Poparzenie skóry twarzy po kremie do depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-12, 12:52   #1
Mariasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1

Poparzenie skóry twarzy po kremie do depilacji


Wczoraj wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy nałożyłam krem do depilacji twarzy i innych okolic 5 minutowy. Po 5 minutach zdjęłam krem z twarzy szpatułką. A skóra mocno czerwona, szypiąca. Szybko resztki zmyłam zimną wodą, i nałożyłam krem nivea (ten w niebieskim opakowaniu). Dziś już jest nowy dzień nie poszłam do szkoły z uwagi że moja twarz wygląda okropnie. Dziewczyny jestem załamana że nic nie będę mogła z tym zrobić i że zostaną mi jakieś blizny !! Proszę o pomoc co robić ? Jak to załagodzić ?
Mariasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 18:26   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Poparzenie skóry twarzy po kremie do depilacji

Bardziej prawdopodobne, że to uczulenie, a nie poparzenie. A nawet jeśli to poparzenie to dopiero te trzeciego stopnia (pierwszy - zaczerwienienie, drugi - bąble, trzeci i czwarty - martwica) pozostawiają blizny, a uwierz mi, że z oparzeniami trzeciego stopnia nie byłabyś w stanie funkcjonować.
Jeśli to alergia to powinno samo przejść skoro nie masz już styczności z substancją uczulającą. Cały proces można przyspieszyć lekami, ale przed ich zażyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Jeśli to faktycznie oparzenie (a skoro to tylko zaczerwienienie to pierwszego stopnia) to skóra zagoi się po kilku dniach.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 13:11   #3
endorfinka_basia
Przyczajenie
 
Avatar endorfinka_basia
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3
Dot.: Poparzenie skóry twarzy po kremie do depilacji

Zdecydowanie to jest uczulenie. Spróbuj zrobić sobie opatrunek z aloesu i smarować delikatnie oliwką. Nivea raczej nie pomoże, wg mnie to nawet nie jest jakiś dobry krem nawilżający. Niestety takie uczulenie może schodzić nawet tydzień. Następnym razem użyj na jakimś fragmencie ciała kremu zanim go nałożysz na twarz. Tak jest napisane nawet na opakowaniu
__________________
Czekolada, śledzie, gimnastyka i seks – to wszystko jest odpowiedzialne za wytwarzanie endorfin, wytwarzanych w ośrodkowym układzie nerwowym.
endorfinka_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-13 14:11:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.