Na ile zdrowa jest zmywarka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 13:58   #1
Rowanberry tree
Raczkowanie
 
Avatar Rowanberry tree
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57

Na ile zdrowa jest zmywarka?


Jestem posiadaczką zmywarki. Według mnie osoba, która wynalazła to urządzenie od razu powinna dostać Nobla - oszczędza nam pieniadze, czas i jeszcze robi za nas coś, czego zazwyczaj niecierpimy. Cud, nie maszyna... jednak od pewnego czasu zastanawia mnie, na ile zmywanie w zmywarce jest zdrowe? Myjąc ręcznie używamy jednego tylko płynu do naczyń, tutaj natomiast musimy zaaplikować wielofunkcyjny detergent, nasypać odpowiednia ilość soli zmiękczającej wodę, no i nie wolno zapomnieć o płynie nabłyszczającym...

Jak myślicie, czy zmywarkowe mycie nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie?
__________________
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach...

Edytowane przez Rowanberry tree
Czas edycji: 2009-10-13 o 14:01
Rowanberry tree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 14:26   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez Rowanberry tree Pokaż wiadomość
Myjąc ręcznie używamy jednego tylko płynu do naczyń, tutaj natomiast musimy zaaplikować wielofunkcyjny detergent,
A czym się różni skład płynu do naczyń od składu wielofunkcyjnego detergentu ?

Poza tym nie wiem jak u Ciebie, ale moja zmywarka zmywa wodą te detergenty z naczynia. Nie muszę jeść z pianą.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-10-13 o 14:30
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 19:32   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

W nosie to mam a na cos umrzec trzeba ,liczy sie tylko to ze nie musze tego robic ręcznie

A na powaznie nigdy sie nad tym nie zastanawialam i nie spotkalam sie z opiniami aby bylo to jakies zagrożenie dla zdrowia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 20:23   #4
anexxa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 103
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez Rowanberry tree Pokaż wiadomość
Myjąc ręcznie używamy jednego tylko płynu do naczyń, tutaj natomiast musimy zaaplikować wielofunkcyjny detergent, nasypać odpowiednia ilość soli zmiękczającej wodę, no i nie wolno zapomnieć o płynie nabłyszczającym...
Musimy? Kupuję cokolwiek, tj. akurat Somat w największym możliwym opakowaniu, jakie jest, nie dosypuję żadnych soli ani nabłyszczaczy - tabletki mają to same w sobie, a kolejne wersje 5w1, 6w1 i 7w1 to tylko stary jak świat sposób na wyciągnięcie pieniędzy, które w zasadzie można zaoszczędzić. Zmywarka się nie psuje odpukać, a jest to podobno beznadziejne według obiegowych opinii Candy - no, ale takie mądrości padają z ust ludzi, którzy mówią też o tym, jakie to kiepskie są samochody na F.

I płyn do naczyń, i tabletki przechodzą rygorystyczne testy. Odnoszę wrażenie, że zmywarka to amerykańska technologia, a tam raczej nikt nie chciałby procesu, jeśli jakiejś pani domu wyrośnie druga głowa od detergentu albo mąż jej zaświeci.

Alternatywą byłoby mycie w sposób naturalny - ale nie wiem prawdę mówiąc, jaki to jest. Gorąca woda i drapak? Jakaś forma korzenia mydlnicy? Albo się lubi postęp i korzysta z dobrodziejstw cywilizacji, albo trzeba szukać własnej drogi, ale po co szukać problemów tam, gdzie ich nie ma?
anexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:25   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Tylko, że goraca woda to:
1 straty wody pitnej
2. zuzycie paliwa do podgrzania wody

__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 21:57   #6
kayenne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Myślę, że takie zastanawianie się nad tym czy zmywarki sa zdrowe czy nie (a jeśli juz są to na ile) to trochę szukanie dziury w całym. Można dumać ile jest chemii w chemii (detergentach), ale jak dla mnie to zarówno płyny do naczyń, jak i tabletki do zmywarek mają jej w sobie sporo. W takim świecie żyjemy :/ Ja na zmywarkę bym się nie zdecydowała z innych względów niż te zdrowotne, obawiałabym się o rachunki za zużycie energii.
kayenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 23:01   #7
radi33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez anexxa Pokaż wiadomość
Musimy? Kupuję cokolwiek, tj. akurat Somat w największym możliwym opakowaniu, jakie jest, nie dosypuję żadnych soli ani nabłyszczaczy - tabletki mają to same w sobie, a kolejne wersje 5w1, 6w1 i 7w1 to tylko stary jak świat sposób na wyciągnięcie pieniędzy, które w zasadzie można zaoszczędzić. Zmywarka się nie psuje odpukać, a jest to podobno beznadziejne według obiegowych opinii Candy - no, ale takie mądrości padają z ust ludzi, którzy mówią też o tym, jakie to kiepskie są samochody na F.
Rezygnacji z soli nie polecam, bo złoże jonowymienne zawali się wapniem i innymi minerałami.
radi33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 08:49   #8
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko, że goraca woda to:
1 straty wody pitnej
2. zuzycie paliwa do podgrzania wody


no ale to chyba tak samo wychodzi w przypadku zmywarki i mycia ręcznego? tzn wody do zmywarki na pewno mniej...
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:50   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez kayenne Pokaż wiadomość
Ja na zmywarkę bym się nie zdecydowała z innych względów niż te zdrowotne, obawiałabym się o rachunki za zużycie energii.
Nie słusznie zupełnie a oszczędza się jednocześnie na wodzie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:43   #10
promyczek24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 33
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez Rowanberry tree Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy zmywarkowe mycie nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie?
Nie tyle zmywarkowe mycie co syfiasta woda może negatywnie wpływać na nasze zdrowie, metale ciężkie zawarte w wodzie rurowej pomieszane z detergentami tworzą groźną mieszankę!
promyczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 22:41   #11
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

U mnie był taki efekt, że w umytych filiżankach na powierzchni płynu, np. herbaty, tworzyły się bąbelki- sądzę,że te detergenty nie do końca się spłukują; nastawiłam zużycie nabłyszczacza na minimum (było średnie) i jest lepiej.
A jeśli zostanie woda na odwróconym dnie filiżanki, to po wyschnięciu zostaje jakby biały pyłek- używałam już wszystkich preparatów, to samo. Mam tylko nadzieję, że jeśli woda spłynie z wnętrza naczyń, to nie zjadam tego osadu.
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 07:13   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez aldi1174 Pokaż wiadomość
U mnie był taki efekt, że w umytych filiżankach na powierzchni płynu, np. herbaty, tworzyły się bąbelki- sądzę,że te detergenty nie do końca się spłukują; nastawiłam zużycie nabłyszczacza na minimum (było średnie) i jest lepiej.
A jeśli zostanie woda na odwróconym dnie filiżanki, to po wyschnięciu zostaje jakby biały pyłek- używałam już wszystkich preparatów, to samo. Mam tylko nadzieję, że jeśli woda spłynie z wnętrza naczyń, to nie zjadam tego osadu.
dlatego ja uzywam tabletek bo nie umialabym odpowiednio dozowac calej chemi osobno.

co to moglo byc ? niska temp. i sie chemia nie rozupuszczala,nie spłukiwała.

Zawsze uzywalam calgonit 3 w1 potem zmienilam zmywarkę i na sztućcach zostawal taki bialy osad ,wyjmujac je ze zmywarki musiałam wytrzec w ręcznik ,zmienilam tabletki na tablteki z Lidla i osad zniknął.
40 tabletek kosztuje obecnie w promocji 12 zł ,normalna cena to 17.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 07:31   #13
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

ogólnie mówiąc myjąc naczynia osadzamy na nich jakiś płyn czy tam proszek... nabłyszczacze to coś co ma osiąść na np. kieliszku... faktycznie zmywarka cud dla kobiety ale uważam że nie do końca jest tak bezpieczny jak pranie ręczne... bo myjąc ręcznie przeważnie używałyśmy jednego płynu i się szorowało płukało... i tyle.. tam to już kosmos...
ja jako że mam uczulenie na chemie zwłaszcza w spożywce wiec po prostu przecieram szmatką każdy talerzyk czy tam inną pierdołę...
z zmywarki nie zrezygnuje.. jak na razie wole przecierać szmatką do końca życia wszystkie naczynia....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 09:26   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez Rowanberry tree Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką zmywarki. Według mnie osoba, która wynalazła to urządzenie od razu powinna dostać Nobla - oszczędza nam pieniadze, czas i jeszcze robi za nas coś, czego zazwyczaj niecierpimy. Cud, nie maszyna...
Zgadzam się prawie ze wszystkim, kocham moją zmywarkę, tylko nijak nie potrafię pojąć, jak Wam wychodzi że korzystanie ze zmywarki jest tańsze od mycia "ręcznego"?
No mnie wychodzi odwrotnie bo: wody może i mniej, ale woda jest tania. Natomiast sama zmywarka, prąd, środki czyszczące są w sumie duuuużo droższe i w ogólnym rozrachunku wychodzi jednak drożej.

Co do zdrowości zmywarki- mam w domu alergika (alergie pokarmowe) i bardzo uwaznie obserwowałam, jak alergia zareaguje na zmianę sposobu zmywania, czy środki myjace+ nabłyszczacze zaostrzą alergię(uzywam Calgonitu, Somatu i czegos tam jeszcze- nie pamiętam).
Nic takiego nie nastąpiło.
Więc podejrzewam ze jak tej mojej "chodzącej alergi" nie podrazniło, to nie jest źle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2009-10-23 o 09:27
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 21:55   #15
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zgadzam się prawie ze wszystkim, kocham moją zmywarkę, tylko nijak nie potrafię pojąć, jak Wam wychodzi że korzystanie ze zmywarki jest tańsze od mycia "ręcznego"?
No mnie wychodzi odwrotnie bo: wody może i mniej, ale woda jest tania. Natomiast sama zmywarka, prąd, środki czyszczące są w sumie duuuużo droższe i w ogólnym rozrachunku wychodzi jednak drożej.
Hm.. mi wyszło zupełnie odwrotnie. Zmywarkę nastawiam co drugi dzień, wszelkie detergenty kupiłam w promocji. Zużycie wody naprawdę mi spadło, kupiłam zmywarkę o klasie A+, więc na rachunku za prąd nie ma aż takiego skoku. Przecież zmywając ręcznie zużywamy mega dużo wody(9l na minutę) i energii też- podgrzanie wody. Nie wspomnę o zmarnowanym czasie. Jestem alergiczką i mam delikatną skórę, więc musiałam zainwestować w lepsze kremy do rąk i odżywki do paznokci(na rękawiczki gumowe też jestem uczulona). Kocham moją zmywarkę, były to najlepiej zainwestowane pieniądze w moje mieszkanie.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 15:50   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Hm.. mi wyszło zupełnie odwrotnie. Zmywarkę nastawiam co drugi dzień, wszelkie detergenty kupiłam w promocji. Zużycie wody naprawdę mi spadło, kupiłam zmywarkę o klasie A+, więc na rachunku za prąd nie ma aż takiego skoku. Przecież zmywając ręcznie zużywamy mega dużo wody(9l na minutę) i energii też- podgrzanie wody. Nie wspomnę o zmarnowanym czasie. Jestem alergiczką i mam delikatną skórę, więc musiałam zainwestować w lepsze kremy do rąk i odżywki do paznokci(na rękawiczki gumowe też jestem uczulona). Kocham moją zmywarkę, były to najlepiej zainwestowane pieniądze w moje mieszkanie.
Moja tez jest A+, ale chodzi 2 razy dziennie -krótkie mycia. te bardziej intensywne /dłuższe włączam sporadycznie.. Chemię do niej kupuję też jak najtaniej. A mimo to, widzę po rachunkach za prąd i za chemię, że wychodzi mi sporo drożej.
Natomiast jak wspominałam- woda jest w tym najtańsza, nawet ta ciepła.
Używam bo wygodnie, ale taniej mi nijak nie wychodzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 21:43   #17
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Na ile zdrowa jest zmywarka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dlatego ja uzywam tabletek bo nie umialabym odpowiednio dozowac calej chemi osobno.

co to moglo byc ? niska temp. i sie chemia nie rozupuszczala,nie spłukiwała.

Zawsze uzywalam calgonit 3 w1 potem zmienilam zmywarkę i na sztućcach zostawal taki bialy osad ,wyjmujac je ze zmywarki musiałam wytrzec w ręcznik ,zmienilam tabletki na tablteki z Lidla i osad zniknął.
40 tabletek kosztuje obecnie w promocji 12 zł ,normalna cena to 17.
To nie kwestia niskiej temperatury, bo ja używam zawsze programu 65 st. C.
Ostatnio używam proszku i są zdecydowanie lepsze efekty mycia, zwłaszcza jeśli chodzi o stalowe naczynia- garnki, rondle.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2009-10-25 o 21:45
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.