Adaptacja "piwnicy" na mieszkanie - kwestie urzędowe. Potrzebna pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 13:49   #1
funykiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 459

Adaptacja "piwnicy" na mieszkanie - kwestie urzędowe. Potrzebna pomoc


Witam mam następujące pytanie, mianowicie chciałabym uzyskać informacje jak od strony urzędowej tak zwanej papierkowej uzyskać to najniższym kosztem.
Więc tak posiadam z mamą dom (jesteśmy współwłaścicielami) według planów dom posiada piwnicę parter piętro i poddasze użytkowe. Piwnica i parter jest odebrana. Reszta nie wykończona. Nie jest ustalone co jest moje a co mamy ponieważ nie robiłyśmy podziału ze względu na koszty. Jednak na pewno byśmy się dogadały. Problem mam w tym że zabrałam się za robienie sobie mieszkanka w tej właśnie "piwnicy" w planach jest tak określona (zawiera wg planów takie pomieszczenia jak składzik warzyw suszarnia etc. Jest to jednak tak zwana piwnica wysoka około 2,8 posiada duże okna nad ziemią wejścia zewnętrzne na poziomie ziemi, jest jasna bez wilgoci oraz posiada wszystkie media . Chciałam się dowiedzieć jak prawnie przekształcić a może zaadoptować piwnicę na mieszkanie w swoim własnym domu? Chcę tego dokonać aby następnie podzielić dom tak aby do mnie należała dawna piwnica wtedy już mieszkanie a do mamy cała reszta domu. Procentowo nie będzie po równo jednak nie przeszkadza mi to. Jeśli ktoś wie jak podejść do adaptacji lub przekształcenia takiej piwnicy proszę o odpowiedz. PS: żadne zmiany dotyczące pomieszczeń nie byłyby wykonywane jedynie miejsce ścianki działowej w jednym miejscu to tyle.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Nikt mi nie pomoże w tej sprawie.
funykiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 10:24   #2
artedes
Przyczajenie
 
Avatar artedes
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Adaptacja "piwnicy" na mieszkanie - kwestie urzędowe. Potrzebna pomoc

Ze względów urzędowych związanych z architekturą nie potrzebna jest zmiana sposobu użytkowania lokalu. Jeśli jednak wykonujesz prace budowlane , na które wymagane jest zgłoszenie (o tym mówi art 29, ust.2. prawa budowlanego) należy zgłosić do urzędu (starostwa) te roboty , odczekać 30 dni, jeśli urząd nie wyrazi sprzeciwu - rozpocząć prace budowlane.
artedes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.