problem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 20:47   #1
gosienkaa
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184

problem :(


moja historia.

od początku grudnia zaczęłam się odchudzać. na początku było to naprawdę zdrowa dieta, taka prawidłowa. ale później zaczęłam radykalnie zmniejszać ilość spożywanych posiłków. z 65 kilo zleciałam do 48. na początku rzeczywiście nie chciałam jeść NIC. ale potem jakoś się opamiętałam. teraz mogę spokojnie zjeść śniadanie, które nie przekracza 200 kcal i obiad, w miarę nietlusty. następnie albo nic, albo jakieś jabłko. czas zdarzają mi się napady, wtedy ewentualnie zjem coś... ale tak poza tym to nic więcej, bo potem znowu mam jakieś chore wyrzuty. kolejną jednak sprawą jest zanik miesiączki- nie mam okresu już od chyba 2 miesięcy. jakie mogą być tego konsekwencje?
wiem, wiem. powinnam jeść więcej, ale wciąż nie mogę. staram się, naprawdę. nawet ostatnio przełamałam się i zjadłam w mcdonaldsie... zresztą, ostatnio dość czesto pozwalam sobie na dania z mcdonaldsa.
czy jeśli znowu przybrałabym odpowiednią wagę, to miesiączka wróci?
gosienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 21:30   #2
izun
Rozeznanie
 
Avatar izun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 867
Dot.: problem :(

Zanik miesiączki przy tak dużym spadku wagi to normalna reakcja organizmu!Niestety,to że przytyjesz niekoniecznie przywróci ją!Jest taka możliwość,ale,jeśli mogę ci coś doradzić,to lepiej pójść do lekarza,bo możesz potrzebować ingerencji leków hormonalnych w tej sprawie!A uwierz mi,lepiej zadziałać szybko!życze powodzenia!No i pozdrawiam!
izun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 13:48   #3
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: problem :(

Cytat:
Napisane przez gosienkaa Pokaż wiadomość
moja historia.

od początku grudnia zaczęłam się odchudzać. na początku było to naprawdę zdrowa dieta, taka prawidłowa. ale później zaczęłam radykalnie zmniejszać ilość spożywanych posiłków. z 65 kilo zleciałam do 48. na początku rzeczywiście nie chciałam jeść NIC. ale potem jakoś się opamiętałam. teraz mogę spokojnie zjeść śniadanie, które nie przekracza i obiad, w miarę nietlu200 kcalsty. następnie albo nic, albo jakieś jabłko. czas zdarzają mi się napady, wtedy ewentualnie zjem coś... ale tak poza tym to nic więcej, bo potem znowu mam jakieś chore wyrzuty. kolejną jednak sprawą jest zanik miesiączki- nie mam okresu już od chyba 2 miesięcy. jakie mogą być tego konsekwencje?
wiem, wiem. powinnam jeść więcej, ale wciąż nie mogę. staram się, naprawdę. nawet ostatnio przełamałam się i zjadłam w mcdonaldsie... zresztą, ostatnio dość czesto pozwalam sobie na dania z mcdonaldsa.
czy jeśli znowu przybrałabym odpowiednią wagę, to miesiączka wróci?
po pierwsze zwiększ ilośc kalorii ( tak nawiasem to radze sniadania 400-600 kcal a nie 200 ) i dodawać do wszystkiego tłuszcze- na pewno nie jesz masła a ono jest strasznie wazne wiec maslo zwykle i maslo orzechowe. uczeszczasz na jakas terapie albo coś?
miesiączka powraca kiedy procent tkanki tłuszczowej w organizmie będzie wystarczający, więc do dzieła! nie ma na co czekać: BEZPŁODNOŚC, PROBLEMY Z KOŚĆMI, Z SERCEM, PAZNOKCIAMI, WŁOSAMI SKÓRĄ!
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.