IKEA - blaty (LINNMON) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-20, 22:06   #1
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877

IKEA - blaty (LINNMON)


Hej

chciałam zapytać, czy ktoś ma może blat LINNMON w innym kolorze niż "czarnobrąz"? (najlepiej biały)

Mam "Czarnobrązowy" od kilku lat w pokoju, stoi na nim komputer i blat jest w fatalnym stanie
Zdziera się z niego emalia pod myszką - dodam, że tak samo działo się ze stolikiem Lack w tym samym kolorze (tak, kiedyś siedziałam przy Lacku jak przy biurku, bo mi się biurko nie mieściło w pokoju; całkiem nieźle się siedziało i nogi mieściły się pod nim xD)

W dodatku emalia zdziera się od byleczego; chociażby przyklejenia i odklejenia taśmy klejącej.. Kolor emalii pod spodem jest brązowo-różowy, dużo jaśniejszy. Właściwie nie obraziłabym się mając cały stolik w takim kolorze, tylko nie wiem jak zedrzeć w całości ten brzydki ciemny brąz

Zauważyłam, że w innych miejscach (np róg blatu) muszę kilkakrotnie przykleić i odkleić taśmę, by fragmenty emalii zostały oderwane na taśmie. Po prostu tam gdzie opieram ręce zanika trwałość pokrycia i z łatwością mogę go teraz zarysować.

A więc, do rzeczy: czy inne kolory w blacie LINNMON mają równie beznadziejną trwałość? Szczególnie interesuje mnie biały kolor.


- Znalazłam też blat kuchenny FYNDIG, biały, 89zł; super sprawa bo chyba dużo trwalszy, tylko wydaje się nie mieć żadnych nawierconych otworów na nogi, jak w linnmonach. Ktoś coś wie?
- Apropo tych nóg, mam srebrne nogi ADILS w biurku (te za 9zł) i emalia pęka, robią się bąbelki powietrza, a pod nią nogi są koloru czarnego/ciemnego.. fuuj. Niezbyt to estetyczne. Nie wiem co zrobię z tymi nogami. Inne kolory pewnie zachowują się tak samo?
- Czy ma ktoś cokolwiek z serii BILLY w kolorze białym? to też tak tematem emalii jak trwałość?
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 13:40   #2
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: IKEA - blaty (LINNMON)

o blacie fyndig czytałam niepochlebne opinie, że mało trwały itp.
u nas stoliki lack wytrzymują sporo, miałam brzozowy, czarnobrązowy, najgorzej chyba z białym jest obecnie, szybko wierzch się obił :/
A te blaty biurkowe to niestety jaka cena taka wytrzymałość
Blaty mogę później sprawdzić czy mają otwory ale raczej nie. Jeśli szukasz tanich rozwiązań- ostatnio widziałam wyprzedaż różnych blatów kuchennych (tych lepszych) także może poszukaj w dziale sprzedaży okazyjnej lub sprawdź na stronie czy nie mają obniżonych cen z pwoodu koncówki serii
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 17:31   #3
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: IKEA - blaty (LINNMON)

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
o blacie fyndig czytałam niepochlebne opinie, że mało trwały itp.
u nas stoliki lack wytrzymują sporo, miałam brzozowy, czarnobrązowy, najgorzej chyba z białym jest obecnie, szybko wierzch się obił :/
A te blaty biurkowe to niestety jaka cena taka wytrzymałość
Blaty mogę później sprawdzić czy mają otwory ale raczej nie. Jeśli szukasz tanich rozwiązań- ostatnio widziałam wyprzedaż różnych blatów kuchennych (tych lepszych) także może poszukaj w dziale sprzedaży okazyjnej lub sprawdź na stronie czy nie mają obniżonych cen z pwoodu koncówki serii
Nie wiem co zrobić a nie chcę by z kolejnym blatem stało się tak samo jak z tym czarnobrązowym Blat chciałam kupić biały albo najwyżej szary/bardzo jasny beż, a te do kuchni są drogie i często zbyt kolorowe, imitujące marmur. Tak, właśnie szukam tanio bo mnie nie stać na biurko za ponad 80zł, szukam blatu taniego i wytrzymałego w podstawowym kolorze czyli białym.. Nic takiego przy biurku nie robię, jeździ tylko myszka, czasem coś kleję taśmą albo rysuję.. nie chcę by przy takiej "eksploatacji" powierzchnia zaczęła się zdzierać
Znalazłam jeszcze blat MELLTORP, ale do takiego trzeba dokupić podstawę. Lepszą cenę ma TÄRENDÖ ale jest tylko kolor czarny.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:21   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: IKEA - blaty (LINNMON)

Sprawdzałaś wyprzedaże i końcówki serii? u mnie teraz wyprzedają za 99zł te droższe blaty kuchenne, są też białe i szare
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 19:17   #5
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: IKEA - blaty (LINNMON)

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Sprawdzałaś wyprzedaże i końcówki serii? u mnie teraz wyprzedają za 99zł te droższe blaty kuchenne, są też białe i szare
Jak na internecie tego nie ma to inaczej tego nie sprawdzę bo do sklepu nie mam blisko i pojadę tam tylko po zakup ale jak znam życie to te blaty kuchenne odpadają, nikt mi tych otworków nie zrobi
Wezmę taśmę klejącą i przetestuje linnmony na sklepie na tyle ile będę w stanie a tak serio to nie wiem jaki kolor kupię, na pewno nie szary bo emalia wydaje się być jaśniejszym klonem ciemnobrązowego
Jak zapewne wszystkie matowe, nie wiem jak te błyszczące bo biały błyszczący również jest w sprzedaży
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-24 20:17:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.