Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-13, 20:39   #1231
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Mówimy na pewno o tej samej? Biała Elseve Total Repair?
Tam jest hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein.
To hydro coś tam to emolient, a właśnie ta wersję wycofali i jest nowy skład. Ja tą białą serję Elseve lubiłam ale tylko odżywkę po masce miałam straszny puszek przez kwas mlekowy.
Swoją drogą to ta nowa wersja ma nieco złych alkoholi, jak włosy są uwrażliwione to mogą się przesuszyć.

Udało mi się ostatnio ogarnąć pielęgnację, podcięłam i było bajecznie, ale pogoda się zmieniła i włosy zmieniły się w nieznośnie tępe siańsko. Always także ten, miód poszedł w ruch i jest fajnie i może na nowo polubię się z odżywką Cien z Lidla bo punkt rosy wysoki.
Farbowanie indygo i henną też było, tak sobie mam nadzieję na jakieś wzmocnienie włosów jednak suchawo po tej hennie się robi
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-17, 14:09   #1232
oollaa_2_
Przyczajenie
 
Avatar oollaa_2_
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Hej, kiedyś (parę lat temu) tutaj sporo pisałam ale z nicku oollaa_1_jednak nie udało mi przypomnieć swojego hasła do starej poczty. Mam wielką prośbę powiedzcie mi czy macie jakieś sposoby by wrócił skret po keratynowym prostowaniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oollaa_2_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-24, 11:44   #1233
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Hej hej, pamiętacie mnie?
Dawno tutaj nie zaglądałam, dużo na głowie, teraz siedzę głównie na zakręconej grupie na facebooku, ale zatęskniłam za Wami no

Ostatnio mocno wycieniowałam samodzielnie włosy, żadną konkretną metodą, przy pomocy małego lusterka patrzyłam od tyłu na włosy w dużym lustrze, brałam małe pasemko i ciach :P Nawet dobrze wyszło, teraz muszę znaleźć tylko przy tym moim zbuntowanym 16 miesięczniaku czas na ugniatanie hehe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (222,2 KB, 46 załadowań)
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-24, 12:35   #1234
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Myszka oczywiście, śledzę twoje posty na fejsbuku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-24, 20:03   #1235
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Hej hej, pamiętacie mnie?
Dawno tutaj nie zaglądałam, dużo na głowie, teraz siedzę głównie na zakręconej grupie na facebooku, ale zatęskniłam za Wami no

Ostatnio mocno wycieniowałam samodzielnie włosy, żadną konkretną metodą, przy pomocy małego lusterka patrzyłam od tyłu na włosy w dużym lustrze, brałam małe pasemko i ciach :P Nawet dobrze wyszło, teraz muszę znaleźć tylko przy tym moim zbuntowanym 16 miesięczniaku czas na ugniatanie hehe.
Naprawdę świetnie ci to cięcie wyszło piękne są. Widziałam te foty na insta. I kolor bombowy , mam znów ssanie na rudości
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-29, 09:27   #1236
gizmone
Przyczajenie
 
Avatar gizmone
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

piekne macie loki, u mnie ten problem, że się puszą i często związuje, macie jakieś rozwiązanie na to?
gizmone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-29, 11:04   #1237
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Gizmone olejowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 17:09   #1238
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Dziewczyny, mam pytanie, czy cerkogel nadaje sie do stosowania jako peeling na skore glowy? Np. Przy zatkanych mieszkach, ale bez objawow łzs? Moze polecacie jakis inny peeling do skory tlustej z zatkanymi mieszkami?

I jeszcze jedno - mieszam olej z pantenolem w ramach olejowania, no i trzymam taka mieszanke nawet do kilku godzin, a jakbym zmieszala tak proteiny z olejem to przeproteinowanie murowane, czy tez moge trzymac kilka godzin? Stosunek oleju do pantenolu to 4:1.

Wysłane z mojego Lenovo TB-8504X przy użyciu Tapatalka
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"

Edytowane przez zagubiona94
Czas edycji: 2018-09-14 o 09:10
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 10:51   #1239
mireille23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 181
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Hej dziewczyny Mam fale typu 2a, momentami 2b.
Stosuję pielęgnację CG od kilku tygodni, może 5-6?
Kondycja włosow się przeogromnie poprawiła, stały się prawie niskoporowate; śliskie i błyszczące. Ale! Zauważyłam że po pierwszym myciu włosy były bardziej skręcone... nawet momentami 2b. Teraz fale są o wiele luźniejsze. Po myciu, na włosach ociekających wodą, robią się piękne fale, a gdy włosy wysychają czar pryska.... Po przespaniu nocy (myję wieczorem) jest katastrofa, mam prawie totalnie proste włosy i konieczna jest porządna reanimacja. Naprawdę nie wiem co robię źle

Kosmetyki których używam:
metoda OMO, na co dzień szampon Petal Fresh winogronowy. Raz na kilka myć szampon leczniczy Pharmaceris, z SLS. Włosy łatwo mi się obciązają, robi się przyklap i ten szampon z SLS jest konieczny
Pierwsze O zazwyczaj Kallos Color. Drugie O, zamiennie: Garnier Żurawina, Petal Fresh Lavender, O'Herbal z lnem żeby było trochę protein.

Podczas drugiego O wgniatam odżywkę metodą squish to condish, potem na ociekające wodą włosy wgniatam pomarańczowy żel Syoss. Plopping przez 10-20 minut. Suszę naturalnie; związuję w ananasa i tak śpię. Rano muszę reanimować włosy używając rozwodnionego kallosa color i dokładam trochę żelu.

Moje pierwsze mycia to był tylko kallos color (bez szamponu) i o'herbal z lnem i fale były piękne. Kallos jednak obciążał mi skórę głowy i przerzuciłam się na szampon. Podejrzewam jeszcze obcięcie włosów, bo pozbyłam się dużo zniszczonych końców (jakieś 10cm), a one mogły bardziej falować. Może używam też za mało żelu i dlatego skręt nie chce się trzymać - wcześniej na długie włosy używałam go sporo więcej...
mireille23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 13:02   #1240
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez mireille23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Mam fale typu 2a, momentami 2b.
Stosuję pielęgnację CG od kilku tygodni, może 5-6?
Kondycja włosow się przeogromnie poprawiła, stały się prawie niskoporowate; śliskie i błyszczące. Ale! Zauważyłam że po pierwszym myciu włosy były bardziej skręcone... nawet momentami 2b. Teraz fale są o wiele luźniejsze. Po myciu, na włosach ociekających wodą, robią się piękne fale, a gdy włosy wysychają czar pryska.... Po przespaniu nocy (myję wieczorem) jest katastrofa, mam prawie totalnie proste włosy i konieczna jest porządna reanimacja. Naprawdę nie wiem co robię źle

Kosmetyki których używam:
metoda OMO, na co dzień szampon Petal Fresh winogronowy. Raz na kilka myć szampon leczniczy Pharmaceris, z SLS. Włosy łatwo mi się obciązają, robi się przyklap i ten szampon z SLS jest konieczny
Pierwsze O zazwyczaj Kallos Color. Drugie O, zamiennie: Garnier Żurawina, Petal Fresh Lavender, O'Herbal z lnem żeby było trochę protein.

Podczas drugiego O wgniatam odżywkę metodą squish to condish, potem na ociekające wodą włosy wgniatam pomarańczowy żel Syoss. Plopping przez 10-20 minut. Suszę naturalnie; związuję w ananasa i tak śpię. Rano muszę reanimować włosy używając rozwodnionego kallosa color i dokładam trochę żelu.

Moje pierwsze mycia to był tylko kallos color (bez szamponu) i o'herbal z lnem i fale były piękne. Kallos jednak obciążał mi skórę głowy i przerzuciłam się na szampon. Podejrzewam jeszcze obcięcie włosów, bo pozbyłam się dużo zniszczonych końców (jakieś 10cm), a one mogły bardziej falować. Może używam też za mało żelu i dlatego skręt nie chce się trzymać - wcześniej na długie włosy używałam go sporo więcej...
Daj foty.
Albo sa czyms przeciazone... gdybam tylko. Probowalas spac inaczej? mam na mysli ze moze ananas ci je rozprostowuje.
U mnie ani plopping ani ananas sie nie sprawdzaja. Po tych zabiegach wlosy nadaja sie tylko do ponownego mycia.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 15:22   #1241
Milla10
Przyczajenie
 
Avatar Milla10
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 7
Dot.: Niesforne, gęste, grube włosy

Ja mam włosy bardzo gęste no i jak bym umyła je rano, to bym musiała suszyć 3 h. Nawet kiedy się z mokrymi położę to i tak wstaję z wilgotnymi czasami
__________________
Jedyne, co prawdziwe to jest TU I TERAZ!
Milla10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-29, 12:04   #1242
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Ostatnio trafiłam na odżywkę Jojoba Oil z Nutrafix. Niby króciutki skład, no ja w tym składzie nic złego nie widzę, ale chciałam się upewnić, czy nadaje się ona do mycia kręconych włosów. A mianowicie ma ona: Aqua, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Isopropanol Citric Acid, Parfum, Sodium Bernzoate, Potassium Sorbate, Linalool


Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby zerknąć. Z góry dziękuję.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 09:57   #1243
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Zagubiona94Uważaj na przenawilzenie jeśli trzymasz tak długo olej panthenolem ☺ ja właśnie przez długie olejowanie z nawilżaczami się przenawilżyłam ostatnio znowu. Do do długiego trzymania protein - myślę że kilka razy może przejść bez szkoda ale na dluzsza metę można przeproteinowac. Ja bym nie ryzykowała jednak.

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2018-09-30 o 09:59
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 09:07   #1244
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Witajcie

W końcu znalazłam wątek dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-08, 08:09   #1245
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-12, 09:14   #1246
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez agu.s Pokaż wiadomość
Ostatnio trafiłam na odżywkę Jojoba Oil z Nutrafix. Niby króciutki skład, no ja w tym składzie nic złego nie widzę, ale chciałam się upewnić, czy nadaje się ona do mycia kręconych włosów. A mianowicie ma ona: Aqua, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Isopropanol Citric Acid, Parfum, Sodium Bernzoate, Potassium Sorbate, Linalool


Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby zerknąć. Z góry dziękuję.
Mozna sprobowac. Wprawdzie ten olej jojoba troche mi nie lezy ale nie jest wysoko w skladzie. Poza tym sklad calkiem niezly jest potencjal na fajne myjadlo.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-12, 11:59   #1247
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Mozna sprobowac. Wprawdzie ten olej jojoba troche mi nie lezy ale nie jest wysoko w skladzie. Poza tym sklad calkiem niezly jest potencjal na fajne myjadlo.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-14, 13:05   #1248
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cześć dziewczyny. Mam dlugie włosy o słabym skręcie, ktory podbijam spiąć w odpowiednio zwiniętych włosach. Tu nam pewien drobny problem. Wszelkie mini koczki, papiloty, gadżety do kręcenia sprawiają ze wyglądam śmiesznie idąc spać.
Śpię z facetem wiec nie chce go straszyć po nocach mini koczkami (robię ich cztery czy pięć - i same rozumiecie, nie wygląda to zbyt sexy XD, raczej odstraszajaco) czy papilotami - tym bardziej, że śpię tak codziennie, a nie od święta.
Macie jakieś fajne nocne fryzury które podbijają skręt włosów, a jednocześnie wyglądają estetycznie - może włosy kręcone na opaskę? jakies pomysły?

Edytowane przez PoPoo
Czas edycji: 2018-10-14 o 15:50
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-15, 09:47   #1249
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez agu.s Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Miałam tego Nutrafixa, warto spróbować naprawdę ale jest tam sporo pantenolu, mnie puszyło po tej odżywce (ale mnie każdy humektant puszy), u Ciebie może zadziałać ładnie i nawilżająco. Oprócz tego możesz jej użyć na przesuszoną skórę głowy, zrobić peeling na jej bazie - sporo zastosowań
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 09:55   #1250
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Otwieram nowy wątek pielęgnacyjny, ten zamykamy
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-16 09:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.