Spadek wagi, ale brzuch został :-/// - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-07, 00:00   #1
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Cool

Spadek wagi, ale brzuch został :-///


Chciałam zapytać, jak mogłabym wyrobić sobie mięśnie brzucha, chodzi mi wszystkie ćwiczenia z wyjątkiem tzw. brzuszków, których nie znoszę, bo jestem od razu zgrzana i spocona. Ostatnio schudłam, ale wszedzie, tylko nie na brzuchu. Chciałabym skorzystać z faktu, że nie tyję [to dziwne, ale tak jest, mogę zjeść wszystko]i popracować trochę nad sylwetką, bo ten brzuszek to chyba po mojej mamie odziedziczyłam, ona też nie może się go pozbyć mimo ćwiczeń. Robię nożyce poziome i pionowe, ale nie widzę rezultatow, mimo regularnych ćwiczeń :-(
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 06:18   #2
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

No to musze Cie zasmucic, bo brzuszki sa najbardziej efektywnym cwiczeniem na miesnie brzucha. A co do zgrzania i spocenia to takie jest zycie - trzeba troche popracowac i pomeczyc sie zeby przyszly efekty
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 08:55   #3
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

ja jestem dosc szczupla ale tez chce troche schudnac a najbardziej to zrzucuc wlasnie brzuszek i tez za bardzo nie lubie brzuszkow ale to chyba najlepsza metoda. a zamiast robic zwykle brzuszki moze skusisz sie na cos takiego co ja ostatnio wyczytalam w necie(a wlasciwie dostalam od jednej z wizazanek): http://img265.echo.cx/my.php?image=6weidera20tj.jpg . mozesz o tym wiecej poczytac . poszukaj w archiwum : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54242 . ewentualnie jak nie chcesz robic brzuszkow to kup sobie twistera to fajny przyrzad do cwiczen wczoraj sama zamowilam na allegro. pozdrawiam i zycze powodzenia.
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 12:07   #4
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Może jednak przekonasz się do brzuszków? Zacznij od niewielkiej ilości i stopniowo ją zwiększaj. Mięśnie brzucha należą do tych, które najszybciej można wytrenować, także do wysiłku szybko się przyzwyczaisz. Mówię z doświadczenia, jestem szczupła ale chciałam, żeby mięśnie były tam ładnie zarysowane. Początki mnie męczyły, ale efekt i kondycja naprawdę szybko były widoczne
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 13:19   #5
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Wlasnie z tymi brzuszkami, to mam tak, ze zrobie 5 i kapa, nie dam rady wiecej. A to jest dziwne, bo cwicze inne cwiczenia na brzuch i nie mam takiego totalnego flaka, kondycje tez mam dobra. Poza tym plecy wtedy strasznie bola. Wolalabym wlasnie cos innego, sama sobie wymyslam cwiczenia, ale nie znam sie na tym, wiec nie wiem na ile one sa skuteczne.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 13:33   #6
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Tak jeszcze gdybyś jednak próbowała - musisz skupić się na tym, żeby pracowały mięśnie brzucha, nie pleców, podciągaj się na samych mięśniach brzucha - szybciej się "wyrobią". Inaczej faktycznie plecy mogą boleć, używasz nie tych mięśni, co trzeba.
Jak dajesz radę tylko 5, to potem chwila odpoczynku aż dojdziesz do siebie i następna porcja - tak zaczynałam. Tylko nie za dużo od razu, chociaż 10, po tygodniu już 15 itd Ważna jest wytrwałość i samozaparcie
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:52   #7
Justyna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 50
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

A właśnie a propos brzuszków to ostatnio znajoma powiedziała mi że są one szkodliwe dla kręgosłupa :|... nie wiem czy to prawda? co o tym myślicie
Justyna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-07, 21:06   #8
grazia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 109
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Jeżeli bedziesz wykonywać pełny skłon do zgiętych kolan to tak nadwyrężysz kręgosłup (szczególnie jeżeli bedziesz mieć tzw. koci grzbiet), natomiast jeżeli uniesiesz tylko klatke piersiową, bez odcinka lędźwowego i zrobisz spięcie mięśni to nie powinno być problemu. Pamiętaj także o prawidłowej pozycji głowy tzn. nie przyciskaj brody do klatki piersiowej. TO wszystko
grazia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 16:09   #9
Justyna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 50
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Dzięki okazuje się że ćwiczyłam dotąd właśnie tak jak to opisałaś na początku
Justyna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 16:48   #10
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Cześć Justynko Skoro już wiesz jak sie poprawnie robi brzuszki, to ja Ci zdradze inne ćwiczenie na płaski brzuszek

Musisz położyć się na plecach, nogi wyprostowane. Rękami przytrzymujesz się czegoś stabilnego (masz je z tyłu, za głową) no i w tej pozycji podnosisz wyprostowane nogi (tworząc kąt z ziemią 30-40st) i przytrzymujesz je na tej wysokości 3sekundki, nastepnie opuszczasz, ale już nie dotykasz ziemi (choć początkowo, jesli masz słabiutkie mięśnie, to możesz sobie odpuszczać do końca) i znowu: góra, dół, góra.... To jest łatwiejsze, niż sie wydaje a daje bardzo fajne efekty, wierz mi.
Nie jestem dobra w tłumaczeniu, mam nadzieje, że wiesz o co chodzi jak coś to pytaj, ewentualnie na maila wrzuce Ci rysunek

Możesz też sobie ściągnąć filmik instruktażowy za pomocą kazy o nazwie "8minute ABS" - będziesz mogła sobie poćwiczyć z przystojniaczkiem w getrach ćwiczonka ogólnie fajne

Mam nadzieje, ze pomogłam
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 14:35   #11
Justyna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 50
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

Dzięki Wielki za pomoc
Justyna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 16:50   #12
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Spadek wagi, ale brzuch został :-///

z brzuszkiem jest zawsze najgorzej mi tłuszcze "zszadł" z brzuszka i ud na samym końcu (po tym jak wychudła mi cała góra...)więc chyba jedyna nadzieja w ćwiczeniach
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.