsze będzie inne wyjście

Jeszcze raz dziękuje za informacje, mogę spać spokojnie !
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:32   #2775
szampejn
Raczkowanie
 
Avatar szampejn
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 246
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

U mnie wczoraj na twarz zagościł peeling kwasem mlekowym 20%. Nie wytrzymalam chyba nawet całych pięciu minut, tak mnie piekło. Dzisiaj rano niestety wyszły mi 3 podskórne, male, bolace krostki. Mam nadzieje, ze to tylko tak na początku, a później mnie oczysci.
Kusi mnie jeszcze żeby zrobić sobie tonik i połączyć kwas mlekowy z migdalowym, tylko czy tak na pewno można?
szampejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:32   #2776
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez atilaaav Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź !
Zaopatrzę się w strzykawki jednak
A co do regulacji Ph, to przeczytałam wszystko,
Na blogach piszą, że przeważnie jest niskie, wiec soda może wystarczy, no ale chyba będzie lepiej mieć w zanadrzu i kwas mlekowy (ale znowu, też chce zrobić wszystko jak najtańszym kosztem, a tu sie nie da jednak )

A właśnie co do konserwantu to nie wiem co robić, bo myślałam, żeby stosować tonik właśnie 2 tygodnie, potem zrobić pierwszy słabszy peeling, pomiędzy drugim peelingiem dać skórze odpocząć i nie stowaować toniku.
No ale jeszcze poczytam o tym, dokształcę się, może lepsze będzie inne wyjście

Jeszcze raz dziękuje za informacje, mogę spać spokojnie !
Aaaa, jak chcesz potem robić peeling to spoko, nie doczytałam
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:36   #2777
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48505451]Aaaa, jak chcesz potem robić peeling to spoko, nie doczytałam [/QUOTE]

Właśnie myślę, że w moim przypadku peeling da w miarę najlepszy efekt
Dziękuje jeszcze raz za rady
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:53   #2778
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez atilaaav Pokaż wiadomość
Właśnie myślę, że w moim przypadku peeling da w miarę najlepszy efekt
Dziękuje jeszcze raz za rady
może jeśli aż tak się boisz zacznij od gotowych produktów
Bioderma sebium serum z 15%kwasem gikolowym działa łagodnie
LRP redermic R
peelingi zaczynaj od niskich stężeń 10%
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 16:02   #2779
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
może jeśli aż tak się boisz zacznij od gotowych produktów
Bioderma sebium serum z 15%kwasem gikolowym działa łagodnie
LRP redermic R
peelingi zaczynaj od niskich stężeń 10%
Jeszcze się zastanowię, ale coraz bardziej skłaniam się do peelingów (o niewielkich stężeniach początkowo)
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 16:37   #2780
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez atilaaav Pokaż wiadomość
Jeszcze się zastanowię, ale coraz bardziej skłaniam się do peelingów (o niewielkich stężeniach początkowo)
peelingi są super
jakim kwasem zaczynasz?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 17:38   #2781
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
peelingi są super
jakim kwasem zaczynasz?
Jeszcze jestem nieobeznana w tych sprawach, dlatego na początek wybieram migdałowy
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 17:47   #2782
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez atilaaav Pokaż wiadomość
Jeszcze jestem nieobeznana w tych sprawach, dlatego na początek wybieram migdałowy
A nie myślałaś, żeby np. zrobić zamówienie na Biochemii Urody albo Kolorówce? Oni tam mają chyba też toniki migdałowe, które się samemu robi, ale wszystkie składniki są od razu dokładnie odmierzone, więc jak na początek używania kwasów byłyby w sam raz. Odpada ryzyko, że się z ilością jakiegoś składnika przesadzi- czego się bardzo obawiasz (choć moim zdaniem nie ma czego).
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 17:57   #2783
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
A nie myślałaś, żeby np. zrobić zamówienie na Biochemii Urody albo Kolorówce? Oni tam mają chyba też toniki migdałowe, które się samemu robi, ale wszystkie składniki są od razu dokładnie odmierzone, więc jak na początek używania kwasów byłyby w sam raz. Odpada ryzyko, że się z ilością jakiegoś składnika przesadzi- czego się bardzo obawiasz (choć moim zdaniem nie ma czego).
Oooo dziękuję za info, nie wiedziałam, że coś takiego jest
Już idę to obczaić
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 18:20   #2784
Jan323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Peeling + glinka

Czy tydzień po kwasach (zeszły już strupy cera jeszcze delikatnie zarumieniona) mogę zastosować peeling enzymatyczny + maseczke z glinki oczyszczajaco odzywcza?
Jan323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 20:02   #2785
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Przeglądnęłam te 2 strony i jest tylko tonik 10%, muszę przemyśleć to, czy nie będzie zbyt mocny jak na pierwszy raz

http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...0-AHA-50-g/124 chyba jednak spróbuję ten.

I mam jeszcze jedno pytanie, ostatnie
A jeżeli łuszczenie będzie bardzo widoczne i uciążliwe, to co stosujecie do konkretniejszego nawilżenia?

Edytowane przez atilaaav
Czas edycji: 2014-10-13 o 20:13
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 20:10   #2786
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez atilaaav Pokaż wiadomość
Przeglądnęłam te 2 strony i jest tylko tonik 10%, muszę przemyśleć to, czy nie będzie zbyt mocny jak na pierwszy raz
Poczytam i się zastanowię
Ah myślałam, że jakieś mniejsze stężenia też są. 10% może być za dużo jak na pierwszy raz styczności z jakimkolwiek kwasem. Oczywiście wszystko zależy od skóry, ale na Twoim miejscu pozostałabym chyba przy 5%. Lepiej małymi krokami.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 21:11   #2787
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Postaw na samorobiony tonik/peeling, wyjdzie taniej, na dłużej i będziesz mogła zmieniać stężenie wg potrzeb, czego nie osiągniesz kupując gotowy zestaw chociażby z BU. Obowiązkowo dokup małe łyżeczki miarowe 0.05/0.15 ml, większe możesz zastąpić strzykawką. Jeśli naprawdę martwisz się o pomyłkę przy odmierzaniu kwasu pomyśl o zakupie kieszonkowej wagi jubilerskiej Te w sklepach z półproduktami są szalenie drogie, na allegro lub w sklepie z elektroniką kupisz je za 20 zł i odpadnie całe przeliczanie ml na gramy
Co do kwasów, zacznij od niskiego stężenia, zawsze łatwiej zrobić nową, mocniejszą porcję niż leczyć ewentualne skutki po zbyt wysokim stężeniu Nie ma co szaleć, jesień dopiero się zaczyna, przed nami sporo czasu na kwaszenie/peelingowanie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 22:17   #2788
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 425
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ah myślałam, że jakieś mniejsze stężenia też są. 10% może być za dużo jak na pierwszy raz styczności z jakimkolwiek kwasem. Oczywiście wszystko zależy od skóry, ale na Twoim miejscu pozostałabym chyba przy 5%. Lepiej małymi krokami.
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Postaw na samorobiony tonik/peeling, wyjdzie taniej, na dłużej i będziesz mogła zmieniać stężenie wg potrzeb, czego nie osiągniesz kupując gotowy zestaw chociażby z BU. Obowiązkowo dokup małe łyżeczki miarowe 0.05/0.15 ml, większe możesz zastąpić strzykawką. Jeśli naprawdę martwisz się o pomyłkę przy odmierzaniu kwasu pomyśl o zakupie kieszonkowej wagi jubilerskiej Te w sklepach z półproduktami są szalenie drogie, na allegro lub w sklepie z elektroniką kupisz je za 20 zł i odpadnie całe przeliczanie ml na gramy
Co do kwasów, zacznij od niskiego stężenia, zawsze łatwiej zrobić nową, mocniejszą porcję niż leczyć ewentualne skutki po zbyt wysokim stężeniu Nie ma co szaleć, jesień dopiero się zaczyna, przed nami sporo czasu na kwaszenie/peelingowanie
Teraz już wiem wszystko
Dziękuje Wam bardzo
Od następnego tygodnia mam nadzieję, że będę mogła zacząć
atilaaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 07:14   #2789
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez atilaaav Pokaż wiadomość
Teraz już wiem wszystko
Dziękuje Wam bardzo
Od następnego tygodnia mam nadzieję, że będę mogła zacząć
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html ten tonik jest bardzo delikatny dla cer wrażliwych i delikatnych, które nie tolerują mocnych kwasów )
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 07:59   #2790
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Peeling + glinka

Ja też chodzę do kosmetyczki na kwasy. Gdy pytałam się jej właśnie o glinkę, kiedy mogą zacząć ją używać, powiedziała, że aż wszystko zejdzie, czyli po ok tygodniu (glinkę można też pić: płaską łyżeczkę zalewamy szklanką wody, następnego dnia pijemy TYLKO wodę). Co do tego peelingu enzymatycznego to nie wiem, ale na pewno raz czy 2 w tygodniu, zapobiegawczo, nie zaszkodzi.
Aha, i nie zapominaj o kremie z filtrem, bo on jest ważny nawet gdy wydaje się nam, że słońce już nie świeci. Skóra po kwasach, szczególnie tych silnych, jest narażona na powstanie przebarwień, które niestety ciężko jest usunąć ;(

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2014-10-14 o 08:01
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.