bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-12, 15:07   #1
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269

bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku


Witam!
Pierwszy raz w życiu kochałam się tak ostro i tak długo (ok. godziny), następny dzień po stosunku moje wargi sromowe mniejsze były strasznie opuchnięte, co utrudniało mi strasznie chodzenie, a o jakimkolwiek podmywaniu i podcieraniu nie było mowy. Trzyma mnie to już drugi dzień, doszło pieczenie, swędzenie i kremowo-brązowa wydzielina. Dodam, że zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i jestem w połowie pierwszego opakowania. Czy to może być grzybica? I właściwie od czego, skoro zarówno ja jak i partner dbamy o higienę.
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 15:26   #2
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Tak, to mogą być początki grzybicy. Urwisku zapamiętaj, że grzybica nie tylko bierze się z braku higieny! Często jest nazywana "chorobą czystych kobiet", bo podmywając się często, wypłukujesz dobre bakterie i pałeczki kwasu mlekowego. Można się zarazić przez używanie wspólnych ręczników, przez niewłaściwe nawyki higieniczne czyli niewystarczającą higienę w czasie miesiączki, ale też właśnie nadmierne podmywanie się, irygacje pochwy, czy używanie silnego mydła bakteriobójczego o silnym zasadowym odczynie. Siedliskiem bakterii i grzybów są także łazienki publiczne, basen, sauna. Grzybicy sprzyja noszenie bielizny z syntetycznego materiału, noszenie obcisłych spodni, noszenie stringów.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 07:40   #3
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

A co jeśli nie mogę włożyć tabletki do pochwy? Wchodzi ona na 2 centymetry a dalej się nie da, czuję jakby moja pochwa była zrośnięta.
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 11:38   #4
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Idz do ginekologa koniecznie, chyba że chcesz się męczyć.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 17:55   #5
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Jakiej tabletki nie możesz włożyć do pochwy???
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:33   #6
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Powiedziałabym raczej, że masz bakteryjne zapalenie pochwy i sromu. Grzybica ma jedną bardzo charakterystyczną cechę- serowata ,biała wydzielina z pochwy. Idź do ginekologa.
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 22:01   #7
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Powiedziałabym raczej, że masz bakteryjne zapalenie pochwy i sromu. Grzybica ma jedną bardzo charakterystyczną cechę- serowata ,biała wydzielina z pochwy. Idź do ginekologa.
Różnie to bywa. Za pierwszym razem, gdy zachorowałam, to wydzielina się pojawiła, ale gdy ponad rok później grzybica wróciła, odczuwałam tylko swędzenie (ginekolog dał mi skierowanie na czystość pochwy, bo twierdził, że jak nie ma serowatych upławów, to pewnie rzęsistek, a tu bach i grzyb)
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 22:29   #8
tajemnicza001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

ale wy piep**szycie , czasami od zbyt intensywnego stosunku puchna wargi !!! co wy myslicie ze nasza delikatna pochwa jest przystosowana do ostrego pukanka trwajacego z godz? napewno nie !! ja tak mialam raz tyllko i nic nie robilam..pollozylam sie spac a rano tylko troche czulam je ale nie bylo opuchlizny to byll moj ostatni dzien okresu..ajak wiemy ..w te dni siany pochwy sa wrazlliwsze..wszystko zalezy wlasnie od cyklu i nawilzenia, dlatego czasem ostry seks powoduje opuchniecia i podraznienia a czasami nie
tajemnicza001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 12:18   #9
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

tak czasem tak jest, myslalam że to normalne


a jak bierzesz tabletki to tymbardziej, to nie juz to samo nawilzenie co kiedys. czasem tak jest ze nawet sie podmyc nie mozna wieczorem, po jakies ostrzejszej i dluzszej akcji,..



a grzybicy nie musza towazyszyc serowate uplawy to bzdura.

a co do higieny...grzybica wcale nie musisz się od kogos czy od czego zarazać, bakterie normalnie zjadają grzyby ktore są w pochwie, jesli masz zaburzoną florę bakteryjną to grzyby mają okazję się namnożyć
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-05-28 o 12:21
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 14:08   #10
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Cytat:
Napisane przez tajemnicza001 Pokaż wiadomość
ale wy piep**szycie , czasami od zbyt intensywnego stosunku puchna wargi !!! co wy myslicie ze nasza delikatna pochwa jest przystosowana do ostrego pukanka trwajacego z godz? napewno nie !! ja tak mialam raz tyllko i nic nie robilam..pollozylam sie spac a rano tylko troche czulam je ale nie bylo opuchlizny to byll moj ostatni dzien okresu..ajak wiemy ..w te dni siany pochwy sa wrazlliwsze..wszystko zalezy wlasnie od cyklu i nawilzenia, dlatego czasem ostry seks powoduje opuchniecia i podraznienia a czasami nie
zgadziam sie!! nie straszcie dziewczyny grzybicą bo nie musi ona być ! do autorki: nie przejmuj sie delikatnie sie podmywaj ipoczekaj pare dni jak nie przejdzie to idź do gina i nie berz rzadnych leków bez porozumienia z lekarzem globulki dopochwowe niby nie szkodzą ale nigdy nic nie wiadomo.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:02   #11
Inna92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku!!!! ---> kolejny problem ;(

Mam pewnien problem.ostatnio po stosunku z chlopakiem zauwazylam ze moja cipka zaczyna puchnac.....nie wiem co to jest ale jest to bolesne i nie przyjemnie wyglada.Prosze o pomoc poniewaz czerpie coraz mniejsza przyjemnosc ze zblizen.. ;(((
Inna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 18:24   #12
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku!!!! ---> kolejny problem ;(

to się pojawiło niedawno czy od zawsze po każdym stosunku z tym konkretnym chłopakiem? bo to zależy, bo może być alergia ale równie dobrze może być infekcja.
w przypadkach takich jak wyżej dziewczyna miała, dobrze się sprawdza przemywanie warg sromowych roztworem tantum rosa lub naparem ziołowym, posmarowanie delikatnym kremem (np. alantanem), no i łykanie probiotyków dla kobiet. w Twoim przypadku też to może pomóc, aczkolwiek zawsze trzeba pójść do ginekologa, nich wykluczy infekcję - jeśli to nie infekcja, to trzeba by się przejść do alergologa/dermatologa chyba.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 05:40   #13
Inna92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku!!!! ---> kolejny problem ;(

wczesnniej tak mi sie nie zdazalo. Jestem ze swoim chlopakiem juz prawie rok czase a problemy zaczely sie od jakis 2 tyg ;(((
Inna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 09:52   #14
Korr123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Hej Mam problem;/ wczoraj po stosunku z moim chłopakiem jak doszłam do domu zauważyłam mocno spuchniete wargi sromowe Dziś niby wydają się mniejsze ale boje się ze opuchlizna nie zejdzie Pierwszy raz mam takie coś i się przeraziłam .
Korr123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 09:57   #15
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Przyczyną może być zbyt ostra forma stosunku bądź podrażnienie. Podmywaj się delikatnym płynem do higieny intymnej, noś bawełniane majtki. Po dwóch - trzech dniach problem powinien minąć.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 12:58   #16
Korr123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Dziękuję za odpowiedz
Korr123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:20   #17
aguska_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Ja tez tak mam taki problem.. przeważnie wtedy gdy mam sucho to jest strasznie denerwujące.. mam iść z tym do lekarza,jak myślicie??? z góry dzięki za odp.
aguska_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 01:06   #18
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: bolące spuchniete wargi sromowe po stosunku

Cytat:
Napisane przez aguska_19 Pokaż wiadomość
Ja tez tak mam taki problem.. przeważnie wtedy gdy mam sucho to jest strasznie denerwujące.. mam iść z tym do lekarza,jak myślicie??? z góry dzięki za odp.
kup sobie lubrykant w aptece (np. feminum, KY) i używaj tuż przed stosunkiem. Jak nie pomoże to do lekarza
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.