paciorkowe mamy:-( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 20:33   #31
11022011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z Internetu
Wiadomości: 45
Dot.: paciorkowe mamy:-(

najwazniejsze ze wiesz.

ja nie wiedzialam gbs mialam ujemny, a przy porodzie dziecko sie zarazilo... nie bede opisywac szczegolow zeby niepotrzebnie cie nie nakrecac, ale paciorkowiec to powazna sprawa.

a i moze kiedys tyle zakazen nie bylo, ale kiedys tez praktycznie co druga osoba nie miala raka, ani innych chorob ktore teraz mamy
11022011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 12:20   #32
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Cytat:
Napisane przez 11022011 Pokaż wiadomość
najwazniejsze ze wiesz.

ja nie wiedzialam gbs mialam ujemny, a przy porodzie dziecko sie zarazilo... nie bede opisywac szczegolow zeby niepotrzebnie cie nie nakrecac, ale paciorkowiec to powazna sprawa.

a i moze kiedys tyle zakazen nie bylo, ale kiedys tez praktycznie co druga osoba nie miala raka, ani innych chorob ktore teraz mamy
hmm ale jak to GBS ujemny?jakis błąd labo?Napisz coś więcej ja jednak wolę wiedzieć niż cieszyć się w radosnej niewiedzy.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:10   #33
11022011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z Internetu
Wiadomości: 45
Dot.: paciorkowe mamy:-(

w badaniu w 36 czy 37 wtedy kiedy sie pobiera ten wymaz, wyszedl mi gbs ujemny, a po porodzie okazalo sie ze zarazilam dziecko paciorkowcem.
na moje pytanie jak to mozliwe, skoro nie mialam, dr powiedziala ze nieraz jest tak ze w ciazy nie ma, a przy porodzie sie pojawia, ma tak bodajze co piata rodzaca.
w niektorych szpitalach gbs robia teraz przy przyjeciu do porodu, a w niektorych niestety jeszcze nie.
mega szybka reakcja personelu szpitala tak naprawde uratowała mi dziecko, bo powiklania sa naprawde nieciekawe

ty jestes w tej lepszej sytuacji niz ja bylam, ze wiesz, personel przy porodzie da ci antybiotyk i nie bedziesz miala niespodzianki po porodzie, takze nie masz sie czym martwic, gorzej by bylo gdybys nie wiedziala
pozdrawiam
11022011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 10:47   #34
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: paciorkowe mamy:-(

sama po otrzymaniu wyników poczytałam w necie i znalałżam inf,że robiąc to badanie GBS może raz byc dodatni,a w następnym badaniu ujemny....że niby tak się sprytnie ukruć może?

11022011-dobrze,że wszystko się dobrze skończyło
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:33   #35
11022011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z Internetu
Wiadomości: 45
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
sama po otrzymaniu wyników poczytałam w necie i znalałżam inf,że robiąc to badanie GBS może raz byc dodatni,a w następnym badaniu ujemny....że niby tak się sprytnie ukruć może?

11022011-dobrze,że wszystko się dobrze skończyło

no wlasnie, i dlatego niektore szpitale robia to badanie przy przyjeciu do porodu, oby takich szpitali było wiecej

co ja sie nastresowałam, napłakałam to nie zycze tego nikomu
11022011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:28   #36
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Cytat:
Napisane przez 11022011 Pokaż wiadomość
w badaniu w 36 czy 37 wtedy kiedy sie pobiera ten wymaz, wyszedl mi gbs ujemny, a po porodzie okazalo sie ze zarazilam dziecko paciorkowcem.
na moje pytanie jak to mozliwe, skoro nie mialam, dr powiedziala ze nieraz jest tak ze w ciazy nie ma, a przy porodzie sie pojawia, ma tak bodajze co piata rodzaca.
w niektorych szpitalach gbs robia teraz przy przyjeciu do porodu, a w niektorych niestety jeszcze nie.
mega szybka reakcja personelu szpitala tak naprawde uratowała mi dziecko, bo powiklania sa naprawde nieciekawe

ty jestes w tej lepszej sytuacji niz ja bylam, ze wiesz, personel przy porodzie da ci antybiotyk i nie bedziesz miala niespodzianki po porodzie, takze nie masz sie czym martwic, gorzej by bylo gdybys nie wiedziala
pozdrawiam
Faktycznie mi w pierwszej ciąży na IP pobrali wymaz pomimo tego, że przyjechałam z ujemnym wynikiem.
Dobrze, że wszystko ma szczęśliwy finał. I oby tak było za każdym razem.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 12:11   #37
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Dziewczyny nie martwcie się na zapas. Najważniejsze że zrobiłyście wymaz i wiecie na czym stoicie. Ja też miałam paciorkowca, trafiłam do szpitala o 1.00 , zanim byłam na porodówce było przed 2.00 a mały o 5.35 był już na świecie. Dostałam antybiotyk w zastrzyku, mały urodził się zdrowy I ma już 3 tygodnie
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 13:49   #38
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Cytat:
Napisane przez mona_ja Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie martwcie się na zapas. Najważniejsze że zrobiłyście wymaz i wiecie na czym stoicie. Ja też miałam paciorkowca, trafiłam do szpitala o 1.00 , zanim byłam na porodówce było przed 2.00 a mały o 5.35 był już na świecie. Dostałam antybiotyk w zastrzyku, mały urodził się zdrowy I ma już 3 tygodnie
wielkie gratulacje i bardzo się cieszę, że wszystko poszło dobrze.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 14:12   #39
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Ja jeszcze niedawno stresowałam się tutaj razem z Wami, a tymczasem Antoś od 28.10 jest już po drugiej stronie brzuszka. Ja trafiłam na porodówkę ok. północy ze skurczami co 3-4 minuty. Od razu w pierwszej godzinie dostałam antybiotyk, a pęcherz pękł mi dopiero o 3. Później dostałam jeszcze raz antybiotyk po 4 godzinach, bo rodziłam 10-11 godzin ( a właściwie to jedną więcej, bo to była noc, gdy przesuwaliśmy czas ). Co prawda mój poród i tak zakończył się cc, ale jak widać na moim przykładzie... nie ma co się martwić na zapas, bo dla lekarzy dodatki GBS to nic wielkiego i potrafią odpowiednio szybko reagować na nasze nosicielstwo.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:47   #40
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Hej

My już po Skończyło się na cc. Dostałam antybiotyk, ale do cc od momentu podania była niecała godzina. Później dostawałam go jeszcze zgodnie z tym jak ma byc podawany. Małemu wyszło podwyższone crp i wiązali to właśnie z zarażeniem paciorkowcem. Leżeliśmy 6 dni po porodzie i codziennie miała sprawdzane. Samoistnie spadło, bez podawania antybiotyku. Nie wiadomo czy to było to czy może coś innego. Organizm sam zwalczył infekcje. Obecnie oboje mamy się bardzo dobrzeMały był pod ciągłą kontrolą i bardzo często badany. Co dzień miał pobieraną krew, pediatra go oglądała kilka razy dziennie czy nic się nie dzieje. Kolejny happy end
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:53   #41
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: paciorkowe mamy:-(

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
Hej

My już po Skończyło się na cc. Dostałam antybiotyk, ale do cc od momentu podania była niecała godzina. Później dostawałam go jeszcze zgodnie z tym jak ma byc podawany. Małemu wyszło podwyższone crp i wiązali to właśnie z zarażeniem paciorkowcem. Leżeliśmy 6 dni po porodzie i codziennie miała sprawdzane. Samoistnie spadło, bez podawania antybiotyku. Nie wiadomo czy to było to czy może coś innego. Organizm sam zwalczył infekcje. Obecnie oboje mamy się bardzo dobrzeMały był pod ciągłą kontrolą i bardzo często badany. Co dzień miał pobieraną krew, pediatra go oglądała kilka razy dziennie czy nic się nie dzieje. Kolejny happy end
Gratuluję narodzn synka! Super, że wszystko dobrze się skończyło.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.