Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-29, 23:52   #631
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny,

a czy któras z Was farbowala wloski farba

Loreal Diacolor 9.11 LODOWA SZAROSC????


Korci mnie ta farba....

Tule cieplutko
Ja kiedy¶ farbowa³am...... To nie ma nic wspólnego z szaro¶ci± ani z lodem
Mi wysz³o rudawo
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-01, 10:11   #632
kx30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

czy do farby 5,1 czyli popielatej mo¿na dodaæ mix niebieski, ¿eby by³o bardziej ch³odno - czy ju¿ do odcieni popielatych nie dodaje siê mixtonów????
kx30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-01, 10:48   #633
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kx30 Poka¿ wiadomo¶æ
czy do farby 5,1 czyli popielatej mo¿na dodaæ mix niebieski, ¿eby by³o bardziej ch³odno - czy ju¿ do odcieni popielatych nie dodaje siê mixtonów????
No oczywi¶cie, ¿e mo¿na! Po to to jest!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-01, 11:09   #634
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 340
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja kiedy¶ farbowa³am...... To nie ma nic wspólnego z szaro¶ci± ani z lodem
Mi wysz³o rudawo
Shade,jestes swietna,czytalam duzo Twoich postów mialas juz chyba wszystko na glowie

Czy mozecie w takim razie powiedziec mi jaka farba wyszla Wam najbardziej popielato?
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znik±d.
Co¶ z nieba mamy w sobie.
Co¶ z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-04, 16:45   #635
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ciê¿ko powiedzieæ która by³a najbardziej popielata. Ja sobie chwali³am Allwaves. A najlepsze efekty by³y po samych mixtonach.

Teraz przesz³am na hennê, wiêc zaczynam odbiegaæ od tematu.


Apropos henny... Mia³am ju¿ 3 koloryzacje - z ka¿d± w³osy coraz zdrowsze. Kolor natomiast siê ociepla Jest ³adny, g³êboki, co¶ a la kasztan, ale ciep³y. Postanowi³am dokupiæ Indygo - to barwnik niebieski - sam daje czerñ o niebieskim po³ysku ale zmieszany z henn± och³adza po prostu kolor.
Zobaczymy.

Jedyne co mi w tym wszystkim nie pasuje to..... smród mokrej trawy!!!! Ci±gle go czujê....... fuj.......

Szukaj±c czego¶ na temat och³adzania henny znalaz³am te¿ ciekaw± informacjê - wklejam, bo uwa¿am, ¿e to odpowied¼ na nasze ci±gle wracaj±ce pytanie o ujawniaj±ce siê rudo¶ci

"Kolor rudy przy niektórych strukturach w³osów

Zdarzaj± siê klienci, których w³osy fatalnie reaguj± nawet na niewielk± ilo¶æ henny lub czerwonego pigmentu – nawet je¶li to tylko niewielki dodatek w mieszance, w której przewa¿a indygo, jak np. KHADI Ciemny Br±z.
Takie w³osy z natury posiadaj±ce du¿± ilo¶æ czerwonego pigmentu. Dodanie do mieszanki farby KHADI Czyste Indygo powinno przynie¶æ ulgê. Jednak¿e w przypadku takiej struktury w³osów jest niemal niemo¿liwe uzyskanie trwa³ego popielatego odcienia br±zu.
"
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-04, 19:55   #636
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Podpinam sie pod kazdy watek chyba
ALe potrzebuje rady
Chcia³abym pomalowac wlosy farba zblizona do mojego naturalnego koloru.
Nie znam siê za bardzo na farbowaniu w³osów. Do tej pory u¿ywa³am Castinga (jakies 4-5razy), a niedawno dwa razy pomalowa³am henna (teraz usilnie ja zmywam). Pod koniec miesi±ca chcia³abym po³o¿yæ farbê, bo henna nie uzyska³am takie koloru jaki chcia³am. Chce uzyskaæ br±z, ze z³otymi refleksami/po¶wiata. zbli¿ony do mojego naturalnego koloru jak na zdjêciach ni¿ej(przepraszam za jako¶æ, ale innych zdjêæ nie znalaz³am). Bron Bo¿e ¿adnych czerwonych refleksów nie chce uzyskaæ.
Mój aktualny kolor w³osów po hennie to ciemny br±z w³a¶nie niestety z rudo-czerwonymi refleksami (mam nadzieje, ze przez miesi±c jeszcze to wymyje).
Jakiego koloru powinnam u¿yæ, jakiej farby? Drogeryjna poradzi sobie z rozajsnieniem? Czy lepiej siêgn±æ po fryzjerska? mam nadziejê, ¿e obejdzie siê bez dekoloryzacji.
Zalezy mi na pokryciu pierwszych siwych w³osków.
Bardzo proszê o rady
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg naturalne.jpg (28,1 KB, 34 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg natula.jpg (17,6 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg nat34.jpg (25,9 KB, 26 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg nat5.jpg (18,3 KB, 37 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg nat4.jpg (13,2 KB, 26 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg nat2.jpg (21,3 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg nat.jpg (19,7 KB, 44 za³adowañ)
magdaavon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-05, 16:38   #637
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

magdaavon- Nie wiem, czy farbowanie farbami chemicznymi to dobry pomys³, i to chyba nie ma znaczenia czy sklepowe, czy profeski, bo nie wiadomo jaki Ci kolor wyjdzie. Musia³aby¶ poszukaæ niestety dalej rad jak pokryæ henne w innych w±tkach, bo u nas 2 czy 3 dziewczyny dopiero rozpoczê³y przygodê z henn± i nie pamiêtam, ¿eby kto¶ z niej "schodzi³".
Przeczytaj post poni¿ej swojego. Shade pisze, ¿e te¿ jej kasztan wychodzi i chce te rudo¶ci znneutralizowaæ indygo (niebieskim).
Najlepiej zwróæ siê do producenta o poradê, lub fryzjerki, lub kogo¶ kto schodzi³ z henny. Pamiêtam, jak moja kole¿anka nie mog³a jej niczym przykryæ, bo nic siê nie trzyma³o. W ka¿dym razie powodzenia

Shade - no chyba zasada ta sama przy neutralizacji niechcianych refleksów, ciekawa jestem co wykombinujesz

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-05-05 o 18:27
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 14:17   #638
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zamówi³am hennê Ciemny Br±z - czyli tê jeszcze ch³odniejsz± od orzechowego, a do tego próbkê samego Indygo.... No i bêdê experymentowaæ jak zawsze

Henna siê wymywa na "piêkny" miedziany kolor. Ale i tak nie wracam do farb. Naprawdê w³osy zdrowiej± z ka¿dym dniem! Szok...

Wczoraj trzyma³am od¿ywkê z Amli. Efekt "lustra", ale smród niemi³osierny. Jak która¶ mia³a kiedy¶ chomika...... to podobnie...
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-06, 19:01   #639
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 335
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Zamówi³am hennê Ciemny Br±z - czyli tê jeszcze ch³odniejsz± od orzechowego, a do tego próbkê samego Indygo.... No i bêdê experymentowaæ jak zawsze

Henna siê wymywa na "piêkny" miedziany kolor. Ale i tak nie wracam do farb. Naprawdê w³osy zdrowiej± z ka¿dym dniem! Szok...

Wczoraj trzyma³am od¿ywkê z Amli. Efekt "lustra", ale smród niemi³osierny. Jak która¶ mia³a kiedy¶ chomika...... to podobnie...
wlasnie ten miedziany kolor w hennie jest najgorszy.
chociaz smrodu tez nie moglam przebolec
daj znac czy och³odzi Ci sie kolor jak poeksperymentujesz
magdaavon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-08, 15:24   #640
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Po 5tyg od ostaniego mixowania zrudzialam calkowicie....

Dziewczyny czy wystarczy teraz, ze poloze Chantal 7.0 z mixem niebieskim? czy pomieszac jak ostatnio mixy? calosc mniej wiecej jest rowna, koncowki moze sa lekko ciemniejsze, ale jest lepiej niz ostatnio. Odrost wydaje mi sie bardziej zloty nic rudy. Jak teraz kombinowac? bede wdzieczna znowu za pomoc
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SDC10187.jpg (96,4 KB, 20 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10190.jpg (150,9 KB, 14 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10191.jpg (156,4 KB, 14 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10192.jpg (90,6 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10198.jpg (115,6 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10204.jpg (159,8 KB, 9 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10207.jpg (149,6 KB, 18 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-05-08 o 15:25
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-08, 17:56   #641
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

caate - To nawet siê trochê trzyma³o jak na 3%
A zrób równy przedzia³ek i przy³ó¿ kucyka - koñcówki do odrostów, bo jako¶ nie widaæ wyra¼nie ró¿nicy jakie te koñcówki s± i obfoæ nam, bo mi dalej w bordo wpada na d³ugo¶ci, a odrost rudy.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 18:34   #642
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
caate - To nawet siê trochê trzyma³o jak na 3%
A zrób równy przedzia³ek i przy³ó¿ kucyka - koñcówki do odrostów, bo jako¶ nie widaæ wyra¼nie ró¿nicy jakie te koñcówki s± i obfoæ nam, bo mi dalej w bordo wpada na d³ugo¶ci, a odrost rudy.
ok ale to jutro, bo dzisiaj juz slonce zaszlo.

tez sie zdziwilam z trwaloscia, bo jeszcze niedawno dodawalam zdjecia, gdzie kolor sie jako tako trzymal, ale jakos od 5myc coraz wieksze wychodzily mi te rudzielce to az sie przestraszylam
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-09, 14:36   #643
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dodaje zdjecia, jestem zalamana... ja to dopiero mam mix teraz na glowie mam ochote walnac jakis poziom 5 i wyrownac to wszystko, bo widze ze to ciagle wraca i jak nie zetne wlosow, to nie mam szans na wyzbycie sie roznych poziomow


zdjecia w pelni slona, bez flesza wiec kolor w 100% rzeczywisty...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SDC10229.jpg (314,5 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10220.jpg (269,6 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10234-1.jpg (139,1 KB, 12 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10221.jpg (241,2 KB, 20 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC10231.jpg (160,2 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 240SSCAM.jpg (217,5 KB, 35 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-05-09 o 14:47
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-09, 17:11   #644
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hm a gdyby¶ zrobi³a k±piel rozja¶niaj±c± na koñcówkach? i na chwilê k±piel na ca³o¶æ, zej¶æ na ja¶niejszy odcieñ, wtedy ³atwiej przyciemniaæ mixami i tonowaæ na ch³odno, bez obawy przed czerni± ;>
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-09, 17:49   #645
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
hm a gdyby¶ zrobi³a k±piel rozja¶niaj±c± na koñcówkach? i na chwilê k±piel na ca³o¶æ, zej¶æ na ja¶niejszy odcieñ, wtedy ³atwiej przyciemniaæ mixami i tonowaæ na ch³odno, bez obawy przed czerni± ;>
to jest jakas mysl, ale boje sie o kondycje wlosow, ktore wystarczajaco juz ucierpialy... ta partia wlosow ciemniejszysz jest po dekoloryzacji i rozjasnianiu pasemkami z czarnego, wiec czy to cos da skoro juz 2x probowalam u fryzjera?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-09, 18:47   #646
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
dodaje zdjecia, jestem zalamana... ja to dopiero mam mix teraz na glowie mam ochote walnac jakis poziom 5 i wyrownac to wszystko, bo widze ze to ciagle wraca i jak nie zetne wlosow, to nie mam szans na wyzbycie sie roznych poziomow


zdjecia w pelni slona, bez flesza wiec kolor w 100% rzeczywisty...
Widzê ¿e jest tak jak przed mixami i dodatkowo masz odrost. Skoro siê sp³ukuje do tego samego koloru to wydaje mi siê, ¿eby¶ dalej je tonowa³a na 3% a jak kondycja w³osów bêdzie dobra, mo¿e znów spróbowaæ ¶ci±gn±æ kolor z d³ugo¶ci (choæ jak mówisz 2 dekolory Ci nie pomog³y).
Mo¿esz te¿ na odrost daæ t± 7 z 6%, na rudych dodaæ "niebieskiego" mixa, a na koñcówki ten "zielony", wszystko na 6% to nie powinno siê tak szybko wyp³ukaæ.
Nawet pomy¶³a³am przez chwilê o rozja¶niaczu, ale to mog³oby siê skoñczyæ tragicznie, choæ mojej kole¿ance, która farbowa³a siê na czarno od lat, rozja¶niacz (na pasemku) wybarwi³ do rudego. Tylko to ju¿ trzeba by by³o zrobiæ na pewno u fryzjera. Mo¿e popro¶, ¿eby ci na pasemko po³o¿y³ i zobacz jak siê w³osy zachowaj±.
Mo¿e napisz te¿ do Matys-Magdy maila, lub do blond bunny?

Ja bym mixowa³a, ale musia³±by¶ kogo¶ poprosiæ, bo samej bêdzie Ci ciê¿ko...
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-09, 19:06   #647
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Widzê ¿e jest tak jak przed mixami i dodatkowo masz odrost. Skoro siê sp³ukuje do tego samego koloru to wydaje mi siê, ¿eby¶ dalej je tonowa³a na 3% a jak kondycja w³osów bêdzie dobra, mo¿e znów spróbowaæ ¶ci±gn±æ kolor z d³ugo¶ci (choæ jak mówisz 2 dekolory Ci nie pomog³y).
Mo¿esz te¿ na odrost daæ t± 7 z 6%, na rudych dodaæ "niebieskiego" mixa, a na koñcówki ten "zielony", wszystko na 6% to nie powinno siê tak szybko wyp³ukaæ.
Nawet pomy¶³a³am przez chwilê o rozja¶niaczu, ale to mog³oby siê skoñczyæ tragicznie, choæ mojej kole¿ance, która farbowa³a siê na czarno od lat, rozja¶niacz (na pasemku) wybarwi³ do rudego. Tylko to ju¿ trzeba by by³o zrobiæ na pewno u fryzjera. Mo¿e popro¶, ¿eby ci na pasemko po³o¿y³ i zobacz jak siê w³osy zachowaj±.
Mo¿e napisz te¿ do Matys-Magdy maila, lub do blond bunny?

Ja bym mixowa³a, ale musia³±by¶ kogo¶ poprosiæ, bo samej bêdzie Ci ciê¿ko...

no wlasnie nie mam kogo poprosic
bo wszelkie kolezanki marudza, ze ja cuduje i jak to nakladac na jedna czesc taki a na durga taki kolor... wiec jak widze ich miny to wole im sie nie oddawac w ich rece.

mialam dekoloryzacje, ktora gore mi ruszyla, ale dol juz srednio (palett) dlatego po miesiacu mialam rozjasniaczem pasemka robione i wyszlo jasniej, tak do poziomy 6-7. ale wlosy mi sie kruszyly i kruszyly. teraz nie moge sobie pozwolic na to, nadal sie borykam ze zniszczeniami.

po prostu nie wiem co robic. najchetniej poszlabym do fryzjera i niech on cos wymyli, bo ja juz nie mam cierpliowisc, ale wiem, ze da mi poziom 6/5 i na tym sie zakonczy a po miesiacu od nowa to samo...


powiedz mi, bo nie zrozumialam, najpierw mialabym nalozyc sama 7.0 a potem mixy? ja myslalam po prostu zmieszac mix niebieski z 7.0 na gore i na 10min preciagnac tylko na konce. szkoda ze oczu nie ma sie z kazdej strony...

do dziewczyn napisze ale to pd koniec tyg, bo ja na wizazu z doskoku teraz jestem.

przyjade do Ciebie i mi zmiksujesz
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-10, 17:38   #648
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Caate - Nie!!!! nie!!! to rozja¶niacz nie wchodzi w grê, bo ¿eby Ci w³osy rzeczywi¶cie nie odpad³y.

Jeszcze mo¿e (jak znajdziesz czas to zerknij na jaki¶ w±tek z dekoloryzacj±, mi siê wydaje, ¿e mo¿e ten palette by³ po prostu do d...... lub zajd¼ do jakiego¶ dobrego salonu i zapytaj, ¿e niby tak ..... chcia³a by¶ ¶ci±gn±æ kolor ujednoliciæ i ile to by kosztowa³o, i czy na pewno siê da ¶ci±gn±æ kolor z koñcówek, przygraj trochê i mo¿e uda Ci siê jako¶ pokrêtnie info wyci±gn±æ, a jak nie to powiedz "¿e jak± firm± by Ci dekoloryzowali, bo ju¿ mia³a¶ robione palet± i nic nie ruszy³o...a goldwell siê szybko sp³ukuje, bo robi³a¶ u fryzjera......"

A ja my¶la³am, ¿eby na sam odrost po³o¿yæ 7 z 6%, tylko, ¿eby nie rozja¶ni³o to mo¿e lepiej odrost na 4% zrobiæ? bo jak d³ugo bêdzie na g³owie, to wieszz....?chyba, ¿e po³o¿yæ na koniec na odrost,
na "rude" 7 z 6% i "niebieski" mix,
a na koñcówki "bordowe" 7 z 6% i "zielony"mix.
Po prostu rozrobiæ ca³± 7 z 6% i roz³o¿yæ do 3 miseczek, do jednej daæ takiego mixa, a do drugiej innego, a w trzeciej zostawiæ mieszankê sam± 7 z 6%
Lub rozrabiaæ stopniowo, ¿eby siê nie utlenia³y.

Blond bunny te¿ kiedy¶ pisa³a, ¿e mo¿na po³o¿yæ na ca³o¶æ naturê, ¿eby wyrównaæ poziom (choæ u Ciebie i tak koñcówek nie ruszy ta 7), a potem neutralizowaæ niechciane refleksy. Mia³aby¶ wtedyrobotê roz³o¿on± na 2 razy i samej lepiej by Ci by³o.
Albo po³o¿yæ na ca³ó¶æ7 z 6%

To siê nie ma co ¶miaæ , te¿ siê kiedy¶ zastanawia³am, ¿e dobrze by by³o siê spotkaæ z osob± wiedz±c± o co chodzi w realu i chêtnie bym Ci zrobi³a, ale teraz mam gor±cy czas ...sesji i pisania licencjata i mo¿e na nastêne farbowanie siê uda.

A do blond bunny napisz na priv,skopiuj linka z postem ze zdjêciami i popro¶ ¿eby zerknê³a, jak znalaz³a by czas oczywi¶cie.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-10, 18:42   #649
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny widzê, ¿e wasza walka trwa....

Ja ju¿ do farb nie wrócê.
Henna Ciemny Br±z okaza³a siê strza³em w 10. Nawet nie by³o potrzeby dodawania indygo. Wysz³a bardzo ³adnie. Czekoladowy, ch³odny br±zik - tym razem bez rudo¶ci. Jedynie w s³oñcu przebija taki jakby bordowy, ale przyjemny.

Mam nadziejê, ¿e znajdziecie równie¿ wkrótce swój idea³! Ja oczywi¶cie zostajê z wami - chyba za bardzo przyzwyczai³am siê do tego w±tku!

Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 18:48   #650
DMkAnia
Stra¿nik Wiza¿u
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ do farb nie wrócê.
Henna Ciemny Br±z okaza³a siê strza³em w 10. Nawet nie by³o potrzeby dodawania indygo. Wysz³a bardzo ³adnie. Czekoladowy, ch³odny br±zik - tym razem bez rudo¶ci. Jedynie w s³oñcu przebija taki jakby bordowy, ale przyjemny.
A zdjêcia zrobisz i poka¿esz?
__________________
Moje w³osy z CG - ZDJÊCIA

"¦wiat przeszkadza mi w ¿yciu."
DMkAnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-10, 18:53   #651
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Poka¿ wiadomo¶æ
A zdjêcia zrobisz i poka¿esz?
Zrobiê i poka¿ê
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-10, 19:22   #652
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
to jest jakas mysl, ale boje sie o kondycje wlosow, ktore wystarczajaco juz ucierpialy... ta partia wlosow ciemniejszysz jest po dekoloryzacji i rozjasnianiu pasemkami z czarnego, wiec czy to cos da skoro juz 2x probowalam u fryzjera?
moze spóbuj matrixem, mieszanym z ciep³± wod±. taki demakija¿. moze co¶ poja¶ni. nie niszczy jak rozja¶niacz.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-11, 13:25   #653
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
moze spóbuj matrixem, mieszanym z ciep³± wod±. taki demakija¿. moze co¶ poja¶ni. nie niszczy jak rozja¶niacz.
mialam robione matrixem u fryzjera, moze to to?
sama juz nie wiem, bo to bylo 2lata temu, a ze wlosy mi woooolno rosna to sie mecze z nimi...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny widzê, ¿e wasza walka trwa....

Ja ju¿ do farb nie wrócê.
Henna Ciemny Br±z okaza³a siê strza³em w 10. Nawet nie by³o potrzeby dodawania indygo. Wysz³a bardzo ³adnie. Czekoladowy, ch³odny br±zik - tym razem bez rudo¶ci. Jedynie w s³oñcu przebija taki jakby bordowy, ale przyjemny.

Mam nadziejê, ¿e znajdziecie równie¿ wkrótce swój idea³! Ja oczywi¶cie zostajê z wami - chyba za bardzo przyzwyczai³am siê do tego w±tku!

to ja czekam na zdjecia

chetnie bym sprobowala henny, tylko dla mnie kolor za ciemny, ale kto wie... jak juz bede w akcie desperacji to nigdy nie wiadomo

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Caate - Nie!!!! nie!!! to rozja¶niacz nie wchodzi w grê, bo ¿eby Ci w³osy rzeczywi¶cie nie odpad³y.

Jeszcze mo¿e (jak znajdziesz czas to zerknij na jaki¶ w±tek z dekoloryzacj±, mi siê wydaje, ¿e mo¿e ten palette by³ po prostu do d...... lub zajd¼ do jakiego¶ dobrego salonu i zapytaj, ¿e niby tak ..... chcia³a by¶ ¶ci±gn±æ kolor ujednoliciæ i ile to by kosztowa³o, i czy na pewno siê da ¶ci±gn±æ kolor z koñcówek, przygraj trochê i mo¿e uda Ci siê jako¶ pokrêtnie info wyci±gn±æ, a jak nie to powiedz "¿e jak± firm± by Ci dekoloryzowali, bo ju¿ mia³a¶ robione palet± i nic nie ruszy³o...a goldwell siê szybko sp³ukuje, bo robi³a¶ u fryzjera......"

A ja my¶la³am, ¿eby na sam odrost po³o¿yæ 7 z 6%, tylko, ¿eby nie rozja¶ni³o to mo¿e lepiej odrost na 4% zrobiæ? bo jak d³ugo bêdzie na g³owie, to wieszz....?chyba, ¿e po³o¿yæ na koniec na odrost,
na "rude" 7 z 6% i "niebieski" mix,
a na koñcówki "bordowe" 7 z 6% i "zielony"mix.
Po prostu rozrobiæ ca³± 7 z 6% i roz³o¿yæ do 3 miseczek, do jednej daæ takiego mixa, a do drugiej innego, a w trzeciej zostawiæ mieszankê sam± 7 z 6%
Lub rozrabiaæ stopniowo, ¿eby siê nie utlenia³y.

Blond bunny te¿ kiedy¶ pisa³a, ¿e mo¿na po³o¿yæ na ca³o¶æ naturê, ¿eby wyrównaæ poziom (choæ u Ciebie i tak koñcówek nie ruszy ta 7), a potem neutralizowaæ niechciane refleksy. Mia³aby¶ wtedyrobotê roz³o¿on± na 2 razy i samej lepiej by Ci by³o.
Albo po³o¿yæ na ca³ó¶æ7 z 6%

To siê nie ma co ¶miaæ , te¿ siê kiedy¶ zastanawia³am, ¿e dobrze by by³o siê spotkaæ z osob± wiedz±c± o co chodzi w realu i chêtnie bym Ci zrobi³a, ale teraz mam gor±cy czas ...sesji i pisania licencjata i mo¿e na nastêne farbowanie siê uda.

A do blond bunny napisz na priv,skopiuj linka z postem ze zdjêciami i popro¶ ¿eby zerknê³a, jak znalaz³a by czas oczywi¶cie.
no to teraz rozumiem, dziekuje

tez mam wlasnie masakre na uczelni, ale juz mysle o wlosach, zeby jakos i je ogarnac, dlatego pytam wczesniej

Twoj sposob jest dobry, tylko ktos by mi musial pomoc. Sama nie dam rady, bo wszedzie mam odrost i nie bede umiala tego zobaczyc i wiedziec dokad nalozyc i zeby rowno jeszcze bylo...

Zaraz napisze do Bunny.
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-11, 15:14   #654
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 57
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewcznyny, czy znacie jakas farbe semi-permamentna w odcieniu zimnego ciemnego brazu? Widzialam glownie jasne zimne brazy, najwyzej srednie. Ja chcialam miec ciemny chlodny braz... no i zeby sie na wszelki wypadek zmylo

ps. Wiem, ze caly watek jest o tym, ale ja nawet nie mam pojecia czy henna, o ktorej piszecie sie zmywa i gdzie to wlasciwie kupic... musze to kupic w UK. Jeszcze nigdy nie farbowalam wlosow.

ps2. Goldwell StayCool 6BS jest super! Gdzie mozna to kupic? (Nie moge znalezc sklepu na internecie)

Edytowane przez mandarynki
Czas edycji: 2011-05-11 o 15:52
mandarynki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-11, 15:47   #655
OnaIono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam drogie Panie. Jestem tutaj nowa. Mam ogromny problem. Zafarbowa³am sobie w³oski farb± goldwell 7sb(silver beige) z pasemek (ciemny br±z & popielaty blond), ale na g³owie wysz³a mi jaka¶ masakra, ciemne pozosta³y ciemne, blondy zrobi³y siê szare a odrosty mam w kolorze ciemnego blondu.
Czy taka kolej rzeczy jest normalna?
Wcze¶niej "przefarbowywa³am" sobie w³osy z baleja¿u np: farbami Loreal (czekoladka) i zawsze pokrywa³y ca³o¶æ g³owy równomiernie, chcia³am wiêc wypróbowaæ profesjonalnej farby i niestety nie jestem zadowolona z efektu jaki przynios³a.
My¶la³am, ¿e w³osy wyjd± ciemny br±z z po¶wiat± silver, przynajmniej tak to wygl±da³o na palecie kolorów;(.
Porad¼cie mi proszê co mogê zrobiæ, czy za jaki¶ czas powtórzyæ farbowanie 7SB czy poradzicie co¶ bardziej rozs±dnego.
Z góry serdecznie dziêkujê za pomoc.
OnaIono jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-11, 16:37   #656
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez mandarynki Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewcznyny, czy znacie jakas farbe semi-permamentna w odcieniu zimnego ciemnego brazu? Widzialam glownie jasne zimne brazy, najwyzej srednie. Ja chcialam miec ciemny chlodny braz... no i zeby sie na wszelki wypadek zmylo

ps. Wiem, ze caly watek jest o tym, ale ja nawet nie mam pojecia czy henna, o ktorej piszecie sie zmywa i gdzie to wlasciwie kupic... musze to kupic w UK. Jeszcze nigdy nie farbowalam wlosow.

ps2. Goldwell StayCool 6BS jest super! Gdzie mozna to kupic? (Nie moge znalezc sklepu na internecie)

kupilam goldwella 6bs na allegro, w piatek bede kladla
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-11, 19:03   #657
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Czy je¶l rozja¶niacz i dekoloryzacja nie wchodzi w rachubê, to super rozja¶niaj±ce rozja¶ni± (niekoniecznie o 4 poziomy) w³osy farbowane z poziomu 6 na np 8?

Cytat:
Napisane przez OnaIono Poka¿ wiadomo¶æ
Witam drogie Panie. Jestem tutaj nowa. Mam ogromny problem. Zafarbowa³am sobie w³oski farb± goldwell 7sb(silver beige) z pasemek (ciemny br±z & popielaty blond), ale na g³owie wysz³a mi jaka¶ masakra, ciemne pozosta³y ciemne, blondy zrobi³y siê szare a odrosty mam w kolorze ciemnego blondu.
Czy taka kolej rzeczy jest normalna?
Wcze¶niej "przefarbowywa³am" sobie w³osy z baleja¿u np: farbami Loreal (czekoladka) i zawsze pokrywa³y ca³o¶æ g³owy równomiernie, chcia³am wiêc wypróbowaæ profesjonalnej farby i niestety nie jestem zadowolona z efektu jaki przynios³a.
My¶la³am, ¿e w³osy wyjd± ciemny br±z z po¶wiat± silver, przynajmniej tak to wygl±da³o na palecie kolorów;(.
Porad¼cie mi proszê co mogê zrobiæ, czy za jaki¶ czas powtórzyæ farbowanie 7SB czy poradzicie co¶ bardziej rozs±dnego.
Z góry serdecznie dziêkujê za pomoc.
Platyna mówisz to wytrawiony w³os, pozbawiony pigmentów, a to w³a¶nie ich chwytaj± siê barwnik. Skoro nie masz pigmentu, dlatego nie chwyci³o. Farba farby nie rozja¶ni dlatego ciemne pasemka zosta³y ciemne, a na naturalny odrost zadzia³a³ utleniacz 6% i rozja¶ni³. Trzeba zrobiæ pigmentacje na tych platynowych. Fajnego bloga ma blond bunny, przejrzyj w±tek, wiele przyk³ad ów i opisów co i jak jest wyja¶nione

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez mandarynki Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewcznyny, czy znacie jakas farbe semi-permamentna w odcieniu zimnego ciemnego brazu? Widzialam glownie jasne zimne brazy, najwyzej srednie. Ja chcialam miec ciemny chlodny braz... no i zeby sie na wszelki wypadek zmylo

ps. Wiem, ze caly watek jest o tym, ale ja nawet nie mam pojecia czy henna, o ktorej piszecie sie zmywa i gdzie to wlasciwie kupic... musze to kupic w UK. Jeszcze nigdy nie farbowalam wlosow.

ps2. Goldwell StayCool 6BS jest super! Gdzie mozna to kupic? (Nie moge znalezc sklepu na internecie)
A na ebay-u nie ma? Semi permanentna ma zazwyczaj s³abszy oxydant, czyli utleniacz (3% (lub 4% w goldwelu)) chyba 10vol. bo 6% ma 20vol.
Mo¿esz te¿ kupiæ jak±¶ sklepow± tylko zimny odcieñ i wymieszaæ tubkê z oxy 3%. zakupionym osobno.
Pamiêtam, ¿e mi 3 lata temu super popielato wychodzi³a Poly 4 z wilkinsona za 2£, ale ja mia³am poziom 4 to prawie czarno wychodzi³o, ale z pasemkami cudo by³o.
Ta 6BS ponoæ ¶wietna i ch³odna wychodzi, bo która¶ ju¿ ni± robi³a (przepraszam, nie pamiêtam która )

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-05-11 o 19:08
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-12, 05:35   #658
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 57
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dzieki, Zyta i Anusia. (Wpisywalam uparcie "staycool" i chyba dlatego nie moglam nic znalezc). Nie wiem, czy zauwazylyscie, ale czasami opakowania sie troche roznia - moze niektore te farby nie sa oryginalne (?)
mandarynki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-12, 11:49   #659
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

mandarynki - bo ja nie wiem czy to nie jest osobna seria Goldwella "staycool" zapytaj anusi1990 lub polataj po polskim allegro opakowania mo¿e inne, bo na inny rynek robione...

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-05-12 o 15:36
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-12, 16:12   #660
OnaIono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 25
Smile Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêki za podpowied¼, szuka³am trochê info na swój temat i zaczê³am siê zastanawiaæ czy pomog³a by mi mo¿e dekoloryzacja np. goldwell. Ewentualnie pó¼niej do farby dodaæ jakiego¶ podstawowego pigmentu, goldwell bodaj¿e ma w swojej ofercie, ale nie wiem którego mi brakuje;/ Z natury mam kolor "mysi"-szare, bodaj¿e tzw. ciemny blond, nie chcê a¿ zbyt du¿ych zmian. My¶lê wci±¿ nad kolorkiem 7SB lub 6SB. Nie wiem czy 6 nie bêdzie zbyt ciemna.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
kupilam goldwella 6bs na allegro, w piatek bede kladla
Anusia 1990 wrzuci³aby¶ fotki po swoim farbowaniu 6sb.
Wprawdzie równie¿ siê zastanawiam nad tym kolorkiem w³osów i jestem ciekawa jak wyjdzie
A powiedz mi jeszcze jaki masz teraz wyj¶ciowy kolor w³osów?
Dziêki za info. Powodzenia.
OnaIono jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.