Zagęszczać czy ścinać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 20:07   #1
stefang
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34

Zagęszczać czy ścinać?


Witam.
Otóż mam dosyć rzadkie i przyklapłe włosy.
Pamiętam jeszcze jak zapuszczałem, miałem dosłownie hełm na głowie, że tak to nazwę.
Otóż stosowałem już kilka razy jantar. Pojawiły się tzw. baby hair, ale włosy i tak są nadal przyklapłe.
Czytałem, że najlepsze są właśnie z Jantara, Rzepa, a najlepsze rezultaty dają niby ampułki z plancetą, czy to prawda?
Teraz mam dylemat.
Otóż czy będzie jakaś ogromna różnica jak zetnę włosy i zacznę zapuszczać je z wcierkami jak poprostu stosować wcierki i dbać o włosy?
Czy to w ogóle nie ma sensu?
Czytałem, że nie ma znaczenia, czy to włosy długie, czy krótkie tak samo wypadają. Więc moje włosy po prostu może są za cienkie, żeby przy dłuższych włosach nadal pozostał ten "hełm" ?
Dodam, że miałem kolege który, też miał długie przyklapłe włosy.
Ściął i z powrotem stały się sterczące i jak ma teraz krótkie to ma się wrażenie, że są dosyć mocno gęste.

Edytowane przez stefang
Czas edycji: 2015-06-23 o 20:08
stefang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 20:47   #2
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Zagęszczać czy ścinać?

Cytat:
Napisane przez stefang Pokaż wiadomość
Witam.
Otóż mam dosyć rzadkie i przyklapłe włosy.
Pamiętam jeszcze jak zapuszczałem, miałem dosłownie hełm na głowie, że tak to nazwę.
Otóż stosowałem już kilka razy jantar. Pojawiły się tzw. baby hair, ale włosy i tak są nadal przyklapłe.
Czytałem, że najlepsze są właśnie z Jantara, Rzepa, a najlepsze rezultaty dają niby ampułki z plancetą, czy to prawda?
Teraz mam dylemat.
Otóż czy będzie jakaś ogromna różnica jak zetnę włosy i zacznę zapuszczać je z wcierkami jak poprostu stosować wcierki i dbać o włosy?
Czy to w ogóle nie ma sensu?
Czytałem, że nie ma znaczenia, czy to włosy długie, czy krótkie tak samo wypadają. Więc moje włosy po prostu może są za cienkie, żeby przy dłuższych włosach nadal pozostał ten "hełm" ?
Dodam, że miałem kolege który, też miał długie przyklapłe włosy.
Ściął i z powrotem stały się sterczące i jak ma teraz krótkie to ma się wrażenie, że są dosyć mocno gęste.
To co opisujesz wydaje mi się "przylizem" spowodowanym długością i grawitacją lub nieodpowiednimi kosmetykami.

Zgaduję, że jako mężczyzna raczej nie męczyłeś włosów typowo kobiecymi zabiegami typu prostowanie, farbowanie itp. więc nie są nadmiernie zniszczone.

Jakich używasz kosmetyków do włosów? Jaki szampon (konkretnie), ewentualne odżywki? Czy masz skórę głowy problemową, przetłuszczająca się, czy raczej normalną?

Włosy po dużym cięciu praktycznie zawsze wyglądają na gęstsze (zostawiamy w końcu ich najzdrowsza część) i są uniesione u nasady co jeszcze potęguje ten efekt.

Jeśli genetycznie nie masz grubych i gęstych włosów to wcierki nie pomogą wiele, ale warto zawsze spróbować A co do cięcia w tej sytuacji...jest konieczne tylko przy zniszczonych włosach.

Skuteczności działania niestety Ci nie wywróżymy bo na każdego działa cos innego. Loteria Możesz tylko sprawdzac na sobie.

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2015-06-23 o 20:50
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 21:11   #3
stefang
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Zagęszczać czy ścinać?

Powiem tak.
Nie są zniszczone.
Mam problem z przetłuszczającymi się.
Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz, grawitacja.
Im miałem dłuższe tym bardziej statawały się przyklapłe.
Kosmetyków używam różnie.
Zazwyczaj jest to szampon + odżywka i co jakiś czas wcierka.
Będę musiał się zastanowić czy chcę ściąć, trochę mi ich by było szkoda, lubię je
Jak już bym chciał je ściąć to na pewno używałbym wcierek, bo przy krótkich włosach może to dać naprawdę niezły efekt zagęszczenia
Mam tylko pytanie.
Jak ścinać to na bardzo krótko i poczekać aż sobie odrosną i ściąć na docelową fryzurę, czy od razu na docelową?
Teoretycznie ścięcie na tzw. krótką pałe nie zagęsza włosów, ale dużo osób z mojej rodziny mówi, że wtedy wydają się grubsze i lepiej wyglądają.
Ogółem mam długie włosy bo podobają mi się i słucham metalu
Tak więc jeżeli miały by być krótkie to musi być to coś co nie wygląda (za przeproszeniem) "pedalsko".
Podoba mi się zaczes do tyłu coś w tym stylu:
http://i.prphotos.com/f/2873/ALO-062...--Arrivals.jpg
Dziękuję za pomoc.
Powiedzcie mi jeszcze, czy te ampułki na prawdę najlepiej działają?
Bo jak już bym ściął to bym używał tych ampułek a potem wcierki i co jakiś czas wracał do ampułek.
Ogółem mówiąc, krótkie włosy chyba zawsze będą zdrowe, nie da się ich chyba zniszczyć, są czesto podcinane.
Czy krótkie włosy wymagaja odżywek?
stefang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 22:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.