rozszerzone naczynka na nogach !!! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 20:55   #211
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

czy cetearyl alcohol ktory znajduje sie w balsamie NIVEA (brazujacy) moze powodowac rozszerzanie naczyn?
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 17:22   #212
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

W tej Nivei jest alkohol denat., ktorego nie powinno sie stosowac na naczynka ..
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 09:32   #213
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
W tej Nivei jest alkohol denat., ktorego nie powinno sie stosowac na naczynka ..
no juz nic nie zrobie bo z 3 razy sie wysmaowalam nim a znacie moze jakies kremy samoopalajace bezpieczne dla naczynek?:/
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 20:57   #214
poomerang
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Poznań co prawda trochę daleko, ale polecam chociaż poznaniankom! http://www.wizaz.pl/forum/showthread...14#post7334614
poomerang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 12:09   #215
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez maalusia Pokaż wiadomość
no juz nic nie zrobie bo z 3 razy sie wysmaowalam nim a znacie moze jakies kremy samoopalajace bezpieczne dla naczynek?:/
Np. Sun Ozone
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 16:27   #216
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Np. Sun Ozone
dziekuje uprzejmie
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 22:36   #217
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Dzisiaj zamknęłam sobie naczynka na nogach. Dużo ich nie było i nic nie bolało. Teraz zabandażowana siedzę sobie, odpoczywam i czekam na efekty. Wszystko trwało niespełna 30 min.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 09:51   #218
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Dzisiaj zamknęłam sobie naczynka na nogach. Dużo ich nie było i nic nie bolało. Teraz zabandażowana siedzę sobie, odpoczywam i czekam na efekty. Wszystko trwało niespełna 30 min.

napisz potem jak efekty
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 18:02   #219
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

ja chcialam jeszcze zapytac o jedno. a mianowicie czytalam na jakiejsc stronie o tym ze osoby sklonne do poszerzania sie naczynek powinny zazywac witamine pp.
dzisiaj zakupilam zestaw witamin gdzie miedzy innymi znajduje sie witamina pp. i przed chwila weszlam na strone opisujaca dzialanie tej witaminy i doczytalam ze ROZSZERZ NACZYNIA KRWIONOSNE a na innej stronie jest napisane ze "Uczestniczy w regulacji przepływu krwi w naczyniach "... i juz sie troszeczke pogubilam. bardzo prosze o odpowiedz czy w.w. witamina szkodzi naczynka czy nie
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 00:42   #220
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Z działaniem witamin to nie jest do końca zbadana sprawa. Mogę podać wiele przykładów ale ograniczę się do witaminy K będącej składnikiem wielu kosmetyków do walki z pękającymi naczynkami. W Internecie znajdziesz wiele sprzecznych informacji na jej temat. Sama używałam kremu na naczynka z witaminą K i nie pomógł a potem usłyszałam gdzieś, że witamina K działa owszem ale tylko na siniaki a nie same pajączki. Jest to zgodne z moimi doświadczeniem. Byłam nawet smarowana tą witaminą po zabiegu zamykania naczynek bo po nim pojawiają się lekkie zasinienia w miejscach ukłuć. Mi wydaje się rzetelny artykuł:Cera naczynkowa jako problem dermatologiczny http://www.arkanakosmetologii.pl/?type=art&sid=6&id=8
Tam również autorka napomyka o witaminie PP.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 15:04   #221
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Z działaniem witamin to nie jest do końca zbadana sprawa. Mogę podać wiele przykładów ale ograniczę się do witaminy K będącej składnikiem wielu kosmetyków do walki z pękającymi naczynkami. W Internecie znajdziesz wiele sprzecznych informacji na jej temat. Sama używałam kremu na naczynka z witaminą K i nie pomógł a potem usłyszałam gdzieś, że witamina K działa owszem ale tylko na siniaki a nie same pajączki. Jest to zgodne z moimi doświadczeniem. Byłam nawet smarowana tą witaminą po zabiegu zamykania naczynek bo po nim pojawiają się lekkie zasinienia w miejscach ukłuć. Mi wydaje się rzetelny artykuł:Cera naczynkowa jako problem dermatologiczny http://www.arkanakosmetologii.pl/?type=art&sid=6&id=8
Tam również autorka napomyka o witaminie PP.

o super dzieki wielkie wlasnie przecztalam i jednak witamina pomaga
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 18:07   #222
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Ja czytalam ze dobrze dziala krem Ava na popekane naczynka na nogach no i oczywiscie wit. C, ktorej ponoc nie mozna przedawkowac. Wczesniej tez wspominalam o kuracji ktora przeprowadza sie przez 3 m-ce w roku zeby wzmocnic naczynka i zapobiec pekaniu nowych.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:33   #223
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Swędzi mnie pod tymi bandażami elastycznymi nie wiem czy wytrzymam w nich te 7 dni. Oglądałam i widzę jeszcze tego większego pajączka i kilka siniaczków ale podobno to i to wchłania się stopniowo. Zobaczymy... mam wizytę kontrolną za miesiąc.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:41   #224
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Swędzi mnie pod tymi bandażami elastycznymi nie wiem czy wytrzymam w nich te 7 dni. Oglądałam i widzę jeszcze tego większego pajączka i kilka siniaczków ale podobno to i to wchłania się stopniowo. Zobaczymy... mam wizytę kontrolną za miesiąc.
Możesz napisać gdzie robiłaś ten zabieg? Może Kraków?
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 21:39   #225
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Nie w Krakowie lecz w jednym z Instytutów kosmetycznych Eris na południu Polski.

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Ja czytalam ze dobrze dziala krem Ava na popekane naczynka na nogach no i oczywiscie wit. C, ktorej ponoc nie mozna przedawkowac. Wczesniej tez wspominalam o kuracji ktora przeprowadza sie przez 3 m-ce w roku zeby wzmocnic naczynka i zapobiec pekaniu nowych.
Także planuję kupić ten krem, chyba na esenti bo w drogeriach nie widziałam. Czytałam, ze ma przyjemny zapach i kiedyś używałam innych produktów ava i byłam zadowolona. Szkoda, że muszę odczekać jeszcze jakiś tydzień zanim cokolwiek wsmaruję w nogi i lekarz pewnie też mi coś przepisze po zamykaniu, jakąś maść apteczną.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 22:19   #226
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

a gdzie można dostać ten krem?
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 22:36   #227
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
a gdzie można dostać ten krem?
np. tu http://twojauroda.net.pl/product_inf...oducts_id/1072
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 22:41   #228
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
dziękuję a widziałaś go może w jakimś sklepie/drogerii nie-internetowej?
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 22:33   #229
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Koszmar bandażowania się skończył, jeśli się dobrze przyjrzę to widzę, że dwa małe naczynka są jeszcze widoczne ale liczę że się wchłoną. Poczułam się znacznie pewniej i musiałam to uczcić przechadzką po mieście w szortach ala Lara Croft .
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 12:13   #230
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Koszmar bandażowania się skończył, jeśli się dobrze przyjrzę to widzę, że dwa małe naczynka są jeszcze widoczne ale liczę że się wchłoną. Poczułam się znacznie pewniej i musiałam to uczcić przechadzką po mieście w szortach ala Lara Croft .

a duzo mialas tych naczynek? i ile wyniosl Cie koszt zabiegu? tez bym chciala zalozyc takie spodenki;(
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:00   #231
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Nawet jak już leżałam na leżance to lekarz mówił, że mało i starał się jeszcze coś znaleźć bo zostało sporo tej substancji do nastrzykiwania a ja chciałam, żeby nastrzykiwał wszystko co znajdzie( ampułka 100 zł). Dwa naczynka są jeszcze widoczne i myślę że jak ktoś ma sporo naczynek to spektakularnego efektu należy się spodziewać po jakiś 3 zabiegach. Ja zapłaciłam jak dotąd ok 200 zł . W moim przypadku mieści to koszt pierwszej wizyty konsultacyjnej i kolejnej wizyty wiążącej się już z wykonaniem zabiegu.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 14:05   #232
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Ja mam dopiero 16 lat a naczynka na twarzy i nogach mam od dawna na twarzy właściwie od dziecka.Myślałam o usunieciu i właśnie chciałam zapytać ile musze mieć lat (kiedyś czytałam że trzeba mieć 18 lat) ? może ktoś się orietuje czy z twarzy też można usuwać ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 16:52   #233
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

NA twarzy też można usuwać naczynka i jest to nawet bardziej popularne niż usuwanie z nóg. Z tego co wiem na twarzy stosują do zamykania naczynek laser. Do dermatologa na konsultacje widziałam mamy przychodzące z córkami wyglądającymi na dorosłe osoby. Być może trzeba mieć 18 lat albo zgodę rodziców. Im świeższe naczynka tym podobno lepszy efekt ale najlepiej porozmawiać z lekarzem dermatologiem.

Muszę wam przy okazji wyznać, że z okna mojej kuchni mam widok na gabinet medycyny estetycznej i widząc ile pań się tam zgłasza podreperować urodę sama postanowiłam zabrać się za mój mały kompleksik naczynek.
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 18:03   #234
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Co do naczynek na twarzy to ja mialam usuwane. Ale nie taka 'siec' na policzkach jak niektorzy maja tylko pod okiem mialam takie 2 kropki czerwone, to byly wlasnie pekniete naczynka. Wygladalo to brzydko i rozrastalo sie w srednicy.
Najpierw mialam sniegowane u dermatologa. Ale po kilku razach to nie dalo rezultatu wiec babka zrobila mi pradem. Boli tylko tak jak uklucie igla, nic wiecej. I sladu nie ma zadnego I tez bylo robione w przychodni za darmo.
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 21:07   #235
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
dziękuję a widziałaś go może w jakimś sklepie/drogerii nie-internetowej?
Niestety nie widzialam w zadnym sklepie tego kremu. Najpewniej zaopatrze sie w niego z tej stronki ktora podalam, poniewaz jest tanszy niz na esentii
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 21:27   #236
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Niestety nie widzialam w zadnym sklepie tego kremu. Najpewniej zaopatrze sie w niego z tej stronki ktora podalam, poniewaz jest tanszy niz na esentii
ja właśnie zastanawiam się nad esentią, bo dobrałabym do 100zł kilka rzeczy i miałabym przesyłkę za darmo.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 10:46   #237
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
NA twarzy też można usuwać naczynka i jest to nawet bardziej popularne niż usuwanie z nóg. Z tego co wiem na twarzy stosują do zamykania naczynek laser. Do dermatologa na konsultacje widziałam mamy przychodzące z córkami wyglądającymi na dorosłe osoby. Być może trzeba mieć 18 lat albo zgodę rodziców. Im świeższe naczynka tym podobno lepszy efekt ale najlepiej porozmawiać z lekarzem dermatologiem.

Muszę wam przy okazji wyznać, że z okna mojej kuchni mam widok na gabinet medycyny estetycznej i widząc ile pań się tam zgłasza podreperować urodę sama postanowiłam zabrać się za mój mały kompleksik naczynek.
No moje raczej świeże nie sa :/ ponoc mam je od urodzenia (taka pamiatka po porodzie) a ile t6aki zabieg kosztuje? chyba trzebva go robic kilka razy?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:20   #238
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

ja sie tylko zastanawiam bo mi od jakiegos czasu na nogach pojawiaja sie takie niebieskie zylki a w szczegolnosci na udach i wiem ze z nich powstana naczynka i nie wiem dlaczego nagle zaczely sie tak pojawiac.. robie wszystko co sie tyczy pielegnaji naczyniowej skory(nie chodze na solarium, unikam ciepla, nie opalam sie, unikam ostrych potraw,obmywam sobie zawsze wiczorem chlodna woda nogi, biore rutinoscorbin, mam balsam do ciala do skory naczyniowej, unosze nogi wiczorem, zazywam witaminy takie jak K,C,PP,E ) a tu zamiast poprawy ja widze EWIDNTNE pogorszenie stanu moich nog moze cos robie zle? juz mnie to wszystko dobija.. mam dopiero 18 lal a problemy mam z tym juz od ho ho! dobrych paru lat z tym ze teraz jest na prawde fatalnie
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 15:40   #239
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Maalusia u mnie pojawiły naczynka chociaż nie mam nadwagi, nie palę, nie piję , nie opalam się i prowadzę zdrowy tryb życia, więc jeśli chodzi o mnie to obwiniam hormony i genetykę. Ja tylko żałuję, że nie poszłam wcześniej do dermatologa teraz już mi będzie łatwiej jak się raz przełamałam. Jak się trafi na budzącą zaufanie kompetentną osobę to bardzo pomaga. Osobiście stosowałam balsamy na nogi przeciw naczynkom, zimne natryski i ćwiczenia zapobiegające żylakom podpatrzone w Lady Fitness a momentami nawet rajstopy relaksujące i stan się nie pogarszał ale i poprawy nie było.


Sweetpoison nie mam pojęcia ile kosztuje zamykanie naczynek na twarzy. Możesz jednak zaryzykować pierwszą wizytę u dermatologa i wtedy wszystko ci wyjaśnią i ocenisz czy chcesz się poddać zamykaniu czy nie. Z tego co wiem to do dermatologa można pójść także państwowo nawet bez skierowania. Ostatnio czytałam w Internecie, że zamykają naczynka nawet dzieciom z tym, że dla skuteczności zabiegu ważne są odpowiednie parametry i model lasera.

Edytowane przez Kalawala
Czas edycji: 2008-05-07 o 15:18 Powód: przestwienie
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 10:33   #240
maalusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

kalawala chyba odp do sweerpoison miala byc do mnie jesli o mnei chodzi to ja tez mam naczynka genetycznie po babci;/ i hormony tez...ostatnio mam bardzo duzo stresu u dermatologa juz bylam... i jak sie okazalo nic mi konkretnego nie powiedziala.. wiecej jej ja powiedzialam niz ona mi.. teraz sie wybieram na wizyte do dermatologa naczyniowego bezplatna..zobaczymy co powie..ale szczerze przeraza mnei to ze w tak mlodym wieku mam takie problemy..przez to wszystko nie cierpie lata;/
maalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-19 22:13:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.