Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-06, 11:56   #1591
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja na filtry kładę minerały i wszystko jest w porządku Twarz matowa, nie wysuszona, nic sie nie ściera, nie tłuści. Neutrogenę jeśli nałożę w większej ilości to leciutko, ale bardzo, bieli, a w zasadzie nie tyle bieli typowo dla filtru, tylko po prostu zostaje gęściejsza warstwa, jak normalnie krem zwykły sie kładzie w większej ilości, powiedzmy Nie bardzo wiem, jak to wytłumaczyć. Natomiast Biore od razu staje się transparentny i jest, jakby go nie było
Do obu filtrów nie potrzebuję większego zmatowienia, bo ładnie wszystko trzyma i nie zaczynam się błyszczeć nawet po dłuższym czasie. Oczywiście nie mówię tu o ekstremalnych warunkach, kiedy temperatura ma trzydzieści parę stopni, bo wtedy ciężko, by cokolwiek trzymało się nienaruszone.
Chodzilo mi raczej o to czy podklad nie destabilizuje działania filltru.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 18:55   #1592
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Hej dziewczyny
Jak widzę wątek już zupełnie wygasł i nie wiem czy dobrze robię odświeżając go,ale nie chcę zakładać nowego,a ten jest chyba odpowiedni do zadawania pytań .
Mam 16 lat,na mojej twarzy pojawiło się już kilka zmarszczek. Chciałabym zapobiegać fotostarzeniu skóry i zacząć stosować filtry. W moim mieście w żadnej aptece nie mogę dostać próbek,a nie chcę od razu szaleć inwestując w drogie filtry ,bo mogą się one nie sprawdzić (jak te tanie z resztą). Póki co mam zamiar sobie kupić ten produkt:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
Na allegro są też w pojemności 100 ml ,ale jest napisane,że dla dzieci albo,że do ciała. Czy to ma jakieś znaczenie?
Kolejna sprawa,może troche głupia,ale w jaki sposób nakładać skrobię na twarz?Mam się nią obsypać czy jak?
No i jeszcze jedno pytanie- myślicie,że warto spróbować kremu Ziaja med spf 50+? Wiem,że jest tani,ale dużo osób go chwali i zastanawia mnie czy da taką samą ochronę jak te filtry z wyższej półki.

Jeśli takie pytania już były to z góry przepraszam,jestem w trakcie czytania wątku,mam zamiar przeczytać cały, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi na te pytania
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 14:24   #1593
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno pytanie- myślicie,że warto spróbować kremu Ziaja med spf 50+? Wiem,że jest tani,ale dużo osób go chwali i zastanawia mnie czy da taką samą ochronę jak te filtry z wyższej półki.
Ja go bardzo polecam, mam dwie wersje (matującą i tonującą) i z obu jestem niezmiernie zadowolona. Tak, da taką ochronę jak filtr z wyższej półki.

Skrobię najlepiej nakładać dużym pędzlem, a jeśli takiego nie masz, to delikatnie puszkiem od pudru.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 16:21   #1594
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja go bardzo polecam, mam dwie wersje (matującą i tonującą) i z obu jestem niezmiernie zadowolona. Tak, da taką ochronę jak filtr z wyższej półki.

Skrobię najlepiej nakładać dużym pędzlem, a jeśli takiego nie masz, to delikatnie puszkiem od pudru.
Czy ten tonujacy nie ciemnieje na twarzy?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 17:07   #1595
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Absolutnie nie. Naprawdę nie mogę się nadziwić, że w końcu jest na rynku tak tani i dobry filtr.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 17:15   #1596
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Absolutnie nie. Naprawdę nie mogę się nadziwić, że w końcu jest na rynku tak tani i dobry filtr.
ja właśnie dzięki Twojemu wpisowi na blogu się na niego zdecydowałam i jestem bardzo zadowolona
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 17:19   #1597
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ja właśnie dzięki Twojemu wpisowi na blogu się na niego zdecydowałam i jestem bardzo zadowolona
Super, bardzo się cieszę, że pomogłam Ci w podjęciu decyzji.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 17:40   #1598
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jak widzę wątek już zupełnie wygasł i nie wiem czy dobrze robię odświeżając go,ale nie chcę zakładać nowego,a ten jest chyba odpowiedni do zadawania pytań .
Mam 16 lat,na mojej twarzy pojawiło się już kilka zmarszczek. Chciałabym zapobiegać fotostarzeniu skóry i zacząć stosować filtry. W moim mieście w żadnej aptece nie mogę dostać próbek,a nie chcę od razu szaleć inwestując w drogie filtry ,bo mogą się one nie sprawdzić (jak te tanie z resztą). Póki co mam zamiar sobie kupić ten produkt:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
Na allegro są też w pojemności 100 ml ,ale jest napisane,że dla dzieci albo,że do ciała. Czy to ma jakieś znaczenie?
Kolejna sprawa,może troche głupia,ale w jaki sposób nakładać skrobię na twarz?Mam się nią obsypać czy jak?
No i jeszcze jedno pytanie- myślicie,że warto spróbować kremu Ziaja med spf 50+? Wiem,że jest tani,ale dużo osób go chwali i zastanawia mnie czy da taką samą ochronę jak te filtry z wyższej półki.

Jeśli takie pytania już były to z góry przepraszam,jestem w trakcie czytania wątku,mam zamiar przeczytać cały, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi na te pytania
Te dla dzieci nie mogą zawierać pewnych filtrów, natomiast filtry do ciała często mają taki sam skład jak do twarzy. Co do filtrów to że coś jest tanie nie znaczy że ma być złe. I właśnie Ziaja temu dowodzi. Sama mam, używam i polecam. Nie będę też już się rozpisywać na temat UVA (a skoro ma to być ochrona przed zmarszczkami to te promieniowanie interesuje cie najbardziej), ale w Ziaji ochrona przed nimi jest naprawdę dobra. Biorąc pod uwagę, że im większa ochrona przed UVA tym tłustszy filtr (popatrz na LRP- mają jedne z wyższych wskaźników PPD a tłuste że nie da się nic na nie nałożyć, nie mówiąc o przepisowej ilości).
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:10   #1599
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Absolutnie nie. Naprawdę nie mogę się nadziwić, że w końcu jest na rynku tak tani i dobry filtr.
dziekuje

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Te dla dzieci nie mogą zawierać pewnych filtrów, natomiast filtry do ciała często mają taki sam skład jak do twarzy. Co do filtrów to że coś jest tanie nie znaczy że ma być złe. I właśnie Ziaja temu dowodzi. Sama mam, używam i polecam. Nie będę też już się rozpisywać na temat UVA (a skoro ma to być ochrona przed zmarszczkami to te promieniowanie interesuje cie najbardziej), ale w Ziaji ochrona przed nimi jest naprawdę dobra. Biorąc pod uwagę, że im większa ochrona przed UVA tym tłustszy filtr (popatrz na LRP- mają jedne z wyższych wskaźników PPD a tłuste że nie da się nic na nie nałożyć, nie mówiąc o przepisowej ilości).
A czy dla dzieci mogą zawierać tinosorby np.? Wiesz może?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:12   #1600
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
dziekuje

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------



A czy dla dzieci mogą zawierać tinosorby np.? Wiesz może?
Raczej tak. Z tego co się orientuję to chodzi tutaj o filtry przenikające, a tinosorby nimi nie są.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:33   #1601
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję Wam dziewczyny bardzo za odpowiedź ! To spróbuję poszukać w aptekach Ziaji ,jeśli się nei sprawdzi,będę szukać dalej.

Jeszcze jedno pytanie - Nie maluję się wcale,więc boję się,że jak nałożę filtr to moja twarz będzie okropnie wyglądać i wtedy będę musiała sięgnąć po makijażu. Myślicie ,że będzie to konieczne?
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 20:49   #1602
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam dziewczyny bardzo za odpowiedź ! To spróbuję poszukać w aptekach Ziaji ,jeśli się nei sprawdzi,będę szukać dalej.

Jeszcze jedno pytanie - Nie maluję się wcale,więc boję się,że jak nałożę filtr to moja twarz będzie okropnie wyglądać i wtedy będę musiała sięgnąć po makijażu. Myślicie ,że będzie to konieczne?
...zawsze możesz zmatowić choćby zwykłą skrobią
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:08   #1603
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
...zawsze możesz zmatowić choćby zwykłą skrobią
Uff,czyli obejdzie się bez pudrów i tych wszystkich buteleczek,które są dla mnei czarną magią. Dziękuję bardzo
Dobrze,że można na Was liczyć,bardzo mi pomogłyście kochane wizażanki
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:21   #1604
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Uff,czyli obejdzie się bez pudrów i tych wszystkich buteleczek,które są dla mnei czarną magią. Dziękuję bardzo
Dobrze,że można na Was liczyć,bardzo mi pomogłyście kochane wizażanki
Nigdy w zyciu sie nie maluj jeszcze :< nakladaj cieniutka warstwe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:27   #1605
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja go bardzo polecam, mam dwie wersje (matującą i tonującą) i z obu jestem niezmiernie zadowolona. Tak, da taką ochronę jak filtr z wyższej półki.
Ja używałam matującego w czasie wakacyjnego wyjazdu i byłam bardzo zadowolona. Pierwszy raz mogłam wysmarować twarz kremem i wyjść do ludzi bez makijażu (twarz się nieco błyszczy, ale naprawdę "nieco").

Do tej pory zawsze to był dla mnie problem kiedy nie chciałam się pudrować na wakacjach, ale musiałam, bo wyglądałam jak wysmarowana smalcem.
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 23:10   #1606
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jak widzę wątek już zupełnie wygasł i nie wiem czy dobrze robię odświeżając go,ale nie chcę zakładać nowego,a ten jest chyba odpowiedni do zadawania pytań .
Mam 16 lat,na mojej twarzy pojawiło się już kilka zmarszczek. Chciałabym zapobiegać fotostarzeniu skóry i zacząć stosować filtry. W moim mieście w żadnej aptece nie mogę dostać próbek,a nie chcę od razu szaleć inwestując w drogie filtry ,bo mogą się one nie sprawdzić (jak te tanie z resztą). Póki co mam zamiar sobie kupić ten produkt:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
Na allegro są też w pojemności 100 ml ,ale jest napisane,że dla dzieci albo,że do ciała. Czy to ma jakieś znaczenie?
Kolejna sprawa,może troche głupia,ale w jaki sposób nakładać skrobię na twarz?Mam się nią obsypać czy jak?
No i jeszcze jedno pytanie- myślicie,że warto spróbować kremu Ziaja med spf 50+? Wiem,że jest tani,ale dużo osób go chwali i zastanawia mnie czy da taką samą ochronę jak te filtry z wyższej półki.

Jeśli takie pytania już były to z góry przepraszam,jestem w trakcie czytania wątku,mam zamiar przeczytać cały, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi na te pytania
tego filtra z linku juz raczej nigdzie nie znajdziesz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 06:20   #1607
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tego filtra z linku juz raczej nigdzie nie znajdziesz
Na allegro i ebayu jest ich pełno
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 14:55   #1608
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Na allegro i ebayu jest ich pełno
Naprawde na allegro?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 17:09   #1609
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Na allegro i ebayu jest ich pełno
sa podobne ale tego konkretnego nie ma (na ebauy nie wiem patrzylam tylko na powlkich stronkach)
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 18:31   #1610
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
sa podobne ale tego konkretnego nie ma (na ebauy nie wiem patrzylam tylko na powlkich stronkach)
Faktycznie teraz się przyjrzałam to widzę,że się trochę różnią. Ale znalazłam jeden jedyny identyczny egzemplarz,ale używany i wystawiony na licytację.
Wiecie może czy inne wersje tego kremu też są takie dobre?
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 18:33   #1611
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Faktycznie teraz się przyjrzałam to widzę,że się trochę różnią. Ale znalazłam jeden jedyny identyczny egzemplarz,ale używany i wystawiony na licytację.
Wiecie może czy inne wersje tego kremu też są takie dobre?
no włśnie, wiedzialam to bo blam nim bardzo zainteresowana, no ale nie spróbowalam go wiec nie wiem nawet czego żałuję :P

składowo chyba niestety nie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 19:10   #1612
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
no włśnie, wiedzialam to bo blam nim bardzo zainteresowana, no ale nie spróbowalam go wiec nie wiem nawet czego żałuję :P

składowo chyba niestety nie
A on został wycofany czy co?

Ubolewam nad tym,że Ziaja ma parabeny w składzie. Muszę poczytać więcej na temat ich rakotwórczości ...
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 19:30   #1613
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam ten aksamitny krem i nie jest fajny. To znaczy bez tragedii, ale pod makijaz na pewno sie nie nada. Teraz uzywam filtru Elizabeth Arden, jest swietny, ale mam kryzys i nie moge sie zmusic do uzywania poprawnej ilosci. :/
Anessa mi nie podeszla, wysusza i piecze w oczy nawet w ciagu dnia, chociaz nie powiem, da sie nalozyc odpowiednia ilosc i na to po 10 min makijaz...

Co jest nie tak z parabenami? Ja wole dobrze przebadane i wcale nie szkodliwe parabeny od jakichs nowych srodkow.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 19:47   #1614
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mam ten aksamitny krem i nie jest fajny. To znaczy bez tragedii, ale pod makijaz na pewno sie nie nada. Teraz uzywam filtru Elizabeth Arden, jest swietny, ale mam kryzys i nie moge sie zmusic do uzywania poprawnej ilosci. :/
Anessa mi nie podeszla, wysusza i piecze w oczy nawet w ciagu dnia, chociaz nie powiem, da sie nalozyc odpowiednia ilosc i na to po 10 min makijaz...

Co jest nie tak z parabenami? Ja wole dobrze przebadane i wcale nie szkodliwe parabeny od jakichs nowych srodkow.
Wszyscy trąbią o tym ,że parabeny są rakotwórcze,więc lepiej chuchać na zimne. Znalazłam opis badania ,w którym jest napisane,że naukowcy znajdują parabeny w guzkach raka piersi i ,że lepiej ich unikać,a zwłaszcza nie stosować na okolice klatki piersiowej.
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 20:16   #1615
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Bo w guzach znajduja sie wszelakie smieci. To, ze sie w nich znajduja nie znaczy w zadnym wypadku, ze sa przyczyna.

Swego czasu krazyl w necie taki zart - w pelni rzetelne teksty o szkodliwosci monotlenku diwodoru, pelniacego m.in. istotna role w procesach cieplarnianych, bedacego skladnikiem kwasnych deszczow, powodujacego oparzenia przy zetknieciu sie z nim w postaci gazowej itp. itd. I ludzie serio chcieli wprowadzic ograniczenia w stosowaniu... wody.

Nie ma podstaw, zeby sadzic, ze parabeny sa szkodliwe, to zwykla nagonka i panika wywolana przez ludzi, ktorym sie nawet nie chcialo porzadnie poszukac informacji. W polaczeniu z moda na wszystko, co naturalne widac jaki to ma efekt. Coz, ja wole uzywac sprawdzonych, przebadanych substancji, a nie nowo wprowadzonych i stosunkowo nieznanych (ale uznanych przez "swiadome konsumentki" za bezpieczne).
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-11-07 o 22:01
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 22:14   #1616
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
A on został wycofany czy co?

Ubolewam nad tym,że Ziaja ma parabeny w składzie. Muszę poczytać więcej na temat ich rakotwórczości ...
tak niestety

tez ubolewam nad parabenami w ziai i dlatego jej nie kupuję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 14:08   #1617
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Wszyscy trąbią o tym ,że parabeny są rakotwórcze,więc lepiej chuchać na zimne. Znalazłam opis badania ,w którym jest napisane,że naukowcy znajdują parabeny w guzkach raka piersi i ,że lepiej ich unikać,a zwłaszcza nie stosować na okolice klatki piersiowej.
Nie wszyscy trąbią Trąbią tylko niedoinformowani, przekazujący plotki nie mające żadnego uzasadnienia naukowego Kosmetyk musi być czymś zakonserwowany Czytaj publikacje naukowe (lub w ich oparciu), a najlepiej na tym wyjdziesz,bo teraz w internecie szerzy się wiele plotek

Parabeny, są jak dotąd najlepiej przetestowanymi substancjami konserwującymi stosowanymi w kosmetykach. Mieszanina tych substancji ma bardzo dobre działanie konserwujące już przy niewielkim stężeniu. Bardzo dobrze są tolerowane przez skórę i nie wywołują działania drażniącego, ani nie alergizują.

Wykluczony jest wpływ parabenów na powstawanie raka piersi, ponieważ:

parabeny nie kumulują się w organizmie, w preparatach stosowanych w okolicach pach nie są stosowane jako środki konserwujące, płyny ustrojowe nie krążą od piersi w kierunku pachy, co wyklucza transport tych substancji w okolice sutka.
Parabeny a zaburzanie gospodarki hormonalnej
Działanie estrogenne parabenów występuje, ale jest od 1000 do 100 000 razy słabsze, niże działanie estradiolu, estrogenu występującego w organizmie. Parabeny słabo przenikają przez barierę naskórkową, zaś po przeniknięciu do krwioobiegu są metabolizowane i nie kumulują się w tkankach. Dlatego w chwili obecnej większość środowisk naukowych jest zgodna, że nie jest możliwy jakikolwiek wpływ parabenów na gospodarkę hormonalną człowieka.
Szczegółową analizę bezpieczeństwa stosowania parabenów w kosmetykach wielokrotnie przeprowadzał Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich przy Komisji Europejskiej.
Ostatnie analizy bezpieczeństwa parabenów przeprowadzone zostały przez Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich w czerwcu 2008 roku oraz w grudniu 2010 roku.

Komitet w opinii z czerwca 2008 roku jeszcze raz potwierdził, że stosowanie w produktach kosmetycznych metyloparabenu oraz etyloparabenu jest bezpieczne. W najnowszej opinii, opublikowanej w grudniu 2010 roku Komitet stwierdził, że również stosowanie parabenów o dłuższych podstawnikach: butyloparabenu i propyloparabenu jest bezpieczne dla konsumentów jeżeli stężenie w produkcie gotowym nie przekracza 0,19% zarówno w przypadku stosowania tych substancji pojedynczo jak i w mieszaninie. Komitet zalecił tym samym ograniczenie stosowania tych konserwantów w stosunku do dotychczas stosowanego (0,4% pojedynczego związku oraz 0,8% dla mieszaniny w przeliczeniu na kwas benzoesowy).

źródło: kosmopedia.pl

Ps. Polecam tę stronę bo tam piszą eksperci w oparciu o badania

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
sa podobne ale tego konkretnego nie ma (na ebauy nie wiem patrzylam tylko na powlkich stronkach)
Ja widzę tylko dla dzieci i mleczko familijne, więc chyba sporo będą się różniły od matujacego
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 16:03   #1618
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość


Ja widzę tylko dla dzieci i mleczko familijne, więc chyba sporo będą się różniły od matujacego
no własnie, dlatego nawet nie zamierzam ich probowac :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 11:20   #1619
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Agnieszka 987 i enn dziękuję Wam za wyjaśnienie
W internecie panuje teraz nagonka na wszelką chemię,parabeny,silikony etc. i człowiek sam nie wie w co ma wierzyć. Faktycznie najlepiej jest czytać publikacje naukowe i opinie ekspertów .

Co do mojego filtra z Ziaji,to nie mogę go nigdzie znaleźć
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 11:30   #1620
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Agnieszka 987 i enn dziękuję Wam za wyjaśnienie
W internecie panuje teraz nagonka na wszelką chemię,parabeny,silikony etc. i człowiek sam nie wie w co ma wierzyć. Faktycznie najlepiej jest czytać publikacje naukowe i opinie ekspertów .

Co do mojego filtra z Ziaji,to nie mogę go nigdzie znaleźć
W aptekach gdzie mają ziaję u Ciebie w miescie poszukaj albo zostają apteki internetowe.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-09 o 11:45
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.