Paryż i komunikacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-12, 10:09   #1
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka

Paryż i komunikacja


Hej.
Z czwartku na piątek wyruszamy z moim Ukochanym na 6 dniową wycieczkę do Paryża.
Ceny noclegów odstraszają, ale bardzo chcemy poznać bliżej to miasto więc w końcu znaleźliśmy tu http://www.hotel-bb.com/en/hotels/pa...#vue-densemble . Parking bezpłatny a to dla nas baaardzo istotny fakt skoro autem jedziemy
Po Paryżu chcemy poruszać się komunikacją miejską, auta nie ruszać w ogóle. I tutaj pojawia się moje pytanie - jakie bilety najlepiej kupić, jak się nimi posługiwać?
Wyczytałam już że podobno ta karta Paris Visite kosztowałaby nas 34euro na 5 dni od osoby. To dość dużo.. Może lepiej inne bilety zakupić?
Z tego co się zorientowałam to nasz Hotel mieści się w 3 strefie.
Będę wdzięczna za pomoc wszystkich wprawionych w Paryskich wojażach

ps. jak wygląda kwestia wejścia na Eiffle? Weszłam na stronę http://www.tour-eiffel.fr/en/prepari...r-tickets.html aby kupić bilety on-line ale niestety w dniach w których będziemy w Paryżu wszystko jest już wykupione. Czy jest jeszcze jakaś możliwość wejścia na wieżę? Może trzeba udać się na miejsce, stanąć w kilometrowej kolejce i kupić bilet "w okienku"? Czy tylko opcje zakupu on-line są uznawane?

Edytowane przez malalka
Czas edycji: 2013-08-12 o 10:13 Powód: dodatkowe pytanie
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 17:25   #2
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Paryż i komunikacja

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
Hej.
Z czwartku na piątek wyruszamy z moim Ukochanym na 6 dniową wycieczkę do Paryża. Po Paryżu chcemy poruszać się komunikacją miejską, auta nie ruszać w ogóle. I tutaj pojawia się moje pytanie - jakie bilety najlepiej kupić, jak się nimi posługiwać?
Wyczytałam już że podobno ta karta Paris Visite kosztowałaby nas 34euro na 5 dni od osoby. To dość dużo.. Może lepiej inne bilety zakupić?
Z tego co się zorientowałam to nasz Hotel mieści się w 3 strefie.
Będę wdzięczna za pomoc wszystkich wprawionych w Paryskich wojażach
My byliśmy w Paryżu ponad 3 lata temu, więc już trochę czasu minęło. Nie nocowaliśmy w samym Paryżu, tylko w miejscowości położonej w pobliżu. Kupowaliśmy na cały dzień bilet, który nazywał się Mobilis. Nie pamiętam, na jakie strefy dokładnie, ale wiem, że mogliśmy dojechać na ten bilet pociągiem do samego Paryża, a później jeździć po całym mieście metrem. Bilety trzeba było podpisać. Z karty Paris Visite nie korzystaliśmy.
Zazdroszczę wycieczki do Paryża, chętnie bym tam wróciła Miłego pobytu
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 02:22   #3
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Paryż i komunikacja

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
Po Paryżu chcemy poruszać się komunikacją miejską, auta nie ruszać w ogóle. I tutaj pojawia się moje pytanie - jakie bilety najlepiej kupić, jak się nimi posługiwać?
Wyczytałam już że podobno ta karta Paris Visite kosztowałaby nas 34euro na 5 dni od osoby. To dość dużo.. Może lepiej inne bilety zakupić?
Z tego co się zorientowałam to nasz Hotel mieści się w 3 strefie.

ps. jak wygląda kwestia wejścia na Eiffle? Weszłam na stronę http://www.tour-eiffel.fr/en/prepari...r-tickets.html aby kupić bilety on-line ale niestety w dniach w których będziemy w Paryżu wszystko jest już wykupione. Czy jest jeszcze jakaś możliwość wejścia na wieżę? Może trzeba udać się na miejsce, stanąć w kilometrowej kolejce i kupić bilet "w okienku"? Czy tylko opcje zakupu on-line są uznawane?
W Paryżu byłam tylko raz, ale nie miałam praktycznie żadnych problemów z komunikacją miejską. Przez pierwsze 15 minut pytałam ludzi jak dojść do metra i w który pociąg wsiąść, żeby dojechać tu i tam, ale po kilku godzinach już wszystko zrozumiałam .
Na stacji metra są okienka, gdzie możesz dostać małą mapkę kierunki linii metra. Oznaczone są kolorami, to naprawdę bardzo proste. Wygląda ona tak: http://www.aparisguide.com/maps/metro.htm (nie wiem czy ta jest aktualna, ale w okienku możesz dostać darmową). Pewnie będziecie chcieli zwiedzić to co wszyscy: Luwr, Wieżę Eiffla itd. Niektóre przystanki właśnie tak się nazywają, a co do reszty, to zapytacie kogoś, ludzie tam są przyzwyczajeni do takich pytan.
Ja byłam 2-3 dni, bilety kupowałam pojedyncze, jakoś tak policzyłam, że bardizej będą mi się opłacały i rzeczywiście, niektórych nawet nie wykorzystałam, bo dużo chodziłam pieszo, chciałam zobaczyć też trochę miasto od podszewki (np. z Notre-Dame to Luwru szłam pieszo, to jest praktycznie kawałek).
Bilety na Wieżę Eiffla można kupić na miejscu, jak byłam, to kolejka była gigantyczna, ale posuwała się naprawdę szybko, po 10 minutach chyba byłam już przy kasie .

Miłej podróży!
EDIT: Dopiero przeczytałam, że jedziecie z czwartku na piątek, czyli teraz. Ale mam nadzieję, że jeszcze zdążysz tu zajrzeć i może ten wpis Ci się przyda

Edytowane przez 201706121151
Czas edycji: 2013-08-16 o 02:23
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:29   #4
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Paryż i komunikacja

Może najlepiej na rowerze?
W Paryżu jest tzw. 'velo blue' - nie wiem jaki jest tego koszt, ale byc moze wyjdzie taniej niż metro no i oczywiscie w ten sposob wg. mnie łatwiej zwiedzić miasto.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:47   #5
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Paryż i komunikacja

Jejku ja byłam w ubiegłym roku w Paryżu i w większości poruszaliśmy się pieszo. Ale następnym razem jedziemy autem i autem będziemy się poruszać
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:56   #6
dora282
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Paryż i komunikacja

My mieliśmy rowery, super sprawa.
dora282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.