Skrócony akt urodzenia- jaki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-02, 11:22   #1
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 362
Question

Skrócony akt urodzenia- jaki?


Mam pytanie wizażanki. Chcielibyśmy z moim chłopakiem wziąć ślub cywilny i wiem że jest potrzebny skrócony akt urodzenia z USC i tu jest moje pytanie czy musi to być akt "świeżo" wydany z urzędu czy może być taki oryginalny też akt który mam w domu od dawna, zawsze mama go używała do kserowania gdy był on potrzebny do czegoś. Jak myślicie?
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 11:31   #2
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

to musi być świeży odpis aktu urodzenia
każde z Was musi sie udać do swojego USC, złożyć specjalny, wypełniony formularz i zapłacić chyba po 20 zł
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 11:35   #3
Titonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 232
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

[1=c9ce64032b34c03b38ca5eb a31819bbd4fc95b6e_5e77fc0 2437e3;23005151]Mam pytanie wizażanki. Chcielibyśmy z moim chłopakiem wziąć ślub cywilny i wiem że jest potrzebny skrócony akt urodzenia z USC i tu jest moje pytanie czy musi to być akt "świeżo" wydany z urzędu czy może być taki oryginalny też akt który mam w domu od dawna, zawsze mama go używała do kserowania gdy był on potrzebny do czegoś. Jak myślicie?[/QUOTE]

Tak musi to być jak to określiłaś świeży skrócony akt urodzenia z USC Taki papierek ma też ważność
Titonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 11:37   #4
Forget_me
Zakorzenienie
 
Avatar Forget_me
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Schrimm :)
Wiadomości: 19 516
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

[1=c9ce64032b34c03b38ca5eb a31819bbd4fc95b6e_5e77fc0 2437e3;23005151]Mam pytanie wizażanki. Chcielibyśmy z moim chłopakiem wziąć ślub cywilny i wiem że jest potrzebny skrócony akt urodzenia z USC i tu jest moje pytanie czy musi to być akt "świeżo" wydany z urzędu czy może być taki oryginalny też akt który mam w domu od dawna, zawsze mama go używała do kserowania gdy był on potrzebny do czegoś. Jak myślicie?[/QUOTE]


Akt urodzenia ma trzymiesięczna ważność Dlatego przed ślubem będziecie musieli odwiedzić USC
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
idiotów."
S. Lem
Forget_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 12:34   #5
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Jeśli bierzecie ślub w USC w którym jedno z Was było rejestrowane przy urodzeniu (i z tego urzędu pochodzi odpis urodzenia), to ta osoba nie musi przynosić/odbierać swojego aktu urodzenia bo mają ją w bazie.
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 12:42   #6
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 362
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

dzięki wielkie dziewczyny za odpowiedzi
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:32   #7
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez Forget_me Pokaż wiadomość
Akt urodzenia ma trzymiesięczna ważność Dlatego przed ślubem będziecie musieli odwiedzić USC
Ale jaki to jest bezsens... bo po 3 miesiącach nagle mi się data urodzenia zmieni?
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 18:51   #8
_Remedios
Zadomowienie
 
Avatar _Remedios
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 486
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez skimos Pokaż wiadomość
Ale jaki to jest bezsens... bo po 3 miesiącach nagle mi się data urodzenia zmieni?
Skimosku nie bezsens. Nie ma czegoś takiego jak ważność odpisu aktu urodzenia. Odpis jest ważny póki nic się na nim nie zmieni. Nieważne są tylko te, które zostały wydane na już unieważnionych drukach. Stary odpis do ślubu powinien być przyjęty, jeżeli wszystkie dane na nim są aktualne, czytelne, jeśli ma wszystkie ważne pieczątki i opłatę skarbową.
__________________
The show must go on...
_Remedios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 20:22   #9
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez _Remedios Pokaż wiadomość
Skimosku nie bezsens. Nie ma czegoś takiego jak ważność odpisu aktu urodzenia. Odpis jest ważny póki nic się na nim nie zmieni. Nieważne są tylko te, które zostały wydane na już unieważnionych drukach. Stary odpis do ślubu powinien być przyjęty, jeżeli wszystkie dane na nim są aktualne, czytelne, jeśli ma wszystkie ważne pieczątki i opłatę skarbową.
Brdura!
Na akcie urodzenia stwierdza się również zmiany w stanie cywilnym. "Świeży" jest potrzeby po to żeby stwierdzić czy dana osoba nie zawarła związku małżeńskiego. A skąd urzędnik ma wiedzieć czy nie zawarła, jeżeli akt jest sprzed 10 czy 20 lat?
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 10:20   #10
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

no i ten do ślubu powinien być opatrzony opłatą skarbową w wysokości 22 zł. Bez tego nie będzie przyjęty. I, jak już wspomniano, jeżeli bierzesz ślub w urzędzie, w którym było zgłoszone twoje urodzenie, to nie musisz wyciągać aktu, bo urząd zrobi to sam we własnym zakresie. Akt jest potrzeby, jeżeli pochodzi z innego urzędu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 10:28   #11
_Remedios
Zadomowienie
 
Avatar _Remedios
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 486
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Brdura!
Na akcie urodzenia stwierdza się również zmiany w stanie cywilnym. "Świeży" jest potrzeby po to żeby stwierdzić czy dana osoba nie zawarła związku małżeńskiego. A skąd urzędnik ma wiedzieć czy nie zawarła, jeżeli akt jest sprzed 10 czy 20 lat?
Na odpisie aktu urodzenia nie ma nic o tym, że zawarło się związek małżeński. Tak się składa, że pracuję w USC właśnie przy ślubach i na co dzień mam do czynienia z takimi odpisami, nie ma przepisu aby odrzucać te stare 10 czy 20 letnie.
__________________
The show must go on...
_Remedios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 10:39   #12
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Brdura!
Na akcie urodzenia stwierdza się również zmiany w stanie cywilnym. "Świeży" jest potrzeby po to żeby stwierdzić czy dana osoba nie zawarła związku małżeńskiego. A skąd urzędnik ma wiedzieć czy nie zawarła, jeżeli akt jest sprzed 10 czy 20 lat?
No bzdura!

Na akcie urodzenia są dane dotyczące urodzenia
To czy ktoś zawarł związek małżeński jest napisane w akcie zawarcia małżeństwa!!!
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 10:54   #13
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez ghola Pokaż wiadomość
No bzdura!

Na akcie urodzenia są dane dotyczące urodzenia
To czy ktoś zawarł związek małżeński jest napisane w akcie zawarcia małżeństwa!!!
dokładnie. Odpis aktu urodzenia nie zwiera danych o ślubie. Te są zawarte na odpisie aktu ślubu.
I wcale nie trzeba mieć aktu młodszego niż 3 m-ce. Jeżeli mamy taki odpis starszy, też może być.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 14:56   #14
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez _Remedios Pokaż wiadomość
Na odpisie aktu urodzenia nie ma nic o tym, że zawarło się związek małżeński. Tak się składa, że pracuję w USC właśnie przy ślubach i na co dzień mam do czynienia z takimi odpisami, nie ma przepisu aby odrzucać te stare 10 czy 20 letnie.
Świetnie, że pracujesz w USC. Na pewno masz wgląd do odpowiedniej ustawy, która stwierdza jaki odpis aktu urodzenia jest potrzebny.
Może podasz link do tej ustawy lub chociaż namiary na nią, to będziemy mieć jasność.
Może jest przepis żeby przyjmować każdy akt urodzenia... bo jak dotąd każdy napotkany w USC urzędnik jak mantrę powtarzał, że odpis ma być najwyżej sprzed 3 miesięcy z opłatą 22 zł.



Cytat:
Napisane przez ghola Pokaż wiadomość
No bzdura!

Na akcie urodzenia są dane dotyczące urodzenia
To czy ktoś zawarł związek małżeński jest napisane w akcie zawarcia małżeństwa!!!
Przed wydaniem aktu składasz wniosek o odpis skrócony aktu urodzenia do ślubu.
Do USC gdzie każdy z nas był zarejestrowany po urodzeniu, trafiają wszelkie informacje o zmianach w stanie cywilnym.
I urzędnik sprawdza, czy jesteś stanu wolnego.
Dlatego odpis aktu urodzenia musi być świeży. Inaczej można by brać ślub za ślubem.
A to czy ktoś zawarl związek małżeński jest w bazach danych, na podstawie których akty sa wydawane.


Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
dokładnie. Odpis aktu urodzenia nie zwiera danych o ślubie. Te są zawarte na odpisie aktu ślubu.
I wcale nie trzeba mieć aktu młodszego niż 3 m-ce. Jeżeli mamy taki odpis starszy, też może być.
Podaj mi proszę podstawę prawną, to chętnie przejdę się po zwrot niesłusznie zapłaconych 22 zł.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 19:15   #15
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Świetnie, że pracujesz w USC. Na pewno masz wgląd do odpowiedniej ustawy, która stwierdza jaki odpis aktu urodzenia jest potrzebny.
Może podasz link do tej ustawy lub chociaż namiary na nią, to będziemy mieć jasność.
Może jest przepis żeby przyjmować każdy akt urodzenia... bo jak dotąd każdy napotkany w USC urzędnik jak mantrę powtarzał, że odpis ma być najwyżej sprzed 3 miesięcy z opłatą 22 zł.





Przed wydaniem aktu składasz wniosek o odpis skrócony aktu urodzenia do ślubu.
Do USC gdzie każdy z nas był zarejestrowany po urodzeniu, trafiają wszelkie informacje o zmianach w stanie cywilnym.
I urzędnik sprawdza, czy jesteś stanu wolnego.
Dlatego odpis aktu urodzenia musi być świeży. Inaczej można by brać ślub za ślubem.
A to czy ktoś zawarl związek małżeński jest w bazach danych, na podstawie których akty sa wydawane.




Podaj mi proszę podstawę prawną, to chętnie przejdę się po zwrot niesłusznie zapłaconych 22 zł.
Odpis aktu urodzenia pobierany do przedłożenie urzędnikowi w celu zawarcia związku małżeńskiego musi być obarczony opłatą skarbową w kwocie 22 zł (skrócony). W Twoim przypadku chodzi nie o datę wystawienia odpisu, ale brak opłaty skarbowej. Opłata ta nie jest obowiązkowa do szeregu spraw, ale tu akurat musisz ją uiścić za pobierany odpis (przy pobieraniu podajesz powód, dla którego potrzebny Ci odpis). Proste.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 19:40   #16
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Świetnie, że pracujesz w USC. Na pewno masz wgląd do odpowiedniej ustawy, która stwierdza jaki odpis aktu urodzenia jest potrzebny.
Może podasz link do tej ustawy lub chociaż namiary na nią, to będziemy mieć jasność.
Może jest przepis żeby przyjmować każdy akt urodzenia... bo jak dotąd każdy napotkany w USC urzędnik jak mantrę powtarzał, że odpis ma być najwyżej sprzed 3 miesięcy z opłatą 22 zł.





Przed wydaniem aktu składasz wniosek o odpis skrócony aktu urodzenia do ślubu.
Do USC gdzie każdy z nas był zarejestrowany po urodzeniu, trafiają wszelkie informacje o zmianach w stanie cywilnym.
I urzędnik sprawdza, czy jesteś stanu wolnego.
Dlatego odpis aktu urodzenia musi być świeży. Inaczej można by brać ślub za ślubem.
A to czy ktoś zawarl związek małżeński jest w bazach danych, na podstawie których akty sa wydawane.




Podaj mi proszę podstawę prawną, to chętnie przejdę się po zwrot niesłusznie zapłaconych 22 zł.
Powtarzamy jak mantrę - w akcie urodzenia nie ma prawa być nic o zawarciu małżeństwa, więc akt urodzenia nie musi być świeży.

Podstawą prawną na którą się powołuję jest Ustawa - Prawo o aktach stanu cywilnego z dnia 29 września 1986
__________________
Nigdzie nie kupisz szczęścia, miłość daje je gratis
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 08:23   #17
_Remedios
Zadomowienie
 
Avatar _Remedios
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 486
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Art. 54.
1. Osoba zamierzająca zawrzeć małżeństwo jest obowiązana:
1) przedstawić dokument stwierdzający tożsamość oraz złożyć odpis skrócony
aktu urodzenia, a także dowód ustania lub unieważnienia małżeństwa, jeżeli
pozostawała poprzednio w związku małżeńskim, albo nieistnienia małżeństwa,
jeżeli postępowanie o ustalenie nieistnienia małżeństwa toczyło się
wobec tej osoby;
2) złożyć pisemne zapewnienie, że nie wie o istnieniu okoliczności wyłączających
zawarcie małżeństwa;
3) złożyć zezwolenie na zawarcie małżeństwa, jeżeli tego wymagają przepisy
Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
2. Osoba, o której mowa w ust. 1, nie składa odpisu skróconego aktu stanu cywilnego,
jeżeli został on sporządzony w urzędzie stanu cywilnego, w którym nastąpi
sporządzenie aktu małżeństwa.
3. W razie gdy oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński ma zostać złożone
przez pełnomocnika, jest on obowiązany złożyć kierownikowi urzędu stanu cywilnego
stosowne pełnomocnictwo.
tyle w temacie. Prawo o aktach stanu cywilnego ustawa z 29.09.1986
__________________
The show must go on...
_Remedios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 07:50   #18
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez agnes99 Pokaż wiadomość
to musi być świeży odpis aktu urodzenia
każde z Was musi sie udać do swojego USC, złożyć specjalny, wypełniony formularz i zapłacić chyba po 20 zł
ale teraz sie nie płaci za wydanie aktu urodzenia!!!!

no chyba że sie coś zmieniło od 2 miesięcy, jak ja go wybierałam!!!!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:52   #19
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
ale teraz sie nie płaci za wydanie aktu urodzenia!!!!

no chyba że sie coś zmieniło od 2 miesięcy, jak ja go wybierałam!!!!
Płaci skrócony odpis aktu urodzenia do przedłożenia urzędnikowi w celu zawarcia związku małżeńskiego jest płatny 22 zł.
Podstawa: Ustawa z 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006r., Nr 225, poz.1635).
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 21:10   #20
goplaneczka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 72
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

akt urodzenia to debilizm jak dla mnie- urzędnicy mają dostęp do bazy danych, w której taki dostarczony przez nas akt urodzenia sprawdzają- czy to nie jest chore? wystarczyłoby im podać pesel albo dowód osobisty do sprawdzenia i po sprawie...
aby nie płacić opłaty wystarczy na podaniu o akt zaznaczyć, że jest on potrzebny do spraw emerytalno-rentowych- wtedy jest za darmo, a gwarantuję wam, że nikt tego nie sprawdza.
goplaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 14:49   #21
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez goplaneczka Pokaż wiadomość
aby nie płacić opłaty wystarczy na podaniu o akt zaznaczyć, że jest on potrzebny do spraw emerytalno-rentowych- wtedy jest za darmo, a gwarantuję wam, że nikt tego nie sprawdza.
cwaniactwo nie zawsze popłaca. Dokument owszem, otrzymamy, ale urzędnik USC przyjmujący dokumenty do ślubu ma obowiązek sprawdzić, czy jest adnotacja o opłacie. Jeśli nie, to odeśle młodych z poleceniem przyniesienia mu odpisu z opłatą. Takie są przepisy, ja myślę, że dla 22 zł nie warto cwaniakować...

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2010-11-07 o 14:51
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 12:45   #22
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez goplaneczka Pokaż wiadomość
akt urodzenia to debilizm jak dla mnie- urzędnicy mają dostęp do bazy danych, w której taki dostarczony przez nas akt urodzenia sprawdzają- czy to nie jest chore? wystarczyłoby im podać pesel albo dowód osobisty do sprawdzenia i po sprawie...
aby nie płacić opłaty wystarczy na podaniu o akt zaznaczyć, że jest on potrzebny do spraw emerytalno-rentowych- wtedy jest za darmo, a gwarantuję wam, że nikt tego nie sprawdza.
a jednak kiedy my odwiedziliśmy USC pierwszym pytaniem było czy akt jest opłacony(wzrok pani padł na pieczątkę) i czy jesteśmy gotowi na opłatę skarbową....gwarantuję, że każdy urzędnik to sprawdza!
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 18:15   #23
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Odświeżam wątek. To jak to w końcu jest z tym skróconym odpisem aktu urodzenia? Jak długo jest ważny? W internecie znalazłam wiele sprzecznych informacji - jedni twierdzą, że jest ważny bezterminowo, inni że 3 miesiące...
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:20   #24
turkusowa_poziomka
Raczkowanie
 
Avatar turkusowa_poziomka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 228
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Cytat:
Napisane przez wiewioora83 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek. To jak to w końcu jest z tym skróconym odpisem aktu urodzenia? Jak długo jest ważny? W internecie znalazłam wiele sprzecznych informacji - jedni twierdzą, że jest ważny bezterminowo, inni że 3 miesiące...
Z tego co wiem to taki akt ogólnie jest ważny bezterminowo, natomiast ten branu w celu zawarcia zwiazku malzenskiego - 3 miesiące. Ale to tylko moje takie wnioski, nie potwierdzone przez nikogo kto się na tym zna, więc mogę się mylić.
__________________
"Niedojrzała miłość mówi: kocham cię ponieważ cię potrzebuję, dojrzała: potrzebuję cię ponieważ cię kocham"

06.06.2008

26.07.2014
turkusowa_poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 22:22   #25
malwora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Skrócony akt urodzenia- jaki?

Jeżeli oboje mieszkamy od urodzenia w tym samym mieście i bierzemy w nim ślub to też musimy dostarczać skrócony akt urodzenia??
malwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.