Mocne nawilżenie skóry ciała - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 11:02   #121
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

A próbowałaś oliwki do mycia z Isany?
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:02   #122
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Witam.
A ja troche z innej beczki.
Nie lubie sie za bardzo smarować oliwkami, balsamami. Nie lubie tego miziania i szkoda mi troche czasu.
Miałam kiedyś balsam Oxedermil z mocznikeim chyab 10% i był ok, ale tak jak wszystkie balsamy mi się znudził (nie lubie smarowania, wcierania itp.)

Znalazłam też żel pod prysznic z tej samej seri (chyba 5% mocznika). I tak sobie pomyślałam. Skoro mam suchą skórę to musi byś tego jakaś przyczyna. Wcześniej mało piłam (teraz to zmieniam), ale myć się czymś też trzeba. Więc diabeł chyba tkwi w tym czego używam do mycia.
Kupiłam Białego Jelenia, ale było tak samo jak po zwykłym mydle.

Zaineteresował mnie też żel Oxedermil, ale troche mało tego mocznika w nim i SLS w składzie.
Pomyslałam więc, że możeby dodać do jakiegoś żelu mocznik. Tylko jak to zrobić, żeby ten mocznik w nim efektywnie działał?
Może by to żelu Babydream? Nigdy go nie miałam, ale jest bardzo chwalony...

Po prostu zależy mi na tym, aby uzywać czegoś silnie nawilżającego do mycia, ale też żeby to też troche myło. Chyba, że używałabym czegoś do mycia, a ten "miksturo- żel" na końcu.
Jeśli dałoby radę to fajnie by było dodać jeszcze jakieś inne nawilżacze do tego "żelu pod prysznic". Nie znam się na tym, ale różne masła są zachwalane...

Macie jakieś pomysły?
Da sie coś takiego wykombinować?
Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
A próbowałaś oliwki do mycia z Isany?
wygląda fajnie ta Isana
Dziękuję kaczikaczi za cynk Z tym, że po przejrzeniu opinii na KWC zauważyłam, że niektórzy wraz czuli słabe nawilżenie. Na pewno będzie lepsza niż inne duperelki z drogerii, ale jednak mi by zależało żeby ten mój żel zawierał mocznik. Jak do tej pory nie znalazłam innego, głębszego nawilżacza.

Dlatego dalej upieram się przy swoim! Do czego mogę dodać mocznik (mile widziane też inne dodatkowe nawilżacze oprócz niego) żeby wyszedł mi dogłębnie nawilżający żel?

A może do tego żelu z mocznikiem Oxedermil dodać jeszcze troche Mazidłowego mocznika? Bo skoro jest w sprzedaży to wychodzę z założenia, że "naukowcy" wybadali jego skład tak, aby mocznik w nim zachowywał swoje nawilżające właściwości? Co o tym sądzicie jakbym dodała do tej butelki jeszcze troche mocznika, żeby było 10%?
Dodaję skład tego żelu (zawiera SLS niestety...):
Skład:
Aqua, Sudium Laureth Sulfate, Urea, Glycerin, Linoleamide DEA, Lauryl Glucoside, Lauramidopropyl Betaine, Sodium Lactate, Arginine, PEG-12 Dimethicone, Laureth-9, Lactic Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hyndatoin, Parfum, Butylphenyl Methylpropional.

Co sądzicie o składzie? Jestem dopiero początkująca, ale się uczę. Jak dla mnie to skład średni. Boje się trochę, że ten mocznik w nim to troche pic na wodę, bo ma Sudium Laureth Sulfate i inne chemikalia, które mogą niektórych drażnić. Ale to tylko moje początkujące oczko...

Jednak niezbyt mnie przekonuje też żel dlatego pomyślałam o dodaniu mocznika do Babydreama, ale nie wiem czy to dobrze wyjdzie pod względem chemicznym, bo ja sobie tak mówię "dodam", ale nie wiem czy tak można...

Zależy mi, żeby mój "przyszły" żel miał 10% mocznika, mało chemikaliów, inne ciekawe, naturalne nawilżacze (może jakieś masła?), ale to tylko z waszą pomocą, bo nie przetestowałam jeszcze maseł, ale wiem że mocznik jest dobry.

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2010-03-03 o 22:05
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:55   #123
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Jeśli nie podobają ci się chemikalia z tego konkretnego żelu to bez problemu możesz dodać sobie mocznika do czegoś innego. Ja za gorszy problem od chemikaliów uznałabym fakt, że on już ma mocznik i nie wiadomo czy jest go 4, 5, 10%? jest wysoko w składzie, więc jak jeszcze sama dosypiesz mocznika od siebie, to może być za dużo.
Mocznik dodany do kosmetyku niedługo przed aplikacją na pewno się nie popsuje.
Jeśli chcesz sprawdzić, czy taka mieszanka zachowa słoje właściwości dłużej - nie ma problemu. Mocznik rozkłada się na amoniak i CO2. Zapachu amoniaku nie sposób przeoczyć (jak farba do włosów) i nawet najbardziej niewrażliwy nos nie będzie miał problemu z wywąchaniem takiego smrodu. Zrób sobie próbkę kontrolną z kilku ml żelu i mocznika i codziennie sprawdzaj, czy się nie psuje. Jak popsuje się dopiero po miesiącu to będziesz wiedziała, że z czystym sumieniem możesz taki tuningowany żel trzymać tydzień lub nawet 2.
Ogólnie to bardzo fajny pomysł, żeby dodać mocznika do żelu, tez spróbuję !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 12:39   #124
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Jeśli nie podobają ci się chemikalia z tego konkretnego żelu to bez problemu możesz dodać sobie mocznika do czegoś innego. Ja za gorszy problem od chemikaliów uznałabym fakt, że on już ma mocznik i nie wiadomo czy jest go 4, 5, 10%? jest wysoko w składzie, więc jak jeszcze sama dosypiesz mocznika od siebie, to może być za dużo.
Mocznik dodany do kosmetyku niedługo przed aplikacją na pewno się nie popsuje.
Jeśli chcesz sprawdzić, czy taka mieszanka zachowa słoje właściwości dłużej - nie ma problemu. Mocznik rozkłada się na amoniak i CO2. Zapachu amoniaku nie sposób przeoczyć (jak farba do włosów) i nawet najbardziej niewrażliwy nos nie będzie miał problemu z wywąchaniem takiego smrodu. Zrób sobie próbkę kontrolną z kilku ml żelu i mocznika i codziennie sprawdzaj, czy się nie psuje. Jak popsuje się dopiero po miesiącu to będziesz wiedziała, że z czystym sumieniem możesz taki tuningowany żel trzymać tydzień lub nawet 2.
Ogólnie to bardzo fajny pomysł, żeby dodać mocznika do żelu, tez spróbuję !
Dzięki Dronf!
To nie do końca tak, że nie wiadomo ile jest tego mocznika wtym żelu Oxedermil. Jest wyraźnie podane, że jest tam 5% mocznika. Myślę, że niezłą alternatywą jest ten żel z tym, że zawiera dużo chemikaliów. Ale i tak brawo za pomysł dla naukowców Oxedermil'a że wymyślili żel pod prysznic z mocznikiem. Trochę się tym zainteresowałam i poszukałam w necie ale takich innych żeli pod prysznic z mocznikem jest na prawde
niewiele, a jeśli już są bardzo drogie. Dlatego jeszcze raz gratulacje dla tej firmy za pomysł, bo: jest mocznik, są chemikalia (przymrużmy na to oko), ale też bardzo zachęcająca cena w niektórych aptekach nie przekraczająca nawet 20zł.
Fakt, że ma sls w składzie i inne nieciekawe rzeczy, ale czy dla przeciętnego śmiertelnika nie będzie to lepsze wyjście niż kupienie żelu z drogeri, który ma jeszcze więcej chemii i nie ma mocznika? Swoją drogą dzisiaj go kupie i spróbuje czy mi odpowiada taka forma żelu z mocznikiem. Oczywiście wezmę poprawkę na to, że ma chemie, która może trochę wysuszyć, ale jeśli zrobię sobie sama taki żelik bez chemi i z 10% mocznikiem będzie cacy.

Czy mógłby ktoś jeszcze sie wypowiedzieć na ten temat jak to połączyć z żelem i jaki żel najlepiej wybrać? Osobiście pomysłałam o Babydreamie (chociaż nigdy go nie używałam, ale słyszałam sporo pozytywnych opini), bo ma prosty skład. Ale może jakiś inny łagodny żel by się do tego lepiej nadawał?
Zależy mi głównie na tym żeby:
- mocznik efektywnie działał miał stężenie w granicach 5-10% najlepeij 10%.
- nie psuł się szybko o czym wspomniała Dronf
- można było coś jeszcze ciekawego do niego dodać np. jakieś masła żeby też miały szansę zadziałać i żeby nie skupiać się na samym moczniku
A może na przykład 5% mocznika i jakieś różne masła?
- pod względem chemicznym to się uzupełniało
- mile byłoby widziane żeby też mył (bo to w końcu żel), ale to nie jest aż takie ważne, bo można np. umyć się czymś łagodnym, a tego żelu użyć na końcu (jak już wcześniej wspominałam).

Myślę, że to byłby fajny pomysł wymyślić taki żel pod prysznic...
Po 1- oszczędność. Nie trzeba będzie kupować drogich żelów, balsamów zawierających najczęściej śladowe ilości mocznika + inną chemie... Ale skoro coraz to nowe firmy wprowadzają mocznik do żelów to coś musi być na rzeczy...
Po 2- oszczędność czasu. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo nie lubię balsamów i tego miziania. Ok lubie czasami coś położyć dodatkowego na skórę jakiś balsam czy masło, ale nie codziennie. To trochę uciążliwe i takie powolne... A często jeszcze te balsamy czy masła mają taką konsystencję, że zanim je wsmaruję to minie godzina!
Po 3- w końcu nawilżona skóra! Nie będę musiała się martwić, że jak nie nałożę balsamu to będę czuła ściągnięcie i suchość.

Jednym słowem same zalety! 3 w 1!

Tylko czy jak to zrobić?
1. Dodawać mocznik to butli z żelem?
2. Czy po przelewać żel do małych buteleczek, żeby szybko się nie zepsuł i dodawać do nich mocznik i w miarę możliwości zużyć jak najszybciej?
3. Czy dodać mocznik na oko na rękę i trochę żelu.

Osobiście wolałabym opcję 2, bo mogę wtedy obliczyć dokładnie ile procent mam mocznika i szybko mi się nie zepsuje, bo mam w małej buteleczce.

Dronf, jeszcze pytanie do Ciebie, bo widzę, że trochę wiesz o moczniku... Czy on nie jest w żaden sposób szkodliwy dla skóry? Bo jest bardzo zachwalany jako nawilżacz, ale czy nie ma żadnych skutków ubocznych? A może lepiej używać produktów z mocznikiem co jakiś czas- nie codziennie tylko co kilka dni?
Ok rozumiem, że wszystko w nadmiarze szkodzi i przy dużych stężeniach, ale czy 10% jest bezpieczne? Czy może lepiej 5% albo "po środku" 7-8%?



Piszcie wszystko co o tym myślicie. Wydaje mi się to fajny pomysł, ale potrzebuję waszej pomocy. Może znacie się na jakichś masłach lub innych nawilżaczach, które można by było dodać to takiego żelu albo może na zmianę zamiast mocznika jakieś masło dodac do żelu (raz to dodac do żelu raz to)?

Z góry dzięki i czekam na wasze pomysły. Myślę, że wielu z nas może się to przydać.
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:50   #125
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

To co ja piszę o moczniku i moja wiedza o nim wynika tylko i wyłącznie z mojego zainteresowania chemią. Nie mogę Ci napisać, jak długo i w jak dużych stężeniach możesz go stosować, żeby mieć 100% pewność, że tylko pomoże i ani trochę nie zaszkodzi, bo tego nie wiem na pewno. Tego nie było w podręczniku chemii .

Cytat:
1. Dodawać mocznik to butli z żelem?
2. Czy po przelewać żel do małych buteleczek, żeby szybko się nie zepsuł i dodawać do nich mocznik i w miarę możliwości zużyć jak najszybciej?
3. Czy dodać mocznik na oko na rękę i trochę żelu.
Jestem za opcją numer 2, tylko musisz najpierw sprawdzić ile on wytrzyma. Zanim to zrobisz to ze względów bezpieczeństwa tylko opcja 3.

Nie wiem czy po dodaniu masła/oleju żel się zemulguje a nawet jeśli to czy kosmetyk zachowa słoje właściwości myjące, pieniące i aplikacyjne. Nawet jeśli uda się to wszystko uzyskać, masło/olej zostaną zmyte razem z brudem ze skóry za pomocą detergentu i nie będzie ono miało szansy zadziałać. Ogólnie myślę, że nie bez powodu w żadnym ze sklepów z półproduktami nie ma żelu do mycia z zawartością oleju ani olejku do mycia z zawartością wody. Kupne produkty do mycia np szampony mają czasem dodatek olejów, ale jak się człowiek zgłębi w skład to ich zawartość jest porównywalna z zawartością konserwantu ...
Swoja drogą olejki myjące to bardzo fajna rzecz, ja po isanie-med z rossmana nie muszę się balsamować po umyciu ale wydajność ona ma mało zachęcającą i ratuje ją tylko niska cena.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 14:15   #126
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
To co ja piszę o moczniku i moja wiedza o nim wynika tylko i wyłącznie z mojego zainteresowania chemią. Nie mogę Ci napisać, jak długo i w jak dużych stężeniach możesz go stosować, żeby mieć 100% pewność, że tylko pomoże i ani trochę nie zaszkodzi, bo tego nie wiem na pewno. Tego nie było w podręczniku chemii .



Jestem za opcją numer 2, tylko musisz najpierw sprawdzić ile on wytrzyma. Zanim to zrobisz to ze względów bezpieczeństwa tylko opcja 3.

Nie wiem czy po dodaniu masła/oleju żel się zemulguje a nawet jeśli to czy kosmetyk zachowa słoje właściwości myjące, pieniące i aplikacyjne. Nawet jeśli uda się to wszystko uzyskać, masło/olej zostaną zmyte razem z brudem ze skóry za pomocą detergentu i nie będzie ono miało szansy zadziałać. Ogólnie myślę, że nie bez powodu w żadnym ze sklepów z półproduktami nie ma żelu do mycia z zawartością oleju ani olejku do mycia z zawartością wody. Kupne produkty do mycia np szampony mają czasem dodatek olejów, ale jak się człowiek zgłębi w skład to ich zawartość jest porównywalna z zawartością konserwantu ...
Swoja drogą olejki myjące to bardzo fajna rzecz, ja po isanie-med z rossmana nie muszę się balsamować po umyciu ale wydajność ona ma mało zachęcającą i ratuje ją tylko niska cena.
Troszkę nie rozumiem... Skoro są olejki myjące do twarzy to dlaczego nie mogłabym zrobić sobie takiego do ciała? Przykładem jest np. ta Isana tylko ona wydaje mi się, że dla mnie byłaby za "lekka"

Czy masz na myśli to, że olejki i mocznik nie mogą być w jednym żelu pod prysznic?
Bo coś mi świta, że mocznik rozpuszcza się chyba w wodzie, a oleje to oleje... czy coś takiego W każdym razie możliwe, że nie można ich zastosować w jednym żelu. Czy mogłabyś mi to trochę bardziej wytłumaczyć bo nie rozumiem... Miałaś na myśli, że nie mogą być w jednym żelu bo rozpuszczają się w innych rzeczach?
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 14:53   #127
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Ja kiedys pomieszałam sobie żel babydream z oliwką tej samej firmy (chciałam do mycia twarzy to stosowac)i niestety wyszła klapa po kilku dniach moja żelo-oliwka stała się bardzo rzadkim płynem, dawałam tak pół na pół i to chyba była tego przyczyna, potem zauważyłam że w olejkach myjących na BU jest olej i 10% emulgatora, więc w moim eksperymencie za dużo żelu rozpuściło oliwkę.Jeżeli rozrabiam to na dłoni to fajnie emulguje i dobrze sie tym myje buzie


Inną sprawą nad jaką myślę jest to czy taki żel, chocby z najlepszymi składnikami nawilżajacymi ma możliwośc zadziałania.Przecież myjąc sie niemal od razu spłukujemy żel prawda?Na forach włosowych dziewczyny powtatrzają że ekstrakty roślinne w szamponach nie wiele dają bo nie mają czasu zadziałac, wydaje mi się że z żelem pod prysznic ma sie sprawa podobnie, ale może się mylę? Oczywiście chodzi mi o takie dodatki nawilżajace jak mocznik, HA czy na przykład hydromanil.. bo oleje czy masła to jeszcze trochę inaczej działają
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 22:14   #128
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Troszkę nie rozumiem... Skoro są olejki myjące do twarzy to dlaczego nie mogłabym zrobić sobie takiego do ciała? Przykładem jest np. ta Isana tylko ona wydaje mi się, że dla mnie byłaby za "lekka"

Czy masz na myśli to, że olejki i mocznik nie mogą być w jednym żelu pod prysznic?
Bo coś mi świta, że mocznik rozpuszcza się chyba w wodzie, a oleje to oleje... czy coś takiego W każdym razie możliwe, że nie można ich zastosować w jednym żelu. Czy mogłabyś mi to trochę bardziej wytłumaczyć bo nie rozumiem... Miałaś na myśli, że nie mogą być w jednym żelu bo rozpuszczają się w innych rzeczach?
Olejek myjący bez wody jest zrobić łatwo. Mocznik nie rozpuści się w oleju, więc nie idzie zrobić olejku myjącego z mocznikiem.
Można za to zrobić żel z mocznikiem, ale bez oleju.
Miałam na myśli to, że nie mam pomysłu jakby można zrobić preparat myjący zawierający i olej i wodę. W sprzedaży w sklepach takie są, może one byłby bardziej podatne na mieszanie z różnymi rzeczami. Nie liczyłabym jednak na specjalnie dobre składy. Miałam kiedyś taki olejek do kapieli, nie pamiętam teraz firmy, ale nie wytrzymał konfrontacji z duużą ilością oleju. Przypomniało mi się o tym jak kaczikaczi napisała o swoich doświadczeniach, miałam identycznie .

I co racja to racja, nie ma co za bardzo udziwniać żelu jakimiś cudami na kiju, ale mocznik wydaje mi się fajnym pomysłem. HA czy hydromanilu byłoby mi szkoda, za drogie składniki na eksperymentowanie ale taki mocznik to taniutki jest a poza tym są w sprzedaży żele z mocznikiem.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:50   #129
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Olejek myjący bez wody jest zrobić łatwo. Mocznik nie rozpuści się w oleju, więc nie idzie zrobić olejku myjącego z mocznikiem.
Można za to zrobić żel z mocznikiem, ale bez oleju.
Miałam na myśli to, że nie mam pomysłu jakby można zrobić preparat myjący zawierający i olej i wodę. W sprzedaży w sklepach takie są, może one byłby bardziej podatne na mieszanie z różnymi rzeczami. Nie liczyłabym jednak na specjalnie dobre składy. Miałam kiedyś taki olejek do kapieli, nie pamiętam teraz firmy, ale nie wytrzymał konfrontacji z duużą ilością oleju. Przypomniało mi się o tym jak kaczikaczi napisała o swoich doświadczeniach, miałam identycznie .

I co racja to racja, nie ma co za bardzo udziwniać żelu jakimiś cudami na kiju, ale mocznik wydaje mi się fajnym pomysłem. HA czy hydromanilu byłoby mi szkoda, za drogie składniki na eksperymentowanie ale taki mocznik to taniutki jest a poza tym są w sprzedaży żele z mocznikiem.
Tak myślałam, że to miałaś na myśli. Sama się nad tym zastanawiałam czy da się połączyć mocznik z olejem w 1 żelu. No trudno. Czyli zostaje opcja żelu z mocznikiem. Pomyślę jakby tu zrobić ten żel i do jakiego żelu z prostym składem dodać.
Jak coś wymyślę to dam znać. Wy też piszcie tu swoje pomysły. Skoro nie oleje i masła to może jakiś inny nawilżacz, który nadawałby się razem z mocznikiem...
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 20:44   #130
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

up
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 21:59   #131
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

A co wy na to żeby mocznik dodać do szamponu? Konkretnie chodzi mi o szampon Babydream ten-> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...owa-wersja.htm
Mam suche włosy a nie chce świństw w szamponach tj. sls czy silikony...
Z tego co wiem są szampony z mocznikiem np. SVR ma taki... tylko kosztuje ok 35 zł. A równie dobrze mogę dodać 10% mocznika do Babydreama. Wiem, że to nie będzie może to samo, ale w szamponach SVR mocznik był na 1 miejscu i pełnił najważniejszą role w szamponie u mni też będzie go sporo.
Ok, tylko ciekawa jestem czy mocznik nawilża włosy czy tylko skórę włosów. Jeśli nawilżałby też włosy to dla mnie: EUREKA! Miałabym idealny szampon.

Skoro SVR taki wymyślili to widocznie można...
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 16:40   #132
voyage
Raczkowanie
 
Avatar voyage
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Jak moge zdobyć ten mocznik? Piszecie, że go zamawiacie - a gdzie??
voyage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 17:05   #133
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez voyage Pokaż wiadomość
Jak moge zdobyć ten mocznik? Piszecie, że go zamawiacie - a gdzie??

www.mazidla.pl

Trzeba robić nieduże porcje,bo szybko się psuje. Trzymać do 2 tygodni.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
A co wy na to żeby mocznik dodać do szamponu? Konkretnie chodzi mi o szampon Babydream ten-> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...owa-wersja.htm
Mam suche włosy a nie chce świństw w szamponach tj. sls czy silikony...
Z tego co wiem są szampony z mocznikiem np. SVR ma taki... tylko kosztuje ok 35 zł. A równie dobrze mogę dodać 10% mocznika do Babydreama. Wiem, że to nie będzie może to samo, ale w szamponach SVR mocznik był na 1 miejscu i pełnił najważniejszą role w szamponie u mni też będzie go sporo.
Ok, tylko ciekawa jestem czy mocznik nawilża włosy czy tylko skórę włosów. Jeśli nawilżałby też włosy to dla mnie: EUREKA! Miałabym idealny szampon.

Skoro SVR taki wymyślili to widocznie można...

Dodaj hydromanil , glicerynę albo mleczko kokosowe do odżywki. Nawilży włoski w widoczny sposób przy pierwszym stosowaniu. Co do działania mocznika na same włosy to niestety nie wiem. Mocznik ponoć zbyt często stosowany na skórę może działać niekorzystnie i lepiej nie przesadzać.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Dzięki Dronf!
To nie do końca tak, że nie wiadomo ile jest tego mocznika wtym żelu Oxedermil. Jest wyraźnie podane, że jest tam 5% mocznika. Myślę, że niezłą alternatywą jest ten żel z tym, że zawiera dużo chemikaliów. Ale i tak brawo za pomysł dla naukowców Oxedermil'a że wymyślili żel pod prysznic z mocznikiem. Trochę się tym zainteresowałam i poszukałam w necie ale takich innych żeli pod prysznic z mocznikem jest na prawde
niewiele, a jeśli już są bardzo drogie. Dlatego jeszcze raz gratulacje dla tej firmy za pomysł, bo: jest mocznik, są chemikalia (przymrużmy na to oko), ale też bardzo zachęcająca cena w niektórych aptekach nie przekraczająca nawet 20zł.
Fakt, że ma sls w składzie i inne nieciekawe rzeczy, ale czy dla przeciętnego śmiertelnika nie będzie to lepsze wyjście niż kupienie żelu z drogeri, który ma jeszcze więcej chemii i nie ma mocznika? Swoją drogą dzisiaj go kupie i spróbuje czy mi odpowiada taka forma żelu z mocznikiem. Oczywiście wezmę poprawkę na to, że ma chemie, która może trochę wysuszyć, ale jeśli zrobię sobie sama taki żelik bez chemi i z 10% mocznikiem będzie cacy.

Czy mógłby ktoś jeszcze sie wypowiedzieć na ten temat jak to połączyć z żelem i jaki żel najlepiej wybrać? Osobiście pomysłałam o Babydreamie (chociaż nigdy go nie używałam, ale słyszałam sporo pozytywnych opini), bo ma prosty skład. Ale może jakiś inny łagodny żel by się do tego lepiej nadawał?
Zależy mi głównie na tym żeby:
- mocznik efektywnie działał miał stężenie w granicach 5-10% najlepeij 10%.
- nie psuł się szybko o czym wspomniała Dronf
- można było coś jeszcze ciekawego do niego dodać np. jakieś masła żeby też miały szansę zadziałać i żeby nie skupiać się na samym moczniku
A może na przykład 5% mocznika i jakieś różne masła?
- pod względem chemicznym to się uzupełniało
- mile byłoby widziane żeby też mył (bo to w końcu żel), ale to nie jest aż takie ważne, bo można np. umyć się czymś łagodnym, a tego żelu użyć na końcu (jak już wcześniej wspominałam).

Myślę, że to byłby fajny pomysł wymyślić taki żel pod prysznic...
Po 1- oszczędność. Nie trzeba będzie kupować drogich żelów, balsamów zawierających najczęściej śladowe ilości mocznika + inną chemie... Ale skoro coraz to nowe firmy wprowadzają mocznik do żelów to coś musi być na rzeczy...
Po 2- oszczędność czasu. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo nie lubię balsamów i tego miziania. Ok lubie czasami coś położyć dodatkowego na skórę jakiś balsam czy masło, ale nie codziennie. To trochę uciążliwe i takie powolne... A często jeszcze te balsamy czy masła mają taką konsystencję, że zanim je wsmaruję to minie godzina!
Po 3- w końcu nawilżona skóra! Nie będę musiała się martwić, że jak nie nałożę balsamu to będę czuła ściągnięcie i suchość.

Jednym słowem same zalety! 3 w 1!

Tylko czy jak to zrobić?
1. Dodawać mocznik to butli z żelem?
2. Czy po przelewać żel do małych buteleczek, żeby szybko się nie zepsuł i dodawać do nich mocznik i w miarę możliwości zużyć jak najszybciej?
3. Czy dodać mocznik na oko na rękę i trochę żelu.

Osobiście wolałabym opcję 2, bo mogę wtedy obliczyć dokładnie ile procent mam mocznika i szybko mi się nie zepsuje, bo mam w małej buteleczce.

Dronf, jeszcze pytanie do Ciebie, bo widzę, że trochę wiesz o moczniku... Czy on nie jest w żaden sposób szkodliwy dla skóry? Bo jest bardzo zachwalany jako nawilżacz, ale czy nie ma żadnych skutków ubocznych? A może lepiej używać produktów z mocznikiem co jakiś czas- nie codziennie tylko co kilka dni?
Ok rozumiem, że wszystko w nadmiarze szkodzi i przy dużych stężeniach, ale czy 10% jest bezpieczne? Czy może lepiej 5% albo "po środku" 7-8%?



Piszcie wszystko co o tym myślicie. Wydaje mi się to fajny pomysł, ale potrzebuję waszej pomocy. Może znacie się na jakichś masłach lub innych nawilżaczach, które można by było dodać to takiego żelu albo może na zmianę zamiast mocznika jakieś masło dodac do żelu (raz to dodac do żelu raz to)?

Z góry dzięki i czekam na wasze pomysły. Myślę, że wielu z nas może się to przydać.

Może zamiennie z mocznikiem mleczka do żelu dodawaj:akacjowe, winogronowe .Np. kokosowe jest tanie. Nie wiem jak np. cococin czyli woda kokosowa. Same dobre rzeczy o niej dziś czytałam. Na pewno też nie zaszkodzi.
Ja osobiście nie myję się żelami tylko takimi naturalnymi mydłami. Mają zabójcze zapachy w zależności od tego z czego zostały zrobione. Są duże i wydajne. No i nie czuje się tej chemii.
Gdzieś czytałam,że mocznik w nadmiarze jest szkodliwy bo rozluźnia przestrzenie międzykomórkowe czy coś takiego. Przecież on działa złuszczająco w stężeniu pow. 10%. Nie jest zupełnie obojętny zatem. Stosuje się go na zgrubiałą skórę pięt, szorstkie łokcie itp.
Ponadto czy na pewno jest to działanie nawilżające czy tylko zmiękczające, a dające efekt nawilżenia? To takie moje wątpliwości.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-06-21 o 17:32
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 21:02   #134
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

na LU robimy peeling z mocznika, nawet 50-60% ale to dla odważnych i słońskich skór, które przeszły walki z różnymi kwachami

Ja daję pół na pół wodę i mocznik, do tego kilka kropli gliceryny i tym się nacieram zaraz po kąpieli - szczypie troszkę ale tylko w miejscach podrażnionych przez golenie lub depilację ale jest to do wytrzymania.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 21:55   #135
Wiosna49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

a probowalas mydla Savon Noit,albo inaczej czarnego mydla z oliwek ,dziala jak peeling enzymatyczny a skora po nim ...........mmnnniammm.... .marzenie
Wiosna49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 08:36   #136
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Przyznaję się od razu do tego, że specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej nie jestem, ale co nieco czytam na ten temat i chodzę do pani doktor, która w miarę możliwości opowiada mi o zabiegach tego typu. No i odnośnie tematu. Słyszałam, że jednym z najlepszych sposobów nawilżenia skóry jest mezoterapia, a to dlatego, że nakłucia specjalną igła umożliwiają wnikniecie substancji nawilżających w głębsze warstwy skóry i odpowiednie jej nawilżenie. W tym salonie, do którego chodzę pani doktor stosuje całą terapię - zaczyna się od eksfoliacji, potem jest mezoterapia, terapia światłem czerwonym i taka fajna maska chłodząca. Jakbyście chciały, to mogę wam podać namiary na ten salon. Piszcie w razie czego na priva. Dodam tylko, że salon jest w Krakowie.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 08:41   #137
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez lamento Pokaż wiadomość
Przyznaję się od razu do tego, że specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej nie jestem, ale co nieco czytam na ten temat i chodzę do pani doktor, która w miarę możliwości opowiada mi o zabiegach tego typu. No i odnośnie tematu. Słyszałam, że jednym z najlepszych sposobów nawilżenia skóry jest mezoterapia, a to dlatego, że nakłucia specjalną igła umożliwiają wnikniecie substancji nawilżających w głębsze warstwy skóry i odpowiednie jej nawilżenie. W tym salonie, do którego chodzę pani doktor stosuje całą terapię - zaczyna się od eksfoliacji, potem jest mezoterapia, terapia światłem czerwonym i taka fajna maska chłodząca. Jakbyście chciały, to mogę wam podać namiary na ten salon. Piszcie w razie czego na priva. Dodam tylko, że salon jest w Krakowie.

Za reklamę na wizażu się płaci.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 11:31   #138
Idunis
Przyczajenie
 
Avatar Idunis
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez lamento Pokaż wiadomość
Przyznaję się od razu do tego, że specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej nie jestem, ale co nieco czytam na ten temat i chodzę do pani doktor, która w miarę możliwości opowiada mi o zabiegach tego typu. No i odnośnie tematu. Słyszałam, że jednym z najlepszych sposobów nawilżenia skóry jest mezoterapia, a to dlatego, że nakłucia specjalną igła umożliwiają wnikniecie substancji nawilżających w głębsze warstwy skóry i odpowiednie jej nawilżenie. W tym salonie, do którego chodzę pani doktor stosuje całą terapię - zaczyna się od eksfoliacji, potem jest mezoterapia, terapia światłem czerwonym i taka fajna maska chłodząca. Jakbyście chciały, to mogę wam podać namiary na ten salon. Piszcie w razie czego na priva. Dodam tylko, że salon jest w Krakowie.
Spytaj też Panią doktor o hydrobalans, jak dla mnie skuteczniejsze niż mezoterapia.
__________________
Na facebooku zostałam zaproszona do grupy Jestem mądra, piękna i skromna. To chyba coś znaczy
Idunis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 09:22   #139
bubuELVISka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Witam, mam łuszczyce i też ważne jest dla mnie aby mieć nawilżoną skórę, używam oliwki dla dzieci bambino ale ostatnio czytałam że ona nie nawilża tylko nie odparowuje wody... ale używam go na suchą skórę, próbowałam na mokrą ale jakoś dziwne to było, a teraz czytam że tak jest lepiej, czyli na mokrą oliwke, potem ręcznikiem i potem balsam.
A co powiecie o medidermie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html
Czy można do tego dodać ten mocznik, czy nie ma on w składzie czegoś uczulającego. Lub do jakiegos innego mleczka czy balsamu, np Eveline, Hydra Exttreme 3D Spa, czy coś z babydream. Dziękuje za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
bubuELVISka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 21:31   #140
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Gdzie można zamówić mocznik? Kupuję kosmetyki w BU, ale tam chyba nie ma.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:04   #141
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Gdzie można zamówić mocznik? Kupuję kosmetyki w BU, ale tam chyba nie ma.
mazidla.com, zrobsobiekrem.pl
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:59   #142
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

widze ze sporo piszecie o oliwce,ja mam taka babydream fur mama,ładnie pachnie i bardzo zachwalana jak pewnie wiecie na wizazu(ale w ciazy nie jestem ) wcieram wmokre ciało ale powiem wam ze jakichs efektów nie widze jakiegos super nawilżenia,tak jak po balsamie najzwyklejszym...dodam ze mam jakichs problemów z sucha skóra ale jak nie posmaruje balsamem całych rak to nieraz swedzi mnie skóra...ale zaczelam sie myc mydelkiem dove albo bambino i jest lepiej,ale ta gesia skora na pośladkach obawiam sie ze pomoze tylko krem z mocznikiem
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 18:47   #143
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
mazidla.com, zrobsobiekrem.pl
Dziękuję.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:47   #144
Babski Raj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zakladam ten watek, bo mimo iz przegladnelam wiekszosc tematow na forum nie znalazlam zbyt wielu informacji na temat nawilzania skory ciala. Czytalam watki o pielegnacji olejami, oraz o tym ze nie powinno sie skory przyzwyczajac do bardzo czestego maziania balsamami, ale co zrobic kiedy moja skora jest sucha (w zimie to juz w ogole papier scierny) i takie smarowanie sie tlusciochami daje efekt tylko na kilka h? Niektore moje kolezanki maja skore tak miekka, nawilzona i delikatna w dotyku, ze nic tylko siedziec i glaskac , a moja pomimo peelingow i balsamowania niestety nie zachwyca Macie jakies patenty na mega nawilzenie ciala?
Witam,
Polecam pielęgnacje ciała rozpoczynając od zastosowania delikatnego peelingu do ciała na bazie olejów np. z wykorzystaniem cukru i oliwy z oliwek lub oleju arganowego. Nie trzeba po nim sie już niczym smarować, a do codziennego użycia polecam pielęgnacje oliwką lub olejem arganowym. Jeśli to ci nie pomoże zabardzo to warto rozważyć suplementacje doustną. Bardzo dobrze sprawdzają się kwasy omega.
Pozdrawiam
Babski Raj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 06:53   #145
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

A ja ostatnio słuchałam wypowiedzi dermatolożki, która twierdziła, że błędem jest natłuszczanie skóry przy przesuszeniu. Gdy jest ona sucha należy ją nawilżać, a nie stosować oleje. Czyli preparaty z kwasem hialuronowym, aloesem i czymś tam jeszcze stosować. Nie wiem już sama co o tym myśleć.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 08:39   #146
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
A ja ostatnio słuchałam wypowiedzi dermatolożki, która twierdziła, że błędem jest natłuszczanie skóry przy przesuszeniu. Gdy jest ona sucha należy ją nawilżać, a nie stosować oleje. Czyli preparaty z kwasem hialuronowym, aloesem i czymś tam jeszcze stosować. Nie wiem już sama co o tym myśleć.
Hm...ale nawilżanie (humektanty) trzeba równoważyć z natłuszczaniem (emolientami) , bo gdy jest suche powietrze, to humektanty pobierają nawilżenie ze skóry i nawilżają powietrze w ten sposób i jest odwrotny efekt a emolienty zabezpieczają przed ucieczką wody
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 06:58   #147
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Mocne nawilżenie skóry ciała

Bradzo fajny watek, szkoda, ze nie jest kontynuowany, ja sama borykam sie z wiecznie sucha skora, a jedyny kosmetyk, ktory daje jej ukojenie kosztuje jakies 150zl...moze ktos ma jakies pomysly? cyztam wasze recensje, ale jest tego morze, moze macie jakies nie wiem, naturalne sposoby na nawizenie, albo strikte chemiczne, juz mi wszystko jedno, nadchodzi jesien i zaczyna sie
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 17:17   #148
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Mocne nawilżenie skóry ciała

[1=95c2526c23e69e0985e2c14 64d890e9d7bbd64fa_5f6d24f 1ce806;88126325]Bradzo fajny watek, szkoda, ze nie jest kontynuowany, ja sama borykam sie z wiecznie sucha skora, a jedyny kosmetyk, ktory daje jej ukojenie kosztuje jakies 150zl...moze ktos ma jakies pomysly? cyztam wasze recensje, ale jest tego morze, moze macie jakies nie wiem, naturalne sposoby na nawizenie, albo strikte chemiczne, juz mi wszystko jedno, nadchodzi jesien i zaczyna sie[/QUOTE]Nie wiem czym się myjesz, ale dla mnie najlepsze jest mycie się delikatnymi żelami pod prysznic. To już robi dużą robotę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 21:38   #149
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Mocne nawilżenie skóry ciała

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Nie wiem czym się myjesz, ale dla mnie najlepsze jest mycie się delikatnymi żelami pod prysznic. To już robi dużą robotę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak, zauwazylam, ze delikatniejsze zele pod prysznic nie przesuszaja, ale tez nie nawilzaja w moim przypadku, bardziej myslalam o jakims balsamie, bo raczej zycie bez balsamu w moim przypadku jest raczej niemozliwe..niestety sprawdzilo sie u mnie mleczko klasyk z shea (masla nie mialam) od L'Occitane, ale wiadomo, cena jest zaporowa...

Edytowane przez 95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Czas edycji: 2020-09-11 o 06:36
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 10:08   #150
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Mocne nawilżenie skóry ciała

Też się latami męczyłam z mocno wysuszoną skórą, i najbardziej pomogło mi zażywanie doustnie oleju z ogórecznika, tranu i kolagenu. Przynajmniej tego pierwszego spróbuj, obecnie można taki olej kupić przez internet bezpośrednio od producenta , kilka dni po wytłoczeniu. Moim zdaniem na kosmetyki nawilżające szkoda wyrzucać dużo pieniędzy. Dexeryl mi zawsze wystarczał. Czytałam dużo dobrego o kremie Mediderm, ok 30zł za 1 litrowe opakowanie. Proste kosmetyki na wazelinie rozwiązują 90% problemu z suchą skórą. Lubię też olejki lub emulsje do mycia na oleju słonecznikowym.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-13 10:28:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.