menu pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 10:45   #1
nikode
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19

menu pomocy


witam.we wrzesniu planujemy slub cywilny,skromny,bo po uroczystosci zapraszamy najblizszych na uroczystosc do domu.i stad moje pytanie,jakie menu podac,co na obiad?potem kawusia i ciasto,a na kolacje?macie jakies propozycje?nie mamy tez mega duzo pieniazkow,dlatego tak skromnie i nie wiem jak ulozyc te menupomozecie?bede bardzo wdziecznapozdrawiam
nikode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 11:57   #2
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: menu pomocy

Hej! Myślę, że na obiad moglibyście dać z 3 rodzaje mięsa, nie dla każdego, tylko na półmiskach, no chyba, że chcecie każdemu dac na talerzu

Nie wiem czy u Was tak jest, ale u nas takim daniem regionalnym jest potrawka z kurczaka z ryżem, bo robi się ją z rosołu (który wcześniej też jest podany, więc mniej roboty) i mięsa które zostało z gotowania kurczaka + ryż, tutaj przepis http://www.na-kaszuby.pl/Kuchnia_kas...y/pnews,9.html
To moje ulubione danie (nie tylko weselne), ale rozumiem ,że możesz być z innych regionów
Oprócz tej potrawki, która jest u nas zawsze zawsze są te mięsa o ktorych Ci pisałam, są jakieś dewolaje, zrazy czy pieczeń (pieczeń ktora zostanie można podać na zimno na kolację), jakies uda z kurczaka (polecam obtoczyć w płatkach kukurydzianych - hit!), myślę, że są to dania, które nie wyjdą drogo (wołowina jest chyba droższa, ale przecież to nie dla wszystkich, tylko trochę tego, trochę tego dajesz), poza tym myślę, że ziemniaki z koperkiem, nie trzeba frytek czy opiekanych zimeniaczków, bo goście w większości lubią ziemniaki przecież, zaklepany sos z pieczeni w dzbanuszku i jest full wypas obiadek, możesz do tego dać też surówkę, będzie dawała kolor, jak do takich mięs to może buraczki + jakaś inna surówka, bo buraczki nie kazdy lubi . Deser już masz, bo pisałaś, że chcesz ciasta, więc na zakąski hmmm, myślę, że tu sprawdzą się sałatki typu jarzynowa (nie wiem czy robi się ją w całej PL, na kaszubach też zawsze jest, to jest taka salatka --> http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...PUBMAE&dur=227 , u nasz zawsze się ją stroi i pięknie wygląda. Oprócz tego mogą być na ciepłą kolację (jeśli przewidujecie takie małe gotowane klopsiki w sosie pomidorowym, ale nie duże jak normalne klopsiki tylko takie mini mini fajnie się je wyławia i chyba wszyscy lubią. U nas nie ma też wesela bez śledzia, bo to kaszubska ryba, więc jest koniecznie śledź w occie, akurat ta ryba nie jest droga, więc sprawdzi się przy skromniejszym budżecie. Jeszcze dałabym jakis półmisek wędlin (np. jak masz szynkę to zawinięte w tą szynkę podłużna paski papryki - efektownie wygląda czy nawet kielbaska pokrojona- na zagryzkę do wódki idealnie będzie pasowała), może grzybki z octu jeśli masz, a jeśli nie masz swoich to wiem, że bardzo schodzą takie małe pieczrki, ktore można dostać w biedronce i jajka z majonezem

Mam nadzieję, że chodiaż częsciowo pomogłam Starałam się nie dawać jakichś drogich rzeczy, ale sama też niewiele się orientuję w cenach, więc tylko takie orientacyjne menu podałam

PS. Kiedyś byłam na weselu w domu i było bardzo fajnie, miło wspominam!!!!

Edytowane przez misiadelko
Czas edycji: 2012-05-13 o 11:58
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:55   #3
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: menu pomocy

Postaw na tradycyjne znane dania!

Rosół - tu absolutnie nie ma konkurencji

Mięsa: kurczak noga/ devolay/ cordon bleu/ schabowy z pieczarkami i cebulka a na to ser żółty/ pieczeń (najlepiej wybrać 3 rodzaje)
Surówki do obiadu: kapusta zasmażana/ coleslaw / buraczki czy inne jakie lubicie (tez najlepiej wybrać 3)

Danie na ciepło na później: bigos/ strogonow/ leczo (wybrać jedno i zrobić duży gar) lub krokiety z mięsem i barszcz czerwony.


Jak zależy Ci na kasce to właśnie najlepiej iść w tradycyjne, proste dania Ty się nie wykosztujesz a ludzie się najedzą.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:06   #4
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: menu pomocy

Dziewczyny dobrze radzą, raczej nie kombinować tylko takie tradycyjne dania, kurczak z ryżem jako kolacja super pomysł, ale może być jak pisze Antilia bigos (można ugotować wcześniej i zamrozić), czy krokiety z barszczem - też dobre.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 12:48   #5
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: menu pomocy

ja bym też pomyślała nad tym, żeby te dania się dało łatwo odgrzać. Bo np. z zupą nie ma problemu, ale np. niektóre mięsa trzeba odsmażać albo coś. A takie np. schabowe, filety drobiowe, zrazy czy pieczenie wyłożysz na blachę i do piekarnika. To samo z ciepłą kolacją. Bo przecież nie będziesz siedzieć w kuchni i smażyć kotletów zamiast z gośćmi siedzieć. Nawet ziemniaki warto podać np. w formie zapiekanych w masełku zamiast tłuczonych (bo po tych drugich szybko czuć jak są odgrzewane a niestety stygną też szybko...).
Zupa (np. kremy) może być też z grzankami albo groszkiem ptysiowym, wtedy też nie trzeba tego makaronu czy ziemniaków gotować dodatkowo.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.