Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 06:51   #1021
Divajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej Dziewczyny, czy filtry La Roche Posay Anthelios 50+ i Bioderma Photoderm 50+ wchodzą w grę? nie wiedziałam ich na liście zbiorczej...
Divajn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 07:29   #1022
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
W aptekach jest, widziałam np. w Euroaptece.
Taka XL butla jest też w wersji dziecięcej i w spf 30.
http://allegro.pl/la-roche-anthelios...172188302.html

ps Chyba sobie to ,,Family" sama wymyśliłam
O, rzeczywiście się opłaca
Dziękuję


A jest też wersja dla dzieci http://allegro.pl/la-roche-anthelios...188010474.html
Która lepsza?

Edytowane przez 201606240916
Czas edycji: 2013-04-26 o 08:14
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 07:48   #1023
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Wygląda bardzo dobrze Najważniejsze że ma dwa Tinosorby, więc jest stabilny pod kątem uvb i uva. Ma Parsol, ale stabilizowany i octocrylenem i Tinosorbami, więc nie przejmowałabym się makijażem.I najprawdopodobniej nie będzie zbytnio bielił. I nie ma alkoholu, a ma glicerynę. Naprawdę warto spróbować.
Dasz radę jakieś zdjęcie wkleić?
Ja się skusiłam na ten Oriflame Bioclinic Active Defence Shield Day SPF 45 w ciemno na allegro (cena 33 zł bez pudełka, lub 36 zł w pudełeczku):
http://allegro.pl/listing/listing.ph...wo%C5%9B%C4%87
Jak dotrze - zdam relację

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2013-04-27 o 11:05
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 15:48   #1024
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
a mogę używac flavo c cały czas czy sa jakies przeciwwskazania?
Flavo C jest świetne, nadaje się do używania cały rok. Jedynie czasem duże stężenie może podrażnić. Ja miałam drobne podrażnienie przy Retinie- A, wtedy uważam i rzadziej stosuję. Ale poza tym to bardzo lubię ten kosmetyk. W ogóle jestem ciekawa jakie jakie macie sprawdzone kosmetyki z antyoksydantami, oprócz wit. c?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Antyoksydanty to temat na inny wątek.

Witaminę C stosuje się na poczatku tydzień codziennie a potem wystarczy co 2, 3 dni tylko - ponieważ kumuluje się w skórze.
dziekuję wam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 16:25   #1025
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
O, rzeczywiście się opłaca
Dziękuję


A jest też wersja dla dzieci http://allegro.pl/la-roche-anthelios...188010474.html
Która lepsza?
Nie wiem, aż tak nie analizuję składu. Dziecięca ma wyżej w składzie filtr mineralny, może bardziej bielić.Obie są bez parabenów.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 17:05   #1026
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny
czy któraś mądra osoba z tego forum może mi powiedzieć czy to możliwe żeby filtr vichy zapchał pory?
o własnie ta emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
Tyle dobrego o nim poczytałam, radosnie pobieglam po niego do apteki juz pod koniec zimy i sumiennie codziennie uzywalam na serum flavo C z BU. U mnie nie wchłaniał się do matu, tak jak niektóre dziewczyny piszą, ale w porównaniu z tymi wszystkimi innymi tłuściochami wypada o niebo lepiej. Delikatne nakładałam na niego podkład z Annabelle minerals i puder bambusowy anty UV. Używanie filtrów nie należy do przyjemności i ciężko oczekiwać że krem będzie super niewidoczny i niewyczuwalny, ale z tego byłam nawet zadowolona. Do momentu aż któregoś pięknego dnia spojrzałam w lustro a moja twarz usiana była krostami, calutki nos, broda, skronie w wypryskach, nawet na policzku tuz pod okiem znalazlo sie kilka zaskórników zamknietych. Od dawna zmagam sie z tradzikem dlatego bardzo uważam co nakładam na swoją twarz. Zawsze coś tam sie na niej pojawia nawet jesli bardzo uważam na skady. Tolerowalam jakies drobne niespodzianki tu i tam ale teraz zauwazyłam ze moja cera wyglada jakby cos naprawde nieźle jej zaszkodzilo. Czy jest jakaś szansa ze to własnie przez filtr?
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C
filtr Vichy
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

Nie mam pojecia na co tak negatywnie mogla moja skóra zareagować, wrzucilam mojego głównego podejrzanego Vichy na cosdna.com i nie znalazalam niczego co mogłoby sie przyczynić do tej twarzowej masakry. Zawsze wycieram twarz w jednorazowe reczniki, myje pedzelki do makijazu codziennie. Chyba że winowajca jest żel hialuronowy który zdażyło sie ze czasem nie leżał w lodówce. Może w nim sie rozmnożyła jakas nieprzyjacielka gwardia bakteri która nieswiadomie wsmarowywalam w twarz? Mieszam z nim serum lemon i serum flavo C żeby tak sie nie lepiło na twarzy. Sama juz nie wiem...
Może któraś z Was ma jakis pomysł?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 19:18   #1027
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

sprawdziłam dzisiaj ile kosztuje Vichy Capital Solei matujący w SuperPharmie w promocji- 43 zł z groszami w końcu nie wiem czemu, ale się rozmyśliłam i nie kupiłam... :P
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 19:30   #1028
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mnie Vichy zapchało strasznie - do tego wyczuwam w nim mocno alkohol czego moja skóra nie toleruje.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 20:10   #1029
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

maruda80 popraw mnie jeśli się mylę, ale jakoś nie widzę tam alcohol denat. w składzie... też własnie zwracam na to uwage bo do kompletu mam wrażliwą naczynkową skórę
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 20:15   #1030
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
maruda80 popraw mnie jeśli się mylę, ale jakoś nie widzę tam alcohol denat. w składzie... też własnie zwracam na to uwage bo do kompletu mam wrażliwą naczynkową skórę

Ja uzywałam tego filtru rok temu może coś teraz już w składzie zmienili...

Skład: Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15 Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate, Phenoxyethanol, Poterium Officinale roqt Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale roqt Extract / Ginger roqt Extract (2012)


__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 20:23   #1031
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Ja uzywałam tego filtru rok temu może coś teraz już w składzie zmienili...
skład ten sam tylko wydaje mi sie ze stearyl alcohol nie ma działania drażniąco wysuszającego tylko natłuszaczajce
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 20:58   #1032
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
skład ten sam tylko wydaje mi sie ze stearyl alcohol nie ma działania drażniąco wysuszającego tylko natłuszaczajce
I nie powoduje, że kosmetyk ,,pachnie" alkoholem

Są alkohole i alkohole
Problematyczny może być tylko Alkohol denat. lub Alkohol (solo).
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 21:05   #1033
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ineso a co sądzisz o możliwościach zapychania przez ten krem?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 09:19   #1034
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zapychanie to sprawa bardzo indywidualna - każdego może co innego. Twój obszerny post to raczej na wątek pielęgnacyjny biochemiczek, a nie tutaj.
Jeżeli stosujesz X kosmetyków stale i jest ok, i w momencie jak dokładasz kolejny kosmetyk i nagle cera Ci się pogarsza - to (pomijając kwestie czy nie zmieniłaś wody/odżywiania/nie zaczęłaś brać leków/itp.) najwyraźniej Ci nie służy, więc nie wiem po co analiza składu. Odstaw, zobacz czy będzie poprawa, i tyle.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 09:32   #1035
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
czy któraś mądra osoba z tego forum może mi powiedzieć czy to możliwe żeby filtr vichy zapchał pory?
o własnie ta emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
Tyle dobrego o nim poczytałam, radosnie pobieglam po niego do apteki juz pod koniec zimy i sumiennie codziennie uzywalam na serum flavo C z BU. U mnie nie wchłaniał się do matu, tak jak niektóre dziewczyny piszą, ale w porównaniu z tymi wszystkimi innymi tłuściochami wypada o niebo lepiej. Delikatne nakładałam na niego podkład z Annabelle minerals i puder bambusowy anty UV. Używanie filtrów nie należy do przyjemności i ciężko oczekiwać że krem będzie super niewidoczny i niewyczuwalny, ale z tego byłam nawet zadowolona. Do momentu aż któregoś pięknego dnia spojrzałam w lustro a moja twarz usiana była krostami, calutki nos, broda, skronie w wypryskach, nawet na policzku tuz pod okiem znalazlo sie kilka zaskórników zamknietych. Od dawna zmagam sie z tradzikem dlatego bardzo uważam co nakładam na swoją twarz. Zawsze coś tam sie na niej pojawia nawet jesli bardzo uważam na skady. Tolerowalam jakies drobne niespodzianki tu i tam ale teraz zauwazyłam ze moja cera wyglada jakby cos naprawde nieźle jej zaszkodzilo. Czy jest jakaś szansa ze to własnie przez filtr?
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C
filtr Vichy
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

Nie mam pojecia na co tak negatywnie mogla moja skóra zareagować, wrzucilam mojego głównego podejrzanego Vichy na cosdna.com i nie znalazalam niczego co mogłoby sie przyczynić do tej twarzowej masakry. Zawsze wycieram twarz w jednorazowe reczniki, myje pedzelki do makijazu codziennie. Chyba że winowajca jest żel hialuronowy który zdażyło sie ze czasem nie leżał w lodówce. Może w nim sie rozmnożyła jakas nieprzyjacielka gwardia bakteri która nieswiadomie wsmarowywalam w twarz? Mieszam z nim serum lemon i serum flavo C żeby tak sie nie lepiło na twarzy. Sama juz nie wiem...
Może któraś z Was ma jakis pomysł?
Zgadzam się z poprzednią wizażanką - każdego zapycha coś innego u mnie skóra pogorszyła się po minerałach annabel
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 09:53   #1036
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Zapychanie to sprawa bardzo indywidualna - każdego może co innego. Twój obszerny post to raczej na wątek pielęgnacyjny biochemiczek, a nie tutaj.
Jeżeli stosujesz X kosmetyków stale i jest ok, i w momencie jak dokładasz kolejny kosmetyk i nagle cera Ci się pogarsza - to (pomijając kwestie czy nie zmieniłaś wody/odżywiania/nie zaczęłaś brać leków/itp.) najwyraźniej Ci nie służy, więc nie wiem po co analiza składu. Odstaw, zobacz czy będzie poprawa, i tyle.
Wiem że to sprawa indywidualna, ale pisząc tutaj miałam nadzieje że wasze cenne uwagi mnie naprowadzą co mogę robić nie tak... Myślałąm że to właśnie filtr mi szkodzi i chciałam poznać opinie osób które sie na tym znają (dlatego wątek filtrowy). Może faktycznie za bardzo sie rozpisałam, ale wydawało mi się że wgląd w całość tego co nakładam na twarz jest istotny przy określeniu tego co mogło zawinić. Bardzo nie chce odstawiac filtra przy takiej słonecznej pogodzie dlatego szukałam potwierdzenia że nie zapycha lub że to możliwe i wtedy szukać innego zamiast wystawiać twarz bez ochrony na słońce.
Jeśli moje pytanie nie pasuje do tego wątku to bardzo chętnie sie przeniosę. Dzięki za radę
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 10:35   #1037
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chyba nadal nie rozumiesz - wg analizy składu można teoretycznie powiedzieć, że ten filtr nie zapycha - ale co z tego, skoro Tobie szkodzi?
Przykładowo - ja odkryłam, że podrażnia mnie glycol propylenowy - wg wielu źródeł składnik dość łagodny, na pewno nie zapychający - ale u mnie podrażnienie po g.proplylenowym powoduje wysyp małych zaskórników.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 11:04   #1038
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Chyba nadal nie rozumiesz - wg analizy składu można teoretycznie powiedzieć, że ten filtr nie zapycha - ale co z tego, skoro Tobie szkodzi?
Przykładowo - ja odkryłam, że podrażnia mnie glycol propylenowy - wg wielu źródeł składnik dość łagodny, na pewno nie zapychający - ale u mnie podrażnienie po g.proplylenowym powoduje wysyp małych zaskórników.
No właśnie może to nie on szkodzi stąd moje pytanie o jego potencjał zapychający, żeby spróbować odstawić coś innego co było nowe a filtr jeszcze poużywać i zobaczyć jak na to zareaguje skóra. Jeśli szkodzi coś innego to szkoda go odstawiać jeśli jego formuła i to jak wygląda na twarzy mi odpowiada
Rozumiem co chcesz przekazać skórze może zaszkodzić nawet składnik który w ogólnej opinii jest bezpieczny, bo każdy z nas jest inny.
Jednak jeśli znajdę w składzie coś, co zapycha większą ilość osób w kosmetyku którego zaczęłam używać to wydaje mi się, że powinnam to odstawić jako pierwsze. Dopiero gdy to nie przyniesie rezultatów, szukać dalej wśród innych. Czy dobrze myślę?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 14:46   #1039
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie wiem, aż tak nie analizuję składu. Dziecięca ma wyżej w składzie filtr mineralny, może bardziej bielić.Obie są bez parabenów.
a czy mają dużo zapychaczy?

Czy któraś z Was używa filtrów azjatyckich?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 17:21   #1040
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
No właśnie może to nie on szkodzi stąd moje pytanie o jego potencjał zapychający, żeby spróbować odstawić coś innego co było nowe
Z Twojej wypowiedzi wynikało, że to jedyny nowy kosmetyk
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 17:37   #1041
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Z Twojej wypowiedzi wynikało, że to jedyny nowy kosmetyk
łącznie z serum flavo C...
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 09:28   #1042
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, krem z Parsolem jest fotostabilny? bo już zgłupiałam mogłybyście polecić jakieś dobre filtry bez Parsolu?
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 10:19   #1043
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Używanie filtrów nie należy do przyjemności i ciężko oczekiwać że krem będzie super niewidoczny i niewyczuwalny
Mylisz sie, niektore filtry sa niewyczuwalne. Nie trzeba obnizac oczekiwan.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 10:36   #1044
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Alioth Pokaż wiadomość
Mylisz sie, niektore filtry sa niewyczuwalne. Nie trzeba obnizac oczekiwan.
Mówisz o filtrach azjatyckich?
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 10:57   #1045
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czy na vichy capital soleil, muszę nakładac podkład mineralny? czy mogłe nakładac normalny podkład z miką w składzie?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 13:24   #1046
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
czy na vichy capital soleil, muszę nakładac podkład mineralny? czy mogłe nakładac normalny podkład z miką w składzie?
Wiesz, że podkład mineralny też ma mikę? Nie wiem o którym filtrze dokładnie mówisz, ale Vichy ma raczej stabilne.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 18:39   #1047
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
czy któraś mądra osoba z tego forum może mi powiedzieć czy to możliwe żeby filtr vichy zapchał pory?
o własnie ta emulsja matujaca https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
Tyle dobrego o nim poczytałam, radosnie pobieglam po niego do apteki juz pod koniec zimy i sumiennie codziennie uzywalam na serum flavo C z BU. U mnie nie wchłaniał się do matu, tak jak niektóre dziewczyny piszą, ale w porównaniu z tymi wszystkimi innymi tłuściochami wypada o niebo lepiej. Delikatne nakładałam na niego podkład z Annabelle minerals i puder bambusowy anty UV. Używanie filtrów nie należy do przyjemności i ciężko oczekiwać że krem będzie super niewidoczny i niewyczuwalny, ale z tego byłam nawet zadowolona. Do momentu aż któregoś pięknego dnia spojrzałam w lustro a moja twarz usiana była krostami, calutki nos, broda, skronie w wypryskach, nawet na policzku tuz pod okiem znalazlo sie kilka zaskórników zamknietych. Od dawna zmagam sie z tradzikem dlatego bardzo uważam co nakładam na swoją twarz. Zawsze coś tam sie na niej pojawia nawet jesli bardzo uważam na skady. Tolerowalam jakies drobne niespodzianki tu i tam ale teraz zauwazyłam ze moja cera wyglada jakby cos naprawde nieźle jej zaszkodzilo. Czy jest jakaś szansa ze to własnie przez filtr?
używam:
mycie rano żel micelarny z biedronki
robiony tonik kozieradka+mocznik+kilka kropel olejku herbacianego
serum flavo C
filtr Vichy
podkład annabelle + puder bambusowy
demakijaż płyn micelarny AA wrażliwa natura
mycie żel fitomed do cery tłustej
znów tonik z kozieradki
i zaleznie od wygladu skóry na noc: Sylveco lekki krem nagietkowy lub Effaclar Duo i raz lub dwa razy w tygodniu serum lemon

Nie mam pojecia na co tak negatywnie mogla moja skóra zareagować, wrzucilam mojego głównego podejrzanego Vichy na cosdna.com i nie znalazalam niczego co mogłoby sie przyczynić do tej twarzowej masakry. Zawsze wycieram twarz w jednorazowe reczniki, myje pedzelki do makijazu codziennie. Chyba że winowajca jest żel hialuronowy który zdażyło sie ze czasem nie leżał w lodówce. Może w nim sie rozmnożyła jakas nieprzyjacielka gwardia bakteri która nieswiadomie wsmarowywalam w twarz? Mieszam z nim serum lemon i serum flavo C żeby tak sie nie lepiło na twarzy. Sama juz nie wiem...
Może któraś z Was ma jakis pomysł?


Skład samego filtra jest ok - został przetestowany pod kątem cery tłustej, mieszanej. Gdybyś zaaplikowała go na oczyszczoną skórę (bez żadnych innych kosmetyków) prawdopodobnie nie byłoby problemu z zapchaniem.
Jeśli jednak nakładasz kilka kosmetyków na raz, wtedy może dojść do mega zapchania nawet jeśli każdy z tych kosmetyków oddzielnie nie powodował problemów. Być może połączenie Flavo C z filtrem dało taki efekt, spowodowało zbyt silną okluzję a co za tym idzie wysyp pryszczy .


Najrozsądniej byłoby odstawić filtr, doprowadzić skórę do porządku, następnie zastosować sam filtr bez innych potencjalnie obciążających składników, czyli na bardzo lekkie serum ze składnikami, co do których masz pewność, że Cię nie zapychają, ale nie Flavo C z BU . Nie nakładaj podkładu tylko sam puder bambusowy. Taki zestaw najlepiej testować przez kilka dni.

Jeśli nie będzie wysypu pryszczy, spróbuj dodać następny kosmetyk, na którym Ci najbardziej zależy np. podkład i sprawdź taki układ.
Dzięki temu będziesz wiedziała, czy problemem jest krem z filtrem czy raczej niefortunne połączenie filtra z innym kosmetykiem.

Na koniec możesz zrobić jeszcze jedną próbę połączenia filtra z serum z wit. C - jeśli nic się nie będzie działo to znaczy, że wysyp był spowodowany zupełnie innym czynnikiem np hormonalnym, błędem w żywieniu itp. Pamiętaj także, że wzrost temperatury na zewnątrz ma ogromny wpływ na tolerancję skóry tłustej na kosmetyki, zwłaszcza jeśli jednorazowo aplikujemy ich kilka- czyli to co służyło skórze w okresie zimowym lub wiosennym, niekoniecznie będzie dobre gdy słupek rtęci przekroczy 20C - ale o tym chyba już wiesz

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2013-04-28 o 18:40
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 19:27   #1048
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Skład samego filtra jest ok - został przetestowany pod kątem cery tłustej, mieszanej. Gdybyś zaaplikowała go na oczyszczoną skórę (bez żadnych innych kosmetyków) prawdopodobnie nie byłoby problemu z zapchaniem.
Jeśli jednak nakładasz kilka kosmetyków na raz, wtedy może dojść do mega zapchania nawet jeśli każdy z tych kosmetyków oddzielnie nie powodował problemów. Być może połączenie Flavo C z filtrem dało taki efekt, spowodowało zbyt silną okluzję a co za tym idzie wysyp pryszczy .


Najrozsądniej byłoby odstawić filtr, doprowadzić skórę do porządku, następnie zastosować sam filtr bez innych potencjalnie obciążających składników, czyli na bardzo lekkie serum ze składnikami, co do których masz pewność, że Cię nie zapychają, ale nie Flavo C z BU . Nie nakładaj podkładu tylko sam puder bambusowy. Taki zestaw najlepiej testować przez kilka dni.

Jeśli nie będzie wysypu pryszczy, spróbuj dodać następny kosmetyk, na którym Ci najbardziej zależy np. podkład i sprawdź taki układ.
Dzięki temu będziesz wiedziała, czy problemem jest krem z filtrem czy raczej niefortunne połączenie filtra z innym kosmetykiem.

Na koniec możesz zrobić jeszcze jedną próbę połączenia filtra z serum z wit. C - jeśli nic się nie będzie działo to znaczy, że wysyp był spowodowany zupełnie innym czynnikiem np hormonalnym, błędem w żywieniu itp. Pamiętaj także, że wzrost temperatury na zewnątrz ma ogromny wpływ na tolerancję skóry tłustej na kosmetyki, zwłaszcza jeśli jednorazowo aplikujemy ich kilka- czyli to co służyło skórze w okresie zimowym lub wiosennym, niekoniecznie będzie dobre gdy słupek rtęci przekroczy 20C - ale o tym chyba już wiesz
Dziękuję pięknie za poradę Już od wczoraj odstawiłam flavo C i filtr, nie nakładam podkładu. Pogoda na moje szczęście się zmieniła na pochmurno deszczową i tak ma być do 8go więc spokojnie filtr odstawię na ten czas. Myślę że to wystarczy żeby trochę podleczyć twarz.
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 07:48   #1049
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Dziękuję pięknie za poradę Już od wczoraj odstawiłam flavo C i filtr, nie nakładam podkładu. Pogoda na moje szczęście się zmieniła na pochmurno deszczową i tak ma być do 8go więc spokojnie filtr odstawię na ten czas. Myślę że to wystarczy żeby trochę podleczyć twarz.

Zrób sobie maseczkę oczyszczającą albo tonik z migdałkiem - przyspieszy oczyszczanie.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 14:01   #1050
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja dziś miałam okazję przetestować ten nowy krem-żel z antheliosa i przyznam szczerze, że mnie nie powalił.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.