Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-09, 18:02   #1111
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja za to dostałam odpowiedź od Iwostin, że zarówno krem, jak i emulsja 50spf mają PPD 25.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 18:46   #1112
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czy mogę prosić o poradę w sprawie
INNISFREE ECO SAFETY PERFECT SUNBLOCK SPF50+ PA+++

Skład
Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Zinc Oxide, Dicaprylyl Carbonate, Dipropylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Titanium Dioxide, Phenyl Trimethicone, Disteardimonium Hectorite, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Saccharomyces Ferment Lysate Filtrate, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Mica, Aluminum Hydroxide, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Stearate, Methicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Yellow Oxide of Iron, Chromium Oxide Greens, Parfum

(za http://rollingonthestage.blogspot.co...-sunblock.html )

czy on się nada pod makijaż? czy chroni przed UVA? czy ktoś go używał i skomentuje?
mam zamiar używać 10% kwasu salicylowego punktowo i planuję ochronę (od razu zaznaczę, że mieszkam w UK i nie mam za bardzo dostępu do polskich polecanych filtrów..)

jeszcze prosiłabym o porównanie z The Face Shop, Natural Sun, AQ Power Long - Lasting Sun Cream SPF45 PA+++ (skład w załączniku)


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg svrclairial-1-8.jpg (500,0 KB, 1 załadowań)
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)


Edytowane przez miss natasha
Czas edycji: 2013-05-09 o 19:04
miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 19:11   #1113
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ja za to dostałam odpowiedź od Iwostin, że zarówno krem, jak i emulsja 50spf mają PPD 25.
Dobrze wiedzieć. Właśnie rozglądam się za jakimś zastępstwem dla L'oreala

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
czy mogę prosić o poradę w sprawie
INNISFREE ECO SAFETY PERFECT SUNBLOCK SPF50+ PA+++

Skład
Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Zinc Oxide, Dicaprylyl Carbonate, Dipropylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Titanium Dioxide, Phenyl Trimethicone, Disteardimonium Hectorite, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Saccharomyces Ferment Lysate Filtrate, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Mica, Aluminum Hydroxide, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Stearate, Methicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Yellow Oxide of Iron, Chromium Oxide Greens, Parfum

(za http://rollingonthestage.blogspot.co...-sunblock.html )

czy on się nada pod makijaż? czy chroni przed UVA? czy ktoś go używał i skomentuje?
mam zamiar używać 10% kwasu salicylowego punktowo i planuję ochronę (od razu zaznaczę, że mieszkam w UK i nie mam za bardzo dostępu do polskich polecanych filtrów..)

jeszcze prosiłabym o porównanie z The Face Shop, Natural Sun, AQ Power Long - Lasting Sun Cream SPF45 PA+++

Aktywne składniki: Zinc Oxide, Titanium Dioxide
Nieaktywne składniki: Water, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Peg-10 Dimethicone, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Quaternium-18 Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Peg-10/15 Crosspolymer, Panthenol, Poncirus Trifoliata Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Sorbitan Sesquioleate, Zinc Stearate, Dimethicone/Methicone Copolymer, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Methylparaben, Fragrance, Distearyldimonium Chloride, Vp/Eicosene Copolymer, Mica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Nylon-12, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylparaben, Peg-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Iron Oxides(Ci 77492), Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Iron Oxides(Ci 77491), Tocopheryl Acetate, Methicone, Iron Oxides(Ci 77499), Triethoxycaprylylsilane, Caprylic/Capric Triglyceride, Alcohol, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Extract, Rheum Undulatum roqt/Stalk/Stem Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Carbomer, Coptis Chinensis roqt Extract, Crambe Maritima Extract

Oba stabilne, przy czym to na niebiesko to filtry. Trochę słabo.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 19:26   #1114
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
czy mogę prosić o poradę w sprawie
INNISFREE ECO SAFETY PERFECT SUNBLOCK SPF50+ PA+++

Skład
Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Zinc Oxide, Dicaprylyl Carbonate, Dipropylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Titanium Dioxide, Phenyl Trimethicone, Disteardimonium Hectorite, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Saccharomyces Ferment Lysate Filtrate, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Mica, Aluminum Hydroxide, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Stearate, Methicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Yellow Oxide of Iron, Chromium Oxide Greens, Parfum

(za http://rollingonthestage.blogspot.co...-sunblock.html )

czy on się nada pod makijaż? czy chroni przed UVA? czy ktoś go używał i skomentuje?
Ja go używałam w zeszłe wakacje - zachowywał się jak typowy azjatycki filtr, nie bielił, nie świecił się aż tak, nieźle się wchłaniał. Ale jakoś mnie nie porwał. Już do niego nie wróciłam
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 19:28   #1115
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Ja go używałam w zeszłe wakacje - zachowywał się jak typowy azjatycki filtr, nie bielił, nie świecił się aż tak, nieźle się wchłaniał. Ale jakoś mnie nie porwał. Już do niego nie wróciłam
co znalazłaś lepszego i jak z zapychaniem? (ja mam cerę trądzikową )
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 20:14   #1116
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
co znalazłaś lepszego i jak z zapychaniem? (ja mam cerę trądzikową )
Co do zapychania się nie wypowiem, bo mnie nic nie zapycha

Póki co moim nr 1 jest Korres spf 30 do twarzy - mogłabym nawet pudru nie używać, bo wchłania się do matu. W ogóle za każdym razem jak go nakładam to się zachwycam Spf 50 niestety już się tak ładnie nie wchłania i sie świeci (ale nie bieli).
Teraz się przymierzam do zakupienia 50-tki do ciała (bo jednak w lecie wolałabym 50), ma trochę inny skład niż 50-tka do twarzy i może będzie się lepiej wchłaniał a jak nie to zużyje do ciała.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 20:42   #1117
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a polecicie jakiś dobry filtr, ale w oparciu tylko o filtry chemiczne, bo chemiczno-mineralne mam. Do tej pory używałam Soray'ę 45, ale z tego co słyszę to wycofali. Dzisiaj oglądałam nowe ich produkty ale 50-tka z dwutlenkiem tytanu, 30-tka zawiera Polyacrylamide (nie wiem czy dobrze pamiętam, że nie za fajny składnik?). Mam skórę suchą i mam wrażenie, że mineralne trochę wysuszają, praktycznie nic mnie nie zapycha.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 17:41   #1118
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Dostałam w końcu odpowiedz od Lirene. Dowiedziałam się, że nie produkują już minerlanego spf50 (tak wiem, dopiero teraz zdalam sobie z tego sprawe ). Podobno tym samym filtrem tylko w zmienionej szacie graficznej jest Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ z najnowszej serii. Wartość PPD wynosi co najmniej 16.
A jaka to najnowsza seria? Ta dla dzieci? Bo ja szukałam tego Lirene spf50 do twarzy, takiego w niebieskiej tubce i niestety nigdzie nie było. Były tylko z tej serii http://www.rossnet.pl/Produkt/Lirene...-50,99021,4642 - ten do całego ciała
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...pf50-50ml.html i ten do twarzy. Niestety nie wiem jakie są składy.
A ta wartość PPD co najmniej 16 to dobrze? czy mało?
A czy ponawiam pytanie dotyczące składu mineralnej emulsji lirene sensitiv spf30, bo taką kupiłam ostatnio, ale w celu używania na całe ciało, a nie do twarzy. Skład jest następujący:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide, Dimethicone, potassium cetyl phosphate, caprylic/capric triglyceride, cetyl alkohol, cetyl dimethicone, PVP/Hexadecene Copolymer, Passionflower Seed Oil, Triethanolamine, Alumnia,Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Shea Butter, Xantan gum, Allantoin, Carbomer, Copper Gluconate, simethicone, Camelia Sinessin Leaf Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidilnyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Bardzo proszę doświadczone dziewczyny, aby tak trochę mi zanalizowały skład. Czy ma dobre filtry i czy zapewni dobrą ochronę? Bo nie wiem czy mam szukać czegoś lepszego czy to może być. Spf50 z tej serii nie było :/
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów


Edytowane przez Kociak_mrauu
Czas edycji: 2013-05-10 o 17:47
Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 18:36   #1119
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
A jaka to najnowsza seria? Ta dla dzieci? Bo ja szukałam tego Lirene spf50 do twarzy, takiego w niebieskiej tubce i niestety nigdzie nie było. Były tylko z tej serii http://www.rossnet.pl/Produkt/Lirene...-50,99021,4642 - ten do całego ciała
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...pf50-50ml.html i ten do twarzy. Niestety nie wiem jakie są składy.
A ta wartość PPD co najmniej 16 to dobrze? czy mało?
A czy ponawiam pytanie dotyczące składu mineralnej emulsji lirene sensitiv spf30, bo taką kupiłam ostatnio, ale w celu używania na całe ciało, a nie do twarzy. Skład jest następujący:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide, Dimethicone, potassium cetyl phosphate, caprylic/capric triglyceride, cetyl alkohol, cetyl dimethicone, PVP/Hexadecene Copolymer, Passionflower Seed Oil, Triethanolamine, Alumnia,Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Shea Butter, Xantan gum, Allantoin, Carbomer, Copper Gluconate, simethicone, Camelia Sinessin Leaf Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidilnyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Bardzo proszę doświadczone dziewczyny, aby tak trochę mi zanalizowały skład. Czy ma dobre filtry i czy zapewni dobrą ochronę? Bo nie wiem czy mam szukać czegoś lepszego czy to może być. Spf50 z tej serii nie było :/
Nie wiem dokładnie o którą chodzi, bo na ich stronie jest mineralna emulsja w niebieskiej tubce z serii sensitive. Wygląda bardzo podobnie do tej wcześniejszej. W rossmanie on jest nadal dostępny, wiec nie wiem czy to ten stary czy to ten nowy, ale skoro mają mieć taki sam skład to co za różnica Jeśli chodzi o wartość PPD to tak średnio, np. Bioderma ma PPD 38, La Roche Posay 42, a SVR 41 (dane z 2010 wiec teraz mogą się trochę różnic). Odnośnie filtru co chcesz dokładnie wiedzieć?

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-10 o 18:49
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 19:44   #1120
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie o którą chodzi, bo na ich stronie jest mineralna emulsja w niebieskiej tubce z serii sensitive. Wygląda bardzo podobnie do tej wcześniejszej. W rossmanie on jest nadal dostępny, wiec nie wiem czy to ten stary czy to ten nowy, ale skoro mają mieć taki sam skład to co za różnica Jeśli chodzi o wartość PPD to tak średnio, np. Bioderma ma PPD 38, La Roche Posay 42, a SVR 41 (dane z 2010 wiec teraz mogą się trochę różnic). Odnośnie filtru co chcesz dokładnie wiedzieć?
Nie znam się zupełnie na składach i po prostu nie wiem czy w składzie są, że tak powiem dobre filtry UVA i UVB, które zapewnią dobrą ochronę. Chodzi mi właśnie o ten niebieski Lirene Dermoprogram, Sensitive, Mineralna emulsja do opalania SPF 30, którego skład podałam wyżej. W skrócie powiem tak: chce wiedzieć czy to co jest w składzie zapewni mi dosyć wysoką ochronę czy muszę szukać jakiegoś lepszego np spf50, który w składzie ma więcej filtrów? Potrafi ktoś to zanalizować?
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 20:02   #1121
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide, Dimethicone, potassium cetyl phosphate, caprylic/capric triglyceride, cetyl alkohol, cetyl dimethicone, PVP/Hexadecene Copolymer, Passionflower Seed Oil, Triethanolamine, Alumnia,Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Shea Butter, Xantan gum, Allantoin, Carbomer, Copper Gluconate, simethicone, Camelia Sinessin Leaf Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidilnyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Nie znam się zupełnie na składach i po prostu nie wiem czy w składzie są, że tak powiem dobre filtry UVA i UVB, które zapewnią dobrą ochronę. Chodzi mi właśnie o ten niebieski Lirene Dermoprogram, Sensitive, Mineralna emulsja do opalania SPF 30, którego skład podałam wyżej. W skrócie powiem tak: chce wiedzieć czy to co jest w składzie zapewni mi dosyć wysoką ochronę czy muszę szukać jakiegoś lepszego np spf50, który w składzie ma więcej filtrów? Potrafi ktoś to zanalizować?
Pomarańczowe to filtry. Nie jest źle, ale może być lepiej. Do codziennego stosowania ok. Przy kuracji kwasami szukałabym czegoś innego. Wiadomo, że spf 50 ma wyższą ochronę, ale też jest bardziej klejąca czy tam tłusta.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 20:31   #1122
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Sabriel, czy mogłabyś proszę i mnie pomóc?

Rozważam zakup filtru z takimi aktywnymi składnikami:
Parsol MCX/Oxtinoxate w stężeniu 7%,
Eusolex 232/Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid w stężeniu 4%
ethylhexyl salicylate/Octisalate w stężeniu 4.8%
oraz:
Tinsorb S
oraz Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate/Uvinul A Plus LUB Butyl Methoxydibenzoylmethane

Co sądzisz?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 21:39   #1123
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Oba stabilne, przy czym to na niebiesko to filtry. Trochę słabo.
Nie są ,,stabilne" w sensie takim, że wystarczy jednorazowa aplikacja rano. Bardzo słaba ochrona w zakresie UVA I.



Zauważyłam, że na tym wątku nowe osoby nie bawią się w przeszukiwanie, więc po raz enty zacytuję Justy, bo z tą teorią spotkałam się na wielu forach i wątkach wizażowych - najbezpieczniejszym wyborem gwarantującym dobrą i stabilną ochronę zwłaszcza przed UVA jest szukanie produktów z którymś z filtrów z tej listy:

Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)

Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)

Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)

Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)

Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)

Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 21:59   #1124
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie są ,,stabilne" w sensie takim, że wystarczy jednorazowa aplikacja rano. Bardzo słaba ochrona w zakresie UVA I.



Zauważyłam, że na tym wątku nowe osoby nie bawią się w przeszukiwanie, więc po raz enty zacytuję Justy, bo z tą teorią spotkałam się na wielu forach i wątkach wizażowych - najbezpieczniejszym wyborem gwarantującym dobrą i stabilną ochronę zwłaszcza przed UVA jest szukanie produktów z którymś z filtrów z tej listy:

Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)

Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)

Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)

Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)

Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)

Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)
Ja się staram szukać, ale nie jestem w stanie znaleźć wszystkiego i nie mam na to czasu, dlatego proszę tu o pomoc.
Czy nie ma znaczenia w jakim "towarzystwie" znajdują tę te filtry? Czy sam fakt, że filtr który mi się podoba zawiera Tinosorb S i - prawdopodobnie - Uvinul A Plus jest wystarczający, żeby sądzić, że filtr dobrze mnie ochroni przed UVA (że chroni dobrze przed UVB można wywnioskować z recenzji i jasnego oznaczenia SPF 50+)?
Pytam zwłaszcza dlatego, że ciągle czytam że azjatyckie filtry słabo chronią przed UVA i nie mają sensownego oznaczenia, a ten filtr wydaje się mieć całkiem niezły skład - jednak nie znam się i miałam nadzieję, że ktoś z większąc wiedzą pomoże mi to ocenić.


Jest też filtr z aktywnymi składnikami:
ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, isoamyl p-methoxycinnamate, titanium dioxide, tinsorb M. Tez wydaje mi sie byc dobry i pod katem UVA i UVB?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-05-10 o 22:17
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 22:16   #1125
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Czy nie ma znaczenia w jakim "towarzystwie" znajdują tę te filtry? Czy sam fakt, że filtr który mi się podoba zawiera Tinosorb S i - prawdopodobnie - Uvinul A Plus jest wystarczający, żeby sądzić, że filtr dobrze mnie ochroni przed UVA (że chroni dobrze przed UVB można wywnioskować z recenzji i jasnego oznaczenia SPF 50+)?
Pytam zwłaszcza dlatego, że ciągle czytam że azjatyckie filtry słabo chronią przed UVA i nie mają sensownego oznaczenia, a ten filtr wydaje się mieć całkiem niezły skład - jednak nie znam się i miałam nadzieję, że ktoś z większąc wiedzą pomoże mi to ocenić.
Trzeba zwracać oczywiście uwagę i na podane SPF/PPD i na skład.
W przypadku filtrów azjatyckich to określony SPF=50 nawet przy obecności Tinosorbu czy innego dobrego filtra uva nie da najprawdopodobniej wysokiej ochrony przeciwko uva
Więc podawanie samych składów z prośbą o wyrokowanie nigdy nie wystarcza, również w przypadku innych kosmetyków - bo kluczowym jest zazwyczaj stężenie składników, którego producent nie podaje. Tęgie głowy biochemiczne mają wiedzę np. o tym, że w Azji wymagania odnośnie UVA są inne albo np. że danego składnika w produkcie nie może być (z różnych przyczyn) nie więcej niż X% i w ten sposób wydedukować ile jest danego filtra biorąc pod uwagę miejsce w składzie. Ale jak długo jestem na wizażu i naprawdę sporo przeczytałam, to niewiele osób ma taką wiedzę. Dlatego osobiście uważam, że najbezpieczniej jest się trzymać listy powyżej i produktów spełniających wymagania europejskie.

Faktycznie nie ma co się zbytnio przejmować ochroną UVB, bo po pierwsze tak, jak napisałaś - jednoznacznie wskazuje na nią podany SPF, po drugie jednak za większość szkód odpowiada UVA - tzn. przebarwienia, głębokie zmarszczki więc ogólnie ,,starszy" wygląd skóry po latach - a tego zazwyczaj filtromaniaczki unikają właśnie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 22:50   #1126
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Trzeba zwracać oczywiście uwagę i na podane SPF/PPD i na skład.
W przypadku filtrów azjatyckich to określony SPF=50 nawet przy obecności Tinosorbu czy innego dobrego filtra uva nie da najprawdopodobniej wysokiej ochrony przeciwko uva
Więc podawanie samych składów z prośbą o wyrokowanie nigdy nie wystarcza, również w przypadku innych kosmetyków - bo kluczowym jest zazwyczaj stężenie składników, którego producent nie podaje. Tęgie głowy biochemiczne mają wiedzę np. o tym, że w Azji wymagania odnośnie UVA są inne albo np. że danego składnika w produkcie nie może być (z różnych przyczyn) nie więcej niż X% i w ten sposób wydedukować ile jest danego filtra biorąc pod uwagę miejsce w składzie. Ale jak długo jestem na wizażu i naprawdę sporo przeczytałam, to niewiele osób ma taką wiedzę. Dlatego osobiście uważam, że najbezpieczniej jest się trzymać listy powyżej i produktów spełniających wymagania europejskie.

Faktycznie nie ma co się zbytnio przejmować ochroną UVB, bo po pierwsze tak, jak napisałaś - jednoznacznie wskazuje na nią podany SPF, po drugie jednak za większość szkód odpowiada UVA - tzn. przebarwienia, głębokie zmarszczki więc ogólnie ,,starszy" wygląd skóry po latach - a tego zazwyczaj filtromaniaczki unikają właśnie.
Te filtry maja zaznaczone PA+++ czyli PDD powinny mieć przynajmniej 8 - czyli jakaś tam ochrona jest, na pewno lepsza niż żadna, a to określenie nie wyklucza, że ochrona jest wyższa. Wydaje mi się, że te składy są dość dobre, wszystkie "ważne" składniki są podane wysoko w składzie, więc powinno ich być więcej niż mniej.

W przypadku drugiego filtra za wysoką ochronę UVB odpowiadają w dużej części filtry, które chronią też przed UVA (chyba, że mi się już coś pomieszało), więc wnioskowałabym tu, że ich stężenie musi być dość wysokie jeśli chrobnią przed UVB w takim stopniu, co z kolei nasuwa na myśl, że ochrona UVA też powinna być dość duża.

Z kolei połączenie Tinsorbu B i Uvinul A Plus (wysoko w składzie) też wskazywałoby na to, że ta ochrona powinna być w miarę porządna chyba?

Chyba zaryzykuję, bo obawiam się, że nie mam nerwów, czasu ani siły szukać dobrego filtru wśród aptecznych i "pewnych" i obawiam się, że i tak nie znajdę nic co ma właściwości porównywalne z filtrami azjatyckimi. Ta Missha wydaje się być dość pewna.

Jeśli ktoś mógłby jeszcze potwierdzić moje przypuszczenia/wyprowadzić mnie z błędu będę bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 22:58   #1127
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

enn_ mogłabyś podać nazwy tych filtrów?
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 23:06   #1128
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Te filtry maja zaznaczone PA+++ czyli PDD powinny mieć przynajmniej 8 - czyli jakaś tam ochrona jest, na pewno lepsza niż żadna, a to określenie nie wyklucza, że ochrona jest wyższa. Wydaje mi się, że te składy są dość dobre, wszystkie "ważne" składniki są podane wysoko w składzie, więc powinno ich być więcej niż mniej.
W przypadku drugiego filtra za wysoką ochronę UVB odpowiadają w dużej części filtry, które chronią też przed UVA (chyba, że mi się już coś pomieszało), więc wnioskowałabym tu, że ich stężenie musi być dość wysokie jeśli chrobnią przed UVB w takim stopniu, co z kolei nasuwa na myśl, że ochrona UVA też powinna być dość duża.
Z kolei połączenie Tinsorbu B i Uvinul A Plus (wysoko w składzie) też wskazywałoby na to, że ta ochrona powinna być w miarę porządna chyba?

Chyba zaryzykuję, bo obawiam się, że nie mam nerwów, czasu ani siły szukać dobrego filtru wśród aptecznych i "pewnych" i obawiam się, że i tak nie znajdę nic co ma właściwości porównywalne z filtrami azjatyckimi. Ta Missha wydaje się być dość pewna.
Po pierwsze ja ani razu nie odniosłam się do podanych przez Ciebie składników, bo ich nie analizowałam - dlaczego: patrz post wyżej.

Filtry azjatyckie nie muszą spełniać normy, jaka obowiązuje w Europie czyli, że PPD musi być co najmniej na poziomie 1/3 SPF. A to, że coś jest wysoko w składzie też nie przesądza o niczym - przed filtrem jest zazwyczaj woda, gliceryna, czasem coś jeszcze - a tego może być sporo. Porównaj sobie dla przykładu dwa filtry tej samej firmy o rónych faktorach - początek składu mają zazwyczaj taki sam. Więc owszem możesz sądzić, że jest wyższa niż 8, ale to takie pobożne życzenia

Po drugie - dla mnie ochrona ppd8 to żadna ochrona - jeżeli wizualnie można porównać ,,opalanie się" z spf8 z spf50 i jest to kolosalna różnica, to ja prosto rozumuję, że równie spora różnica jest między ppd8 a ppd30 (np.w soraya 50spf) - więc ryzykować nie będę.
Myślę, że problemem tego wątku jest to, że często zdarza się, że rozbiegają się pojęcia osób pytających o filtry i doradzających - bo wyrażenie ,,dobra ochrona" jak widać dla każdego znaczy co innego.
Wiadomo, że lepiej używać takiego filtru niż żadnego, tak samo jak lepiej używać dowolnego filtru niż żadnego.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 23:21   #1129
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
enn_ mogłabyś podać nazwy tych filtrów?
Filtr z tym składem:
Cytat:
Parsol MCX/Oxtinoxate w stężeniu 7%,
Eusolex 232/Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid w stężeniu 4%
ethylhexyl salicylate/Octisalate w stężeniu 4.8%
oraz:
Tinsorb S
Uvinul A Plus
Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45/PA+++

drugi:
Cytat:
ethylhexyl methoxycinnamate, zinc oxide, isoamyl p-methoxycinnamate, titanium dioxide, tinsorb M
to MISSHA All around Safe Block Soft Finish Sun Milk 40ml / SPF50+ PA+++


Ineso, dzięki za odpowiedź.
Jaki jest w takim razie sens tego co ciągnie się przez pół wątku, czyli podawania składu, po którym ktoś ocenia czy jest ok czy nie ok?
Poza tym ja rozumiem, że to PPD może nie być większe niż 8, ale napisałam kilka razy, że dla mnie albo filtr azjatycki albo żaden, bo nie mogę sobie pozwolić na używanie czegoś tłustego i bielącego co wpływa na makijaż. Wolałabym mieć super wysoką ochronę PPD, to oczywiste, ale, tak jak pisałam, nie znalazłam jeszcze informacji o filtrze z wysokim PPD o właściwościach podobnych do tych przypisywanych filtrom azjatyckim, które siłą rzeczy wysokiego PPD mieć nie będą.

Sama zresztą napisałaś posta z listą filtrów, które rzekomo gwarantują dobrą ochronę UVA - jak to się ma do tego co piszesz o tym, że w zasadzie sam filtr o niczym nie świadczy?
No i jeszcze:
Cytat:
W przypadku drugiego filtra za wysoką ochronę UVB odpowiadają w dużej części filtry, które chronią też przed UVA (chyba, że mi się już coś pomieszało), więc wnioskowałabym tu, że ich stężenie musi być dość wysokie jeśli chronią przed UVB w takim stopniu, co z kolei nasuwa na myśl, że ochrona UVA też powinna być dość duża.
Czy mylę się? Jeśli tak to proszę wyprowadź mnie z błędu, bo wydaje mi się, że moje rozumowanie jest poprawne.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 23:32   #1130
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość

Jaki jest w takim razie sens tego co ciągnie się przez pół wątku, czyli podawania składu, po którym ktoś ocenia czy jest ok czy nie ok?
Poza tym ja rozumiem, że to PPD może nie być większe niż 8, ale napisałam kilka razy, że dla mnie albo filtr azjatycki albo żaden, bo nie mogę sobie pozwolić na używanie czegoś tłustego i bielącego co wpływa na makijaż. Wolałabym mieć super wysoką ochronę PPD, to oczywiste, ale, tak jak pisałam, nie znalazłam jeszcze informacji o filtrze z wysokim PPD o właściwościach podobnych do tych przypisywanych filtrom azjatyckim, które siłą rzeczy wysokiego PPD mieć nie będą.
Sama zresztą napisałaś posta z listą filtrów, które rzekomo gwarantują dobrą ochronę UVA - jak to się ma do tego co piszesz o tym, że w zasadzie sam filtr o niczym nie świadczy?
Chyba nie czytasz dokładnie tego, co piszę

W ogóle nie odnosiłam się do Twoich składów i Twojej filozofii odnośnie filtrów - to Twoja sprawa. Zaczęłam Ci odpisywać po tym, jak zacytowałaś to, co ja napisałam.

Napisałam też, że trzeba patrzeć na skład i podane wartości spf/ppd.

Co do pytania o analizy - to nie czuję się kompetentna odpowiedzieć, bo sama uważam, że są bez sensu. Ja odpowiadam ewentualnie tylko, jak ktoś pyta o stabilność i podaje oprócz składu parametry.

A dywagacje, że skoro dany filtr chroni i przed uva i przed uvb to ochrona jest prawie równie wysoka są wg mnie bez sensu - gdyby to było takie proste zapewne w każdym produkcie mielibyśmy minimalne różnice między spf a ppd.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 10:31   #1131
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie są ,,stabilne" w sensie takim, że wystarczy jednorazowa aplikacja rano. Bardzo słaba ochrona w zakresie UVA I.
Chodziło mi o to, że makijaż ich nie zdestabilizuje, bo swoją drogą każdy filtr po jakimś czasie trzeba nałożyć ponownie. Poza tym że napisałam jeśli chodzi o same filtry to jest słabo.

A co do UVA to nie wiem czy się to zmieniło (mam nadzieję że tak), ale jeszcze niedawno wartość np. wartość PPD u jednego producenta nie była równa PPD10 u innego.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-11 o 10:32
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 10:47   #1132
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość

A co do UVA to nie wiem czy się to zmieniło (mam nadzieję że tak), ale jeszcze niedawno wartość np. wartość PPD u jednego producenta nie była równa PPD10 u innego.
Jak to? PPD+++ może się róznić w produktach, ale nie chyba skala liczbowa?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 10:50   #1133
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, nie znam się na filtrach, nie umiem ich ocenić po składzie, ale oczywiście chciałabym mieć jak najwyższą ochronę (skoro i tak to świństwo noszę na twarzy;-)).
Wymyśliłam sobie więc, że będę używać filtrów z LRP, Vichy, Biodermy, Iwostinu 50 lub ew. 30, bo te firmy na pewno mają dobre parametry i mogę założyć, że ochrona jest wysoka. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. Mogę tak założyć i bez zastanowienia sięgać po filtry tych firm?
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 11:45   #1134
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jak to? PPD+++ może się róznić w produktach, ale nie chyba skala liczbowa?
Też się zdziwiłam, ale chodziło im o skale liczbową. Nie mam aż takiej wiedzy by to zweryfikować więc może wy macie, ale na różnych stronach np. http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html to tak podają.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-11 o 11:50
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 14:05   #1135
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie są ,,stabilne" w sensie takim, że wystarczy jednorazowa aplikacja rano. Bardzo słaba ochrona w zakresie UVA I.



Zauważyłam, że na tym wątku nowe osoby nie bawią się w przeszukiwanie, więc po raz enty zacytuję Justy, bo z tą teorią spotkałam się na wielu forach i wątkach wizażowych - najbezpieczniejszym wyborem gwarantującym dobrą i stabilną ochronę zwłaszcza przed UVA jest szukanie produktów z którymś z filtrów z tej listy:

Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)

Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine)

Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)

Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)

Uvinul A Plus (diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate)

Neo Heliopan AP (disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate)
A ile tych składników, które podałaś powinno być w jednym produkcie? Tzn co jeśli dany krem, czy emulsja ma tylko jeden z tych składników- ten: Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)?? Wystarczająca jest ochrona czy za mało?
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 14:05   #1136
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Też się zdziwiłam, ale chodziło im o skale liczbową. Nie mam aż takiej wiedzy by to zweryfikować więc może wy macie, ale na różnych stronach np. http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html to tak podają.
Ale oni tu nie tłumaczą na jakiej podstawie tak twierdzą.

Kopiuję z laboratoriumurody:
,,Wartości faktorów określają stosunek ilości promieniowania UVA potrzebnej do wywołania widocznej reakcji na skórze chronionej i niechronionej filtrem UVA. Wartości tych faktorów interpretuje się następująco:
(...)
PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD 10 oznacza, że do skóry wnika 10 razy mniej energii promieniowania UVA. "
Więc tu chyba nie ma miejsca na dowolność w opisie faktora?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 16:39   #1137
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie znam się na filtrach, nie umiem ich ocenić po składzie, ale oczywiście chciałabym mieć jak najwyższą ochronę (skoro i tak to świństwo noszę na twarzy;-)).
Wymyśliłam sobie więc, że będę używać filtrów z LRP, Vichy, Biodermy, Iwostinu 50 lub ew. 30, bo te firmy na pewno mają dobre parametry i mogę założyć, że ochrona jest wysoka. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. Mogę tak założyć i bez zastanowienia sięgać po filtry tych firm?
tak

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale oni tu nie tłumaczą na jakiej podstawie tak twierdzą.

Kopiuję z laboratoriumurody:
,,Wartości faktorów określają stosunek ilości promieniowania UVA potrzebnej do wywołania widocznej reakcji na skórze chronionej i niechronionej filtrem UVA. Wartości tych faktorów interpretuje się następująco:
(...)
PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD 10 oznacza, że do skóry wnika 10 razy mniej energii promieniowania UVA. "
Więc tu chyba nie ma miejsca na dowolność w opisie faktora?
Mam nadzieję. A co z długością ochrony? Czy za to odpowiedzialne jest tylko spf (w sensie za wyznacznik)? Może chodzi o to że nie chronią tak samo długo?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 17:11   #1138
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

zapytuje tutaj jeszcze Proszę o odpowiedź, bo teraz sprawdzam skład i chyba sie zmienił ten iwostin solecrin spf +50: czy on jest stabilny czy to, że zaraz po wodzie jest ethyl methoxycinnamate czyli filtr przenikający? to wg tego blogu: http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-...i-analiza.html

jestem laikiem, nie znam się, nie bijcie z tego co pamiętam, to on był stabilny a teraz zgłupiałam i już nie jest?

Iwostin Solecrin spf +50:
aqua, ethyl methoxycinnamate, c12-15 alkyl bednzoate, izopropyl palmitate, titanium dioxide (nan0), caprylic/ capric triglyceride, glycerin, ethoxtdiglycol, methylene bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, hydrogenated polydecene, hydrogenated polydecene, hydroxystearic acid, pvp/eicosene copolymer, glyceryl stearatecetearyl alkohol, aluminium starch octenylsuccinate, laminaria ochroleuca extract, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloydimethyltaurate copolymer, squalane, polysorbate 60, hydrogenated stearyl olive oil esters, tocopheryl acetate, decyl glucoside, xanthan gum, phenylpropanol, propylene glycol, methylisothiazolinone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate cross-polymer, triethanolamine, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

uff, to najnowszy skład, bedę dźwięczna za odpowiedź

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Dodam tylko, że skład stąd
jest chyba nieaaktualny już, bo sprawdziłam z nowym, dzisiaj kupionym przepisałam powyzej.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 19:44   #1139
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
zapytuje tutaj jeszcze Proszę o odpowiedź, bo teraz sprawdzam skład i chyba sie zmienił ten iwostin solecrin spf +50: czy on jest stabilny czy to, że zaraz po wodzie jest ethyl methoxycinnamate czyli filtr przenikający? to wg tego blogu: http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-...i-analiza.html

jestem laikiem, nie znam się, nie bijcie z tego co pamiętam, to on był stabilny a teraz zgłupiałam i już nie jest?

Iwostin Solecrin spf +50:
aqua, ethyl methoxycinnamate, c12-15 alkyl bednzoate, izopropyl palmitate, titanium dioxide (nan0), caprylic/ capric triglyceride, glycerin, ethoxtdiglycol, methylene bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, hydrogenated polydecene, hydrogenated polydecene, hydroxystearic acid, pvp/eicosene copolymer, glyceryl stearatecetearyl alkohol, aluminium starch octenylsuccinate, laminaria ochroleuca extract, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloydimethyltaurate copolymer, squalane, polysorbate 60, hydrogenated stearyl olive oil esters, tocopheryl acetate, decyl glucoside, xanthan gum, phenylpropanol, propylene glycol, methylisothiazolinone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate cross-polymer, triethanolamine, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

uff, to najnowszy skład, bedę dźwięczna za odpowiedź

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Dodam tylko, że skład stąd
jest chyba nieaaktualny już, bo sprawdziłam z nowym, dzisiaj kupionym przepisałam powyżej.
Na tej stronie podane są filtry dla dzieci. Jest udowodnione że u dzieci ethyl methoxycinnamate przenika. Dlatego odradza się stosować filtry u nich (oraz u matek karmiących piersią ponieważ przenika do mleka). Jeśli chodzi o dorosłych ludzi to niczego takiego nie zanotowano, a przynajmniej ja nie znalazłam artykułu, który by mówił o szkodliwości tego filtra u osób dorosłych. Tylko właśnie u kobiet karmiących i u dzieci. Poza tym makijaż nie destabilizuje tego filtra, jeśli o to ci chodzi.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 21:02   #1140
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Na tej stronie podane są filtry dla dzieci. Jest udowodnione że u dzieci ethyl methoxycinnamate przenika. Dlatego odradza się stosować filtry u nich (oraz u matek karmiących piersią ponieważ przenika do mleka). Jeśli chodzi o dorosłych ludzi to niczego takiego nie zanotowano, a przynajmniej ja nie znalazłam artykułu, który by mówił o szkodliwości tego filtra u osób dorosłych. Tylko właśnie u kobiet karmiących i u dzieci. Poza tym makijaż nie destabilizuje tego filtra, jeśli o to ci chodzi.
Dzięki wielkie ale na opakowaniu jest info, że dla dzieci od 6 m-ca życia, czyli co, producent kłamie i jednak nie jest to stabilny filtr dla dziecka??
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.